Ankieta

Co brzmi najgodniej?

KRANK
12 (16.9%)
VHT
16 (22.5%)
MESA
36 (50.7%)
Custom Audio
7 (9.9%)

Głosów w sumie: 69

Autor Wątek: Małe porównanie kilku główek  (Przeczytany 26959 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Jestem wielkim fanem, mam wszystkie wydawnictwa płytowe, w tym legendarny bootleg 'Live from Kedzierzyn-Kozle 1987", podczas którego Beata rzuciła kozakiem w nagłośnieniowca, który okazał się być agentem SB.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2010, 12:31:03 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
W kozaku ukryty był aktywista Solidarności!

Sinqu - Dime pewnie tak nagrywali - i Nile też ;) Zależy, co się lubi. Ja tak nie lubiem, a trochę się naszukaliśmy punktu G na kolumnie ;)

A w diabeł-metalu to ma jakiekolwiek znaczenie?... ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2010, 13:03:28 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Sinqu - Dime pewnie tak nagrywali - i Nile też ;) Zależy, co się lubi. Ja tak nie lubiem, a trochę się naszukaliśmy punktu G na kolumnie ;)

A w diabeł-metalu to ma jakiekolwiek znaczenie?... ;D
Wszystko to rozumiem i zgadzam się w 100 %, poprostu zaintrygował mnie ten "lubelski sound" - znajomy z tego forum podesłał mi linka ;). "W imię zasad" od jakiegoś czasu nie udzielam się na żadnym forum i niech tak zostanie nie chce robić ani bałaganu Wam tu na forum ani ciągnąć tego off-topa - sprawa się wyjaśniła ;) Wracając do tematu "wszystkie przykłady brzmią jak - gitara z pieca nagrana sm57 i tyle". Szczerze to nie słyszałem jeszcze gitar zaraz po nagraniu które by mnie zabiły (być może tak ma być), natomiast to jak siedzą później w miksie to odrębna sprawa.

Nie piszę tego bo jestem kolo ze ohoho - mam 3 posty i wiem wszystko, natomiast nagrywam od ponad 2 lat kapele - ucząc się sam wiele (hmm niezly rym) i jeszcze nic mnie nie zabiło !!!, nagrywałem i mese, i 5150, triple XXX, Bognera, laboge mr hector, jcm, vox, orange, itd... nagrywałem sm57, beta 57, sm58, audix i5, e609, AT 3035, wstegami i co ???, powiem coś o czym wszyscy wiecie i tak na solo c i 8505 i impulsach zagada lepiej ;), ostatnio robiłem porównanie dopałek majac TS Ibaneza, MXR Distorion III, TS Home made, TS z Pandory,  itd..., i co - najtanszy z allegro brzmiał identycznie jak pozostałe ;) do posłuchania tutaj http://212.182.69.205/boosttest/  , ślady reampowane przez Reampbox Palmera do tego 1 sm57 > Presonus SC > firestudio, dobra rozpisałem się, sorki raz jeszcze... i bawcie się dobrze na forum,

Pozdrawiam Wszystkich !!!

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
nagrywałem i mese, i 5150, triple XXX, Bognera, laboge mr hector, jcm, vox, orange, itd... nagrywałem sm57, beta 57, sm58, audix i5, e609, AT 3035, wstegami i co ???, powiem coś o czym wszyscy wiecie i tak na solo c i 8505 i impulsach zagada lepiej ;)

Chodzi Ci o to, że sim+impulsy zagadają lepiej solo, czy w mixie również? I czy chodzi Ci o domowe warunki nagrywania, czy ogólnie tak uważasz, że nawet jakbyś miał kasę na porządne studio, to wolałbyś używać simów?

Nie chcę żadnych dyskusji rozpętywać, bo się na tym nie znam - po prostu jestem ciekaw o co dokładnie Ci chodziło ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2010, 19:01:42 wysłana przez RaiQ »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Chodzi Ci o to, że sim+impulsy zagadają lepiej solo, czy w mixie również? I czy chodzi Ci o domowe warunki nagrywania, czy ogólnie tak uważasz, że nawet jakbyś miał kasę na porządne studio, to wolałbyś używać simów?
osobiście uważam że simy + impulsy gadają lepiej ?(inaczej) czy to solo czy też w miksie dlatego też ostatnie nagrywki jakie robie to połączenie żywego pieca i symulacji, nagrywam używając radaiala aby ktory umożliwia mi zbieranie sygnału z pieca jak również DI do dalszego ampmodelingu, jeżeli chodzi o żywe piece to najlepiej mi gadał 5150 i Laboga mr. Hector, co do porządnego studia, hmmm jak numer jest Hitem to dalej nim będzie czy to nagrany w domu za pomocą superiora i wtyczek jak 8505, czy tez w średnim studio jak moje czy tez np.  Hertzu, uważam również że podstawa to umiejętny miks, sami wiecie że ile "miksmenów" tyle miksów ;), doświadczenie wypracowane patenty podczas miksu i masteringu sprawiają że numer brzmi tak a nie inaczej. Tutaj kapela którą ostatnio miksuje (nagrywałem również) gitary z dublem gdzie podstawa to triple xxx nagrywany na AT 3035 oraz duble z wtyczek + impulsy, reampowaliśmy śłady na nowo z dopałakami ale wtyki + żywy piec dalej to było to ;) http://212.182.69.205/seven/THE_WELL_sample.mp3 , Uważam również że preampy srampy interfejsy RME monitory NS 10 i inne bajery to tylko bajery i narzędzia a i tak najważniejszy jest człowiek.

W sumie miałem się nie rozpisywać ale jak coś chętnie odpowiem zresztą dalej jestem jeszcze leszczem i pewnie długo będe, więcej info o tym co robie robiłem na www.sinquestsound.x t.pl

Pozdrawiam ponownie,

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
O! Lubella sałnd!:



Powiedz - jak dokonałeś tego, że nie zmasakrowałeś Pani z kapeli Tylko Szybko (Rzeka) za jej śpiewanie? Czy nikt nie słyszał, co ona robi do mikrofonu?... :facepalm: :o :-X
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2010, 22:57:06 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Powiedz - jak dokonałeś tego, że nie zmasakrowałeś Pani z kapeli Tylko Szybko (Rzeka) za jej śpiewanie?
Wiesz, to akurat "temat rzeka" ;) - ciężko w paru słowach cokolwiek napisać hehe, 4 numery (gary,bas,gitara,wokal) nagraliśmy w 10 godzin, nie jestem fanem Autotune, Melodyne itd... - jeden pomyśli że z zasady inny pewnie że z lenistwa, ale nie używam i już. Tak kapela gra taki poziom reprezentuje i tak brzmi !!!.

Co do "O! Lubella sałnd!:" - fakt i takie ustawienie testowałem - zresztą jak sam pisałeś punkt G - to nie lada wyczyn, zarówno w poszukiwaniach jak i w późniejszym wykorzystaniu. Obecnie nagrywam albo 1 AT 3035 ustawionym na środek głośnika skierowanym w dol aby łapał i kopułkę i membranę, albo 1 sm57 lekko pod kątem odchylonym w lewo. Nagrywałem na 2 miki ale problemy fazowe już mnie dobijały ;)

Fajnie że pokusiłeś się poszperać na mojej stronie.

Pozdrawiam,

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Cytuj
Powiedz - jak dokonałeś tego, że nie zmasakrowałeś Pani z kapeli Tylko Szybko (Rzeka) za jej śpiewanie?
Tak kapela gra taki poziom reprezentuje i tak brzmi !!!.

W sumie racja - niech się sami wstydzą!

Cytuj
Fajnie że pokusiłeś się poszperać na mojej stronie.

Bo fajna strona i fajne graty masz!
Paczki z głów!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Bo fajna strona i fajne graty masz!
Fakt, graty fajne... ale jeśli o stronę chodzi to od razu widać, że to artisteer ;)
Może podrzucisz jakieś presety do XT ;)

A wracając do tematu to miałem okazję wczoraj posłuchać próbek jeszcze raz na jakiś wypasionych studyjnych słuchawkach AKG (modelu nie pamiętam) i potwierdzę to co napisałem wcześniej - MESA wygrała, ale o dziwo pomiędzy pozostałymi już nie było mi tak łatwo rozstrzygnąć...
Zresztą temat powinien być o tym jak to OD820 dopala różne głowy. Najlepiej by było jakby to była gitara wpięta w piec bezpośrednio.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Bo fajna strona i fajne graty masz!
Szkoda że nie miksy ;(, no ale dobrze że chociaż graty się podobają na dobre miksy trzeba jeszcze popracować ;) A trzymając się chwilę tematu gratów - sprzedaje co się da i zostawiam wymagane minimum, (jak ktos zaczyna - kupuje co się da) - taki paradoks ;), uważam że jedyna sensowna inwestycja to mikrofony - ale też bez przesady różnice w pewnym momencie się zacierają czy to 2 tys czy tez 10 tys - lepiej zainwestować w coś co naprawdę usprawnia prace jak multicore, dobry monitor (LCD) - odsłuch dla perkusisty itd...

Cytuj
Fakt, graty fajne... ale jeśli o stronę chodzi to od razu widać, że to artisteer
Uściślając to Wordpress + Theme z Artisteer'a ;) (stałem się leniwy i akurat w tym temacie nię będę się pałował i pisał strony w php - żeby napisać - jest i swoją rolę spełnia ;)

Cytuj
Może podrzucisz jakieś presety do XT
Pominę wykład na temat "ale wiesz nie ma magicznegu presetu, z kazdym wiosłem zagada to inaczej, na EMG - tez inaczej na strunach 56 inaczej na stroju H inaczej itd..." znalazłem kiedyś w sieci stronkę kolesia którego presety mi podpasiły (nie wiem jaki adres bo gdzieś wcieło) - tutaj wrzuciłęm jego dziełą wraz z przykładami mp3 jakie zrobił http://212.182.69.205/l6/ , niektóre są fajne - może coś się przyda

Pozdrawiam,

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Cytuj
Fakt, graty fajne... ale jeśli o stronę chodzi to od razu widać, że to artisteer
Uściślając to Wordpress + Theme z Artisteer'a ;) (stałem się leniwy i akurat w tym temacie nię będę się pałował i pisał strony w php - żeby napisać - jest i swoją rolę spełnia ;)

Cytuj
Może podrzucisz jakieś presety do XT
Pominę wykład na temat "ale wiesz nie ma magicznegu presetu, z kazdym wiosłem zagada to inaczej, na EMG - tez inaczej na strunach 56 inaczej na stroju H inaczej itd..." znalazłem kiedyś w sieci stronkę kolesia którego presety mi podpasiły (nie wiem jaki adres bo gdzieś wcieło) - tutaj wrzuciłęm jego dziełą wraz z przykładami mp3 jakie zrobił http://212.182.69.205/l6/ , niektóre są fajne - może coś się przyda
ad1. oczywiście, że tak... użyłem skrótu myślowego (zrozumiałego może tylko dla mnie ;) )... Generalnie też używam artisteera, tyle że częściej do szablonów joomla... Ale program opcje ma takie same dla obu... przyznam szczerze, że można bardzo szybko "wyczarować" całkiem niezłą stronkę kompletnie nie znając się na rzeczy. Chodziło mi tylko o to, że są one dość charakterystyczne w większości przypadków.
ad2. wiem, że sporo zależy od posiadanego wiosła a pewnie nawet od tego na czym się tego słucha, ale tak z ciekawości pytam bo lubię sobie poanalizować te presety... nauki nigdy za mało :)

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Sinquestsound, podobają mi się Twoje miksy ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Sinquestsound, podobają mi się Twoje miksy ;)
hahaha, to ten klakier właśnie ;)

Pozdrawiam,

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Muszę brutalnie stwierdzić, że prawdopodobnie na każdym z tych wzmacniaczy da się w szerokim przedziale osiągnąć taki sam efekt ustawiając tylko odpowiednio parametry :S . W końcu nie łudźmy się, różnica w samym nagraniu nie jest tak duża, żeby to mogło wpłynąć na całokształt kawałka. Jednak z tych próbek najbardziej podoba mi się... Krank  ;D - akordy brzmią świetnie, bardzo selektywnie no i jest dużo góry, ale to chyba Lord ją tak ukręcił ;)

Czyżby faktycznie kranki odpowiadały w dużym stopniu za tak wspaniałe brzmienie Stabbing The Drama?

BTW. Regionalny lubelski sound... nono, ale to brzmi. "My też mamy swoje dirty south" hahah, chyba będę robić takie koszulki ;D
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Krank był fajny na żywo, ale piekielnie ciężko jest ustawić go dobrze do nagrywania (a najpewniej ja nie umiem). Drań przypominał mi też DRkę tym swoim "ziarnem".

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Z tego wszystkiego mesa jakbym miał brać któryś koniecznie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline bald

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dla mnie zdecydowanie VHT, fajnie siedzi, lubie ten środek tego pieca<mniam>
...bo ludzie nie rozmawiają...

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Dla mnie Krank brzmi najlepiej, może właśnie dlatego na nim gram ;) Podoba mi się takie suche brzmienie. Kranki mają świetną selektywność, ale na 4x12 na eminence texas heat mają problem z przebiciem się w kapeli. Ostatnio kupiłem Orange PPC 212 na v30 i Krank na tym brzmi najfajniej, świetnie się przebija, ogólnie cacy;) Mesa ma fajnie uwypuklony środek, co przy niskich strojach fajnie brzmi. Na VHT i Custom Audio nie grałem, brzmienia z tych próbek mi się podobają, ale wolałbym samemu ograć i się wypowiedzieć. Ciekawe jakie brzmienie otrzymalibyśmy miksując wszystkie 4 brzmienia w jedno ;)

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Oczywiście Mesa wygrywa, nawet w sondażu króluje

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
16296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2008, 11:14:47
wysłana przez lord_awesomeguy
10 Odpowiedzi
6867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 14:57:49
wysłana przez sify11
14 Odpowiedzi
7106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2011, 09:46:51
wysłana przez utarefson
9 Odpowiedzi
3524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2012, 22:24:44
wysłana przez Dexterek
14 Odpowiedzi
4984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2012, 16:24:21
wysłana przez Johnny