Autor Wątek: Bramka szumów. Jak to podłączyć ?:D  (Przeczytany 15005 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Bramka szumów. Jak to podłączyć ?:D
« 03 Lis, 2010, 18:20:21 »
proszę się nie smiać!!  :facepalm:

mam bossa ns-2 ma on input, output, send i return. jak to podłączyć żeby dobrze wycinało szumy?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
odnośnie bramki - mam Bossa NS-2 (powiedzmy, że mam - kostka kumpla :P) i po wpięciu w pętlę efektów przez input-output zupełnie nie tłumi mi szumów, chociaż mam threshold na max, dopiero gdy wsadzam ją tuż za gitą jest ok. próbowałem również wpinać gitę w input, pętlę w send i return kostki i outputem do wzmaka, ale to też nic nie dało. ktoś wie ocb?

Eee to źle. W pętle kostki ma byc wpiety przester. Jesli uzywasz przesteru z wzmacniacza to musisz wpiąc cały preamp w petle bramki, czyli tak:
Wepnij send bramki w input wzmaka, a return bramki w send pętli wzmacniacza. Output bramki w return pętli wzmaka.
Tak NS2 działa najlepiej
;)
do widzenia.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
w instrukcji jest tak to rozrysowane ze niebardzo kumam o co im chodzi, tego sposobu o jakim wkleil Wybielacz np nie ma

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
jak ma być w petli to robisz tak:

send z ampa -----input ns-2 -----send ns-2----- kostki wszystkie w petli ktore generują szumy (poza delayem, bramka za deleyem bedzie ci usuwać feedback) ----- Z ostatniego efektu do wyciszenia wpinasz do return ns-2 ------ output ns-2 prosto do return pętli w ampie. (tudzież delay'a który jeszcze jest w pętli)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Są dwie opcje, każda działa na co innego.

Jak chcesz bramkować szumy z pieca, to bramkę wrzucasz w pętle efektów i wtedy działa ona jak bramka szumów. To tyczy się generalnego usuwania szumów z brzmienia, typu brumiący przedwzmacniacz (pozdro dla 5150), przester w kostce który szumi, albo ruskie radio z kaczki.

Ale można też bramkować sobie atak. Wpinasz bramkę zaraz za standalone przesterem albo nawet i wcześniej. Wtedy masz taki efekt, jaki jest dodatkowym ficzerem JCM800 Kerrego Kinga (i nazywa się The Beast) - że gitarzysta robi DŻ! i zaraz potem bramka tnie resztę sygnału, więc mamy zajebistą, chirurgiczną, syntetyczną ciszę i bardzo przyjemną rzecz do grania chirurgicznych rzeczy, bo wycinasz wszelkie fafoły z brzmienia i niedoskonałości np. w palm mutingu.

A sam Boss NS-2 trochę zabiera z brzmienia i to niestety słychać, a szkoda.
Łe tej.

locco

  • Gość
swoja droga, jakby zapytal mniej znany user, to byscie zjebali go od gory do dolu, doradzili kupno lampy i odeslali na tzw. pigmeja ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Gitara->pedał głośności (jeśli lubisz przed preampem)->input NS2/Send NS2->efekty->input wzmacniacza/send pętli wzmacniacza->wszystkie efekty w pętli oprócz delaya i reverbu->return NS2/output NS2->delay->reverb->return pętli wzmacniacza

W ten sposób sygnał jest kluczowany tuż za wyjściem gitary, co pozwala na najskuteczniejsze bramkowanie

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46

ja bym to tak podłączył, czyli dokładnie jak kolega wyzej ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Budzan ja pierdole xD

Spoiler
mniut i piah

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
spoko :D zdaje sobie sprawe :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
bramka szumów -kostka

Zaczęty przez Br-Owca « 1 2 3 4 5 » Efekty

111 Odpowiedzi
80726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2014, 16:55:19
wysłana przez Stivo2005
Bramka szumow w kostce

Zaczęty przez headcharge « 1 2 ... 5 6 » Efekty

126 Odpowiedzi
82922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2011, 15:32:05
wysłana przez headcharge
13 Odpowiedzi
4853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:07:04
wysłana przez Luc
5 Odpowiedzi
2688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2012, 19:16:11
wysłana przez Zomballo
13 Odpowiedzi
5047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2017, 09:59:38
wysłana przez Bjørn