Autor Wątek: [NAD] Mesa Boogie F-50  (Przeczytany 5533 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
[NAD] Mesa Boogie F-50
« 23 Lip, 2010, 10:33:30 »
Wzmacniacz mam juz od miesiaca, ale dopiero teraz znalazlem czas aby zalozyc NAD i troche sie rozpisac. Dodatkowo przeszedl efekt wow i bedzie bardziej obiektywnie  ;)
Na pierwszy ogien foteczki:


F series byly produkowane w latach 2002-2007, potem zostaly zastapione przez serie Express. Ten egzemplarz jest na 110V, pierwszy wlasciciel gral na nim na wycieczkowcu przez pol roku, wiec zaprawiony jest w ciezkich warunkach  ;D
Kombo jest wykonane z materialow wysokiej jakosci, wszystko dobrze spasowane, wzmak ma kilka lat a tolex jest w lepszym stanie niz w moim MG po roku.
Krotka specka:
- 50 watt
- 2x6l6 i 4x12ax7
- dwa kanaly z niezaleznym eq i reverbem
- opcja contour, czyli praktycznie dodatkowy 3 kanal
- bright na czystym kanale w postaci push-pulla
- rownolegla petla efektow
- wyjscie do nagrywania z mozliwoscia wylaczenia glosnika
- glosnik Celestion Black Shadow

Czysty:
Tutaj mile zaskoczenie, bardzo ladny. Podoba mi sie bardziej niz w moim poprzednim MG Vintage. Na moim Super Sporcie po rozlaczeniu cewek da sie wykrecicz wrecz ladna szklaneczke. Ciekaw jestem jakby to gralo z dobrym stratem.

Przester:
To co misie lubia najbardziej  ;D Zawsze podobalo mi sie brzmienie Mesy i 6l6. Kiedys wiec musial nastapic ten dzien, a przyszedl szybciej niz myslalem. Nie zawiodlem sie. Brzmieniu blizej do Recto niz Marka, grube ziarno, gruz sypie sie az milo. Mialem poczatkowo problemy z duza iloscia wnerwiajacej gory, ale po walce z galami ukrecilem cos co zadowala mnie w 100%, typowe brzmienie Mesy za nieduze pieniadze. Z power breakiem Webera jest jeszcze lepiej, siara zniknela i stal sie bardziej nasycony.

A teraz wady:
Wzmak jest glosny. I mam na mysli GLOSNY. Nie wiem czy w jakichkolwiek warunkach rozkreci sie go wiecej niz na polowe, zapas mocy jest wielki. Jak na kombo ma bardzo duzo basu, mimo ze ma konstrukcje otwarta, czasem az za duzo i robi sie bula, nie ma co zapedzac sie za polowe wartosci. EQ tez za duzo nie daje na przesterze, ma okreslony charakter i krecenie galami daje zmiany raczej kosmetyczne. Ale specjalnie mi nie przeszkadza, bo to jest wlasnie TO brzmienie  :D Opcja contour robi na przesterze usmiech mariana, czyli wycina srodek. Kinder metalom moze sie to spodoba i pograja sobie z tym Ich Will Rammsteina, mnie sie to srednio podoba :D
Iza Malysz poleca  :headbang:
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2010, 10:37:27 wysłana przez sobek »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #1 23 Lip, 2010, 11:23:29 »
Ile Cię kosztowało to cudo?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #2 23 Lip, 2010, 11:45:32 »
2500

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #3 23 Lip, 2010, 11:53:34 »
Tylko zaopatrz się w zapasowe bezpieczniki. Lubią strzelić przy włączaniu :)
Chyba jedyna wada tego piecyka...

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #4 23 Lip, 2010, 12:00:33 »
O dzieki za info Yony :) No juz teraz wywala mi korki w mieszkaniu jak odpalam trafo na 220

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #5 24 Lip, 2010, 12:45:29 »
Po pierwsze 230, a po drugie możesz mieć problem na tzw. wyjazdach. W Polsce jest taka nowa świecka tradycja, że w kontakcie potrafi być 170 wolt i wtedy ŻADEN stabilizator, ani sprytne trafo nie dają rady. Sraka będzie bolesna bo graty z usa sobie nie radzą. Przepraktykowałem. :(
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #6 24 Lip, 2010, 13:40:03 »
Ja tam z dziwnych rzeczy spotykałem w naszym pięknym kraju jedynie 245v i raz nawet 250v!
Polecam zaopatrzyć się w tak zw spowalniacz. Nie będzie wywalać korków przy włączaniu.
Można go kupić w sklepach elektrycznych lub najlepiej z transformatorami. zatra, indel, telto.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Odp: [NAD] Mesa Boogie F-50
« Odpowiedź #7 24 Lip, 2010, 16:13:57 »
Jesli ktos jest zainteresowany to nagralem trzy krotkie probki cleanu, cleanu + bb preamp i drive
http://www.youtube.com/user/sobek3#p/a/u/0/VvG4RQGUDmc

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
12028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2009, 01:52:00
wysłana przez Radek M
14 Odpowiedzi
12641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
45 Odpowiedzi
10691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 01:34:44
wysłana przez Drevniak
10 Odpowiedzi
4341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2012, 21:55:29
wysłana przez Michau
14 Odpowiedzi
3443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2012, 22:58:49
wysłana przez youshy