Autor Wątek: Malwood - smakołyki od "Malinków"  (Przeczytany 40708 razy)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cześć wszystkim,

Trochę info i wyjaśnienia:
1. Strona Malinków powstaje, nazwa firmy to z tego co mi wiadomo nadal Malwood. Strona Tonewood to strona ich brata Krzyśka - gitary robią Ernest (elektryki, basy) i Paweł (akustyki, hollowbody).

2. Jestem właścicielem 3 gitar od nich i lada moment będę się żenił jeszcze z akustykiem. Wszystkie elektryczne, które mam są wzorowane na Ibanezach RG - zaczęło się od tego, że chciałem backup dla mojego Ibaneza RG2020x, ale rezultat jest taki, że to Ibanez jest backupem do tych gitar. Reakcje kolegów, którzy biorą te wiosła do ręki z reguły można opisać skrótem OMFG. Również tych co odpowiadali za Custom Shop Warwicka w Niemczech, gdzie miałem przyjemność popracować przez jakiś czas. Przez kilka lat pracowałem dla różnych dystrybutorów i wspomnianego Warwicka. W związku z tym pojeździłem sobie po różnych targach, potrzymałem w łapach custom shopy za n*k$ i w najlepszym przypadku te wiosła reprezentowały równy poziom z moimi lutniczymi.

3. Mam taki układ z chłopakami, że wiosła, które aktualnie są na sprzedaż można obmacać u mnie w domu w Warszawie-Rembertowie na porządnych wzmakach, więc jeśli ktoś ma ochotę wypróbować którąś z moich gitar lub tą czarną RG z tego wątku, to zapraszam. RG jest do wyjęcia od ręki za moim skromnym zdaniem zabawną kwotę.

Co do nazwy - większość firm ma w gruncie rzeczy strasznie głupie nazwy, jakby się tak nad tym zastanowić.

Ad wątek, chwalę się swoim 7-strunowym Malwoodem:

Korpus olcha+klon z lekkim flejmem ;)
Tył wykończony na czarny, połysk
front jak widać transblack z naturalnym bindingiem
pickupy DiMarzio Blaze Bridge i Air Norton
5 pozycyjny switch - 3 środkowe pozycje "singlowate", ale bez brumu. Trochę podobnie ma MM JPX
Gryf - 5-częściowy - klon wzorzysty przekładany wenge
tzw. matched headstock
Most to OFR7
Podstrunnica hebanowa z bindingiem
Profil szyjki super cienki i wygodny.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2010, 17:48:47 wysłana przez Didejek »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Cześć wszystkim,

Trochę info i wyjaśnienia:
1. Strona Malinków powstaje, nazwa firmy to z tego co mi wiadomo nadal Malwood. Strona Tonewood to strona ich brata Krzyśka - gitary robią Ernest (elektryki, basy) i Paweł (akustyki, hollowbody).

2. Jestem właścicielem 3 gitar od nich i lada moment będę się żenił jeszcze z akustykiem. Wszystkie elektryczne, które mam są wzorowane na Ibanezach RG - zaczęło się od tego, że chciałem backup dla mojego Ibaneza RG2020x, ale rezultat jest taki, że to Ibanez jest backupem do tych gitar. Reakcje kolegów, którzy biorą te wiosła do ręki z reguły można opisać skrótem OMFG. Również tych co odpowiadali za Custom Shop Warwicka w Niemczech, gdzie miałem przyjemność popracować przez jakiś czas. Przez kilka lat pracowałem dla różnych dystrybutorów i wspomnianego Warwicka. W związku z tym pojeździłem sobie po różnych targach, potrzymałem w łapach custom shopy za n*k$ i w najlepszym przypadku te wiosła reprezentowały równy poziom z moimi lutniczymi.

3. Mam taki układ z chłopakami, że wiosła, które aktualnie są na sprzedaż można obmacać u mnie w domu w Warszawie-Rembertowie na porządnych wzmakach, więc jeśli ktoś ma ochotę wypróbować którąś z moich gitar lub tą czarną RG z tego wątku, to zapraszam. RG jest do wyjęcia od ręki za moim skromnym zdaniem zabawną kwotę.

Co do nazwy - większość firm ma w gruncie rzeczy strasznie głupie nazwy, jakby się tak nad tym zastanowić.

Ad wątek, chwalę się swoim 7-strunowym Malwoodem:

Korpus olcha+klon z lekkim flejmem ;)
Tył wykończony na czarny, połysk
front jak widać transblack z naturalnym bindingiem
pickupy DiMarzio Blaze Bridge i Air Norton
5 pozycyjny switch - 3 środkowe pozycje "singlowate", ale bez brumu. Trochę podobnie ma MM JPX
Gryf - 5-częściowy - klon wzorzysty przekładany wenge
tzw. matched headstock
Most to OFR7
Podstrunnica hebanowa z bindingiem
Profil szyjki super cienki i wygodny.


Nie dziwię Ci się że akustyka od nich bierzesz. Chodzi mi  po głowie taki akustyk odkąd miałem przyjeność pomacać jednego jak raz wpadłem na próbę Wróbla. Tylko powstrzymuje mnie kasa na razie, bo z jednej strony to mało za takie wiosło a z drugiej dużo jak na instrument na którym grał bym w zasadzie tylko w domu dla przyjemności. Tak czy siak są piękne.

No i myślę że jak naszła by mnie chętka na kastoma, to pewnie walił bym do nich.

PM do Ciebie poszedł ;)
No pain No gain !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ad wątek, chwalę się swoim 7-strunowym Malwoodem:

Korpus olcha+klon z lekkim flejmem ;)
Tył wykończony na czarny, połysk
front jak widać transblack z naturalnym bindingiem
pickupy DiMarzio Blaze Bridge i Air Norton
5 pozycyjny switch - 3 środkowe pozycje "singlowate", ale bez brumu. Trochę podobnie ma MM JPX
Gryf - 5-częściowy - klon wzorzysty przekładany wenge
tzw. matched headstock
Most to OFR7
Podstrunnica hebanowa z bindingiem
Profil szyjki super cienki i wygodny.
Czy XL w nazwie pliku znaczy coś konkretnego?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Tylko rozmiar zdjęcia. Menzura 25,5" jeśli o to chodzi (aż strach pytać, bo może znowu jakiś folklor ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Tak, menzurę miałem na myśli :) Fajny badyl z zabawną główką ;) Masz więcej fotek?

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
można się spytać jakiej grubości jest top? (znów folklor ;))
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Top ma 5 mm.

Dzisiaj będę robił foty moim pozostałym gitarom, póki co - trochę więcej zdjęć mojej siódemki:







Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
o takie gitary lubię, prosta i elegancka, żadnych fikuśnych cudaków

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Fajny patyk. A i główka ciekawa. Mi się podoba.

Tylko szkoda że cały gryf nie jest z falistego, ino środkowy pasek.
No pain No gain !

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
ja mam "folklor" na topy na pół grubości dechy. z naturalnym bindingiem to to jest przeczad ogólne.
choć wchodzimy w ten sposób w kwestie tonalne, a jak rozumiem tu miała być olcha, a nie olcha z kolanem.
fajne wiosełko. piękny topik.
choć i tak wolałbym archtop 27" :P
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Korzystając ze słońca, aparatu i balkonu uznałem, że czas zrobić foty pozostałym Malinkom:

To jest moje pierwsze wiosło od nich. Jak ktoś pamięta mnie z gitara.pl, to pewnie zna historię tej gitary. A było to tak:
Około 11 lat temu postanowiłem, że Fender Stratocaster nie nadaje się do death metalu, więc poszedłem do lutnika z Warszawy aby zamówić sobie gitarę marzeń. Na początku chciałem Flying V, ale ponieważ Pan Lutnik dał do zrozumienia, że nie chce mu się dziergać korpusu i ma gotowy korpus BC Rich Warlocka to przyjąłem tą propozycję, bo Sepultura była wtedy w liceum na topie ;). Jako wielki specjalista od gitar wymieniłem szczegółową specyfikację, jaką chciałem mieć:
Gitara czarna
24 progi
2x EMG 81
Floyd Rose
i to by było na tyle jeśli chodzi o specyfikację. Lutnik widząc, że klient nie grzeszy wiedza na temat gitar poszedł na całość, w związku z czym w gitarze wylądował szmelcowaty hardware, którego nie powstydziłyby się ówczesne gitary z Korei (to były czasy, kiedy Korea była synonimem szczytu syfu - Chińskich wioseł jeszcze nie poznaliśmy ;). Na przykład mostek floyd rose "Stef Pro Tremolo", który skrzypiał jak tapczan... No i wiele innych ciekawostek. Stopniowo wymieniałem w tej gitarze cały hardware (wydając ciągle kasę), aż zaopatrzyłem się w gitarę marzeń - czyt. Ibaneza rg2020x, jednego z najfajniejszych prestige'ów jakie kiedykolwiek powstały i H&K Triampa. Dobry wzmacniacz dość mocno obnażył zbyt dużą różnicę jakości między wiosłami, zwłaszcza po wymianie w Ibku elektroniki na DiMarzio (wtedy odkryłem, że 81 jest nie dla mnie, zresztą już nie chciałem grać death metalu). W wiośle od Pana Lutnika też w związku z tym wymieniłem przetworniki na DiMarzio - Evolution pod mostek i Air Nortona pod szyjkę. Nie wiem jakie tam jest drewno korpusu (pomijając wiedzę, że jest bardzo miękkie), ale Evo w tej desce walił taką siarą, że bynajmniej nie poprawiło to sytuacji. Żeby było śmieszniej - pickupy są zielone, więc wyglądało to dziwnie, ale mi się wtedy podobał klimat UV, na którym grał Petrucci w teledysku do Lie.

Ponieważ włożyłem w hardware tej gitary koło 1000 zł (2x DiMarzio, mostek) nie do końca mi się podobał taki wynik, więc w akcie desperacji postanowiłem, że zrobię sobie lutnicze wiosło i zadzwoniłem do dwóch lutników - Martcha i Malwooda. Ernest Malinowski zaproponował mi wówczas cenę o 500 niższą za tą samą specyfikację, więc go wybrałem - było to podyktowane wyłącznie skąpstwem, bo w życiu o tym gościu nie słyszałem, ani nie miałem żadnej gitary od niego w ręku. Specyfikację złożyłem trochę dokładniejszą, a w rezultacie powstała gitara prezentowana poniżej (niestety szóstka, wtedy naiwnie liczyłem, że uda mi się kupić do kompletu RG2027X). Rezultat był taki, że zamówiłem u nich jeszcze 2 gitary i to nie będzie raczej koniec :). Siódemka Skarheada to bliźniak mojej 7 i powstawała równolegle - wtedy mieliśmy się ze Skarheadem mocno ku sobie, stąd taki pedalski manewr ;)

Szyjka NTB - 5 części, klon przekładany o ile dobrze pamiętam wenge (ale nie dam się za to pociąć)
Korpus - boczki mahoniowe, top z klonu. Ernest wtedy jeszcze nie umiał tak fajnie wyciągać flejma jak w późniejszych wiosłach. Jak ją bardzo poobijam to zrobimy refinisz, bo jak się przyjrzeć, to jest tam naprawdę zajebisty kawałek klonu. Nie wiem ile A, ale strzelam, że nawet może być 5 :). Oczywiście top bookmatched
Podstrunnica palisandrowa z markerem na 12 progu z moimi inicjałami - teraz już wiem, że to trochę wiocha, wtedy wydawało się świetnym pomysłem ;)
Mostek - wysokoprofilowy Schaller
Pickupy - DiMarzio Evo pod mostem i Air Norton pod szyją, przełączanie tak samo jak w 7

Resztę chyba widać na fotach dość dobrze, więc się nie będę rozpisywał.












Jedziemy dalej:
Malwood 6-strunowy w wykończeniu natural. To było wiosło z Sustainerem Fernandes, stąd te dwa miniswitche. Sustainer jak widać wyleciał, bo nie podobało mi się jego brzmienie, poza tym wchodził w dziwaczne interakcje z EMG 89 pod mostem. Obecnie w tej gitarze siedzą 2xEMG 89 i SA po środku. Miniswitche rozłączają 89, więc kiedy oba są w górze mam "strata". Brzmi to fajnie, ale sound nie do końca mój, więc w końcu pewnie tam wpakuję pasywy. Osprzęt jest z grubsza taki jak wszędzie, więc nie będę się o nim rozpisywał, plecy to jak widać mahoń, szyjka to klon przekładany wenge.









Na koniec link do galerii fotek tego RG, który stoi u mnie, ale jest na sprzedaż. Powstał w tym samym czasie co moja siódemka, siódemka Skarheada i powyższa szóstka. Ernest uznał, że w Warszawie i okolicach jest więcej gitarzystów, którzy potencjalnie mogliby ją obmacać i chcieć, niż w Dębicy. Korci mnie, żeby ją wciągnąć do zestawu, ale mogłoby to być już małe przegięcie z punktu widzenia mojej żony ;), więc póki co czeka na właściciela.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2010, 12:51:42 wysłana przez Didejek »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Siódemka Skarheada to bliźniak mojej 7 i powstawała równolegle - wtedy mieliśmy się ze Skarheadem mocno ku sobie, stąd taki pedalski manewr ;)

Nie czujesz folkloru forum... Jasne :D.

Obydwie gitarki zajebiste. Po prostu ślinotok mam. Parę rzeczy zmieniłbym pod siebie, ale ogólnie miazga.

Edek: znalazłem dwa błędy estetyczne. Krzywo umiejscowiony przetwornik gryfowy w zielonej i klapki z tyłu naturalnej.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2010, 14:36:30 wysłana przez Martens_emenems »
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mam nadzieję, że ludziom, którzy chcą zobaczyć te gitary nie podajesz prawdziwego adresu gdzie je trzymasz.

Bardzo ładne, świetnie wykonane instrumenty. Chętnie ograłbym na nich jakiś folk ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Nie czujesz folkloru forum... Jasne :D.

No i wyszło szydło z dupy.

Obydwie gitarki zajebiste. Po prostu ślinotok mam. Parę rzeczy zmieniłbym pod siebie, ale ogólnie miazga.

Również bym teraz parę rzeczy zmienił - przede wszystkim ściąłbym z tyłu dolne rogi (tak jak Petrucci miał zrobione w swoich LACSach). Te wiosła to będzie punkt wyjścia do tzw. standardowego modelu. Kształt będzie siłą rzeczy trochę bardziej odbiegał od rg, ale raczej utrzymany w tej stylistyce.

Edek: znalazłem dwa błędy estetyczne. Krzywo umiejscowiony przetwornik gryfowy w zielonej i klapki z tyłu naturalnej.

Z klapkami nie czaję - jeśli chodzi o ich rozmiar, to wynika to z tego, że w tej gitarze mieściła się elektronika do Sustainera, a obecnie siedzą dwie baterie 9V. Przetwornik przy szyjce w zielonej jest nierówno wykręcony i w dodatku bez sensu, ale to akurat moja zasługa - coś tam ostatnio grzebałem przy setupie :). Śruby są wkręcone prosto. Reszta to złudzenie optyczne na fotce. Moim skromnym zdaniem :)

Oczywistą niedoróbką jest brak markerów na krawędzi podstrunnicy w zielonej przy korpusie - stąd te kawałki taśmy. To będzie poprawione przy refiniszu i ewentualnym montażu piezo ghosta.

Mam nadzieję, że ludziom, którzy chcą zobaczyć te gitary nie podajesz prawdziwego adresu gdzie je trzymasz.

Podaję - taką mam umowę z Malwoodami. Ale jeśli ktoś chce się wbić bez autoryzacji to musi to uzgodnić z Zuzią:
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2010, 14:57:02 wysłana przez Didejek »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
TS=Twój Stary? :D
Tej zieloniutkiej średnio pasują te zieloniutkie pickupy w lekko innym odcieniu, ale i tak jest prze git.
Trzeba będzie pomyśleć kiedyś o Malwoodzie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Cała trójka prezentuje się wyśmienicie, a pierwsza zaprezentowana jest warta konfrontacji z Zuzią ;) Można te gitarki gdzieś usłyszeć w sieci?
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2010, 19:20:47 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cała trójka prezentuje się wyśmienicie, a pierwsza zaprezentowana jest warta konfrontacji z Zosią ;) Można te gitarki gdzieś usłyszeć w sieci?

Na razie nie można. Jestem domowym grajkiem, który wszystkie dzieła natychmiast ładuje do śmietnika ;). Ale może będzie można w miarę niedługo.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
TS=Twój Stary? :D
Miałem podobne skojarzenie - Twoja Stara ;)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Natural i zielona - wiesz jak poprawić mi humor ... ;]

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
I tak zamiast kupna lampy z prawdziwego zdarzenia, to poleci mail do Panocków z Malwooda z wyceną nowej i błyszczącej siódemeczki.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
myślę że zostanie ci jeszcze na pół-lampę... ;)

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2010, 12:52:24 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Jedna uwaga - zamiast maila polecam jednak dzwonić. Chłopaki niechętnie korzystają z tej nowinki technicznej zwanej internetem ;). Ewentualnie można pisać do mnie...

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Komunikacja elektroniczna lepiej ze mną, bo ja i tak jestem w ciągłym kontakcie z Malwoodem. Komunikacja mailowa z nimi wychodzi tak sobie, bo (wiem, że ciężko w to uwierzyć) niechętnie korzystają z komputerów i niezbyt mają na to czas.

Dostałem kilka PM odnośnie wycen itd. - staram się odpisywać na bieżąco, ale czasami na to trzeba poczekać kilka dni, bo dużo zależy od dostępności i cen hardware'u.

Offline drajver

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Witajcie.

"Troszkę" to odkopię, ale myślę, że kolejna opinia tylko pomoże potencjalnym nabywcom :).
A więc tak, może troszkę nie na temat, bo o gitarze 6 strunowej, jednak od Malinka (Malwood, Ernest, jak kto woli).

Gitarka wzorowana na: KLIK

Przechodząc do rzeczy:

- pełen mahoń (poza podstrunicą, z palisandru)
- nakładka 5mm, też mahoń, ale trochę inny krój, co by gitara nie wyglądała jak meble :D
- EMG JH Set
- menzura 24.75"
- klucze Shallery blokowane, mostek Tune O Matic
- wszystko w połysku, Malinek odradzał mat i tutaj się z nim muszę zgodzić, wygląda dużo lepiej :)
- cena? jeżeli ktoś jest zainteresowany, to podam na PW / mail :).

Fotki do zobaczenia Tutaj :)

Jeżeli chodzi o same subiektywne odczucia, to gitara jest przednia. Wszystko siedzi mięciutko, jak na porządnego explorera przystało, do rytmicznej gry jak znalazł, szczególnie dla mnie (mam duże paluchy :D )
Coś posłuchać możecie , ale więcej mogę zagrać jakby ktoś chciał (wątpie ;D )

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Trochę cienko. Gitara nie porywa, mnie w każdym razie. Popracuj jeszcze nad brzmieniem ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
3250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
27 Odpowiedzi
16066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2010, 09:39:14
wysłana przez wuj Bat
3 Odpowiedzi
4511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin