Autor Wątek: Kto ma ESP LTD EC lub Viprea z serii 400? Potrzebny skan backplate.  (Przeczytany 4550 razy)

Zomballo

  • Gość
Kto ma ESP LTD EC lub Viprea z serii 400? Potrzebny skan backplate.Tak jak w temacie. Potrzebuję skanu, lub dokładnego odręcznego odrysowania płytki zasłaniającej elektronikę w LTD EC-400 (taka na 3 wkręty). Chodzi o dopasowanie backplate. Mam Vipera z serii 301 i już ta płytka nie pasuje. Ręczne próby odrysowania dziury kończą się klapą (ale w negatywnym sensie). Gdzieś te milimetry uciekają, łapki się trzęsą i talentu malarskiego brak.
Z góry dziękuję forumowiczom biegnącym z pomocą!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Kto ma ESP LTD EC lub Viprea z serii 400? Potrzebny skan backplate.Tak jak w temacie. Potrzebuję skanu, lub dokładnego odręcznego odrysowania płytki zasłaniającej elektronikę w LTD EC-400 (taka na 3 wkręty). Chodzi o dopasowanie backplate. Mam Vipera z serii 301 i już ta płytka nie pasuje. Ręczne próby odrysowania dziury kończą się klapą (ale w negatywnym sensie). Gdzieś te milimetry uciekają, łapki się trzęsą i talentu malarskiego brak.
Z góry dziękuję forumowiczom biegnącym z pomocą!

Mam Viperka, ale jak Tobie to dostarczyć, co właściwie chcesz zrobić i czemu nie wychodzi? Przeca to nie lot na Marsa ;)
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Próbowałem nawet na trzeźwo i nie wychodzi. Wuju masz skanerro? To weno proszę wrzuć backplejta na chwilunię do niego i zium na imageshacka lub mój mail :)
Edit.
A najlepiej dać skan do galerii forumowej, to będzie dla potomnych.
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 10:31:54 wysłana przez Zomballo »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
No ni mom. Mogie za to jebnąć dokładnego prostopadłego fotassa. Ale to jak wrócę na jamę wieczorem.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Ooooo fotas też mile widziany. Dziękuję ślicznie! :*

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Kupiłeś tego złotego z Allegro? Ten był zdaje się bez płytki?

Zomballo

  • Gość
Kupiłeś tego złotego z Allegro? Ten był zdaje się bez płytki?
Taaaaaa.
Edit.
Oprócz płytki ma jeszcze kilka bolączek, ale ja już się nim zajmę. Myślę, że w tej cenie udany zakup. Potrzebuje tylko troszkę dopieszczenia ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 11:40:43 wysłana przez Zomballo »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
E, panie majster! A co Tobie da moja fota? Przecież nie wiadomo w jakiej będzie skali (ok, mogę położyć do zdjęcia jakiś pkt. odniesienia). Normalnie przykładasz papier do otworu, odciskasz jego obrys, przenosisz na płytkę (np. kalka), wycinasz, korygujesz (nożyk, pilnik) - potem lekko zaznaczasz po zewnętrznej otworu w korpusie gdzie są otwory na wkręty - i już. Albo nowe otworki w dowolnych miejscach.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Fotę można wyskalować w każdym programie gdzie jest linijka. Odległości ustawię po otworach :) No chyba, że mi zrobisz numer i walniesz fotę pod kątem :D Co do odrysowania to jest tak. Brałem kawałek kartki, przykładałem do cavity i mazałem obrys ołówkiem. Potem to wycinałem, naklejałem na tekturę robiłem szablon, a z szablonu na plastik. I co i lipa. Zawsze gdzieś ten milimetr w lewo prawo i kupa. Sporo tych przekładań i dlatego takie rozbieżności. Trzeba mi skanu/foty który wydrukuję i nakleję na pleksie.

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
też się przymierzałem :D lubię LP gold topy :P a tak z ciekawości co jej jeszcze dolega?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Fotę można wyskalować w każdym programie gdzie jest linijka. Odległości ustawię po otworach :) No chyba, że mi zrobisz numer i walniesz fotę pod kątem :D Co do odrysowania to jest tak. Brałem kawałek kartki, przykładałem do cavity i mazałem obrys ołówkiem. Potem to wycinałem, naklejałem na tekturę robiłem szablon, a z szablonu na plastik. I co i lipa. Zawsze gdzieś ten milimetr w lewo prawo i kupa. Sporo tych przekładań i dlatego takie rozbieżności. Trzeba mi skanu/foty który wydrukuję i nakleję na pleksie.

OK, jebnę fotkie, będzie git!
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
też się przymierzałem :D lubię LP gold topy :P a tak z ciekawości co jej jeszcze dolega?
Ano troszkę jest tego. Potłuczony lekko pickup przy gryfie (jak się uprę to wymienię puchę). Kilka obić, jedno bardziejsze, do samego drewna. Pęknięcie lakieru w okolicach łączenia gryfu z korpusem (neck heel, mam nadzieję, że nic poważnego bo jeśli tak to trzeba będzie na nowo wkleić szyjkę). Wysuszona na wiór podstrunnica, oprócz potu to chyba nic więcej nie widziała. Tak pozatym to jest ok.
Edit.
W mojej galerii jest fotostory jak robiłem płytkę.
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2010, 11:59:37 wysłana przez Zomballo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
28327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
0 Odpowiedzi
2471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2010, 19:26:40
wysłana przez mleko
13 Odpowiedzi
11883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2011, 17:43:39
wysłana przez Stivo2005
15 Odpowiedzi
11957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2011, 14:01:53
wysłana przez danielWOLF
23 Odpowiedzi
10960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2012, 11:34:43
wysłana przez Olcha