Autor Wątek: Organizacja tras  (Przeczytany 83124 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #25 28 Maj, 2010, 23:58:04 »
na Białorusi jeszcze nie graliśmy ale takie kraje jak Serbia czy Macedonia zwiedziliśmy z koncertami (ba nawet w Bitoli - drugie po Skopje największe miasto w Macedonii byliśmy pierwszym Polskim zespołem ever który tam wystąpił) nigdy nie mieliśmy problemów na granicach, raz zdarzyło się dać łapówe 20 euro ale to za przekorczenie prędkości;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #26 29 Maj, 2010, 00:55:46 »
No ale 'Belarus' to komunistyczny kraj. Jadąc przez miasta masz plakaty podobne do tych naszych w stylu "Pracujemy w 3 budujemy za 12" itp. perły. Ale za to publika miażdży. Więc chętnie tam wróce/cimy mimo kłopotów jakie wiążą się z przejazdem. Aha...i pamiętaj że nas jechalo 20'stu- 4 zespoły. Więc dokumentów, i sprzętu straszna ilość. Nie muszę mówić, że po grubszym after party, pojawiły się klasyczne akcje wiążące się niegdyś z dziecięcymi wakacyjnymi koloniami = GDZIE MÓJ PASZPORT!?!?!  ;D No ale zawsze wszystko sie znajdowało.

Spoiler

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #27 29 Maj, 2010, 10:42:21 »
takie akcje są najlepsze, my w Rumunii obudziliśmy się w hotelu po grubej imprezie i szukaliśmy kluczyków do busa, po godzinnym poszukiwaniu okazało się że kluczyki są w stacyjce, bus zajebany sprzętem stał niedaleko hotelu:)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #28 29 Maj, 2010, 15:34:49 »
Świetny topic, panowie, keep it up!
:tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

Jeśli w trasę bierzecie również bębny, to wycieczka w kilka zespołów niekoniecznie musi się wiązać z wzrastającą wykładniczo listą sprzętu. Bębmani, jak sądzę, są w stanie dogadać się i wziąć jeden shellset, względnie kilka zestawów blach do tego, a blachy to już nie gabaryt (porównując do paczki, heada w kejsie, czy nawet gupiej gitary). Bo w to, że gitarzyści się dogadają w podobny sposób co do sprzętu, to nie uwierzę. ;)
No chyba, że nie bierzecie bębnów, to wtedy nichuja lżej, może poza formalnościami.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #29 29 Maj, 2010, 23:33:51 »
Bo w to, że gitarzyści się dogadają w podobny sposób co do sprzętu, to nie uwierzę. ;)
meen, ile razy na koncertach wszystkie zespoły leciały na moich gratach :) raz nawet gitę pożyczyłem ;D

ogólnie szacuneczek za łeb do tego, mnie kurwica strzela jak musze u siebie w mieście ogarnąć koncert w knajpie, a co dopiero taki trip ;)
do widzenia.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #30 29 Maj, 2010, 23:42:52 »
meen, ile razy na koncertach wszystkie zespoły leciały na moich gratach :) raz nawet gitę pożyczyłem ;D

+10

zajebisty zwyczaj i niech nie zdycha. mialem sytuacje w druga strone, ze mimo wczesniejszej obietnicy menadzera nie dostalismy paki do basu na koncercie i to byla uberchujnia.
Łe tej.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #31 29 Maj, 2010, 23:50:49 »
Dobra, ale zgodzilibyście się na to, żeby przez całą trasę kolesie grali na waszych piecach i kolumnach?
Myślę, że perkmanów byłoby trudno przekonać, ale od biedy by się zgodzili, po zrzutce na naciągi.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #32 30 Maj, 2010, 00:53:21 »
W sumie najgorszy dla sprzętu (szczególnie wzmaków lampowych) jest sam transport - a czy potem będzie wzmak grał 1h czy 3h, to raczej bez większej różnicy... problem wśród gitarzystów może bardziej polegać na tym, że:
a) każdy gitarzysta ma dobrany idealnie każdy element swego zestawu i za nic nie może zagrać na innym sprzęcie ;) (choć na logikę pewnie lepiej nagłośnić dobrze 2 piece i nic już nie ruszać przez cały koncert ;))
b) jak powiedziałem - najgorszy jest wg mnie transport... a więc czyj sprzęt (jeśli już miałby być tylko jeden) ma być wybrany na tę ryzykowną rolę? ;) Prędzej się ludzie zgodzą, aby każdy brał sprzęt (i każdy ryzykował) ;)
Dochodzimy do problemów natury socjologicznej - podejrzewam zresztą, że jest ich dużo więcej w czasie takich tras ;D

PS. Żeby nie było: sam też pożyczam sprzęt ;) O, nawet zdaję się, że jutro moja paczka gdzieś gra na jakimś koncercie kumpla ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2010, 00:55:55 wysłana przez RaiQ »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #33 30 Maj, 2010, 00:59:49 »
Dobra, ale zgodzilibyście się na to, żeby przez całą trasę kolesie grali na waszych piecach i kolumnach?
Myślę, że perkmanów byłoby trudno przekonać, ale od biedy by się zgodzili, po zrzutce na naciągi.

Na moim wzmaku nie grał tylko Sceptic podczas całej trasy bo Hiro miał swojego niezniszczalnego Flextona którym się szczycił ; d Jakoś szczególnie mi to nie robiło

BA, NAWET MARDUK NA MOIM 5150 GRAŁ hahah ;d Podłączyli przed niego metalzona i compressor bossa (powaga). Całokształt tego epickiego brzmienia pozostawiam waszej wyobraźni........

...albo nie..... mam video z tego koncertu jak gra marduk 1.)
 2.)
:D:D:D Tak brzmi moje 5150 z metalzonem i compresorem.  :facepalm:

Ogólnie słuchanie tego było traumą całej trasy-wszyscy siedzieliśmy z boku z minami jakbyśmy zobaczyli bukę. Trzeba im jednak przyznać że przyciągnęli straszną ilość ludzi i mimo że można ich muzy nie lubić ludzie zajebiście się bawili.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2010, 01:20:49 wysłana przez lokibalboa »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #34 30 Maj, 2010, 01:07:07 »
Dobra, ale zgodzilibyście się na to, żeby przez całą trasę kolesie grali na waszych piecach i kolumnach?
Myślę, że perkmanów byłoby trudno przekonać, ale od biedy by się zgodzili, po zrzutce na naciągi.

gdyby nie to ze Sunn od trzech miesiecy uwaza ze jest zepsuty, to jasne :D co nie przeszkadzalo mu ani grac gigow ze mna, ani z moimi kumplami.

raz ty pozyczysz komus, potem ktos sie odwdzieczy, Fundacja tefałen - dobro powraca! ;D
Łe tej.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #35 30 Maj, 2010, 02:26:51 »
raczej piłem do tego co wymienił RaiQ - dobrany pod siebie sprzęt oraz kwestia - czyj sprzęt weźmiemy. Odnośnie procederu pożyczania sprzętu, to jestem jak najbardziej świadom jego upowszechnienia, zdarzają się nawet zespoły, które przychodzą na koncert nawet bez kompletu instrumentów (na 5 osób tylko 2 gitary xD) i sępią. No ale to jakby inna bajka.
W sumie, biorąc pod uwagę, że coś tam się zarabia (wedle wyliczeń dawsona), a także poprawkę na to, że im więcej band, tym mniej każda z nich dostanie (plus szanse na zakwaterowanie i wyżywienie 20 gęb u fanów są raczej nikłe), może taka trasa była by w stanie sfinansować jakiś jeden halfstack? :)
Tak se pierdole.
Piszcie panowie dalej konkrety, bo na prawdę fajny i interesujący temat.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #36 30 Maj, 2010, 03:13:08 »
"Belarus", to kiedyś "Białoruś"? Bo ja starej daty jestem?

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #37 30 Maj, 2010, 11:45:53 »
anglojęzyczna nazwa po prostu:)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #38 31 Maj, 2010, 09:27:11 »
meen, ile razy na koncertach wszystkie zespoły leciały na moich gratach :) raz nawet gitę pożyczyłem ;D

+10

zajebisty zwyczaj i niech nie zdycha. mialem sytuacje w druga strone, ze mimo wczesniejszej obietnicy menadzera nie dostalismy paki do basu na koncercie i to byla uberchujnia.

Graliśmy w sobotę na zlocie moto i był jeden taki bardziej znany zespół z Bydgoszczy (co sprytniejsi mogą namierzyć, który to) i takich zgredów i niemilców nigdy nie spotkaliśmy (poza wokalistą). Nie chodziło o sępienie sprzętu, bo mieliśmy komplet własnych klamotów (włącznie z całą perkusją), ale o jak najszybsze rozpoczęcie grania, bo organizator cisnął. Wiecie: zmieniasz blachy, werbel i stopę, stawiamy swoje głowy i jazda! Nie, kurwa! ;)
Za 3 tygodnie gramy w Bydgoszczy, to pokażemy im ze sceny :kissmyass:
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #39 31 Maj, 2010, 09:37:28 »
Na moim wzmaku nie grał tylko Sceptic podczas całej trasy bo Hiro miał swojego niezniszczalnego Flextona którym się szczycił ; d Jakoś szczególnie mi to nie robiło

BA, NAWET MARDUK NA MOIM 5150 GRAŁ hahah ;d Podłączyli przed niego metalzona i compressor bossa (powaga). Całokształt tego epickiego brzmienia pozostawiam waszej wyobraźni........

...albo nie..... mam video z tego koncertu jak gra marduk 1.)
 2.)
:D:D:D Tak brzmi moje 5150 z metalzonem i compresorem.  :facepalm:

Ogólnie słuchanie tego było traumą całej trasy-wszyscy siedzieliśmy z boku z minami jakbyśmy zobaczyli bukę. Trzeba im jednak przyznać że przyciągnęli straszną ilość ludzi i mimo że można ich muzy nie lubić ludzie zajebiście się bawili.

Ale ja im się nie dziwię. W Marduku akurat gitara brzmi bardzo rozmycie, taki to już black metal. Widzę, że zmienił gość gitę. Mam dvd, gdzie zapierdala na białym stracie, to dopiero widok. No i wolałem ich ze starym wokalistą.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #40 02 Cze, 2010, 00:48:02 »
Konkret temat, myślę, że za jakiś czas będę miał pytania do kilku panów - dawson ;)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #41 15 Cze, 2010, 10:26:28 »
no to po trasie, kilka szybkich przemyśleń:

1. nie organizujcie tras w czerwcu, w niedziele w rumunii było 42 stopnie:)
2. koncerty zaczynają się po 23, bo do 23 można pić na uliach a po 23 sklepy mają zakaz sprzedaży alko, i wszyscy wbijają do klubów, więc na początku ok godz 20 byliśmy załamani że nikogo nie ma, godzina 23 i kluby się wypełniały
3. polecam zagranie w klubach Barock - Petrosani (RO), Flex - Arad (RO), Terrarosa - Kikinda (RS) mega klimat, full knajpy ludzi, piwko w knajpie 2 zł na nasze, paczka fajek 3 zł :) ...

czas spać:) bo 19 godzin w busie robi swoje:)

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #42 03 Cze, 2011, 00:55:52 »
Sorry ze odświeżam ale:
Kiedy kontaktujesz się z klubem/włascicielem zagranicznym, prosza cie o jakies recenzje twojego zespolu czy demo/plyte?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #43 04 Cze, 2011, 00:41:08 »
Never, ino link do muzy ;).
Paczki z głów!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #44 23 Gru, 2011, 13:15:31 »
Panowie, taki trochę necrobump: jak piszecie/kontaktujecie się z właścicielem klubu na temat koncertu, to w jakiej formie? Chodzi mi o to, czy macie jakąś taką formułkę, nie wiem, słowo klucz, którego używacie w każdym zapytaniu i się zawsze sprawdza? :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #45 23 Gru, 2011, 13:17:36 »
Tagi: kasa, dupy, browary :D
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #46 23 Gru, 2011, 15:02:00 »
Z mojego doświadczenia wynika, że nic się nie sprawdza i generalnie 90% właścicieli czy menadżerów klubów to goście i gościówy nie mające o niczym bladego pojęcia, a wogóle to najchetniej organizowałyby/liby tylko zamkniete imprezy dla klientów korporacyjnych.
Więc jeżeli chcesz organizować trasę dla swojego projektu to najlepiej ogarnij jakiegoś promotora, który ma kontakty osobiste z owymi i ma do nich NUMERY TELEFONÓW. Bo na maile to 90% z tych 90% też nie odpisuje.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #47 23 Gru, 2011, 16:09:12 »
Panowie, taki trochę necrobump: jak piszecie/kontaktujecie się z właścicielem klubu na temat koncertu, to w jakiej formie? Chodzi mi o to, czy macie jakąś taką formułkę, nie wiem, słowo klucz, którego używacie w każdym zapytaniu i się zawsze sprawdza? :)

zależy z kim piszesz ;) jeśli organizator jest konkretny to sam Ci coś odpowie lub zaproponuje bo wie na czym stoi, wie ile i jacy ludzie przyjdą na koncert, natomiast jeśli piszesz z mało poważnymi ludźmi to na słowo kasa w ogóle nie odpowiedzą :) profesjonalnych klubów w PL jest mało, a większość to prywatne interesy, gdzie właściciel po cichu liczy na to, że zagrasz za darmo ;) pomijam tutaj kwestię kontaktów i przyjaciół bo to zawsze in plus jeśli przynajmniej jedna z osób w ekipie dobrze utrzymuje relacje.

PS. sam użyłeś słowa kluczowego 'właściciel klubu' - skoro rozmawiasz z właścicielem tzn. że gadasz z osobą, które potrafi i lubi liczyć ;) przedstaw mu przekonujące statystyki ;)

właśnie, aktualnie chyba na takich mało konkretnych trafiam..

Z mojego doświadczenia wynika, że nic się nie sprawdza i generalnie 90% właścicieli czy menadżerów klubów to goście i gościówy nie mające o niczym bladego pojęcia, a wogóle to najchetniej organizowałyby/liby tylko zamkniete imprezy dla klientów korporacyjnych.
Więc jeżeli chcesz organizować trasę dla swojego projektu to najlepiej ogarnij jakiegoś promotora, który ma kontakty osobiste z owymi i ma do nich NUMERY TELEFONÓW. Bo na maile to 90% z tych 90% też nie odpisuje.

Dziękuję za podpowiedź! :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #48 30 Gru, 2011, 18:10:21 »
Siamanko. Aktualnie zabieram sie za ogarnianie Gigów dla Presidents Of Noise  na pierwszą połowę 2012 - jeśli ktoś z forumowych zespołów jest chętny na wspólne sztuki to  dajcie znać. Ja mogę ogarnąć tematy na granie na dolnym Śląsku i może woj Opolskie.

Jak ktoś ma namiary na sensowne kluby w naszym kraju i w sąsiednich krajach to też dajcie info.

I jeszcze jedna sprawa - jak to u Was wygląda współpraca z agencjami Bookingowymi , promotorami?? Zna ktoś coś sensownego w Polszy , ktoś współpracuje z kimś konkretnym??
Cloud9
HeadUp

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Organizacja tras
« Odpowiedź #49 12 Lut, 2023, 19:38:34 »
Elo, chętnie dołączymy do jakiegoś ciężko-metalowego eventu, festiwalu albo trasy.
Możecie też podpowiedzieć do kogo uderzyć z takim tematem. Dla nas to zawsze było dogadać się z lokalem i zaprosić kolegów z licbazy (a że licbazę skończyliśmy 1-015 lat temu, to nie jesteśmy na bieżąco :D)
Spoiler