Autor Wątek: akustyki/klasyki 7 strun  (Przeczytany 8886 razy)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
akustyki/klasyki 7 strun
« 02 Lut, 2008, 18:58:07 »
hej

Tak mnie nachodzi zeby dopisac cos takiego do listy przyszlych zakupów (tzn ogolnie klasyk/akustyk ale jak mozna 7 strun to w sumie czemu nie ? )

Kto takie cos robi/robil i za ile warto?

Wiem ze ibanez wypuscil chyba dwa modele (jeden Vaia a drugi jakis zwykly ktory ostatnio na niemieckim ebayu za 350 euro poszedl) - moze cos jeszcze ?

W customa nie chce sie bawic gdyz nie wiem jak czesto bym tego uzywal a wiadomo ze w takim wypadku to jednak nie warto kasy ładować dużo.

pozdr.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #1 02 Lut, 2008, 19:06:47 »
Pytanie czy jest sens. Tzn. czy w ogóle byś używał.
I czy nie lepiej kupić sobie chociażby jakiegoś barytona 6 str i stroić się w dół. Albo w ogóle zwykłego szóstaka akustycznego.
Masz jakieś pomysły na wykorzystanie siódemki akustycznej?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #2 02 Lut, 2008, 19:09:00 »
ibanol mial tylko jeden model i nie byl to sygnowany model Vaia

AJ307
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #3 02 Lut, 2008, 19:34:32 »
"Masz jakieś pomysły na wykorzystanie siódemki akustycznej?"

No na przykład w muzyce jazzowej?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #4 02 Lut, 2008, 19:41:22 »
Albo na ognisko...


...a tak powaznie, to w rosji bylo tego duzo, czesc dziecictwa narodowego ponoc ;) pamietam, jak zaczynalem grac na gitarze, to sasiadka dala mi stara rosyjska gitare klasyczna, wlasnie 7strunawo :o Przeszla kilka modernizacji, konwersja na 6strunowke, przerobka na elektryka, czyli instalacja PU od defila i stalowe struny, co zakonczylo sie dosc przykro :/ Szkoda, ze juz jej nie mam, moim zdaniem akustyczne 7ki to czad na maxa!


Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #6 02 Lut, 2008, 20:09:27 »
Chyba pudła, a nie klocki... :P
Poza tym kolega na pewno mówiąc że nie chce ładować kasy dużo, myśli realnie o wydatku rzędu 2,5k ojro na pudło... :P

A tak serio... do dżezu jasne, hulaj duszo. Ale czy kolega gra dżez? Jeśli tak, to sory... Usprawiedliwię się tym że moje wąskie spojrzenie zamyka się na różnorakim metalu... :P
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #7 02 Lut, 2008, 20:12:08 »
Cytuj
Pytanie czy jest sens. Tzn. czy w ogóle byś używał.
I czy nie lepiej kupić sobie chociażby jakiegoś barytona 6 str i stroić się w dół. Albo w ogóle zwykłego szóstaka akustycznego.
Masz jakieś pomysły na wykorzystanie siódemki akustycznej?

Nie chodzi mi o samo strojenie się w dół - wg mnie sens to ma mniej więcej taki jak gitara elektryczna 7 strunowa - mozna spora czesc rzeczy uzyskac na przestrojonej 6 ALE... no wlasnie o to ale sie rozchodzi :)

Szostka moze i owszem jak nie znajde 7 strun bo mnie zaczyna ciagnac do klasyka ale w sumie uzytkowo wolalbym 7 strun (jednak 3 oktawy w prawie jednej pozycji to jest to :) )

Cytuj
A tak serio... do dżezu jasne, hulaj duszo. Ale czy kolega gra dżez? Jeśli tak, to sory... Usprawiedliwię się tym że moje wąskie spojrzenie zamyka się na różnorakim metalu...

moje mniej wiecej rowniez (no jeszcze shred i country :D ) - tym niemniej wydaje mi sie ze moze warto przeprowadzic taki eksperyment - jak juz i tak bym kupowal klasyka to w sumie czemu nie 7.

Nikt - musialo mi sie cos pomylic bo Vai mial jakiegos akustyka przez krotki okres czasu który wydawało mi sie ze mial 7 strun.

Jaka jest rozsadna cena za AJ307 i czy warto w to wchodzic ?

W sumie budzetowo to 7 strun zza wschodniej granicy nastrojone normalnie mogloby byc spoko calkiem.

Chwilowo to i tak tylko plany - najpierw drugie 7 normalne i kiedys eventide ;-)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #8 02 Lut, 2008, 20:24:39 »
500-600$ w USA. jakosc przecietna bez jakis fajerwerkow ale ma niezly preamp, wiem ze kilka osob mialo probelmy z menzura i musieli jakies mega grubasy zakladac do niego
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #9 02 Lut, 2008, 20:32:13 »
"Ale czy kolega gra dżez? Jeśli tak, to sory... Usprawiedliwię się tym że moje wąskie spojrzenie zamyka się na różnorakim metalu..."

Średnio gram dżez... Ale lubię i może parę utworków jakichś tam umiem ale nie dużo bo ja jestem cienki na gitarce :D

Eeee... Dlaczego przy zrypanej menzurze pomagają grubsze struny? <głupekpyta>
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #10 02 Lut, 2008, 20:40:22 »
Hmm... No wiadomo że wszystko zależy od podejścia.
Jak dla mnie np. to akustyk czy klasyk się nadaje ofkorz, ale głównie do akordów oraz podgrywania pod wokal w spokojnych miejscach, intrach, etc. albo do kawałków typu Precognition Nevermore'a gdzie gitarka aku stanowi akompaniament dla klinowej czy jakiejś takiej gitarki ele. Szredingu na akustyku też jakoś nie widzę zbyt realnie.... Nie mówię że nie można tak grać, mnie to po prostu nie leży i sory ale... nie no, może zachowam swoje poglądy w temacie dla siebie... :D

Btw. elektroakustykom mówimy stanowcze NIE! ;)
W końcu nie ma to jak uroczy odgłos ślizgania się po strunach w klasyku czy akustyku.... *-*
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon


Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #12 03 Lut, 2008, 00:47:35 »
Cytuj
Szredingu na akustyku też jakoś nie widzę zbyt realnie.... Nie mówię że nie można tak grać, mnie to po prostu nie leży i sory ale... nie no, może zachowam swoje poglądy w temacie dla siebie...

Eliot Fisk - Paganini 24 kaprysy - no i ogolnie te klimaty ;-)

Choc skrzypcowe Perlmana 100x lepsze :)

a Rosyjskie klasyki 7 strun... hmmm da sie takie cus z cutawayem zamowic ?:) (najlepiej do 24 progu ;p) W sumie 300 eu plus shipping jest calkiem interesujace.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: akustyki/klasyki 7 strun
« Odpowiedź #13 03 Lut, 2008, 22:58:36 »
Wiesz Martin&Co ma custom Shop :D kiedys jak/jesli bede sral kasa, to zrobie sobie takiego customa na bazie limitowanego modelu Negative.. moze nawet z catwayem ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2011, 00:11:01
wysłana przez aralez
21 Odpowiedzi
10661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2011, 14:26:20
wysłana przez oz
13 Odpowiedzi
7699 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 20:02:27
wysłana przez blackdahlia
15 Odpowiedzi
9418 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2012, 21:14:39
wysłana przez heartquake
6 Odpowiedzi
3277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2016, 19:29:08
wysłana przez Aremenius