Autor Wątek: Kania Firebird  (Przeczytany 27969 razy)

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #25 28 Lut, 2011, 07:56:05 »
Dzięki za wszystkie miłe słowa. Nawet nie myślałem, że się będę cieszył, że ktoś mnie nienawidzi ;D
Aston i Rumak: nie nagram, bo na Pandorze to nie ma sensu (home recording to dziedzina w której nie jestem nawet trampkarzem :'()
a197: sprawdź pocztę
Leon: bardzo, bardzo chętnie dotknę JP7. Poza tym, ja jako nieobiektywny posiadacz nie jestem w stanie w żaden sposób ocenić tego wiesła - jakiś zewnętrzny audyt wskazany! Jestem otwarty na propozycje
Benkai: Doktorze dziękuję bardzo za pomoc w zagranicznych zakupach i merytoryczne oraz mentalne wsparcie - dużo godzin przegadalim o tej gitarze... przypominam jednak, że dla Ciebie firebird to kształt "brzydki jak hooy", chyba że coś się zmieniło. Nie chwaliłem się bo chcieliśmy ze sobą pobyć sami ;D Nie martw się, i tak Cię kocham :P 
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #26 28 Lut, 2011, 10:23:32 »

Benkai: Doktorze dziękuję bardzo za pomoc w zagranicznych zakupach i merytoryczne oraz mentalne wsparcie - dużo godzin przegadalim o tej gitarze... przypominam jednak, że dla Ciebie firebird to kształt "brzydki jak hooy", chyba że coś się zmieniło. Nie chwaliłem się bo chcieliśmy ze sobą pobyć sami ;D Nie martw się, i tak Cię kocham :P  

Masz wybaczone misiaczku  :-*
A co do kształtu to muszę, kurna, odszczekać na kolanach, bo jest kurde zajebisty, a ja sie nie znałem na tym co dobre. Ale człowiek się uczy całe życie i głupi umiera :) Dobrze, że żeś zrobił tą główkę jak oryginał z tymi frezami na wierzchu, bo jest orgazmiczna po prostu teraz. Swoją drogą to p. Kania mógłby sobie zaprojektować nowe logo bo to jest takie sobie.
Ciekawym jest, czy to wenge w gryfie doda ci odrobinę tego warczącego środka z warwicków  ;D
Może byś se zawoskował na ciemno ten gryf bo trochę za bardzo odstaje od reszty, a tak by było cut mniut.
Trzeba toto teraz opić coby się nie rozeschło :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2011, 10:27:40 wysłana przez benkai »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #27 28 Lut, 2011, 10:42:50 »
Może byś se zawoskował na ciemno ten gryf bo trochę za bardzo odstaje od reszty, a tak by było cut mniut.

A w życiu! IMO z przodu nie widać ;) A najlepiej to napisał oz - dołączam do fanklubu.
Paczki z głów!

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #28 28 Lut, 2011, 10:52:11 »
no co tu gadac - wypas;)

jak gadają ci te pikapy? ja lasnie zamówiłem podobny set tylko zamiast riffa mam mule-a

gratulacje!

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #29 28 Lut, 2011, 11:45:28 »
Jak pikapy gadają naprawdę to będę wiedział po ograniu na dużym piecu na sali.
Jednak pierwsze wrażenie: RiffRaff z tego co wyczytałem na tym forum miał być jasny i tak jest w istocie.
W drugiej siódemce mam zestaw SD, sam nie wiem jaki, ale stawiam że JB i Jazz. I tam na czystym nie da się grać na mostowym (skrzeczy, szczeka, gardłuje ;)), za to gryfowy brzmi świetnie na czystym. Na przesterze odwrotnie.
W przypadku tego zestawu BKP różnica przy przełączaniu przystawek jest bardziej subtelna, jest róznica w brzmieniu oczywiście ale nie tak kolosalna. Gryfowy jest na tyle jasny że nie muli na przesterze i pięknie gra na czystym, zaś Nailbomb moooocny na przesterze i daje radę na czystym (w przeciwueństwie do SD).
Reasumując - zestaw jest dużo bardziej uniwersalny niż ten od Seymoura.
 
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #30 28 Lut, 2011, 12:14:10 »
Masz oczywiście rozłączanie cewek? Bardzo mi się podobało brzmienie jednej cewki RR, dużo klarowniejsze od Cold Sweat, nie tak ciemne.

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #31 28 Lut, 2011, 12:57:58 »
Nie mam rozłączania cewek. Miałem w 3 gitarach i nigdy nie używałem:) Ale pomyślę nad tym. Tym bardziej, że układ elektryczny i tak zamierzam przelutować.. zapomniałem powiedzieć Panu Kani, że nie ogarniam dwóch volumów. I nie zamierzam uczyć się ogarniania - prościej to zmienić na jeden :)
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #32 28 Lut, 2011, 13:42:59 »
Eeej no to tracisz połowę zabawy. Rozłączanie cewek bardzo fajnie brzmi nie tylko na cleanach, ale na lekkich przesterach też. Ba, a jakie bajeczne dżenty potrafią wyjść na singlu :) Poważnie, sprawdź to koniecznie, bo dla mnie BKP tracą wiele uroku bez tego patentu. A co do dwóch volumów... trochę żałuję, że nie mam tego u siebie, bo coraz częściej gram na obu przetwornikach naraz i przydałoby się. Niby kombinowanie, ale robię z tego użytek podczas grania na piezo/magnetycznych naraz.

A, gitara mi się jednak nie podoba bo nie ma piezo ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #33 28 Lut, 2011, 13:54:02 »
A, gitara mi się jednak nie podoba bo nie ma piezo ;)

Piezo to jeszcze nic! Gdzie 30", gdzie floyd, gdzie revers, a nawet reversed silversurst?! ;D
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #34 28 Lut, 2011, 14:00:04 »
podoba mi się, nie myślałem że 7ka może tak zgrabnie wyglądać przy takim kształcie korpusu :). Gratuluję!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #35 28 Lut, 2011, 17:22:00 »
patrze i mysle ok firebird jak kazdy inny. za chwile sie polapalem ze to to ma 7 strun. swietnie to wyglada. gratulacje

Ja też liczyłem klucze, bo mocno zmyliły mnie puszki przystawek, do tego w ramkach ;)
Bardzo ładna gitara. W tym momencie Gibson powinien w pierwszej kolejności wzbogacić właśnie ten model o jedną strunę. Jak Firebird nigdy nie przyciągał mojej uwagi, tak teraz nigdy nie będę obok niego przechodzić obojętnie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #36 28 Lut, 2011, 17:54:42 »
Piękna gitara, gratuluję!

Ostatnio tak mi się podobał telekoks.
007

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #37 28 Lut, 2011, 19:04:04 »
Pewnie większość na mnie naskoczy, ale i tak to napiszę :D FU!
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #38 01 Mar, 2011, 19:38:24 »
Ja na Ciebie nie naskoczę, nie lubię :D

Piękny jest, pałuję się nim strasznie!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #39 24 Kwi, 2011, 01:12:18 »
Gratuluję i zazdroszczę, ciarki mnie przeszły jak przeczytałem o sandwich'u z klonu, ciekawe jak to gada.
...Firebird V w wersji VII xd nie wiedziałem, że może tak pięknie wyglądać. LP czy SG wyglądają dobrze tylko w wersji sześciostrunowej, firebird jakby był do tego stworzony. Chciałbym takiego tylko w jakimś oldschoolowo pedalskim kolorze z katalogu fendera z lat 60'
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline kirkmaster1

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #40 05 Maj, 2011, 13:00:59 »
Ale jazda! To wiosło to istny łogień ! ...i ROCK'N'ROLL !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #41 05 Maj, 2011, 14:07:53 »
Jak przyjdzie Ci do głowy sprzedawać to NATYCHMIAST DO MNIE DZWOŃ! :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #42 05 Maj, 2011, 14:10:47 »
Gitara z klasą, gratulacje. Powiesz mi jak Ci Nailbomb z Riff Raffem siedzą? Niedługo takie dostanę i jestem ciekaw :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #43 05 Maj, 2011, 19:12:10 »
Już wiem co zamówię u lutnika jak tylko zarobię trochę kasy :D
Ssiecie.

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #44 06 Maj, 2011, 08:36:06 »
Powiesz mi jak Ci Nailbomb z Riff Raffem siedzą?

Muszę powiedzieć, że mnie ten zestaw przypasował bardzo (w końcu ktoś Mądry taki zestaw złożył, ja wyczytałem o tym na forum ;))
Dodam, że nie jestem specjalnym eksperymentatorem i nie lubię jakichś ekstremalnych gainów. Jeśli trzeba się koniecznie do czegoś przyczepić w tym BKP to z ich kaptura (czarnego) trudno usuwa się włosy kota (białego) ;D
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #45 06 Maj, 2011, 23:52:30 »
Powiesz mi jak Ci Nailbomb z Riff Raffem siedzą?

Muszę powiedzieć, że mnie ten zestaw przypasował bardzo (w końcu ktoś Mądry taki zestaw złożył, ja wyczytałem o tym na forum ;))
Dodam, że nie jestem specjalnym eksperymentatorem i nie lubię jakichś ekstremalnych gainów. Jeśli trzeba się koniecznie do czegoś przyczepić w tym BKP to z ich kaptura (czarnego) trudno usuwa się włosy kota (białego) ;D

Jeśli to mnie miałeś na myśli, to sprostuję tylko, że jak kupiłem MM, to już były w nim te przystawki. To Sinner wpadł na ten pomysł.

Pisząc "kaptur" masz na myśli ramkę? Jak Ci tam kocie włosy włażą? Ja z moim rudym kocurem nie mam takich problemów ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #46 07 Maj, 2011, 13:52:15 »
Niestety ma na mysli bluze z kapturem :)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Kania Firebird
« Odpowiedź #47 04 Cze, 2011, 12:15:41 »
Bardzo stylowa gitarka.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
60 Odpowiedzi
30263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2012, 00:02:34
wysłana przez Art
14 Odpowiedzi
7010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2015, 13:50:04
wysłana przez Amal_68
42 Odpowiedzi
12646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 10:13:56
wysłana przez MadYarpen
19 Odpowiedzi
6623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2013, 09:08:30
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
4314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 01:24:21
wysłana przez Aremenius