Autor Wątek: Mod kolumna  (Przeczytany 12722 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #25 10 Cze, 2010, 10:59:18 »
człowiek - pickupy - struny - gitara - kable - efekty - (kable między efektami) - wzmacniacz - efekty - kable - paczka - głośniki - mikrofony - kable - mikser - kable - przody
dodatkowe czynniki zagłuszające jak monitory, reszta muzyków, słaba akustyka pomieszczenia i tak dalej.

Daje 1 000 000 komuś, kto odróżni paczkę ze sklejki brzozowej od paczki ze sklejki bałtyckiej z duszą :P

Ktoś tu się śmiał z audiofili? Panowie :D
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #26 10 Cze, 2010, 11:49:11 »
Dale - Ty jak grasz gig, pewnie po prostu kładziesz na taborecie 4 głośniki? :D

A tak serio - kumam Cię, bo też przechodzę okresowo przez fazy od: "jebać sprzęt! Dajcie mi vermone i J&D!", do: "oj, czip rdc143/15-5q w tjubskrimerze brzmi fatalnie, myślę, że czip rdc143/15-4q ma lepszy dolny środek" i nic na to nie poradzę. Jednak, jak tu kol. So99 słusznie zauważył - diabeł tkwi w szczegółach.
Ludzi i co sobie myślą o moim soundzie mam centralnie w piździence. To MNIE ma się komfortowo grać i przyjemnie słuchać mojego wiosła, bo jeśli coś nie będzie mi się podobało - wpłynie to negatywnie na mój performance i w końcu na odbiór publiczności.
« Ostatnia zmiana: 10 Cze, 2010, 11:56:32 wysłana przez wrobelsparrow »

Zomballo

  • Gość
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #27 10 Cze, 2010, 13:03:58 »
Oj, Panowie! Nawet ten sam rig jednego dnia miło łechce nas po pupci a innego ma się ochotę wyjebać to przez okno. Fakt faktem, motyw z duszami to dobry patent. Ja miałem Jeszce inne zboczenie. Po każdym gigu dokręcałem wszystkie wkręty :D Zawsze zdawało mi się, że słyszę jak jak coś w paczce lata. Druga sprawa to, że zalałem dodatkowo Long Tenona klejem epoksydowym w jednej gitarce. Do tej pory nie znalazłem wiosła co brzmieniowo mu dorówna a jest to dosyć tani koreański sprzęt.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #28 11 Cze, 2010, 08:30:31 »
Słyszałem sound niejakiego Dzikiego z Mechu. ...
- na każdej z 4 ścianek (oprócz front i back, skręconych z duszą) montuje kawałek drewna. Ważne, żeby każdy był inny od pozostałych (długość, przekrój, rodzaj drewna). Zapobiega to (częściowo oczyw.) rezonansom.

Podobno styka ;)
Również słyszałem, ale jakoś nie miałem okazji porozmawiać - może następnym razem. Poza tym chyba Cię wkręcił z tymi "kawałkami drewna" bo nijak nie mogę sobie tego wyobrazić.

Słaba wyobraźnia! Cza było chodzić do technikum! ;) (podpowiem może, że są montowane w środku kolumny ;) :facepalm:)

A tak serio - kumam Cię, bo też przechodzę okresowo przez fazy od: "jebać sprzęt! Dajcie mi vermone i J&D!", do: "oj, czip rdc143/15-5q w tjubskrimerze brzmi fatalnie, myślę, że czip rdc143/15-4q ma lepszy dolny środek"

Albo czip rdc143/15-5q od czipa rdc143/15-5q. Na stówę są tacy... ;)

Po każdym gigu dokręcałem wszystkie wkręty :D Zawsze zdawało mi się, że słyszę jak jak coś w paczce lata.
Jeszcze w życiu tak cicho nie grałem, żeby słyszeć wkręty. Nieraz nie słyszę nawet co do mnie krzyczy Jarecki ;)

Sam gram, coś tam o sprzęcie wiem, a stojąc in front of capela interesuje mnie tylko ich energia. A co dopiero słuchaczy nie-muzyków. W 99% (100%?) miejsc nie słychać (w sensie ślepego testu):
- jaki to piec, nie mówiąc o lampach
- paka 212/412/skleyka/machoń/chodzieska porcelana
- czy gitara ma mahoń, czy machoń ;)
- czy przody to ldm czy Eggleston Works, czy może akustyk się pośliznął i coś zjebał

Za to wiem, czy był szoł, czy nie.
Paczki z głów!

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #29 11 Cze, 2010, 08:59:46 »
Również słyszałem, ale jakoś nie miałem okazji porozmawiać - może następnym razem. Poza tym chyba Cię wkręcił z tymi "kawałkami drewna" bo nijak nie mogę sobie tego wyobrazić.

Słaba wyobraźnia! Cza było chodzić do technikum! ;) (podpowiem może, że są montowane w środku kolumny ;) :facepalm:)

Hmmm. Z racji tego co robię / czym się zajmuję / "kawałek drewna" kojarzy mi się jakoś inaczej niż Tobie :) Kawałkami drewna można raczej w piecu rozpalić a cała reszta materiału drzewnego używana w szeroko pojętym stolarstwie ma swoje mniej lub bardziej fachowe nazwy ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #30 11 Cze, 2010, 10:19:58 »
Cytuj
A tak serio - kumam Cię, bo też przechodzę okresowo przez fazy od: "jebać sprzęt! Dajcie mi vermone i J&D!"

No właśnie w ogóle mnie nie kumasz :] Nigdzie nie napisałem jebać sprzęt, dajcie mi Vermone.
Napisałem, że pałowanie się czymś, czego nikt nie usłyszy i nie zauważy jest totalnym bezsensem.
Nawet sam właściciel paczki nie zauważyłby zmiany jej na inną (w tej samej klasie i podobnych parametrach) w ślepym teście. O nagraniach nawet nie wspomnę, 99 procent ludzi nie ma pojęcia jak co brzmi, ważne że brzmi dobrze.
mniut i piah

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #31 11 Cze, 2010, 10:24:31 »
Cytuj
A tak serio - kumam Cię, bo też przechodzę okresowo przez fazy od: "jebać sprzęt! Dajcie mi vermone i J&D!"

No właśnie w ogóle mnie nie kumasz :] Nigdzie nie napisałem jebać sprzęt, dajcie mi Vermone.
Napisałem, że pałowanie się czymś, czego nikt nie usłyszy i nie zauważy jest totalnym bezsensem.

zgadzam sie

Cytuj
Nawet sam właściciel paczki nie zauważyłby zmiany jej na inną (w tej samej klasie i podobnych parametrach) w ślepym teście. O nagraniach nawet nie wspomnę, 99 procent ludzi nie ma pojęcia jak co brzmi, ważne że brzmi dobrze.

Zgadzam sie, ze tak nie jest. Paczka ma diametralny wplyw na brzmienie, zwlaszcza dla grajacego

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #32 11 Cze, 2010, 10:54:40 »
Cytuj
Zgadzam sie, ze tak nie jest. Paczka ma diametralny wplyw na brzmienie, zwlaszcza dla grajacego

Jeżeli będę miał możliwość, zaproszę Cię na test dwóch paczek różnych producentów na takich samych głośnikach i poproszę Cię o ich rozróżnienie :]
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #33 11 Cze, 2010, 13:31:59 »
Hmmm. Z racji tego co robię / czym się zajmuję / "kawałek drewna" kojarzy mi się jakoś inaczej niż Tobie :) Kawałkami drewna można raczej w piecu rozpalić a cała reszta materiału drzewnego używana w szeroko pojętym stolarstwie ma swoje mniej lub bardziej fachowe nazwy ;)

1. żart, ale chyba wiadomo
2. wiem, że ma różne nazwy! W geometrii i meblarstwie też!... ;) Będzie trzeba, to zrobię rys. tech., ale nie spodziewałem się, że będzie cokolwiek niejasnego ;)
3. w sumie, to i te kawałki spod pieca, z jedną wystarczająco płaską powierzchnią - IMO zrobiłyby robotę.
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #34 11 Cze, 2010, 14:40:58 »
Dale - sugerujesz z grubsza, że grając na żywo i mając obie przed nosem - paczka Harley Benton jest nie do odróżnienia od np. Bognera?
No, wiesz, równie dobrze można powiedzieć, że pod względem pokonywania dystansu z punktu A do B jako środki transportu trolejbus i łódź podwodna też się niczym nie różnią.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #35 11 Cze, 2010, 15:43:03 »
Mając dwie ścięte paczki Berindżer i Harley Benton, obie ze sklejki, obie na identycznych głośnikach, NIE WIDZĄC która kiedy gra - nie ma szans.
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #36 13 Cze, 2010, 15:01:01 »
sadze, ze jemu raczej nie chodzilo o porownanie trolejbusu i lodzi podwodnej, a raczje o cos w stylu, ze jakby ci zawiazali oczy, to bys nie rozroznil, czy wywoza sie do lasu w bagazniku jakiegos mercedesa, czy tez BMW, albo czy w nysie, tudziez żuku ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Mod kolumna
« Odpowiedź #37 14 Cze, 2010, 09:54:17 »
sadze, ze jemu raczej nie chodzilo o porownanie trolejbusu i lodzi podwodnej, a raczje o cos w stylu, ze jakby ci zawiazali oczy, to bys nie rozroznil, czy wywoza sie do lasu w bagazniku jakiegos mercedesa, czy tez BMW, albo czy w nysie, tudziez żuku ;)

Jechałem raz do szpitala w Żuku na podłodze. Kto raz przeżył - nie zapomni nigdy! ;)

A globalnie, to: poczekajmy, aż autor wątku coś zmoduje i napisze.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4702 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2009, 22:50:32
wysłana przez t0ma
12 Odpowiedzi
8837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2009, 22:04:39
wysłana przez hofiman
12 Odpowiedzi
3805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2009, 13:52:57
wysłana przez Shogun
3 Odpowiedzi
3879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2010, 15:20:56
wysłana przez Wybielacz666
mod bossa ge-7

Zaczęty przez Owczar Efekty

0 Odpowiedzi
1536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2012, 22:24:13
wysłana przez Owczar