Autor Wątek: BASH STUDIO HEAD  (Przeczytany 133332 razy)

Offline Johnymiliard

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #450 10 Gru, 2010, 17:46:51 »
Witam!
Czy ma ktoś z was Basha SH20 do ogrania we wrocławiu?

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #451 11 Mar, 2012, 14:20:45 »
tak, wiem GRAVE DIGGER ze mnie, ale może ktokolwiek coś wie o tym czy w ogóle będzie Studio head 05?
ma ktoś jakieś informacje?
szczególnie, że to już 2 lata minęły od zapowiedzi ;) hehhe

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #452 11 Mar, 2012, 16:41:50 »
Powiem tyle.... Będzie. :D Może nawet w tym roku!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #453 11 Mar, 2012, 18:05:12 »
tak jak Diablo III? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #454 12 Mar, 2012, 10:17:14 »
No to pozostaje czekać :D

Offline kuba~

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #455 12 Kwi, 2012, 16:00:28 »
tak w ogóle, to Bash jeszcze zajmuje się produkcją wzmacniaczy ?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #456 13 Kwi, 2012, 06:43:14 »
Tak.

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #457 13 Kwi, 2012, 07:24:40 »
tak w ogóle, to Bash jeszcze zajmuje się produkcją wzmacniaczy ?

Naleśnikarnię otworzyli.

Offline kuba~

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #458 13 Kwi, 2012, 14:16:55 »
tak myślałem ;D

się zapytałem ,bo napisałem maila do basha i nie dostałem nadal odpowiedzi ;P

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #459 13 Kwi, 2012, 14:31:47 »
I  nie  dostaniesz ,  koleś  jest  zapracowany , 
Ja  wysyłałem  do  nich  kilka  wiadomości  ,  na  żadną  nie  dostałem  odpowiedzi...  ale  jak  zadzwoniłem  to  Szymon  oddzwonił.

Zadzwoń.

Offline kuba~

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #460 13 Kwi, 2012, 14:34:32 »
dzięki za info :)

Offline squiby

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #461 21 Maj, 2012, 11:00:00 »
Macie może jakieś informacje czy Bash nadal zajmuje się produkcją wzmaków? Kontakt z firmą prawie żaden i nie wiem czy warto czekać czy zacząć rozglądać się za inną manufakturą.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #462 21 Maj, 2012, 12:27:04 »
Macie może jakieś informacje czy Bash nadal zajmuje się produkcją wzmaków? Kontakt z firmą prawie żaden i nie wiem czy warto czekać czy zacząć rozglądać się za inną manufakturą.

Zajmuje się. Nie licz jednak na to, że jak się z nim skontaktujesz to prędko będziesz miał wzmak.

Offline squiby

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #463 21 Maj, 2012, 12:42:47 »
Nie zależy mi na zakupie wzmaka na już. Dostałem maila z info, ze wzmacniacz byłby nie prędzej niż na wrzesień... spoko dla mnie to pasuje ale po złożeniu zamówienia nie dostałem żadnej informacji co dalej. No nic muszę chyba jeszcze poczekać.

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #464 16 Lip, 2018, 16:14:45 »
Hej wszystkim,

Przepraszam za laickie pytanie, mam u siebie Bash Studio Head 20 z footswitchem i przymierzam się do skompletowania efektów (kompresja, eq i noise gate)... Nie jest jasne dla mnie jak to podpinać. Tzn tak, na foot switch pod send i return wpinam efekty tego jestem niemal pewien. Ale jak sygnał z preampa idzie do pętli i z powrotem? Po tym czterobolcowym gnieździe footswitch? Do czego służy PA/PR? Nagłośnienie?

Z góry dzięki, nie załamujcie się. :-)

Pozdrawiam,
Kokos

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #465 16 Lip, 2018, 16:29:09 »
tak.
tak.
i always go full retard

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #466 16 Lip, 2018, 18:57:53 »
Hm.. Dzięki, ale czy jesteś pewien? Podpiąłem kostki jakie mam (tuner i distortion) i nic z efektów nie słyszę..

- Podpiąłem gitarę pod instrument
- footswitch/pętla podpięta pod "CH SEL"
- SEND z pętli idzie do IN pedałka
- OUT pedałka idzie do RETURN
- kręce wszystkmi możliwymi gałkami, przełącznikami na tej pętli/footswitchu i nie widzę żadnego efektu, poza tym że jestem w stanie przełączać kanały na Bashu.
- gdy podpinałem tuner zachowywał się tak jakby nie było sygnału z SEND

...

Pominąłem coś, coś robię nie tak czy jakiś element może być walnięty? Zapytam bamse, może mówił mi, że coś nie działa a mi wyleciało z głowy. Kabel od footswitcha widzę, że kabel trochę wizualnie odstaje od reszty, może coś było robione.

//EDIT:
Oglądałem zdjęcia w necie i kabel taki po prostu jest. Próbowałem też tricku ze wpinaniem i wypinaniem kabli z SEND i RETURN - bez skutku. Ponoć lampa odpowiedzialna za pętlę efektów może być walnięta, ale szczerze nawet nie wiem jak to sprawdzić i na jakie lampy wymieniać.


K
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2018, 20:22:28 wysłana przez Kokos »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #467 16 Lip, 2018, 22:17:32 »
Pierwiej - kolejność efektów, Drive'y, Tuner, Fuzz i opcjonalnie Flanger/Chorus (to już co kto lubi) do inputa wzmaka. Efekty typu Reverb i Delay w pętlę, logika tego w poście powyżej jest ok. Tylko teraz pytanie - jaki tuner, bo jeśli nie ma true bypass to może być śmiesznie, no i czy był włączony jak próbowałeś grać :D Pytania jak dla debila ale cóż poradzić lepiej spytać niż źle doradzić :D

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #468 17 Lip, 2018, 06:05:46 »
Pierwiej - kolejność efektów, Drive'y, Tuner, Fuzz i opcjonalnie Flanger/Chorus (to już co kto lubi) do inputa wzmaka. Efekty typu Reverb i Delay w pętlę,
Trochę mnie tu zaskoczyłeś, dlaczego nie powinienem wpinać wszystkiego od razu w pętle? Tuner to Harley Benton CPT-20 (true bypass). Próbowałem jeszcze dla testu użyć preampa SansAmp GT2 w pętli. Docelowo chciałbym używać w pętli MXR Smart Gate M-135, MXR M 291 Dyna Comp Mini oraz MXR 6 Band Equalizer.

Tuner przy testach raz był włączony a raz wyłączony. Włączałem go, żeby zobaczyć na wskaźniku czy cokolwiek się dzieje -- nic.

Dzięki.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #469 17 Lip, 2018, 11:31:01 »
A na cholerę chcesz wrzucać przester za preamp? Chcesz nadać charakteru preampowi a nie go ominąć

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #470 17 Lip, 2018, 12:31:34 »
Przesteru użyłem żeby przetestować pętle, mówiłem wyraźnie jakich efektów chcę użyć docelowo.

Poza tym udało mi się w końcu użyć pętli. Jednak to PA/PR to nie żadne nagłośnienie tylko właśnie przesył sygnału z Amp do loop i z powrotem. Działa. Tylko mam dużo szumów. Bamse mówi, że kabel ściąga na siebie zakłócenia i trzeba się z tym pogodzić ew używać bramki szumów (miałem w planach), choć wydaje mi się, że możnaby też użyć kabla z lepszym ekranowaniem.

I dla checy przetestowałem co ma większy sens, użycie pedału przesteru przed preampem we wzmacniaczu czy w pętli. I w pętli dużo lepiej brzmi taka konfiguracja. Przynajmniej tu.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #471 17 Lip, 2018, 13:24:31 »
Pooglądaj/poczytaj o kolejności i do czego właściwie jest pętla, potestuj i zdecyduj, każdemu inaczej. Klasycznie jest tak jak napisałem wyżej ale można edytować i bawić się do woli, zależy od potrzeb, wzmaka, muzy i preferencji na ucho ;)

EDYTKA - tutaj masz wyłuskane tak prosto jak się tylko da:
https://www.dawsons.co.uk/blog/how-to-use-an-effects-loop-on-your-amp
« Ostatnia zmiana: 17 Lip, 2018, 13:29:37 wysłana przez Aremenius »

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #472 27 Lip, 2018, 21:24:19 »
Panowie.. Pętla w tym Bashu mi brumi.. To normalne? Przypominam, że pętla efektów została zintegrowana z footswitchem - jest na zewnątrz. Ale co bym nie robił zawsze mam takie oto brumienie:

https://drive.google.com/file/d/1hddt9x7FElpQDXiuXeFokV4U_sgQl3i5/view?usp=sharing (późniejsze zmiany w szumie i natężeniu brumienia są spowodowane kręceniem gałkami SEND oraz LOOP MST), generalnie chodzi o to brumienie na początku. Kanał czysty, gain ustawiony na 0. Kabel do pętli ma 3 metry, podwójnie ekranowany. Używałem też innego, jest to samo. Bramka szumów nie radzi sobie z takim brumem.

Dodam, że bez podłączonej pętli nic nie brumi, dźwięk jest nieskazitelny, dzieje się to dopiero wtedy gry oba kable PA/PR oraz Footswitch są podłączone.

Macie jakiś pomysł jak mogę do tego problemu podejść? Sprawdzałem z podpiętymi kostkami oraz bez, na innym źródle zasilania, bez urządzeń w pobliżu, które mogłyby wpływać na sygnał. Efekt jest taki sam.

Z góry dzięki za sugestie!

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #473 29 Lip, 2018, 13:19:48 »
...
Od początku był z tym problem w Studio Headzie. Pamiętam, że Bash gdzieś tu na forum wrzucał jakieś rozwiązanie jak temu zaradzić, ale gdzie to nie pamiętam... Chyba nawet w tym wątku, więc może przejrzyj od początku.

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #474 29 Lip, 2018, 13:35:19 »
Dzięki. Spróbuję poczytać, choć ten wątek jest ogromny.

Ogólnie to brumu się pozbyłem, to znaczy nadal słyszę to minimalnie w tle, ale jest nieporównywalnie lepiej więc w ogóle mnie to nie boli. Rozkręciłem tego footswitcha/pętle aby sprawdzić podpięcie masy i ogólnie wszystko było ok. Po skręceniu problem w znacznej części przestał obowiązywać, może coś nie stykało. :-)

Jest za to szum, ale to podobno normalne. To mój pierwszy w życiu head, wcześniej miałem comba. Też trochę szumiały. Taki radiowy hiss. Twórca Basha mówi, że każdy wzmacniacz z pętlą szumi, przyzwyczaiłem się grać bez przypiętej pętli i szumu nie było w ogóle. Najgorsze jest to że to szumi gdzieś poza łańcuchem efektów, dlatego nie mam jak przepuścić tego przez bramkę szumów. Jeśli faktycznie każdy head z pętlą szumi, to czy mikrofony, którymi się zgrywa dźwięk z kolumn mają jakieś filtrowanie tych szumów? Jak to wygląda?

Dzięki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5742 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 22:50:14
wysłana przez SolarisP
18 Odpowiedzi
7116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2011, 00:17:28
wysłana przez zerotolerance
9 Odpowiedzi
5396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2011, 08:25:10
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
3224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2011, 20:00:00
wysłana przez mati304
12 Odpowiedzi
5743 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 12:38:10
wysłana przez Elites