Autor Wątek: Przemyślenia, wątpliwości, chęć kupna siódemki  (Przeczytany 15050 razy)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Święta prawda. Też pamiętam czasy Jolany wpinanej bezpośrednio do radia Ślązak, które po rozkręceniu dawało efekt "fuzza".
W głowach się części gitarników poprzewracało i coś w tym jest, że często onanizm sprzętowy zastępuje chęć robienia muzyki.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
a przesadzacie, czym Wam za młodością nie jest żal :D?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
a przesadzacie, czym Wam za młodością nie jest żal :D?

E, mnie tam najlepiej się jest ze sobą właśnie po 30-tce. Serio. Poza tym teraz naprawdę młodzi mają totalnie inne priorytety. To, czego my nawet nie mieliśmy - teraz ma być i chuj. W tym wszystkim trochę brak mi świeżego ducha i chęci grania, a więcej jest ataku mordą na YT itd.
Paczki z głów!

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Kontynuując OT: mam wrażenie, że niektórzy muzycy (nie publika) oceniają innych muzyków po wartości sprzętu jakim dysponują. Kiedyś grałem na zestawie: Tosca+distortion KOD+regent510. I było dobrze. Teraz by mnie wyśmiano...
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Kiedyś grałem na zestawie: Tosca+distortion KOD+regent510. I było dobrze. Teraz by mnie wyśmiano...

Raczej nie, większość publiki się nie zna na sprzęcie - przychodzi słuchać muzy i najebana machać dyniami. A w ogóle, jak widzę, to zalansować się ze znajomymi. Chyba, że grasz w dużym mieście i przyjdą jacyś zblazowani pierdoleni pseudo geniusze muzyczni, stoją z boku i cmokają.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 10:42:57 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Kontynuując OT: mam wrażenie, że niektórzy muzycy (nie publika) oceniają innych muzyków po wartości sprzętu jakim

chociaż dla większości "bluesmenów" jakich znam z zestawem mesa+ rack + kontroler midi byłbyś sprzętowcem który nie potrafi grać i nadrabia sprzętem, zaś po pokazaniu że potrafisz grać, od razu by zaczeli to podważać i mówić że to nie ma feelingu bo to nie jest murzyńska 3 minutowa solówka zagrana na jednym dźwięku... więc koniec OT :D

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Sorry, za kontynuowanie OT ;P Ale myślę, że trochę przesadzacie z tą "młodzieżą" ;) Oczywiście istnieje spora grupa osób, które onanizują się swoimi zabawkami, ale jednak zdecydowanie więcej jest "zazdrośników" podszeptujących: "pa, jakie wiosło ma, a ledwo gra - pewnie ma dzianych starych" ;) I to Wasze gadanie nt. dzisiejszej młodzieży rozbestwionej sprzętem trochę mi się z takim podszeptywaniem kojarzy :)
A granie na zestawie "Tosca+distortion KOD+regent510" byłoby dziś faktycznie nieco dziwne, gdyż mamy już sklepy muzyczne, mamy w nim przyzwoity sprzęt na różnych półkach cenowych, więc czemu do cholery z tego nie skorzystać? :) To nie jest kwestia "inności" dzisiejszej młodzieży - gdybyście Wy, drodzy seniorzy, mieli w czasach swej młodości dostęp do takiego sprzętu, też byście osikali distortion KODa i tyle (no, chyba że to jakiś świadomy wybór brzmienia - wtedy przepraszam ;)).
A jak u nas, teraz, byłyby zarobki i ceny sprzętu jak np. w USA, to zapewne też nikt by już więcej nie dziwowałby się, że jakiś młodzieniec gra sobie na Gibsonie, mimo, że dopiero uczy się grać... Ma kasę, to niech se gra - tyle.

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Chodziło mi o to "droga młodzieży", że kiedyś nie zwracano uwagi na czym kto gra.. bo wszyscy mieli taki sam gówniany sprzęt, a teraz masz więcej cashu - masz lepszy sprzęt.. i (Wuju) to nie publika by wyśmiała, ale ewentualnie inni muzycy nie traktowaliby takiego gościa poważnie. Z drugiej strony sytuacja taka była dziwna,  kiedyś chciałem mieć Marshalla, "bo na zdjęciach widziałem". Teraz mam, i choć jest pewnie wiele innych ciekawych pieców, w mojej durnej łepetynie marszal=zajebisty piec. Bagaż komunizmu hahahahaha
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Tutaj dochodzimy do kwestii ideologicznych i systemowych :) To, że kto ma więcej cashu, ten ma lepszy sprzęt, prawdziwe jest w wielu dziedzinach, nie tylko w muzyce ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
i (Wuju) to nie publika by wyśmiała, ale ewentualnie inni muzycy nie traktowaliby takiego gościa poważnie.

Tak napisałem, yo ;)
Paczki z głów!

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
właśnie dorwałęm taby do


nie wiem czy zauważyłeś jak Keith ma gitare nastrojoną, wszystko o ton wyżej tylko siódma struna jest w dropie, może stąd biorą sie ciekawe brzmienia - inna filozofia grania i nowatorskie pomysły. właśnie przestroiłem swoją 8mke w ten sam sposób i brzmi o wiele lepiej ( oczywisci mam podwójnego dropa, na 7 i 8 strunie) .

a poza tym mój mahoń brzmi zajebiście, tylko że mam jesionowo-wengowy gryf :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
a nie przypadkiem o półton w górę? ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
a nie przypadkiem o półton w górę? ;)

jak drop - to cały ton
Paczki z głów!

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
półton w górę i od tego drop czyli Ab ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Spoiler

Widzicie, nie poszedłem za głosem mantry Wuja, tylko napisałem, ja głupi, ja głupi.. ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2009, 13:12:01
wysłana przez nikt
116 Odpowiedzi
68404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2010, 23:27:36
wysłana przez niedziak
18 Odpowiedzi
11466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 10:01:18
wysłana przez Harvest
13 Odpowiedzi
8502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 15:18:58
wysłana przez Aston
8 Odpowiedzi
3507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2011, 23:55:41
wysłana przez commelina