Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1715368 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15000 17 Sie, 2023, 17:23:41 »
Dostałem od taty jego stary aparat Zenit TTL, którym pykał fotki w latach '80 na studiach. Swoje przeżył i miałem wrażenie, że światłomierz działa tak na słowo honoru. Wypstrykałem dwie klisze, jedną czarno-białą drugą kolorową, byłem święcie przekonany, że 90% z tych klatek to pójdzie do kosza bo albo prześwietlone albo niedoświetlone.
Jak odebrałem odbitki to aż mnie z kapci wyrwało :D Wszystkie wyszły, niektóre nawet przekozacko. Kurde chyba się wkręciłem

Próbki poniżej:

« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2023, 17:25:57 wysłana przez blendamed »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15001 20 Sie, 2023, 23:44:09 »
Szczerze ? Taka refleksja na szybko...

Że to forum jeszcze żyje i nadal znajome "mordy" które pamiętam te kilka lat temu tu się pojawiają ;D

EDYTA: Aha - no i NGD choć specjalnie jarać się nie ma czym ;) Ale wreszcie jakaś decha jest w zasięgu łapy do grania, no i całkiem znośny deal zrobiony ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15002 28 Sie, 2023, 21:20:09 »
Moje życie jest pełne znaków.

Wczoraj chcialem sprzedać mojego arcztopa do dżezu ale ostatecznie się na razie nie sprzedał a dziś tak kompletnie z dupy dostałem się na "przesłuchanie" do smooth jazzowego projektu z UK.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15003 29 Sie, 2023, 21:31:12 »
Moje życie jest pełne znaków.

Wczoraj chcialem sprzedać mojego arcztopa do dżezu ale ostatecznie się na razie nie sprzedał a dziś tak kompletnie z dupy dostałem się na "przesłuchanie" do smooth jazzowego projektu z UK.
Na kontrabas, czy na gitarę i będziesz musiał przenieść się na gitara.pl?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15004 30 Sie, 2023, 15:19:23 »
Moje życie jest pełne znaków.

Wczoraj chcialem sprzedać mojego arcztopa do dżezu ale ostatecznie się na razie nie sprzedał a dziś tak kompletnie z dupy dostałem się na "przesłuchanie" do smooth jazzowego projektu z UK.
Na kontrabas, czy na gitarę i będziesz musiał przenieść się na gitara.pl?

na termometr rtęciowy
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15005 01 Wrz, 2023, 11:30:57 »
tak po prostu
i always go full retard

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15006 09 Wrz, 2023, 21:53:41 »


Wreszcie zrobiłem sobie pickguard na porządnie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15007 10 Wrz, 2023, 08:18:06 »
Więc to jest efekt Twoich wszystkich zapowiedzi na forum o gitarach kompozytowych?

;P

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15008 10 Wrz, 2023, 11:40:13 »
Od razu byście chcieli gotową gitarę?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15009 10 Wrz, 2023, 12:17:19 »
Na razie ta zajawka styknie ;) Widzę, że straty będą.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15010 10 Wrz, 2023, 12:27:18 »
Owszem, straty są. Finansowe przy budowie prototypów oraz inspiracje klasycznym kształtem (xD).

To akurat do mojego istniejącego wiosła, które zbudowałem 10 lat temu jeszcze w Skerve.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15011 10 Wrz, 2023, 14:09:37 »
To akurat do mojego istniejącego wiosła, które zbudowałem 10 lat temu jeszcze w Skerve.
Pokaż całość  :P

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15012 10 Wrz, 2023, 14:19:13 »



Kilka lat temu puściłem to wiosło w świat, ale wróciła do mnie w dosyć opłakanym stanie. Pikapy zmienione na zapuszkowane BKP, gdzie cavity zostały bardzo niedbale powiększone. Stąd konieczność pickguarda.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15013 10 Wrz, 2023, 14:25:26 »
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

Kilka lat temu puściłem to wiosło w świat, ale wróciła do mnie w dosyć opłakanym stanie. Pikapy zmienione na zapuszkowane BKP, gdzie cavity zostały bardzo niedbale powiększone. Stąd konieczność pickguarda.
To teraz czekamy na zdjęcia z pickguardem  ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15014 10 Wrz, 2023, 14:28:36 »
Myślę, że równo za miesiąc da radę by zrobił je ten sam zdolny człowiek, który odpowiada za zdjęcia powyżej. ( @aciek_l )
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • gwiazda mangozjebów
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15015 17 Wrz, 2023, 23:27:07 »
Jak dobrze pójdzie, to na koniec roku, po ponad 3 latach, wyprowadzę się z tego łazarskiego hasioka.

A poza tym to gitarki mnie cieszą, jest w pytę.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15016 03 Paź, 2023, 15:55:47 »
UDAŁO SIĘ

W końcu znalazłem biureczko do produkcji muzycznej, które ma wysuwaną półeczkę, która jest w stanie pomieścić 88-klawiszowy parapet z ważoną klawiaturą (i się nie złamać od jego wagi) + w pakiecie bardzo wygodne ergonomiczne siedzisko z odchylanymi podłokietnikami, żeby można było grać na nim na gitarze. Od jednej firmy. W rozsądnych pieniądzach. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15017 06 Paź, 2023, 11:06:59 »
UDAŁO SIĘ

W końcu znalazłem biureczko do produkcji muzycznej, które ma wysuwaną półeczkę, która jest w stanie pomieścić 88-klawiszowy parapet z ważoną klawiaturą (i się nie złamać od jego wagi) + w pakiecie bardzo wygodne ergonomiczne siedzisko z odchylanymi podłokietnikami, żeby można było grać na nim na gitarze. Od jednej firmy. W rozsądnych pieniądzach. :D

A jakieś konkrety? Bo sam teraz trochę się zastanawiam nad zmianą :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15018 06 Paź, 2023, 11:44:18 »
UDAŁO SIĘ

W końcu znalazłem biureczko do produkcji muzycznej, które ma wysuwaną półeczkę, która jest w stanie pomieścić 88-klawiszowy parapet z ważoną klawiaturą (i się nie złamać od jego wagi) + w pakiecie bardzo wygodne ergonomiczne siedzisko z odchylanymi podłokietnikami, żeby można było grać na nim na gitarze. Od jednej firmy. W rozsądnych pieniądzach. :D

A jakieś konkrety? Bo sam teraz trochę się zastanawiam nad zmianą :D

https://youtu.be/U_gQKb9ftwY?si=p3wxA_EPEfickKO9

Dokładnie te graty
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15019 31 Paź, 2023, 22:21:17 »
NGD ;3



Długo chorowałem na akustyka no i jest, Taylor 214ce. Miłość od pierwszego akordu.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15020 04 Lis, 2023, 09:12:41 »
No, też zamiast swojego carbonowego turboakustyka rozważałem jakiś high-end od taylora albo od furcha :D Zajebiste są taylorki
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • gwiazda mangozjebów
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15021 04 Lis, 2023, 20:02:39 »
Jak dobrze pójdzie, to na koniec roku, po ponad 3 latach, wyprowadzę się z tego łazarskiego hasioka.

A słowo ciałem się (po kilkunastu kursach w tę i na zad) stało
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15022 06 Lis, 2023, 23:02:32 »
No, też zamiast swojego carbonowego turboakustyka rozważałem jakiś high-end od taylora albo od furcha :D Zajebiste są taylorki
Jedynie do czego bym się przyczepił to że te Taylory mają fabrycznie dość wysoko akcję. Imho jak spiłować trochę mostek i siodełko to da radę to niżej ustawić. Będę miał czas to dam go do jakiegoś szpeca, ja już nie mam cierpliwości na takie zabawy :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15023 18 Lis, 2023, 14:15:34 »
Byłem wczoraj na bardzo fajnym koncercie (Materia + Trylion + Serpents). W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że dla każdego zespołu robiłem gitary za czasów mojej obecność w Skerve, czyli dekadę temu.
Bartek z Trylion gra na TYM zielonym raptorze. Jedna z pierwszych prototypowych gitar, która miała piaskowany korpus z jesionu. Została doprowadzona do porządku, poprawnie ustawiona i teraz sieje złem aż miło.
Chłopaki z Materii to wiadomo, w pierwszych gitarach projektowałem im inlaye, a później miałem udział w powstawaniu pierwszego basu dla Micha i pomarańczowego raptora dla Adiego.
W Serpents gra Waldek, którego możecie znać ze Scylli. Dla niego też robiłem raptora 7.

Ot taka miła chwila sentymentu :)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #15024 20 Lis, 2023, 14:43:36 »
Mnie cieszy że na 95% z początkiem lutego wypierdalam z trójmiasta na drugi koniec kraju. Dobrze będzie móc wyskoczyć w góry w godzinkę a nie 9...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina