Autor Wątek: Hote Plate / Tom Scholz Power Soak i ogólnie jaki Power Brake  (Przeczytany 20348 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Elo, potrzebuję zaopatrzyć się w jakiś reduktor mocy, czy ktoś może coś polecić, bo tego trochę jest. Najlepiej żeby się sprawdzało i nie trzepało po kieszeni :) ... mój wzmak to DR 100w no i niestety przy rozkręcaniu w mniejszych knajpach zabija wszystko co ma puls, a z volume rozgrzanym na 1,5 nie brzmi kozacko:)

Plis help ...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To wyjmij mu dwie lampy.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Hehe tak słyszałem o tym patencie, ale ma same minusy (stwierdzam po konsultacji z pewnym magikiem elektroniki) z najważniejszych żeby się nie rozwodzić:

1. Lampy które zostają, szybko tracą swoje właściwości bo przyjmują na klatę za dużo, co za tym idzie kosztowne to dość przedsięwzięcie z wymianą lampek co kilka miechów.
2. Da to góra mizerne 2-3 db a tyle mnie nie interesuje...
3. Nie wiem czy próbowałeś ale brzmienie staje się mniej wyraziste i wzmak nie najebia jak powinien

więcej pisać mi się nie chce:) więc jeszcze raz  ... jak ktoś miał styczność z jakimś power soapem to proszę niech coś szrajbnie od siebie.

Thx:)

locco

  • Gość
generalnie urzadzenia, o ktorych piszesz dzialaja wszystkie bardzo podobnie, z tym, ze jedne koloryzuja brzmienie bardziej, inne mniej. "specjalista z gdyni", do ktorego mam okazje jezdzic co jakis czas z moimi zabawkami i na ktorego sie czasami powoluje, bo podobno jest niezlym kozakiem, wspominal kiedys, ze marshall powerbrake to jedno z nielicznych urzadzen, ktore nie ma az takiego wplywu na brzmienie i nawet sam go uzywa w swojej pracowni. nie wiem, czy mial stycznosc ze sprzetem typu bad cat i innymi boutiqueowymi markami, ale mowil, ze od takiego thd hot palte marshall jest duzo lepszy. oczywiscie potencjometrow w puszkach i innych super sciem, jakie mial kiedys w ofercie maruda nie bierzemy pod uwage ;)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Za tydzien, dwa przyjdzie do mnie Weber Mini Mass to skrobne kilka zdan :)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
dzięki muszę obczaić tego marszałka może da rade go wyrwać na allegro czy ebayu

a o recke mini massa jak najbardziej proszę:)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Moim zdaniem powerbrake trzeba samemu przetestować, bo dla jednych "nie zmienia brzmienia pieca", a dla innych mocno koloryzuje - nie koniecznie na te "lepsze kolory". Mnie osobiście żaden tego typu patent nie przekonuje, ale to na pewno w dużej mierze kwestia tego kto co lubi.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Tez jestem takiego zdania, ale nie widzę innego wyjścia jeśli chodzi o małe kluby i 100 watową DR, nie mogę jej za bardzo rozkręcić bo mam same sprzęgi i inne dziadostwa, a rozkręcona na 1,5 czy 2 nie ma zupełnie kopa. Chyba że znasz jakiś inny patent na tego typu kwestie ?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Zrób sobie hot plate z tostera, dokładnie jak Paul Gilbert :P
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
sobek Ty tego swojego ciągniesz z USA? bo mnie trochę zgasowało... kosztuje tylko 115$... a to pi razy drzwi polowa tego co Marshall...(chociaż nie wiem jak tam wyszłyby przesyłka vat i cło...) Ja swojego Blues Juniora (dla nieświadomych to "tylko" 15W) nie mogę rozkręcić na więcej niż 3-3,5 Bo drze japę jak głupi, a myślałem kiedyś o 40W Hot Rodzie... Zresztą sprawdzało by się troszkę chyba jako Master Vol (z powodu tego braku zrezygnowałem z Classica 30 ;) )

Czekam z niecierpliwością na reckę ;)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
A moze lepiej kupic sobie zamiast PB jakis amp co bedzie fajnie gral na cicho? I lzej wozic bedzie, i mniej miejsca zajmuje a i brzmialo bedzie lepiej.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Niestety w obliczu posiadania Mesy takiej możliwości nie ma.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Ja też jestem zdania, które nota bene praktykuję, że do grania w małych klubach lepiej mieć mały wzmak - ja mam head 30W, a na duże sceny większe wzmaki, chociaż coraz częściej biorę także małe, bo i tak akustyk się burzy mocno jak jest za głośno, a nie zawsze mają pleksi do odseparowania głośników od reszty, a tak można małego dziada rozkręcić mocno i mieć piękne brzmienie.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ale zobaczcie, że Dawsonowi chodzi o to, żeby mesowato nakurwiało, znajdź tu człowieku coś o mocy 15-30W co będzie napierdalało jak Mesa ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

locco

  • Gość

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Ale on nie ma znaczka mesa ;) A to nakurwianie minimum -25%

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Hmm jak może być bez znaczka to ze dwie, a nawet trzy polskie firmy pewnie zrobiłyby coś nakurwiającego <50W ;)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
hehehe dobre :) ale jednak lubię swój wzmak i wolałbym go nie wymieniać bo kluby zdarzają się małe kluby:) ... chyba jednak reduktor wydaje się być dobrym rozwiązaniem a cena też nie zgorsza:)

także czas przeczesywać jebaj.com i jebaj.de

pozdr!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Hmm jak może być bez znaczka to ze dwie, a nawet trzy polskie firmy pewnie zrobiłyby coś nakurwiającego <50W ;)

oo już trzy?

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Stanowczo THD, lub Marshall (już nie produkowany). Scholz IMHO dosyć mocno ingeruje w dżwięk.
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Hmm jak może być bez znaczka to ze dwie, a nawet trzy polskie firmy pewnie zrobiłyby coś nakurwiającego <50W ;)

oo już trzy?

jaka trzecia ?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Pewnie autorzy konkursu na głównej ;) Chyba że ZbigniewDźwięk :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Hmm jak może być bez znaczka to ze dwie, a nawet trzy polskie firmy pewnie zrobiłyby coś nakurwiającego <50W ;)

oo już trzy?
Znany i lubiany MG, znany i lubiany Bash, nieznany ale przez nas już lubiany Segeth :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Z tym 'a nawet trzy' chodziło mi o to, że zarówno Bash jak i Segeth mają takie małe nakurwiające piece w ofercie, MG nie wiem, pewnie tylko na zamówienie ;)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
No to może zainteresuj się rozwiązaniem DR. Z - oni wbudowują we wzmaki Attenuator, podobno to się nieźle sprawdza, tylko wiadoma sprawa - zapewne już na poziomie konstrukcji jest dobierane ściśle pod konkretny wzmak. Może warto więc pogadać z jakimś konstruktorem, żeby zrobił Ci taki ogranicznik specjalnie pod Twój wzmak.
Pytałeś J. Karzełka? jeśli dobrze kojarzę to on robił kiedyś takie cuda.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
11999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2010, 21:06:35
wysłana przez Rectifier
3 Odpowiedzi
2463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2017, 15:33:41
wysłana przez bonedeth
2 Odpowiedzi
2209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2015, 23:16:50
wysłana przez hector
0 Odpowiedzi
1351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2017, 23:56:29
wysłana przez Chilek
5 Odpowiedzi
1091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2024, 19:34:24
wysłana przez sylkis