Autor Wątek: stoner boner rozkmina - Merlin Sabotage czy Gibson 500t? a może cuś innego?  (Przeczytany 20393 razy)

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Cytuj
parametry ma zbliżone do Dimebuckera

Dimebucker ma inną budowę, a z tym inne pole magnetyczne. Sh5 ma taki vintagowy zaciąg jak sie ładnie szarpnie paluszkiem. Bardzo polecam i wydaje mi się, że się spodoba.

"Beefed up Patent Applied For tone for a hard-driving, kickin' sound with the right balance of power, sustain, and distortion. This pickup cuts through with a distinctive high end and midrange attack. The ceramic magnet and custom coil design give it compressed dynamics, an enhanced harmonic structure, and a punchy bass. Perfect for dropped tunings without "mushing" out. Comes with four-conductor hookup cable. "
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
stało się - od dziś dzięki koledze xmortex jestem szczęśliwym posiadaczem Gibsona 500t. :) pierwsze wrażenie - no kurwa! przy każdym pierdolnięciu słychać charakterystyczny rockowy pazur, mam wrażenie (bo bezpośredniego porównania nie mam, pod koniec maja na próbie obczaję z Hellem kumpla), że w porównaniu do Helfajera ma dużo więcej środka, trochę mniej dołu i odrobinę bardziej jazgotliwą górę. dźwięk jest mniej zwarty w zamian za większą ilość gruzu i tegoż właśnie rockowego charakteru. w drop C w jesionie nic nie muli. ;) ogólnie w metalkorowej napierdalance na tłumionej strunie sprawuje się gorzej niż jego poprzednik, ale za to jest nieco równiejszy dzięki większej ilości środka, daje nam dużo większą dynamikę, wspomniane pierdolnięcie i po prostu jest kurwa zajebisty :D

ps. po wyjęciu z pudełka dowiedziałem się, że ma wyprowadzenie czterożyłowe, więc jak będę miał więcej czasu to zmontuję rozdziałkę cewek i podzielę się wrażeniami ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2010, 18:10:04 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
łiiii jeee, ja narazie pracuje na 490t i zostanie on, ponieważ gra dość i na moje wymagania i ostatnie jimmy page freaki ! a 500t gratuluje
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
podziałka cewek zamontowana, spisuje się fajnie :) pokusiłem się nawet o jakieś próbeczki na szybko:

http://www.speedyshare.com/files/22398123/satan_500t.mp3 od 0:30 jedziem na singlu
http://www11.speedyshare.com/files/22398199/download/satan%20500t%20krancz.mp3 tutaj próbka na cleanie z gainem odkręconym na full, od 0:11 singiel, od 0:38 pozycja środkowa przełącznika czyli singiel z gryfowego Merlina P.A.F. i singiel z pińcety (oba zewnętrzne), od 0:46 P.A.F. na singlu a od 0:53 standardowo szerogowo :)
do widzenia.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Pierwsza próbka - jest stoner jest moc :) Solówka również stonerowa - aż za bardzo chyba ;) popracuj nad tym jeszcze, bo średnio mi się jej słuchało, mimo, że ma momenty.

Druga próbka - ładnie kranczują akordy, solo znowu tak sobie.

Proponuję próbować innych ustawień pieca dla grania rytmicznego i dla solówek, podczas których schodzę z treblami, podbijam gain i reverb, etc. i będzie spoko.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
hehe, dzięki za komentarz, chodziło przede wszystkim o pokazanie jakiegośtam brzmienia, bo że zagrałem to na pałę i jak ostatnia dupa to dobrze wiem :D
riff w pierwszej próbce ukradłem z kawałka Ignore It znajomków z The Vagitarians, kto nie zna może się zapoznać tutaj http://www.myspace.com/vagitarianspl, chłopaki miażdżą na scenie :) solóweczka jest moja, w czerwcu nagrywamy, więc myślę, że do tego czasu się jej nauczę ;) a druga próbka to jakieś improwizejszyn.
różne ustawienia pieca do solówek i rytmów to wiadomka, tutaj tylko wziąłem majka, podstawiłem pod pakę i nagrałem ;) tak czy owak jak już zarejestrujemy materiał to się pochwalę i jakieś próbki moich gratów też umieszczę ;)
do widzenia.

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Faktycznie riff zerżnięty z Ignore It vaginów ;P Brzmienie całkiem podobne do mojego 490 ;p Całkiem spocz. Tej drugiej próbki nie ogarniam co tam się zmienia ale wszystko brzmi sweet. Fajnie zagrałeś ! Już wiem że będę musiał zajebać split coile, tylko że na tych ni chuja bo mają 2 żyły i wogóle elektronika jest master na płytce
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Brzmienie całkiem podobne do mojego 490 ;p

Joł, men - mam porównanie, jak w mojej kapeli Jarecki zmienił w Gibolu 490 na Pińcet, to dla mnie różnica jest kolosalna, jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym, jak między papryką słodką, a ostrą, itd. :D
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
No pińćsety żondzom. Mam takie w 2 swoich wiesłach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2009, 21:07:41
wysłana przez hofiman
34 Odpowiedzi
21872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2009, 12:32:44
wysłana przez domas
9 Odpowiedzi
3250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 21:37:24
wysłana przez JC
12 Odpowiedzi
12567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 09:14:19
wysłana przez aciek_l
9 Odpowiedzi
2390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2017, 21:27:18
wysłana przez Stivo2005