Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1714737 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14875 30 Paź, 2022, 16:32:35 »
Ja będąc oststnio w Poznaniu jadłem super burgera w Chi Chi. Miało być tam gdzie Ty, ale byliśmy mocno w niedoczasie, a tek był najbliżej z najlepszymi opiniami. Było na prawdę bardzo smacznie.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14876 30 Paź, 2022, 16:58:02 »
Dużo w Poznaniu jest takich fajnych knajpek z kuchnią alternatywną: moje ostatnie odkrycie to Przyjemność na Górnej Wildzie naprzeciwko również świetnego zresztą wege-sushi w knajpie Cudo.

W przeciwieństwie do np. mojego rodzimego Torunia widać, że młodzi ludzie potrafią stworzyć niszę na rynku, która będzie kulturotwórcza i miała ekonomicznie sens. Tutaj najwyżej jakieś małe kawiarnie i widać, że ludzie żałują kasy na takie fajniejsze doznania kulinarne. Praktycznie wszystko, co miało jakiś potencjał, padło niedługo po otwarciu - COVIDowa izolacja i polityka miasta w tym nie pomogły.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14877 30 Paź, 2022, 17:13:21 »
W Poznaniu jest dużo różnych miejsc, gdzie można zjeść bardzo smacznie, ale Fat Bob rządzi w kwestii burgerków. Kiedyś mieli w menu takiego luja z większym kotlecikiem + dodatkowa rwana i duszona wołowina. Ja pierdolę jakie to było dobre!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14878 02 Lis, 2022, 14:04:31 »
Jak się okazało nie straciłem jednak tych praktyk. Nie wiem, czy tak było zaplanowane, żeby mnie wystraszyć i zmotywować, czy ktoś się za mną wstawił, dla mnie istotne że mam kolejną szansę której nie zmarnuję.
Powrót do podstaw - co się zmienia to to, że nie dostanę klientów od studia dopóki nie pokażę że ogarniam dobrze.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14879 02 Lis, 2022, 17:19:23 »
Co się zmieniło finansowo? Bo mi się wydaje że Cię szef rucha starą metodą.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2022, 18:07:57 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14880 03 Lis, 2022, 22:34:37 »
Nie do końca, bo:
1. jestem praktykantem i to nie szef, po prostu mnie uczą
2. jako praktykant swoich i tak robię za pół darmo żeby mieć na kim ćwiczyć
3. fakt faktem póki mieli więcej zaufania do moich umiejętności czasem mi podrzucali serio proste i łatwe tatuaże do zrobienia, szczególnie jak nikomu innemu się nie chciało/nie miał czasu/nie było. Od jakiegoś czasu jednak uznali (słusznie) że jednak nie jestem gotowy i mam się nauczyć robić to dobrze za każdym razem, a nie raz wyjdzie a raz zjeba.
Trochę boli, bo tym na walk-in nie mówili że jestem tylko praktykantem i dostawałem normalny hajs za to, ale to było na tyle rzadko, że nie ma po czym płakać, a lepiej żebym ogarnął temat najpierw, niż żeby studio miało dostawać złe opinie a ja ciągłe zjeby.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14881 04 Lis, 2022, 08:08:51 »
Mniemam, że jeszcze studiujesz? Pamiętam jak ja byłem na praktykach to też się robiło za pół darmo, byle na browar i autobus starczyło i wtedy to było git bo jeszcze nie było chałupy i rachunków na barku. Za to zapierdalało się na 200% i czepiało się wszystkiego. Ja akurat robiłem praktyki po fabrykach także udało mi się w czasie tych praktyk i stażów robić na krawędziarce, tokarce, frezarkach trójosiowych, plazmie CNC, prasach mimośrodowych, spawało się trochę, robiło się na montażu, uczyło różnych technologii i metod konstrukcji.
Wszędzie była patologia i chujowe warunki pracy ale warto było bo w sumie tylko dzięki temu po studiach udało mi się znaleźć porządną robotę za fajny piniondz i do której chce się wstawać.

Mam natomiast ziomka co po mgr inż na mechanice poleciał na zmywak do UK bo cytuję „bardziej mi się to opłaca niż robienie w guwnoprzemyśle w Polsce” :D Tymczasem ziomek był z tych, którzy praktyki robili u wuja w warsztacie na zasadzie wuju podpisz mi papier a ja ide na browara. A Polska na wschodzie, prawda guwnem stoi ale wszędzie indziej cały czas otwierają się nowe fabryki, wiele w standardzie przemysłu 4.0 i zagraniczni inwestorzy doskonale sobie zdają sprawę dlaczego. A nawet nie muszą to być zagraniczni inwestorzy. W ubiegłym roku postawiliśmy dwie największe krawędziarki w Europie, osobiście stawiałem jedną z nich u ziomków, którzy prowadzą swój własny rodzinny biznes gdzie ojciec wieki temu zaczynał w garażu na dwóch mimośrodowych piesokach. Rozrośli się do tego stopnia, że dzisiaj są poważnymi graczami na skalę całej Europy. Jakikolwiek syf mamy w polityce to jednak mamy jeden z najprężniej rozwijających się środowisk przemysłowych w europie. I to bez wątpienia jest coś co mnie cieszy :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14882 04 Lis, 2022, 13:25:00 »
Polska lubi w przemysł.
Paczki z głów!

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14883 04 Lis, 2022, 18:32:09 »
Mniemam, że jeszcze studiujesz? Pamiętam jak ja byłem na praktykach to też się robiło za pół darmo, byle na browar i autobus starczyło i wtedy to było git bo jeszcze nie było

Co ty, 29 lat, dawno po studiach.
Po prostu uczę się tam robić to, na czym mi zależy, po latach marzeń i planów.
Fakt faktem lepiej byłoby w czasie studiów, no ale ten czas zmarnowałem już.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14884 05 Lis, 2022, 12:32:36 »
Kolega taki optymista, jak widzę ;). Ale idący do przodu. Tak trzymaj, inaczej się nie da.

ED: Moja rodzinna okolica. Odpalamy kawusię (czy koks, co kto woli) i oglądamy :) :)

« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2022, 14:15:43 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14885 07 Lis, 2022, 10:39:50 »
Kolega taki optymista, jak widzę ;). Ale idący do przodu. Tak trzymaj, inaczej się nie da.

ED: Moja rodzinna okolica. Odpalamy kawusię (czy koks, co kto woli) i oglądamy :) :)



Twoja rodzinna okolica to od jakieś casu Wulkanowo :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14886 07 Lis, 2022, 20:22:38 »
Gena jednak nie wyrwiesz :D Poza tym: rodzina tam dalej jest.
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14887 07 Lis, 2022, 21:01:38 »
Gena jednak nie wyrwiesz :D
bo to nie Esperal

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14888 14 Lis, 2022, 20:26:23 »
Trzeba sobie uprzyjemniać życie na tym łez padole:

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14889 15 Lis, 2022, 04:52:08 »
Trzeba sobie uprzyjemniać życie na tym łez padole:
( Obraz usunięty.)
Masz może porównanie z Fractalem III?
007

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14890 15 Lis, 2022, 06:22:33 »
Niestety nie  :(

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14891 17 Lis, 2022, 08:56:19 »
Mam dziś włosy jak z reklamy :D :D :D A, że prawie do pasa, to spodziewam się zaczepek na mieście  ;D ;D

#sątakiedni
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14892 17 Lis, 2022, 11:05:59 »
Te z klaty rozumiem ?  ;D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14893 17 Lis, 2022, 11:21:46 »
Te z klaty rozumiem ?  ;D

Po prostu łoniaki wywijają się górą majtek ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14894 17 Lis, 2022, 19:51:18 »
Od 2-3 tygodni z ziomeczkiem z pracy czailiśmy się by trafić jakąś promkę na Forzę Horizon 5 i popykać wieczorami. Dzisiaj kupiliśmy Forzę 4 i Forzę 5 ze wszystkimi DLC za 3,25 zł. W szwedzkim microsofcie ktoś ładnie się zajebał.

https://www.pepper.pl/promocje/zestaw-forza-horizon-4-forza-horizon-5-ultimate-edition-na-xbox-pc-blad-cenowy-599819?fbclid=IwAR2r0gqcDTcB9ifzjQi4nnyuKTzTP0HtF_bKjrUBTdzivFIm2ozCkz3WpCc
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14895 18 Lis, 2022, 00:38:49 »
Kurde, przegapiłem ;/...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14896 18 Lis, 2022, 17:29:15 »
Na otarcie łez można nadal skorzystać z promki, o której pisałem: 5 miecha dostępu za 50zł i są wszystkie Forzy.
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14897 18 Lis, 2022, 20:10:18 »
Dzisiaj grałem w dodatek Hot Wheels do piątki, dojebongo na maksa. Playground to chyba jeden z najlepszych deweloperów, od lat jedynie sami stanowią konkurencję dla siebie, a i tak co część to coraz bardziej dopieszczone piaskownice do rozwalania się zajebistymi brykami. Szkoda, że to jest przykryte taką masą śmieciowych powiadomień, gratisów, ubranek, gadżetów, losowań i (na szczęście nie wymagających żadnego płacenia, żeby się dobrze bawić) mikrotransakcji.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14898 20 Lis, 2022, 10:32:29 »
Jako osoba która prawie kupiła X360 jak wychodziła pierwsza Forza Horizon (prawie, bo byłem jebanym studenciakiem bez pieniędzy) tak stwierdzam, że część 5 jest nudna jak flaki z olejem. Do 4 jeszcze jakoś chciało mi się wracać ale 5 ograłem w GP przy okazji jakiejś promki i nawet tych 3 ziko byłoby mi szkoda xD Widać mocno, że nie mają absolutnie żadnej konkurencji i zrobiła się z tej serii kolejna Fifa. A szkoda, bo jedynka była zajebista i wg mnie to do dzisiaj najlepsza część serii. Zobaczymy co nowy Test Drive Unlimited przyniesie.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14899 20 Lis, 2022, 13:54:39 »
a wy gitar do grania nie macie, że na konsolach musicie grać?