Autor Wątek: Pickup pasywny LP  (Przeczytany 5072 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Pickup pasywny LP
« 04 Cze, 2010, 19:37:36 »
Mam problem (i mam nadzieję że mi pomożecie  ;D ) otóż:
Chciałbym "stuningować" nieco mojego LP Custom od Epiphona (mahoń z topem klonowym) - tuning miałby polegać na wymianie przetworników. Aktualnie mam zestaw 81/85 - niestety 81 wydaje mi się być kurewsko płaska, jakaś taka sucha, nijaka ( aktualnie gram bardziej alternatywne klimaty z małą ilością gainu i o ile w rzeźni gdzie gain tryska z głośników jest okcio - to teraz mam taki niedosyt). Wydaje mi się że jest sucho, jasno, płasko.
Pytanie brzmi co byście polecili aby gita odżyła na mało przesterowanych kanałach - wyczytałem że dobrze współgra z mahoniowymi LP set sh-4 z sh-2. Jednak chciałbym się przed ewentualnym zakupem wywiedzieć co byście polecili i co w ogóle myślicie o takim secie w takim połączeniu, wiem że wielu z was montowało gibole 500T i inne wynalazki - z tąd wiedze macie sporą , chyba :P :)
Liczę na podzielenie się doświadczeniami, zapodanie radą
Pozdr 8V (zastanawiałem się nad 18V do EMG, ale jednak po 2-godzinnym nasłuchaniu youtuba to nie to :P,)
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 19:39:21 wysłana przez Zbir »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #1 04 Cze, 2010, 19:57:59 »
P-90 :D

powaznie to tradycyjnie - kup se SH-4 a potem jak ci czegos braknie, to zmieniaj tylko cyferki. SH-5, SH-6, SH-2 itd.
Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #2 04 Cze, 2010, 20:01:12 »
Wsadź coś klasycznego najlepiej: PAF, Burstbacker, '57 Gibsona, Seth Lover raczej odradzam. Po EMG, to niebo, a ziemia. Tylko żebyś później nie piszczał, że Cię szatan nie odwiedza. Bo jak szatan + gibol, to wtedy tylko EMG :D A najlepiej spytaj się Pana Merlina, napewno coś fajnego Ci doradzi ze swoich rzeczy.

pozdro

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #3 04 Cze, 2010, 20:18:19 »
Ja uderzyłbym w SH4/SH2, świetny set, szczególnie w klimatach rockowych. Chyba że naprawdę mały gain, to wtedy PAFy.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #4 04 Cze, 2010, 20:25:17 »
Osobiście uważam że classic 57 to są znakomite przetworniki. Jeżeli EMG nie siedzi, a ma być do lżejszych rzeczy to jak najbardziej polecam. Pomimo że mają swoje wady, jak lekko "gumowaty atak" (ciężej z nimi uzyskać punktowe brzmienie, które dużo łatwiej osiągnąć z aktywami od emg) to są naprawdę bardzo fajne.
Jednak w ciężarach też się znakomicie według mnie spisują, universalne są i tyle:

http://w673.wrzuta.pl/audio/6cDheRRGE02/reverselan

gita to Gibol lp standard z classic 57.

A co do EMG na 18V i ogrywanie tego na YT...men to jest niuans i nie ma opcji żebyś oglądając filmiki z YT poczuł różnicę.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 23:11:47 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #5 04 Cze, 2010, 20:28:09 »
Zacna prupka Radziu!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #6 04 Cze, 2010, 20:49:10 »
A dziękuję ;)

Te pikapy naprawdę nadają się do napierdalania, nie są suche i są fajne :) tyle.
No i jest jeszcze jedna ogromna ich zaleta, przez to że mają raczej niższy sygnał i taka reakcję a nie inną, bardzo fajnie zachowują się podczas przytłumiania strun kiedy gra się jakiś cięższy riff. Wbrew pozorom niewiele pikapów tak potrafi, tylko od razu wychodzą jakieś flażoleto-syfy. Z drugiej strony jak ktoś lubi sobie "popiskać" to lepiej wziąć EMG, albo aktywne SD.

No ale że autorowi tematu są potrzebne do lżejszych spraw, to tym kurde bardziej :) bo i bluesa się na tym pogra, jazz, roki, post roki i chuj wie co jeszcze :)



PS.Nie wiem też jak to by mogło zagadać w takim epi, ale jak się nie przekonasz to się nie dowiesz raczej.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 21:01:20 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #7 04 Cze, 2010, 20:56:44 »
Pro próba - z classic to to nic wspólnego nie ma xD. Ogólnie szatana mi nie potrzeba -> zasadniczo nigdy gainu nie lubiałem (dużo). Ogólnie w PAFy nie celowałem nawet, trochę już za dużo vintydżu , przynajmniej tak mi się wydaje , bo nigdy nie ogrywałem, a znając życie to cuda na tym wydziwiać się da. Chyba jednak walne w te sh-4 sh-2. Nawiasem, żeby juz nie burdlerzyć forum - jak się zamawia z thomanna.de to przelew się robi w złotówkach ? (piszę że wg aktualnego kursu, a kurs zmienny jest ... więc jak to jest?^^).
Na koniec mała dygresja co do picków sh-4 - jak to jest z tą górką u nich ? ( podobno jest jest wpizdu i  ciut ciut , a mój amp to siarkofrót :/ - chociaż tak sobie myślę że może te emg 81 to też niezła siarka jest - nie mam zabardzo porównania w tej kwesti :/)

PS 2: miał ktoś Burstbucker Pro humbuckers od gibola?
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 21:20:47 wysłana przez Zbir »

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #8 04 Cze, 2010, 21:22:09 »
Miałem SH4 w olchowym korpusie+bolt on i górki było sporo, ale bardzo przyjemnie. Więc w mahoniu powinno być bardzo w porządku.

Próbka w pytkę jak dla mnie :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #9 04 Cze, 2010, 21:23:09 »
Oj Men, większość moich partii które wrzuciliśmy do "opaleni nagrywają", gram na lp właśnie z '57. Szatana tam nie uświadczysz, wszystko zależy od podejścia. To nie pikapy grają - to Ty grasz ;) sh4 to znakomity pikap, lecz bardziej pasuje mi do stratopodobnych wynalazków, ale to moja opinia.

edit:

a burstabackery, to jedne z najlepszych pikapów gibsonowskich.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 21:26:38 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #10 05 Cze, 2010, 03:13:08 »
wrobel - a co powiesz na (zwaz  ze tu dzieci Rogatego nocuja) na set sh6+sh6?
jebac master volume.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #11 05 Cze, 2010, 03:25:22 »
No, co? - klasyk, ale ja się boję takich rzeźników, bo jestem delykatny (90kg). Żartuję - dadzą radę spoko też do tych zastosowań, ale pod gryf coś bym bardziej gejoskiego jednak włożył.

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: Pickup pasywny LP
« Odpowiedź #12 06 Cze, 2010, 10:32:24 »
ja moge polecic ze swojej strony set gibsona 490R/498T, jak dla mnie z nimi jest po prostu okraglo i w tym momencie nie mam ochoty nawet ich wymieniac na cokolwiek innego, strasznie lubie ich sound, jak trzeba to i nawet cos bardzo ale to bardzo mocnego da sie ukrecic, a najlepiej dla nich gdy nie ma takiej 200% rzezi a tak umiarkowanie z gainem kiedy to slychac mocne dzydzy  ale nie tnie po uszach jeszcze ;) no i oczywiscie owy set jest w LP zeby nie bylo watpliwosci

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2010, 09:36:40
wysłana przez Żebrak
35 Odpowiedzi
15652 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2013, 06:09:01
wysłana przez rafalek
7 Odpowiedzi
2605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 13:31:05
wysłana przez benkai
6 Odpowiedzi
1383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2015, 09:13:02
wysłana przez Mother Puncher
6 Odpowiedzi
2104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2020, 13:00:18
wysłana przez wuj Bat