Autor Wątek: Jaki zestaw car audio?  (Przeczytany 6731 razy)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #25 27 Lip, 2010, 13:12:50 »
Dlatego pytam o realne wrażenia właścicieli, bo fora czy aukcje w danym przedziale to już obejrzałem.
Pewnie skończę i tak z tubą Manty 3000W za 2stówy. Oby nie ;)
ja kupiłem używkę od kumpla. wymieniłem monoblock na boshmanna i jest ok. cały koszt 500 zeta + jakieś 60 zeta okablowanie do niego.
minimum respect!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #26 27 Lip, 2010, 13:21:09 »
Ludziska mówią, żeby szukać w takich firmach jak Hertz, Helix, pewnie JBL też będą niezgorsze, może Infinity. Boshmanna za to nie polecają, no offence :P. Ah, jeszcze ewentualnie firma o debilnej nazwie Powerbass, niektóre modele wg tych mądrzejszych ludzi grają poprawnie a nie łubudubu. Dorwę auto to sam będę kombinować :]

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #27 27 Lip, 2010, 13:31:22 »
Ludziska mówią, żeby szukać w takich firmach jak Hertz, Helix, pewnie JBL też będą niezgorsze, może Infinity. Boshmanna za to nie polecają, no offence :P. Ah, jeszcze ewentualnie firma o debilnej nazwie Powerbass, niektóre modele wg tych mądrzejszych ludzi grają poprawnie a nie łubudubu. Dorwę auto to sam będę kombinować :]

oczywiście że tak, wszystko jest tylko kwestią budżetu. Jak Cię stać to możesz kupić sobie JBL. Tak jak nie każdy gra na Mesie.
minimum respect!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #28 27 Lip, 2010, 14:12:06 »
Jasne, ja też mówię o rzeczach tanich raczej. No bo i po kiego ładować jakieś cuda? Niech sobie po prostu przyjemnie gra.
Ja gram na Windsorze i jestem zadowolony na tyle, że nie mam zamiaru go sprzedawać :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #29 27 Lip, 2010, 14:23:46 »
Też nie gram na Mesie ;) A doświadczenie ući (jak mawia Szymonio), że nie musi być drogo, żeby było dobrze. Czekam na wrażenia tych "z tubami" ;)
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #30 27 Lip, 2010, 16:24:09 »
Spooky - babcia akurat w Piastowie mieszka ;) i mam w tych okolicach paru kumpli, więc jakbym się wybierał i byś miał chwilę dla mnie (:-*) to chętnie bym obadał jak to u Ciebie jest zrobione :) ale drugiego Uniacza nie chcę (mimo, że naprawdę fajna pucha ;) ), samym zestawem audio mógłbym się zainteresować ;)

z montażem w drzwiach jest własnie taki problem, że nie ma gdzie ich wsadzić, a na jebanie się z instalacją, jak wspomniałem, chęci dużych nie mam ;) myślałem o wsadzeniu czegoś takiego http://allegro.pl/item1165264670_hertz_dsk_165_nowe_faktura_kurier_gratis.html np z tym http://allegro.pl/item1152343951_helix_b62c_blue_nowosc_sklep.html + radio w okolicach 200-300zł (trochę lepsze jak sugerowano), jakieś kable no i bym się zamknął w tych ośmiu stówkach, pytanie przede wszystkim do Spooky'ego - czy te głośniaczki da radę zapakować na przód? bo z tyłu jak nie wejdą w te mocowania przy bagażniku to hoi, wsadziłbym w klapę (w Garbaczu mam dwa głośniki tylko w klapie i jakoś gra ;) )

Edyta G.: ew. coś takiego http://allegro.pl/item1155168767_zestaw_car_audio.html, ale domyślam się, że minimalna jest >1000zł
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 16:26:56 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #31 27 Lip, 2010, 16:46:57 »
myślę, że do takiej fury 800 zeta to i tak za dużo.

Polecam Ci głośniki boschmanna, bo mimo niskiej ceny grają naprawdę nieźle. Zresztą zależy jaka półka, bo z wyższej kosztują też swoje. Grają naprawdę bardzo spoko. Kumpel w Imprezie zrobił całe audio na boschmannie i gra to rewelacyjnie.

W swoim Uno mam radio dalco, ale teraz bym już nie kupił. Niezłe JVC z usb i auxem wyczaich na allegro już za 250 zeta.
minimum respect!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #32 15 Sie, 2010, 13:02:26 »
trochę się pozastanawiałem, porozglądałem i chyba uderzam w taki zestaw:

- radyjko trochę lepsze http://allegro.pl/item1181889203_kenwood_kdc_w4044ua_stan_idealny_w_dobrej_cenie.html jest mp3, usb i aux, więc na pewno mi styknie
- głośniki przód http://allegro.pl/item1182069268_hertz_dcx_100_najtaniej_stan_bardzo_dobry.html bo tylko 100mm mi wejdzie w oryginalne mocowania
- głośniki tył http://allegro.pl/item1182895777_glosniki_trojdrozne_pioneer_ts_e2099_200w_20cm.html do zamontowania w półce, bo w montażówki tylne wchodzą 80mm ;)

w przyszlości może zainwestowałbym w jakiś wzmacniacz + tuba i ew. zamontować głośniki w drzwiach, jeśli będę miał naprawdę dużo chęci i wolnego czasu ;)
do widzenia.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #33 15 Sie, 2010, 13:10:05 »
Mam to same radio i powiem ze dziala swietnie. Do tego mam komplet seryjnych 6 glosnikow i sprawdza sie bardzo dobrze.
Montowalem wzmaka i tube, ale roznica w brzmieniu byla niezauwazalna (pewnie musialbym uzyc sprzetu z wyzszej polki). Za to w Corsie ten sam wzmak i tuba dawaly 90% brzmienia :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #34 15 Sie, 2010, 13:29:28 »
Joł joł joł, pajoniery odstaw. Kup jakieś normalne woofery, nie pełnopasmówki - przecież górę i środek masz z Hertzów, co za dużo to niezdrowo. Fajne te koaksjale, sam chyba sobie takie kupię :P. W końcu do mojej spejsmaszin trzeba kupić coś przyjemnego.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #35 15 Sie, 2010, 13:29:50 »
JD, działa Ci z tym radiem sterowanie z kierownicy?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #36 15 Sie, 2010, 13:41:18 »
Domas, nie mam niestety sterowania z kierownicy :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #37 15 Sie, 2010, 15:02:20 »
Aston, a te pionierki słabo ciągną dół? bo pytanie, czy jak kupię woofery to takie małe hertze pociągną mi środek i górkę i czy to będzie ładnie banglało? i czy gdybym wówczas dokupił wzmak z tubą to czy nie pozostałoby mi jedynie słuchanie manieczek? ;) choć temat tuby jest trochę mniej istotny, bo może równolegle już bym zamontował jakieś szerokopasmówki w drzwiach i nie byłoby tematu. na razie wiem, że biorę radyjko i zestaw na przód ;)

ed. tak naszła mnie myśl, że na tył mógłbym rzeczywiście dać jakieś woofery, a w montażówki tylne wrzucić tweetery, nie wiem tylko na ile karkołomny i sensowny jest ten pomysł ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2010, 15:22:08 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #38 15 Sie, 2010, 19:05:10 »
Ja mówię o zestawie tych Hertzów + jakieś woofery też konkretnej firmy. Kupisz badziewia i będziesz miał takie buczenie jak ja obecnie z pożyczoną tubą wykonaną tak, że nawet śmiać się z tego nie chce :P.
Zrób tak:
te Hertze na przód
woofery na półkę (tak się nie robi, ale z braku laku może być)
jak chcesz ustawić sobie głośność osobnych głośników to potrzebny ci wzmak lub radio 4-ro kanałowe, tam będzie możliwość ustawienia sobie balansu przód-tył.
Ja bym w każdym razie tak zrobił :angel:

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #39 15 Sie, 2010, 20:08:37 »
radyjko i przód już zamówiłem ;) w takim razie na tył może taki zestaw http://allegro.pl/item1190523976_zestaw_glosnikow_canton_mega_okazja.html? półkę mam podzieloną tak, że 25cm wejdzie akurat, a do tego mógłbym zagospodarować również owe tweetery jak pisałem wcześniej. cośtam poczytałem, że firma raczej nienajgorsza, więc jak dla mnie byłoby chyba w sam raz :)
do widzenia.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #40 15 Sie, 2010, 20:39:26 »
Ale na kiego grzyba ci tweetery z tyłu? :P

Canton to niezła firemka, co prawda nie znam się jakoś strasznie, ale myślę, że będzie ok. Co prawda te woofery nie wyglądają na jakieś super potęgi, magnes stosunkowo mały...
W ogóle to koniecznie musisz mieć takie bydlaki? 16,5 cm powinno styknąć w zupełności, szczególnie jak będziesz słuchał nakurwiańska. Tak duże głośniki mogą trochę mulić.
Ale powtarzam, żaden ze mnie szpec ;)