Autor Wątek: Sweepy!!  (Przeczytany 26701 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #25 16 Sty, 2011, 19:38:24 »
Pojawia mi się przy każdym scrollbar i widzę tylko dwie linijki kodu. (ewentualnie mogę w dół scrollować)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #26 16 Sty, 2011, 19:41:17 »
Może w innej przeglądarce spróbuj, jak nie pomoże, to mogę wywalić spoilery. Wstawiłem je żeby nie wypierdalało strony na 100 km bez pytania.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #27 16 Sty, 2011, 19:43:02 »
Myślę, że nie tylko ja tutaj korzystam z chrome więc jednak nie pogniewam się jak nie będzie spoilerów tym bardziej, że nie ma nic długiego w ich wnętrzu.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #28 24 Sty, 2011, 12:01:15 »
Kontynuująć temat sweepów... Jak ustawiacie swój gear podczas sweepowych solówek... Dopierdalacie gejna czy może go zdejmujecie? Ustawiacie inaczej EQ jak podczas grania riffów? Wspomagacie się kompresorem?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #29 24 Sty, 2011, 12:18:51 »
ja jak mam zagrać sweepa, podchodzę do wzmacniacza i na szybko przepinam kabel do drugiego preampu bo na englu łatwiej jest mi grać sweepy. Po wszystkim przepinam kabel z powrotem.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #30 24 Sty, 2011, 13:25:42 »
A jak tego Engla ustawiasz?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #31 24 Sty, 2011, 13:58:34 »
Ja tam dobiegam do pieca i biorę z niego ebowa. Odpalam i już mogę grać sweepy.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #32 24 Sty, 2011, 14:24:46 »
A jak tego Engla ustawiasz?
zależy ile mam czasu przed zagraniem solówki. Jak dużo to uśmiech mariana i gain na max, jak nie to tylko gain na max. Jak zdążę to wpinam jeszcze kompresor w pętlę

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #33 24 Sty, 2011, 14:30:49 »
Osobiście przed nauką sweepingu proponuję rozgrzać paluchy oraz prawy nadgarstek. Dobrze jest umieć rozłożyć parę akordów - i ćwiczyć na nich arpeggia z metronomem. Nabieramy szybkości, gramy te same arpeggia na innych akordach. Poznajemy nowe schematy grania arpeggio. W sweepingu łączymy te schematy ze sobą z dużą prędkością, którą nabierzemy z czasem ćwicząc te schematy. Są też Jam Tracki z którymi można ćwiczyć.

Polecam szkółkę Andy`ego Jamesa - Metal Edge:Extreme Metal Arpeggios  - koleś jest moim ulubionym gitarzystą od strony technicznej. Tu jest "zapowiedź" tego wydawnictwa - . Andy zaczyna od prostych sweepingu i tłumaczy próg w próg jak to zagrać, dzięki czemu jest bardzo przystępna w nauce, gwarantuję efekty.  W tym wideo Łukasz gra w stylu Andyego Jamesa

Co do gainu - jeśli jesteś mistrzem techniki sweepingu to zagrasz czysto na dużym i małym gainie. Osobiście wolę sporo gainu, ale ustawiam brzmienie na bardziej ciepłe. Używam też TS808, którym dopalam head i mam fajne brzmienie bez konieczności odręcenia gainu na maxa. Warto założyć na gryf gumkę (patrz screen w załączniku), która tłumi struny i można zagrać czyściej. No i jeszcze jedno - sweepy najlepiej brzmią (moim zdaniem) na pickupie przy gryfie.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #34 24 Sty, 2011, 16:45:20 »
Żebrak, jak umiesz grać sweepy na niskim gainie to w dowolnej innej konfiguracji zabrzmią ;)
do widzenia.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #35 24 Sty, 2011, 20:05:43 »
Cicho, nie psuj nam dobrej zabawy! ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #36 24 Sty, 2011, 20:27:22 »
A jak tego Engla ustawiasz?
zależy ile mam czasu przed zagraniem solówki. Jak dużo to uśmiech mariana i gain na max, jak nie to tylko gain na max. Jak zdążę to wpinam jeszcze kompresor w pętlę

WTF is uśmiech mariana? I pytam całkiem serio.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #37 24 Sty, 2011, 20:30:40 »
A jak tego Engla ustawiasz?
zależy ile mam czasu przed zagraniem solówki. Jak dużo to uśmiech mariana i gain na max, jak nie to tylko gain na max. Jak zdążę to wpinam jeszcze kompresor w pętlę

WTF is uśmiech mariana? I pytam całkiem serio.

Bass 10 Mid 0 Treble 10 - to jest uśmiech Mariana od ucha do ucha :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #38 24 Sty, 2011, 20:38:31 »
Omg... w życiu z Midem niżej niż na 6 nie zszedłem. Ale z ciekawości wypróbuję, a co.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #39 24 Sty, 2011, 20:47:02 »
Cicho, nie psuj nam dobrej zabawy! ;)
sorry, nie odświeżyłem strony :D

ja lubiem sobie pozapierdalać z middlem na zero, dopiero wtedy osiągam brzmienie które kocham - choć nie jestem Marian, to japa sama mi się cieszy :)
do widzenia.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #40 25 Sty, 2011, 18:55:27 »
Chciałem się czegoś dowiedzieć... I nawet dowiedziałem. Mimo sarkazmu i ku uciesze... chłopaków z większym (jak mniemam) doświadczeniem. Dzięki Marency i Wybielacz666.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #41 01 Lut, 2011, 19:41:54 »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #42 01 Lut, 2011, 22:32:39 »
 :tak:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

PablosPortos

  • Gość
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #43 02 Lut, 2011, 09:56:43 »
Cytuj
ja z kolei uważam dokładnie odwrotnie  przester często maskuje drobne błędy artykulacyjne i okazuje się, czego sam doświadczyłem, że na cleanie nic nie brzmi. ale to może tylko ja nie umiem grać
Dobrze gada
A sami się śmiejecie z dzieci, którym na fireballu brakuje gainu i podpinają szeregowo 10metal zonów:p
Lepiej grać w domu na mniejszej ilości gainu, poprawiasz sobie w ten sposób artykulacje. Bo np jeśli ktoś ma fireballa i ustawia gain na max, poczym idzie do sklepu ograć np jcm albo coś innego low-gain-owego to.. sami wiecie.

Co do samych sweepów. Ja uczyłem się na akustyku i naprawdę polcam to rozwiązanie. Bo zazwyczaj w akustyku,
są twardsze struny i mają wyższą artukulację, pozatym na akustyku wychodzą wszystkie błędy.
Trzeba również bardzo uważać na tłumienie, coby się sieka nie robiła.

żeby niebyć gołosłownym:


moim zdaniem mogłeś to zagrać szybciej.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #44 02 Lut, 2011, 12:01:54 »
żeby niebyć gołosłownym:

Po takich pokazach moi starsi koledzy mówili mi: a teraz coś zagraj. Wtedy tego nie mogłem zrozumieć.
Moje muzowanie.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #45 02 Lut, 2011, 12:27:21 »
A ja nie umiem grać i zdaję sobie sprawę że z moimi chęciami nigdy nie dojdę nawet do *próbowania* nauczenia się sweepów.

Z drugiej strony nie zależy mi na szczególnym rozwijaniu się w tej dziedzinie - wystarczyłoby mi gdybym umiał zagrać coś od początku do końca równo i bez pomyłek :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline PJ_SF

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #46 03 Lut, 2011, 20:35:18 »
Prawda:D
SF

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #47 13 Lut, 2011, 19:48:28 »
Zatem gratuluję łatwości, z jaką przychodzi Ci techniczne granie. Pewnie ludzie taką łatwość mają, a pewni nie - jak to zwykle w życiu bywa. Ważne, by za tą techniką szedł pomysł, bo sama technika (wide Twój film), to stanowczo zbyt mało. Tutaj pasuje przytoczyć topic Perły przed świnie - małolaty bez wypasionego sprzętu, ale jak grają!

Co do bycia "samoukiem" - jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu bym w to uwierzył. Dzisiaj, posiadając dostęp do Internetu, GuitarPro i tysięcy tabulatur, zasobów wiedzy teoretycznej bardziej przepastnych niż uniwersytecka biblioteka pisać o sobie "samouk" to trochę nie teges. Rozumiem, że "nie otrzymałeś klasycznego wykształcenia muzycznego". Ale to nie powód, by wpadać w samozachwyt, bo ja też nie mam takiego wykształcenia - czego czasami żałuję i staram się nadrobić straty.
;-)
Moje muzowanie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #48 13 Lut, 2011, 22:02:40 »
( Obraz usunięty.)
Ej, wrzucałem tu inny obrazek (vide adres). No nieważne.

Cytuj
Po takich pokazach moi starsi koledzy mówili mi: a teraz coś zagraj. Wtedy tego nie mogłem zrozumieć.
Zazwyczaj ten kto tak mówi nie potrafi tak zagrać, więc wiszą mi takie teksty. Na swoim koncercie też usłyszałem taki tekst. Nie zmuszałem nikogo aby przyszedł posłuchać jak gramy;) więc w czym problem??

Spoiler



A teraz coś zagraj.

PablosPortos

  • Gość
Odp: Sweepy!!
« Odpowiedź #49 13 Lut, 2011, 23:32:44 »
Cytuj
Po takich pokazach moi starsi koledzy mówili mi: a teraz coś zagraj. Wtedy tego nie mogłem zrozumieć.
Zazwyczaj ten kto tak mówi nie potrafi tak zagrać, więc wiszą mi takie teksty. Na swoim koncercie też usłyszałem taki tekst. Nie zmuszałem nikogo aby przyszedł posłuchać jak gramy;) więc w czym problem??

Spoiler

zazwyczaj ten kto tak mówi napierdala takie sweepy na kanale czystym w marshallu i jeszcze robi to na les paulu. hehe
PS. tez jestem samoukiem, umiem tak zagrać i.. Ja yeti.  ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
2921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 16:20:33
wysłana przez Bjørn
9 Odpowiedzi
11319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2020, 18:11:00
wysłana przez Bjørn