Autor Wątek: Podłogowe Multi na scene  (Przeczytany 30085 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #25 06 Maj, 2010, 23:34:46 »
a żaden z wymienionych multi nie ma wewnętrznej pętli albo czegoś w tym stylu, tj wpina się jedną sekcję w linię, a drugą w pętle?
do widzenia.

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #26 07 Maj, 2010, 07:53:20 »
m13 ma takie coś ale nie ma kaczki ;) Swoją drogą multi warte ogarnięcia. Loki, forumowicz freakguitar jest z Gdańska i ma takie coś na stanie, może udałoby Ci się ograć.

Zomballo

  • Gość
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #27 07 Maj, 2010, 14:18:25 »
Mam X3 Live w petli TR i wszystko jak najbardziej ok.
Metodą 4 kablową masz spięte?
Kaka w PODzie jest zajebista ale tylko jeśli PODa uzywasz jako preamp z symulacjami itp. Serio, vetta wah i chyba colourful czy jakos tak mi bardziej pasi od beksy Dunlopa. We flexie tez jest ponoć fajna kaka ale jeszcze nigdy nie odpaliłem. Muszę skombinować se sterownik albo kabel midi.

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #28 07 Maj, 2010, 23:20:43 »
Mam X3 Live w petli TR i wszystko jak najbardziej ok.
Metodą 4 kablową masz spięte?
Nie, typowo szeregowo.
Szczerze mówiac, to wolalbym uzywac tej kaki z X3 Live niz tej Dunlopa (GCB-95) z dwóch powodów
- brzmi bardzo dobrze, a do wyboru jest 8 rodzajów wah
- wychyla sie duzo bardziej niz klasyczny dunlop, przez co przez zakres kwakania przechodzi sie z jednego konca na drugi bardziej szczegółowo
no ale niestety cala reszta efektów z X3 nadaje sie do petli, wiec wpiałem w petle.
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #29 08 Maj, 2010, 00:05:28 »
moim zdaniem, xt live daje chujowo w petli. testowalem na swoim mg bo tez szukalem czegos fajnego na podloge i zeby mialo midi. niestety wzmak na drive tracił cały wypiard i robil sie taki mulisty i siarowaty, tak brakowało mu oddechu. dlatego tez xtla nie kupilem..

koles z takiego tam znajomego bandu co sie nazywa Mjut (moze nie napierdalaja, ale modulacyjnych uzywaja sporo) ma tego podlogowego tonelaba i to bardzo dawało rade a ciagnal ze niego wszystkie modulacje, kaczki, nie wiem jak go podpinał, ale brzmiało to naprawde bardzo szeroko, głeboko i przejzyscie.

i tak jak juz pisalem, polecam tez bossa gt6, bardzo fajnie dawal jak go kiedys ogrywalem na labodze, ale niestety nie mialem bypasu petli zeby porownac czy robi duzy rozpierdol w petli czy nie, w kazdym razie samo brzmienie było zadowalajace, tylko kaczki z tego co pamietam to ssały pałę dość.

nie wiem ogolnie czego Ci potrzeba, ale moze po prostu kup se dobry delay typu dd20, dl4 do tego dobrą kaczke i narazie.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #30 08 Maj, 2010, 01:02:03 »
Ja obecnie zawsze sie podpinam przez returna i nie narzekam ale petle tez sobie sprawdze zeby nie bylo :) Choc nie wiem czemu Budzan tobie tak XTL chjowow na MG dzialala.. U mojego kumpla w kapelce kolo ma heada MG i X3 w petli wlasnie i mowi mi ze brzmi to zajebiscie. Sam pojde ktoregos dnia i se posprawdzam co i jak :)

Pozdro

Zomballo

  • Gość
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #31 08 Maj, 2010, 10:27:45 »
Cytat: bee
Nie, typowo szeregowo.
Szczerze mówiac, to wolalbym uzywac tej kaki z X3
No to dawaj go na 4CM http://line6.com/community/docs/DOC-4742 :) Będzie dobrze!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #32 08 Maj, 2010, 11:37:43 »
nie wiem ogolnie czego Ci potrzeba, ale moze po prostu kup se dobry delay typu dd20, dl4 do tego dobrą kaczke i narazie.

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/sprzedam-boss-dd-20-dunlop-wah-fasel/ ;D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #33 08 Maj, 2010, 12:02:14 »
taaa ale coś czuje że znowu będę zmuszony wycofać sprzedaż. W sumie żaden multi nie podbije mi głośności nie ? Bo kolejny problem sceniczny to brak podbicia głośności na solówkach a na B preamp niestety siana nie mam i długo mieć nie będe ;/

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #34 08 Maj, 2010, 12:09:23 »
W sumie żaden multi nie podbije mi głośności nie ?
kurde, nawet w jakimś dupnym multi Korga mojego kumpla masz opcję ustawiania głośności dla presetów, w żadnym z wymienionych gratów nie ma tak zaawansowanej opcji? ;)
do widzenia.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #35 08 Maj, 2010, 12:41:48 »
taaa ale coś czuje że znowu będę zmuszony wycofać sprzedaż. W sumie żaden multi nie podbije mi głośności nie ? Bo kolejny problem sceniczny to brak podbicia głośności na solówkach a na B preamp niestety siana nie mam i długo mieć nie będe ;/
Stary jesli chcesz podbicia to np ustaw sobie presety z ktorych korzystasz do rytmiki na vol 3/4 a solo na maxa (glupi przyklad daje ale taki zeby byl) jakis ciekawy efekcik i jazda... Ja problemow nie widze, wystarczy usiasc poszperac i jedziem :D Szczegolnie jak masz swoj Head, ktorego bierzesz na koncerty badz proby to wez do domu badz usiadz z lapkiem podlacz sobie POD'a X3 lub XTL pod USB i masz zabawy na kilka godzin z ustawieniami :D

Pozdro

P.S.
Ja niedlugo wlasnie bede musial ukrasc mojej kobicie lapka zeby sobie poda ustawic ladnie pod wzmaka w salce :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #36 08 Maj, 2010, 12:42:54 »
Mój Boss gx700 przy ustawianiu głośności presetu bez zmian przyjmuje wartośc 80%. Wszystko powyżej to to już podbicie jest.
Taka anegdota tylko bo ten boss to rackowy jest.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #37 08 Maj, 2010, 12:47:13 »
mlodysatan: no nie wiem, xtl, a x3 to roznica. pozatym zalezy czy korzysta z samej koncowki i wszystko modeluje podem czy tylko jako fxów z niego korzysta. u mnie sie to nie sprawdziło, a zapinałem go jako fxy, zeby ciagnac delaye itp. na czystym bylo fajnie, na drive juz nie. na solo jeszcze szlo to przezyc, ale rytmika byla bez wyrazu moim zdaniem. niech sobei sprawdzi bypasujac petle jesli ma taka opcje, bo wtedy to najlepiej slychac co sie tam dzieje za kaszana.

loki: to kup se najprostszy booster jaki moze byc. np seymour pickup booster, albo micro ampa i masz.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #38 08 Maj, 2010, 13:23:00 »
Problem polega na tym że z tego co widziałem to takie boosetery ala micro amp to mi dadzą tyle siary w solówkach że z tego chaos wyjdzie. Miałem od locco tego red bee overdrive to kompletnie sie glośność nie zmieniała tylko wiecej pisków i siary dochodziło ;)

Edit: o kurw. !! Włąsnie ogarniam tego SD pickup booster -nigdy wcześniej tego nie widziałem....wygląd a zajebiscie!
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2010, 13:25:52 wysłana przez lokibalboa »

Zomballo

  • Gość
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #39 08 Maj, 2010, 13:27:32 »
POD XT ma podbicie głośności. Raz, że ustawiasz głośność dla bypasu (czyli przy wyłączonym amp simie) - tak jak koledzy podpowiadali. Dwa to masz tam eq, boostery szmery bajery. W X3 to nawet kakę da się zapiąć przed preampem i jedziesz. Loki pożycz gdzieś X3. Tylko nastaw się na kilkudniowe posiedzenie. Ja w XT to normalnie po kilku godzinach mozolnego kręcenia chciałem przyjebać z bani. No ale się nie poddałem i zobaczyłem, że maszyna gwizda tylko operator pi...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #40 08 Maj, 2010, 13:31:43 »
Problem z x3 polega na tym że nasz były gitarzysta używał tego z 5150 i był jeden wielki szum i muł przez co jestem do tego trochę zniechęcony.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #41 08 Maj, 2010, 13:36:25 »
loki, pierdol te cyfrowe zabawki, kup se pickup booster a reszte zostaw i bedzie git, micro amp tez podbije Ci glosnosc nie dodajac siary.

od biedy taki boosterek sam sobie mozesz zlozyc bez wiekszych problemow.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #42 08 Maj, 2010, 13:41:50 »
Heh, no  wkurwiony tym że jest taki problem z doborem odpowiedniego multi miałem już nawet wizję tego żeby się przerzucić na 100% analogowe zabawki- jakby się DD-20 sprzedał to myślałem żeby zamienić go na Carbon Copy MXR'a. Zaletą DD-20 jest jednak 5 setów które na żywo sprawiają że robi się z tego minimulti co jest bardzo praktyczne.

Czuje się jak baba w takich momentach kiedy nie potrafię się zdecydować. Za bardzo się przywiązuje do moich rzeczy.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #43 08 Maj, 2010, 14:08:58 »
carpon moim zdaniem troche zamula, do czystego ejst fajny, ale na drive sie nie nada na moncym gaine. taka moja opinia

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #44 08 Maj, 2010, 14:25:17 »
O, dzięki za rozwianie wątpliwości ;)
Czyli coś czuje że wyjściem dla mnie jest pozostawienie mojego aktualnego PBoarda i dokupienie boostera oraz bramki szumów. Pytanie tylko teraz czy SD pickup booster czy prymitywny microamp-nie wiem jak microamp przyjmie taką dozę gainu jakiej używam (4/10 w 5150 to dużo bardzo)
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2010, 14:49:49 wysłana przez lokibalboa »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #45 08 Maj, 2010, 16:00:28 »
napewno na youtubersie mozna obadac, albo gdzies w 3city znalesc przynajmniej micro ampa. zreszta to dosc chodliwe sprzety wiec mysle ze w razie czego nie bedzie problemu z odsprzedażą..

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #46 08 Maj, 2010, 16:15:44 »
No właśnie microamp na YT nie powala, wręcz przeraża ilością gainu jaką dodaje.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #47 09 Maj, 2010, 21:46:37 »
Mam do opylenia Voxa Tonelaba LE jak coś ;)

Efekty fajne i  fajnie się  je edytuje. IMHO jest dużo bardziej intuicyjny niż POD. kaka - zależy co kto lubi, ja wolałem używać pedału ekspresji jako volume, czy edycji jakiegoś efektu i dopiąć zwykłego Cry Baby. Z fajnych spraw to ma jeszcze wewnętrznego loopa, można sobie coś wpiąć i ewentualnie to włączać/wyłączać via presety. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal na PW ;)

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #48 09 Maj, 2010, 22:01:52 »
Cytat: bee
Nie, typowo szeregowo.
Szczerze mówiac, to wolalbym uzywac tej kaki z X3
No to dawaj go na 4CM http://line6.com/community/docs/DOC-4742 :) Będzie dobrze!
Tak chyba zrobie, dzieki ;)
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Podłogowe Multi na scene
« Odpowiedź #49 14 Maj, 2010, 14:00:33 »
a co z bossem ME-70? ma w sekcji compresora funkcje solo w ktorej low i high ustawia se tak zeby nie zmienialo samego brzmienia a tylko level podkrecamy co daje boost po wlaczeniu tej sekcji.
Mozliwe ze to choojnia generalnie dla kogos bardziej pro niz ja.
pozdrawiam
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
19609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2011, 20:10:01
wysłana przez Pneumonia2
21 Odpowiedzi
9246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2013, 12:16:03
wysłana przez xaperfly
3 Odpowiedzi
1777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2017, 21:22:12
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
2282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 16:07:53
wysłana przez staryt
12 Odpowiedzi
2199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2023, 17:19:08
wysłana przez SolarisP