Autor Wątek: Nowe video AMOKH do balladki "Dość"  (Przeczytany 2407 razy)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Nowe video AMOKH do balladki "Dość"
« 23 Sie, 2010, 08:27:48 »
Pozwoliłem sobie zapodać obrazek do numeru "Dość" zrobiony przez kolegę Kukiego z OFFfilmstudio Lubin. Numer był nagrany własnym sumptem w sali prób w całości. Jest dość wiekowy, zagrany na sixstringach i masterowany na sprzęcie sprzed kilku ładnych lat w całości przez AMOKH. Opinie o obrazku jak i muzyce mile widziane. Smacznego
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Przyjemna balladka. Tylko sumę głośności moglibyście podnieść, bo w porównaniu z komercyjnymi płytami różnica jest chyba ze 3-krotna albo i większa. Nie chodzi mi o to, że jestem zwolennikiem mega kompresji, no ale tutaj już lekka przesada - jak włączyłem ten filmik to myślałem, że jest jakaś długa cisza na początku :))) Potem jak wyregulowałem głośność i wróciłem do słuchania Fear Factory, to chyba sąsiedzi słyszeli ;)))

EDIT: a sorry, miałem na YT głośność ustawioną coś ok. 1/2. Ale z głośnością na max i tak jest duża różnica z nagraniami komercyjnymi... (ale jednak nie aż 3-krotna)
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2010, 21:00:57 wysłana przez RaiQ »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Fakt jest cicho, ale musisz wiedzieć że sprzęt użyty do nagrania (które ma chyba z 5 lat) to komp na celeronie 1.3 z jakąś szitową kartą na płycie, mikrofony do gitar i wokalu to jakieś nadgryzione zębem czasu i koncertami sm-57, a do nagrania bębnów były używane nawet jakieś połamane amatorskie mikrofony philipsa do karaoke:) Na tym sprzęcie nie dało się wyciągnąć więcej, a przy większych głośnościach brumy były przeokrótne stąd taki poziom zapisu. Latencja przy nagrywce była tak wielka, że trzeba było potem ręcznie wszystko ustawiać i to zajęło w sumie na kilka numerów chyba rok. A obrazek jak się widzi?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Obrazek całkiem pro, można chwalić się naokoło :)
Jeśli na takim sprzęcie wyciągnęliście takie brzmienie, to gratulacje - jest całkiem spoko :)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
THX Man :D teraz nie chciało by mi się tak męczyć:)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
5 Odpowiedzi
2748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2013, 10:21:35
wysłana przez Ajbi7
6 Odpowiedzi
2604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2015, 22:33:51
wysłana przez nergal86
0 Odpowiedzi
1003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2017, 20:13:27
wysłana przez indabrain
22 Odpowiedzi
8580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2019, 21:46:36
wysłana przez spacelord7