Autor Wątek: Niezły typ z allegro  (Przeczytany 14464 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #25 23 Lut, 2010, 23:59:41 »
Zwróć uwagę, że to jest kolejna metoda pozyskania klienta, że obniżą cenę towaru o 10zł, tyle samo dodadzą na przesyłce i odmówią odbioru osobistego.
Ja ostatnio kupiłem DSa na allegro, miał być super, przyszedł taki hmmm... wątpliwy, generalnie to nic tam nie działało. Miesiąc kłótni ze sprzedawcą, spory etc, dopiero gdy powiedziałem, że skoro tak się nie da to idę na policję, zgodził się na zwrot to potem pół miesiąca kłótni bo on za konsole odda pieniądze, za przesyłkę też, ale akcesoria mam sobie zostawić bo są dobre i wedle własnego uznania zwróci mi tyle pieniędzy ile uzna za stosowne. Potem znów parę gróźb udania się na policje/do sądu i jakoś oddał mi całą kasę.
No i jak przedmówcy powiem, że to allegro to wieje biedą. Po co ukrywać nicki? Niech napiszą do ebaya, że przenoszą się do nich i będzie po sprawie, a nie takie co miesięczne kopiowanie ichniejszych udziwnień.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #26 24 Lut, 2010, 00:22:27 »
Przypomina to trochę kopiowanie pomysłów na polskich portalach społecznościowych. Wszystko jest na bazie MySpace'a który jest genialnym innowatorem. Zauważyłem, że jak coś pojawia sie nowego na MS to za 3 miesiące jest rownież na facebook czy NK....problem w tym że jest to nie-do-je-tralalal.
Najprostszy przykład to tagowanie zdjęć
Teraz nie dawno myspace wprowadził wbudowany edytor zdjęć-taki mini photoshop, gdzie z poziomu profilu możemy zrobić ze zdjęciem niemal wszystko, od korekcji, efektów, po zmiane rozmiaru, nałożenie napisów,dodawanie ramek itp. Jestem baaaaardzo ciekawy ile poczekam na to samo na innych portalach ;)

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2010, 00:27:04 wysłana przez lokibalboa »

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #27 24 Lut, 2010, 01:22:41 »
Co do cen przesyłek - jak już ktoś powiedział - oszukują na prawo i lewo, naprawdę rzadko się zdarzy, żeby ktoś podał dobrą cenę za przesyłkę. Wysyłałem trochę sprzętu swego czasu i zwykle 11zł. Za spore combo zapłaciłem jakieś 17zł. A tutaj? Jakieś bzdety i minimum 25zł. Albo kurier za 60zł, gdy paczka jest wielkości kubka  :facepalm: Ogólnie jak taki sprzedawca, typowo allegrowiczowy, sprzedaje jakieś dajmy na to 20 rzeczy tygodniowo i każdego na 5zł wydyma to jest 400zł do przodu już z samej głupiej przesyłki :/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #28 24 Lut, 2010, 01:27:38 »
Ejże, mi wszystkie nicki pokazuje. Chyba tylko w kategoriach XXX ukrywa :>

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #29 24 Lut, 2010, 07:41:24 »
Cytuj
Mi brakuje tylko jednej rzeczy- żeby w każdej kategorii był podział na nowe/używane- jak w gitarach czy wzmacniaczach

mniut i piah

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #30 24 Lut, 2010, 09:54:22 »
Ale z poziomu osoby która wchodzi na tą stronę żeby coś kupić albo znaleźć, jaką różnicę robi layout, ukryte nicki czy masowe aukcje?
layout to kwestia subiektywna, wiadomo.
Przez ukryte nicki, nie możesz sprawdzić kto kupił towar który Cię interesuje i zapytać go o opinię. A często tak robiłem.
Na dodatek, wyjebali możliwość wyszukiwania użytkownika po adresie mailowym - bezsens. Ile razy mi się zdarzało, że ktoś coś ode mnie kupił i korespondował ze mną nie podając swojego nicka... A weź sprawdź kto kupił, jak koleś napisał tylko, że pieniądze przelane itp. Żadnych szczegółowych informacji typu: nick, jaki towar. Allegro utrudnia życie głównie sprzedawcom, przez co już wkrótce stracą sporą część klientów.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #31 24 Lut, 2010, 10:29:40 »
Narzekacie, jak stare chuje!
Co do cen przesyłek - to ludzie sami są sobie winni, bo są pojebani! Ileś razów trenowałem taki temat, że wystawiałem  przedmiot z ceną poniżej najtańszego w kategorii np. za 100zł i pisałem, że wysyłka gratis!. Nie, kurwa. Idioci kupowali od pedała, który wystawił za 95 zł + 15zł przesyłka! :facepalm: I tak po paru razach zacząłem robić tak samo - cena w dół, przesyłka w górę - i szło od razu!

Jeśli ktoś dorabia/zarabia na allegro, to zrobi wszystko, żeby zwiększyć przychód. O co kaman, to nie PCK, mamy rozum, możemy się postarać i kupić z całościowo najtańszej oferty, co nie??? ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2010, 10:31:13 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #32 24 Lut, 2010, 11:00:58 »
Davquoniu, nazwy kupujacych sa chyba faktycznie ukryte tylko w aukcjach dla doroslych ;). A co do utrudniania zycia sprzedajacym to sie nie wypowiadam bo sprzedaje cos raz na jakis czas i nie ma tego tyle zeby sie w tym pogubic

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #33 24 Lut, 2010, 11:27:10 »
Przed chwilą dostałem maila:

Cytuj
Ukryliśmy nazwy kupujących w Allegro. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo i komfort zakupów.

Od dziś nie zobaczysz nazw innych kupujących:

    * na stronie aukcji,
    * w zakładkach Moje zakupy: Licytuję i Niekupione oraz Obserwowane oferty: Trwające i Zakończone.

Ukrycie nazw obejmuje wszystkich kupujących: nie możesz pokazać swojej na stronie przedmiotu.

Twoją nazwę widzą tylko sprzedający, u których kupujesz bądź licytujesz, a Ty widzisz nazwy wszystkich sprzedających. Tak jak do tej pory możesz przejść do komentarzy sprzedającego, znaleźć go w wyszukiwarce, zobaczyć jego stronę "O mnie" albo sklep.

Nie wprowadziliśmy też zmian na karcie komentarzy. Nazwy autorów komentarzy są nadal widoczne. Każda nazwa jest linkiem do karty użytkownika.

Dzięki wprowadzonej zmianie nikt nie spróbuje udawać sprzedawcy, żeby przejąć Twoją zapłatę za towar. Nie będziesz też dostawać niechcianych e-maili z ofertami, których nie potrzebujesz.
007

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #34 24 Lut, 2010, 12:07:29 »
Na serio robią wszystko żeby się upodobnić do eBaya, chuj wie zresztą po co. Niby niektóre rozwiązania są wygodne i bezpieczne (zintegrowane przelewy, cała ta opcja płacę z allegro, etc - choć na dobrą sprawę nie wiem jak to działa innym, mi działa i się cieszę). Z drugiej jednak strony jest cała masa takich gówien która była charakterystyczna dla allegro, ludziom to nie przeszkadzało, a oni dalej w tego ibeja brną, jak idioci.

Bat -> tym bardziej że można szeregować według ceny inkluding sziping :kissmyass:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #35 24 Lut, 2010, 12:18:13 »

Bat -> tym bardziej że można szeregować według ceny inkluding sziping :kissmyass:

Dokładnie! Fiuuu, rence opadajom!
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #36 24 Lut, 2010, 13:00:40 »
Facet nie podpadł, ale zadziwia swoimi komentarzami.
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1732525&type=fb_given_all

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #37 24 Lut, 2010, 13:07:15 »
Padłem  na zol... :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #38 24 Lut, 2010, 13:10:52 »
ale macie tutaj nerwy ze allegro sie kseruje. niech sie kseruje i tak bedziemy z niego kozystac, nic na to nie poradzimy :D a ze nicki sa zasloniete- przynajmniej nie bedzie akcji takich jak wyzej pisaliscie ze ktos sie podszywa za sprzedawce

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #39 24 Lut, 2010, 14:45:29 »
Facet nie podpadł, ale zadziwia swoimi komentarzami.
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1732525&type=fb_given_all

Rozwalił mnie komentarz do aukcji po zakupie monitora:

Cytuj
Obraz czysty,niczym stopy alpejskiego pasterza. Dizajn, jak nie przymierzając,spod dłuta samego Michała.Siedzimy w stodole już 9 dzień i gapim się w to cacko.Siedzę ja,sąsiad Jakub, siedzi krowa, listonosz i komornik. Jak to włączyć? ;-)
007

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #40 24 Lut, 2010, 15:15:25 »
Cytuj
Rozmawiałem z Karlem Donitz i powiedział mi,że gdyby Kriegsmarine dysponowała tak wysokiej jakości gumą, to połataliby wszystkie okręty i wojnę by wygrali.Ale on tak zawsze gada po moim zacierze.Kurcze,a może to był Eisenhower?Ale moc

ahahahahahahahaha, to z tego samego zioma:)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #41 24 Lut, 2010, 15:21:53 »
Davquoniu, nazwy kupujacych sa chyba faktycznie ukryte tylko w aukcjach dla doroslych ;). A co do utrudniania zycia sprzedajacym to sie nie wypowiadam bo sprzedaje cos raz na jakis czas i nie ma tego tyle zeby sie w tym pogubic

Ty chyba korzystasz z jakiegoś innego allegro niż wszyscy :P
Wszystkie nicki są ukryte.
mniut i piah

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #42 24 Lut, 2010, 16:19:39 »
Taaa, wkurzają te ukryte nicki.

A najlepszy koment jaki dostałem?
Cytuj
Milosciwie Nam Kupujacy wbrew tresci reklamy okazal sie byc aniolem choc mogl byc tyranem. Powiem krotko, bo tu waskie sa opinii ramy: sprzedaj Mu, kup od Niego lub przyloz do rany. Dziekuje, bijac poklon, zem zostal wybrany.
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #43 24 Lut, 2010, 16:34:06 »
Mi miło zrobiło: na wuja bata nie ma bata ;)
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #44 24 Lut, 2010, 16:37:02 »
Taaa, wkurzają te ukryte nicki.

A najlepszy koment jaki dostałem?
Cytuj
Milosciwie Nam Kupujacy wbrew tresci reklamy okazal sie byc aniolem choc mogl byc tyranem. Powiem krotko, bo tu waskie sa opinii ramy: sprzedaj Mu, kup od Niego lub przyloz do rany. Dziekuje, bijac poklon, zem zostal wybrany.
taki sam dostałem ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #45 24 Lut, 2010, 17:20:42 »
Taaa, wkurzają te ukryte nicki.

A najlepszy koment jaki dostałem?
Cytuj
Milosciwie Nam Kupujacy wbrew tresci reklamy okazal sie byc aniolem choc mogl byc tyranem. Powiem krotko, bo tu waskie sa opinii ramy: sprzedaj Mu, kup od Niego lub przyloz do rany. Dziekuje, bijac poklon, zem zostal wybrany.
taki sam dostałem ;)

No i zepsułeś mi humor do końca tygodnia.
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #46 25 Lut, 2010, 16:41:11 »
Davquoniu, nazwy kupujacych sa chyba faktycznie ukryte tylko w aukcjach dla doroslych ;). A co do utrudniania zycia sprzedajacym to sie nie wypowiadam bo sprzedaje cos raz na jakis czas i nie ma tego tyle zeby sie w tym pogubic

Ty chyba korzystasz z jakiegoś innego allegro niż wszyscy :P
Wszystkie nicki są ukryte.
igzakli :P

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #47 25 Lut, 2010, 17:51:26 »
ma własne allegro :). pomyliłem się, bo nie zwracam uwagi na takie pierdoły, co mnie obchodzą nicki kupujących? :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #48 08 Mar, 2010, 01:29:57 »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #49 08 Mar, 2010, 08:10:11 »
Tą aukcję z supreme już dwa razy zgłaszałem, ale widać chłopaki z tech supportu nie czytają sixstringa i nie wiedzą jak odróżnić podróbę :)  Kumpel kiedyś chciał kupić jakiegoś rzęcha od usera elka200. Zaczął się targować, zjebała go z góry na dół i kazała spierdalać. Na jego szczęście :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.