Autor Wątek: Bison B.C. "Dark Ages"  (Przeczytany 4338 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Bison B.C. "Dark Ages"
« 29 Lip, 2010, 09:13:23 »
Cosik innego. Gdzieś tam w zajebiście odległej geograficznie i muzycznie Kanadzie narodziła się muza, która wypełnia pewną lukę (lukie). Z pewnością nie wiedzieliście nawet, że takowa istnieje ;) Tak więc coś dla tych, którym Slayer gra za szybko, a Neurosis za wolno ;)

BISON B.C. . Bardzo sympatyczne chłopaki:



Wydali w tym roku dla Metal Blade swój trzeci album Dark Ages i pogrywają m.in. z Mastodonem.



Myślę, że spodoba się Wam takie granie, bo jest to do przodu, prosto w ryj, ale z pomysłem. I słychać radość tworzenia i jakąś świeżość, i surowość zarazem. Porównania nie bez kozery: Slayer wokalowo, Neurosis muzycznie w wolnych partiach. Ale kiedy chłopaki podkręcają tempo - strzałka idzie na czerwone pole ;) Wróblowi przypadnie do gustu to, ze pałker nie głaszcze perkusji, tylko w nią napierdala!

OK, no to część artystyczna:



Polecam resztę "krążka". Myślę, że warto sięgnąć czasem w rejony, w których żyją całkiem inni ludzie od nas.

Wasz wujek
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #1 29 Lip, 2010, 09:32:44 »
Slayer wokalowo

A mnie kojarzy się właśnie z Mastodonem. Fajna muza, z zassaniem jednak poczekam aż się wyrobią i wydadzą płytę w której będzie słychać jakiś niepowtarzalny dla nich styl. Póki co mało to dla mnie charakterystyczne i nie wyróżnia się niczym ponad podobne stylistycznie zespoły, jeżeli rozumiesz o co mi kaman ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #2 29 Lip, 2010, 09:37:56 »
Slayer wokalowo

A mnie kojarzy się właśnie z Mastodonem. Fajna muza, z zassaniem jednak poczekam aż się wyrobią i wydadzą płytę w której będzie słychać jakiś niepowtarzalny dla nich styl. Póki co mało to dla mnie charakterystyczne i nie wyróżnia się niczym ponad podobne stylistycznie zespoły, jeżeli rozumiesz o co mi kaman ;)

Trzeba posłuchać innych numerów (pod kątem slayerowatości wokalu). Możesz czekać na klarowanie stylu, as you wish, ale to chyba minimum do 2012. Poza tym, to ich trzecia płyta, więc rewolucji się nie spodziewam. Ani cudów, po prostu dobrze się tego słucha.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #3 29 Lip, 2010, 09:46:09 »
tak z ciekawosci i dla pewnosci...czy slayerowy wokal ma slużyc za rekomendację czy odstraszenie? Bo szczerze mówiąc to dla mnie nie ma nic gorszego niż wokal w slayerze. Juz wolę różowe klony najtłisza niz wokal Toma A. :/
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #4 29 Lip, 2010, 09:53:04 »
Spokojnie, to nie obrzezanie, ani pierwszy tattoo ;). Po prostu se kliknij linka i posłuchaj, czy wchodzi. Poza tym kapelę się (d)ocenia po całej płycie, bo takich jedno-numerowców, to już milijon razów przerabiałem.
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #5 29 Lip, 2010, 10:03:05 »
No ja mam ich płytę ale jeszcze nie słuchałem. Muszę nadrobić.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #6 29 Lip, 2010, 10:10:29 »
No ja mam ich płytę ale jeszcze nie słuchałem. Muszę nadrobić.

Zwlekałem bodajże od maja, ale wreszcie sięgłem i nie żałuję.
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #7 29 Lip, 2010, 10:25:00 »
No leci sobie w tle. Faktycznie jest trochę Mastodona i Neurosis w tym, ale wg mnie to nie jest wadą :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #8 29 Lip, 2010, 11:46:10 »
Możesz czekać na klarowanie stylu, as you wish, ale to chyba minimum do 2012

No to mogę się nie doczekać ;);)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #9 29 Lip, 2010, 11:51:14 »
Odpuść se i walnij browara ;)


(ta sama kapela w innym dniu może tak samo mnie nie podejść. Dobrze czasem trafić na ten dzień! Najlepiej se wrzucić na playera i kiedyś przypadkiem włączyć. Mam 8GB w aucie, dobry wynalazek ;))
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #10 29 Lip, 2010, 12:11:14 »
Ten dzień czy nie ten dzień, srał pies, ich twórczość się imo nie wiele różni od twórczości choćby Mastodona, tyle, że ten brzmi lepiej. Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy Bison B.C. a Mastodonem wybrałbym to drugie, thats all. Chłopy jednak idą w fajnym kierunku  i jeśli ich muzyka zostanie urozmaicona o coś charakterystycznego/stylowego/ponadprzeciętnego/nieżywcemzerżniętegotyleżebezjaj to ich polubię i dodam, kurwa, na facebooku! Teraz to trochę jak słuchanie Materii na Sonisphere :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #11 29 Lip, 2010, 12:13:37 »
Teraz to trochę jak słuchanie Materii na Sonisphere :)

Czyli?
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #12 29 Lip, 2010, 12:19:42 »
Teraz to trochę jak słuchanie Materii na Sonisphere :)

Czyli?


Słuchanie mało doświadczonego, gorzej brzmiącego i nagłośnionego zespołu, kiedy rzut beretem masz do występu wielkich gwiazd?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Bison B.C. "Dark Ages"
« Odpowiedź #13 30 Lip, 2010, 16:10:41 »
OK, kumam. Z Materią grałem i będę grał, dlatego pytam ;)
Widzę, że Kombaj Bizon średnio Cię grzeje - więc walnij browca, po co się męczyć? ;)


Ed:

Już wiem, czemu chłopcy mnie się podobają! ...e... Chodzi o Bizonów, oczywiście ;)
Grają po pierwsze w stylu kapel z lat '80, normalnie czuje się ducha czasów, kiedy metal się rodził. A po drugie robiom takie riffy, jak w wujek w swojej kapeli. I po trzecie nie mam żadnych oczekiwań (co często jest właśnie zgubne w stosunku do czegokolwiek), po prostu jest mi dobrze, kiedy hałasują "w aucie" ;)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
25202 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
9 Odpowiedzi
5420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
1 Odpowiedzi
1694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2015, 06:59:11
wysłana przez Nightmarishreaper
1 Odpowiedzi
6566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius
2 Odpowiedzi
1558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2022, 17:29:28
wysłana przez zrobmitosta