Autor Wątek: komp do home recordingu  (Przeczytany 44793 razy)

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #50 30 Cze, 2011, 23:15:27 »
Uwaga - przy EZdrummerze, i trzech ampsimach na raz Core2Duo 2GHz z 3 GB ramu okazuje się za słaby, więc miej to na uwadze :D
Sim simowi nierówny - nie wiem, z czego korzystasz, ale na podobnej konfiguracji bez problemu odpalam 8 sztuk różnych simów od lepou, albo X30 chociażby, i jeszcze jest sporo zapasu mocy. Niektóre wtyczki w starych wersjach mają takie błędy, że ciągną więcej, niż muszą - warto od czasu do czasu poszukać akutualizacji jeśli masz stale taki problem.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #51 30 Cze, 2011, 23:18:50 »
Mam odpalone LeCab, LeCto i Dirtheada, wszystkie dziś instalowane - może coś gdzieś spierdoliłem, nie wiem. W każdym razie FL zaczyna pierdzieć i pokazuje do 75% użycia proca.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #52 30 Cze, 2011, 23:25:13 »
No właśnie były problemy z tym HP, ale zmienili płytę głowną i od tego momentu wszystko bangla. Chyba jednak wspomogę rodzinę, nie wyobrażam sobie tachanie kompa monitora itp. jak będę chciał troszkę na klawiszach na próbie pościemniać.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #53 30 Cze, 2011, 23:33:21 »
Dodam jeszcze, że warto mieć na uwadze nie tylko taktowanie procesora oraz ilość pamięci operacyjnej, ale też takie rzeczy jak jakość poszczególnych elementów. Dla przykładu: w moim starym laptopie kontroler firewire dzielił przerwanie z czytnikiem kart pamięci, który miał zapewne dosyć perfidnie napisany interrupt handler, czyniąc mój interfejs audio praktycznie bezużytecznym :)

Wracając do pytania: laptop z tą specyfikacją + urządzenie Line6 dadzą rady do prostych scratch tracków. Ale tak jak napisał Omlet - zwróć uwagę czy się nie grzeje, bo współpracownik oddawał niedawno swojego HP do serwisu z tego powodu.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #54 01 Lip, 2011, 02:23:48 »
Niezaprzeczalną zaletą laptopa jest to, że można z niego korzystać w wyrze, chociaż granie na gitarze z lapkiem na kolanach nie należy do szczególnie wygodnych rozwiązań (wiem bo testowałem :D)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #55 01 Lip, 2011, 10:48:38 »
Cytuj
zwróć uwagę czy się nie grzeje, bo współpracownik oddawał niedawno swojego HP do serwisu z tego powodu.
O tak. Odpowiednie chłodzenie maszyny to kwestia życia i śmierci, bo nawet najlepszy sprzęt będzie się zachowywał niestabilnie jeżeli zacznie się przegrzewać - np. nowe procesory mają blokadę przed spaleniem, która zawiesza ich procesy jeżeli temperatura przekroczy odpowiedni poziom, a jeżeli zacznie w ogóle do niego dochodzić, to już będzie oznaczać, że z chłodzeniem jest coś bardzo nie teges, bo w przypadku np. Core i7 temperatura krytyczna wynosi 100°C. Poza tym, części pracujące w zbyt wysokiej niż nominalna dla nich temperatura mogą się szybko zużyć.
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2011, 12:36:52 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #56 01 Lip, 2011, 10:57:02 »
Procki od niemal zawsze mają coś takiego ;)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #57 01 Lip, 2011, 11:34:03 »
Właśnie nie od tak dawna jak mogłoby się wydawać  :)

Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #58 01 Lip, 2011, 11:41:39 »
Kiedys wyglądało to tak, że w przypadku osiągnięcia temperatury krytycznej taktowanie procesora spadało o połowę. Dla np. Penrium 1 temperatura ta wynosiła 75 stopni, co oznaczało że proc z 90 MHz działał bez problemów mi z samym radiatorem :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #59 01 Lip, 2011, 12:35:30 »
Przychlast - z mojej strony to odradzam zakup uzywanego laptopa. Nie wiem czemu, ale laptopy to dobro, ktore ciezko i drogo sie naprawia, jesli cos jest pierdykniete - co tez czasem ciezko zauwazyc, albo wychodzi po czasie.
Ja mam HP Pavilion i powiem Ci, ze to ostatnia rzecz, która bede polecac ludziom, nie mowiac juz o tworzeniu muzy. Nie moge sie doczekac az nadejdzie dzien, kiedy bede mogl sie przenies na innego lapka.
A tego nawet nie bede sprzedawac, bo od stania w miejscu (tak, rzadko wychodzil) ma w pizdu defektow, ktorych by spokojnie nie zobaczyl klient, a ktore znacznie utrudniaja troche zycie.

Bardziej skup sie na wyborze silnego procka, niz wiekszej ilosci ramu - Ja z 1gb przeskoczylem na 2gb i roznicy nie zauwazylem (zmodyfiowanego xp'eka mam)

Ale to oczywiscie moja skromna opnia, bo na kompach sie specjalnie nie znam :)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #60 01 Lip, 2011, 13:37:39 »
To zależy. Jeżeli używa się dużo i dużych samplerów, to ram jest bardzo potrzebny.
Ja np. odpalam Metal Foundry + NI Kontakt + Omnisphere + Trillian i nie wystarcza 4 GB ramu.

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #61 01 Lip, 2011, 14:06:58 »
Zgadzam się. Samplery potrafią żreć pamięć w ogromnych ilościach i osoby chcące z nich korzystać raczej tego nie przeskoczą, dlatego 6GB RAM bardzo się przydaje.
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #62 01 Lip, 2011, 16:08:00 »
To może mała przestroga: jeśli już kupujecie więcej niż 4GB RAM, pamiętajcie, żeby korzystać z 64-bitowego DAWu. Co z tego, że mam 8GB, skoro Ableton jest tylko 32-bitowy i używa jedynie 3,5GB bodajże?

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #63 01 Lip, 2011, 16:22:44 »
Nie jestem pewien, czy wersja DAW (32/64 bit) wpływa na pracę wtyczek, w tym samplerów.
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #64 01 Lip, 2011, 16:50:01 »
Mondo - 3,2 GB, a wiem to stąd, że przy 32-bitowym systemie będzie się działo to samo .
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #65 02 Lip, 2011, 09:24:24 »
pomocy !!!!!!!
zainstalowałem u siebie FL Studio 8 i do tego EZDrummera
wszystko ładnie pięknie
nie mogę sobie poradzić z jedną kwestią
składam perkę w drumerze , podpinam poda pod kompa - dogrywam wiosło ale niem wiem jak to zapisać , żeby móc później odtworzyć i i dograć kolejną gitarę i że wszystko było na osobnych ścieżkach

dodam , że nigdy nie pracowałem z takim oprogramowaniem  :(
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #66 02 Lip, 2011, 10:07:56 »
pomocy !!!!!!!
zainstalowałem u siebie FL Studio 8 i do tego EZDrummera
wszystko ładnie pięknie
nie mogę sobie poradzić z jedną kwestią
składam perkę w drumerze , podpinam poda pod kompa - dogrywam wiosło ale niem wiem jak to zapisać , żeby móc później odtworzyć i i dograć kolejną gitarę i że wszystko było na osobnych ścieżkach

dodam , że nigdy nie pracowałem z takim oprogramowaniem  :(

a jaki ma to związek z wyborem kompa do home recordingu?
B ( o ) ( o ) B S

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #67 02 Lip, 2011, 11:27:29 »
Nie jestem pewien, czy wersja DAW (32/64 bit) wpływa na pracę wtyczek, w tym samplerów.

Pewnie że wpływa. Wtyczka implementowana jest jako dynamiczna biblioteka i wiązana jest z procesem, więc dziedziczy także jego cechy. 64-bitowy proces nie może być wiązany dynamicznie z 32-bitową biblioteką i vice versa. Jednym z podstawowych ograniczeń 32-bitowego procesu jest to, że może adresować korzystając tylko z 32-bitowych adresów (choć są rozszerzenia). Do dramatu dodaje nam jeszcze fakt, że system operacyjny ma możliwość mapowania plików jako pamięci wirtualnej, przez co pula dostępnych adresów jeszcze bardziej nam się pomniejsza. Prowadzi to do konkluzji, że 64-bitowy sampler może załadować znacznie więcej próbek do pamięci niż jego 32-bitowa wersja :)

Temu problemowi stara się zaradzić REAPER, który ma wbudowany "bridge" wtyczek. 32-bitowa instancja tego programu potrafi w razie konieczności utworzyć 64-bitowy proces, który załaduje 64-bitową wtyczkę. W ten sposób możemy bez przeszkód korzystać z 32-bitowych i 64-bitowych wtyczek. Jedynym minusem dla nas jest wydajność i latencja mechanizmu IPC, który w Windows 7 jest i tak bardzo wydajny.

 

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #68 08 Lip, 2011, 11:35:31 »
Zaraz, czyli jak ja będę teraz inwestował w MBP z 4GB RAMu, to na nic mi ta pamięć skoro Ableton i tak nie zobaczy jej całej ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #69 08 Lip, 2011, 11:51:06 »
zalezy od os

przy systemie x86 bedzie dzialac tylko 3.5GB
zeby wycisnac calosc musisz miec system x64
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2011, 11:52:55 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #70 08 Lip, 2011, 11:58:14 »
Ja zrozumiałem, że to właśnie Ableton ma być 64 bitowy.
wearehelp.bandcamp. com

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #71 08 Lip, 2011, 12:41:22 »
Ja zrozumiałem, że to właśnie Ableton ma być 64 bitowy.

Ale albeton 64b nie pójdzie na os 32b :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #72 08 Lip, 2011, 13:23:11 »
Nie wiem jak wygląda sprawa z ostatnimi OS na Maca, ale znajomy mówił że to 64 bit.
wearehelp.bandcamp. com

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #73 08 Lip, 2011, 13:48:00 »
Zacznijmy od tego, że nie ma jeszcze Abletona 64-bitowego. Nawet, jeśli system jest 64-bitowy, to nic to nie zmieni.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: komp do home recordingu
« Odpowiedź #74 08 Lip, 2011, 14:33:55 »
Nie wiem jak wygląda sprawa z ostatnimi OS na Maca, ale znajomy mówił że to 64 bit.
od snow leoparda przy instalacji masz opcje do wyboru czy chcesz instalowac x86 czy x64 :)
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
30155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2008, 19:55:45
wysłana przez Dexterek
32 Odpowiedzi
20374 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 20:27:41
wysłana przez bloodrafko
47 Odpowiedzi
19546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 11:35:20
wysłana przez g-zs
49 Odpowiedzi
18557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 17:49:45
wysłana przez Stivo2005
14 Odpowiedzi
5053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 16:43:20
wysłana przez sify11