Autor Wątek: Najepsze dvd/nagrania z koncertów jakie widzieliście?  (Przeczytany 40912 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Wczoraj po oglądnięciu koncertu Gojiry wpadłem na pomysł założenia tego tematu.. Jakie dvd albo koncerty nagrany kamerą wywarły na was największe wrażenie? moje typy:

Gojira- The link Alive
Spoiler
Łojenie przez prawie półtorej godziny. Bez przystanku. Do tego świetna solówka perkusisty i już wiem że pojawię się na koncercie w Krakowie ;). Jeśli zagrają choć w połowie tak intensywnie jak na tej płycie to będzie jeden z tych koncertów po których nie będę przestawał słuchać ich muzyki..

druga pozycja- o tym już gadaliśmy w topiku z filmami ale tu pasuje chyba lepiej:
Meshuggah- Alive
Spoiler
Koncert tak mi się spodobał że widziałem go chyba z 10 razy i pewnie jeszcze nie raz oglądnę. Plus wywiady między utworami- super! Najbardziej z wywiadów spodobał mi się Haake z bleedem lecącym w tle mówiący o tym że Oni też są ludźmi a nie maszynami i zdarza im się pomylić.. Rational Gaze, Pravus, Bleed- sama śmietanka ;). No i jakość dźwięku porównywalna ze studyjną, nie wiem czy nie podobało mi się jeszcze bardziej.

i trzeci:
Death- live in Eindhoven
Spoiler
Za każdym razem oglądając ten koncert żałuję ze nie mogłem zobaczyć ich na żywo. Rozpierdziel od początku do końca, wirtuozeria, zło i sztan ;). No i tan śmieszny gość trzymający odsłuch przez pół koncertu i klęczący na środku sceny :D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Cult Of Luna -Fire Was Born
Spoiler
Idealne brzmienie, 100% lampowego piardu łącznie z samplami. Ostatnio nawet moja 17-letnia córka stwierdziła "Kurwa, ale napierdalają, chłosta normalnie"
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2010, 19:18:17 wysłana przez se7en »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ostatnio nawet moja 17-letnia córka
:fotki:


Sorrry nie mogłem się powstrzymać ;)

Odnośnie tematu... Hmm mam sentyment do Dream Theater - Live Scenes from NY, z Gojirą się zgodze +100.
Dodam jeszcze Porcupine Tree - Arriving Somewere ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2010, 19:22:06 wysłana przez Harvest »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Se na fejsie zobacz :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Wygląda jak Yonek tylko mniej zarostu a więcej biustu ;)
SFNY kocham miłością ogromną, żeby jeszcze zastrzelić tego kolesia od dęciaków co tak bez sensu szredował to miszczostwo. A Arriving to mój best ever DVD. Wszystko jest genialne, realizacja wideo, Wilson, kawałki, Wilson, aranże, Wilson :D
Ostatnio oglądałem Dave Matthews Band z Madison Square bodajże i czuję się zastrzelony. Chyba mam nową ulubioną kapelę :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Wygląda jak Yonek tylko mniej zarostu a więcej biustu ;)
Weź i mi tu dziecka nie obrażaj, co?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Ostatnio oglądałem Dave Matthews Band z Madison Square bodajże i czuję się zastrzelony. Chyba mam nową ulubioną kapelę :)
break free miażdży! No i podoba mi się jak Dave Mathews w którymś z wywiadów rozmawiając z reporterem plumka na gitarze i w pewnym momencie zaczyna do tego śpiewać improwizując i wychodzi mu to bardzo dobrze! Ma gość pomysły

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Alter Bridge - Live from Amsterdam (zgniotło mnie, żywiołowość i charyzma Mylesa nie do opisania, minus - imo większość numerów zagrana za szybko)

Steve Vai - Live at Astoria (jak to ktoś z forum już wcześniej określił - zrobiony jak film Spielberga :))

Red Hot Chili Peppers - Live at Slane Castle (głównie chodzi mi o zachowanie całej czwórki, ekspresję)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Machine Head "Elegies"
http://rutube.ru/tracks/1139148.html


Sweet Noise - Woodstock 2003
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Porki - Arriving Somewhere
John Mayer - Where the light is
David Gilmour - Remember that night
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline PJ_SF

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Co do Meshuggah'i to się zgodzę całkowicie !!!Alive rządzi i miałem okazję obejrzeć ich na żywo podczas Knock Metal Fest w Krakowie!!

A tak z innej beczki to odniósł bym się do inspiracji Meshuggh'i czyli zespoły wszech czasów i mojego ulubionego RUSH!!
Polecam ich DVD Rush in RIo, to musicie obejrzeć
SF

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No wypadałoby. Zwłaszcza pralki w tle ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Sade - Lovers Live


BLS - Boozed Broozed & Broken-Boned
Paczki z głów!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Weno coś więcej napisz. W sensie o Sade. BLS widziałem i byłem mocno zniesmaczony :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Weno coś więcej napisz. W sensie o Sade.

Polecam. Bardzo. Do słuchania, oglądania i do kochania. Więcej nie mogę napisać ;)
Paczki z głów!


Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Portishead - Roseland NYC Live

a poza tym to chyba nic. miszczoskie jest Porcupine Tree na Warszawie, ale z tego nie na zapisu wideło.
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Uuuu, wujowy gust mi się podoba

Jakby coś, to będziesz pierwszy do podrywu :D
Paczki z głów!

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja


Zdecydowanie i definitywnie jedno z najlepszych DVD jakie miałem przyjemność obejrzeć i wysłuchać.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
nie za dużo widziałem koncertówek wydanych na dvd ,ale zdecydowanie lektura (;-)) obowiązkową dla fanów R+ jest, Volkerball, esencja Rammsteina oraz zapis najlepszej trasy jaką mieli.
zdecydowanie występy R+ cieszy oko, nie nastawiajmy się na jakieś niesamowite improwizacje czy wykonania utworów.
np w/w zw, stevie, można się nastawić na ich grę (technicznie) itp. taaak,nie wiem czy pamiętacie młodego wylde'a gdy grał z ozzym ,o jego występy solowe ;) powiem tak,gdy ktoś parodiuje grającego gitarzystę to miota zazwyczaj gitarą i tu i tam,trzyma ją z tyłu, czy w inne miejsca, po prostu się wygłupia i robi jaja sobie z ekspresywnych gitarzystów. różnica między takim komikiem a zakk iem jest taka ze ten drugi naprawdę gra i to na dużym poziomie ;)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Metallica - Live Shit: Seattle/Mexico.
Jak dla mnie znakomita atmosfera, pelna humoru i klasyki heavy metalu.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Peter Gabriel - Growing Up...świetna realizacja obrazu i dźwięku.
Andre Rieu - Royal Albert Hall...zajebiste podanie klasyki Strausa i innych.
Shphongle - Live at the Roundhouse...cóż, świetnie zrobiony live. Z płyt wydawało mi się, że będzie skucha, a tu pełen   zaskok i profesjonalizm.

I pewnie wiele, wiele innych.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Peter Gabriel - Growing Up...świetna realizacja obrazu i dźwięku.

A fakt - ostatnio widziałem u znajomego, wciągający shit! I tak jakoś domowo/niegwiazdorsko mimo całej tej otoczki. Nawet techniczni tu są kimś! ;)
Paczki z głów!


Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
W CBGB Head się jebnął w jednym miejscu i nie wszedł na refren ;)

Jak dla ostatnio to Within Temptation - Black Symphony - polecam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
6362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2008, 13:53:26
wysłana przez lord_awesomeguy
15 Odpowiedzi
6264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2012, 13:13:47
wysłana przez KykuPL
1 Odpowiedzi
1381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2014, 09:45:19
wysłana przez kempas
7 Odpowiedzi
6799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 17:21:14
wysłana przez Matt-Carnage
0 Odpowiedzi
2319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2016, 09:56:07
wysłana przez karbol