Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1412480 razy)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Ale da się wyklepać?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
A właśnie: jakie macie sposoby na kutasiarzy siadających na zderzaku?

Naciskam delikatnie pedał hamulca. Tak, żeby nie hamować, a żeby tylko światła stop się zaświeciły. :) Najlepiej raz-dwa razy tak krótko mignąć i potem przytrzymać.
Metoda nieinwazyjna, a zwykle działa. Najczęściej odpuszczam, ale czasami ludzie zachowują się naprawdę jak ostatni debile. Dodatkowego dystansu do czegoś takiego się nauczyłem, jak kiedyś w dość dużym ruchu miałem takiego agenta. Czaił się za mną, potem widziałem jak agresywnie wyprzedzał kolejne auta. Ja jechałem bardzo spokojnie i płynnie, a i tak spotkaliśmy się za kilkanaście kilometrów dalej za kolejną ciężarówką. ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Dziękuję, potestuję sobie! ;)...

(...)potem widziałem jak agresywnie wyprzedzał kolejne auta. Ja jechałem bardzo spokojnie i płynnie, a i tak spotkaliśmy się za kilkanaście kilometrów dalej za kolejną ciężarówką. ;)
A, bo to tak po prostu działa. Jeśli nie masz naprawdę mocnego auta, to ruch uliczny mniej lub bardziej wszystko uśrednia...
Paczki z głów!

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Dokładnie, ruch uliczny i np. światła. Tego się nie przeskoczy (chyba, że się chce na czerwonym przelecieć). Jak jeżdżę do teściowej ok 50km to daję się każdemu jadącemu szybciej wyprzedzić, po czym na skrzyżowaniach w mieścinach i tak się spotykamy na światłach. Wyprzedzający często jadą po bandzie na trzeciego i wgle, a ja bez stresu - do mamusi mi się aż tak nie śpieszy :D

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Trzeba jechać tak, żeby Cię nikt nie dogonił :)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
6 klocków za RGD2127. W przeciągu kilku miechów tysiak w górę. Epiphone też w górę i to srogo (3,1k za 1984 EX limited xD ). Strasznie wszystko drożeje ostatnio mam wrażenie...
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Patrzę na kurs dolara z ostatnich 6 miesięcy i nie mam pojęcia z czego to wynika.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Trzeba jechać tak, żeby Cię nikt nie dogonił :)

Najlepiej zeby wszyscy z respektem ustepowali :P

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Jak mieszkałem we Włoszech to w szok się wbijałem jak ludzie wjeżdżając na rondo dawali prawy kierunek, a potem przy zjeździe nie sygnalizowali już niczym... Taka włoska ruletka w sumie.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Trzeba jechać tak, żeby Cię nikt nie dogonił :)
Znaczy jak ten:
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/malbork-auto-w-ogniu,643327.html
koleś?

Ja dobrze pamiętam, że Ty właśnie wozisz się czymś produkcji zaborców? :P

@lwronk stawiałbym, że głównie ropa naftowa i gaz łupkowy. Takiej rewolucji nie było od bardzo dawna, jeżeli w ogóle.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
A, dałem lajka. Karma przyszła.
Paczki z głów!

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Patrzę na kurs dolara z ostatnich 6 miesięcy i nie mam pojęcia z czego to wynika.

@lwronk stawiałbym, że głównie ropa naftowa i gaz łupkowy. Takiej rewolucji nie było od bardzo dawna, jeżeli w ogóle.

To chyba inne czary mary, a nie ropa i gaz, czemu rubel spada a dolar szybuje w górę ?



« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 12:11:42 wysłana przez Algiz »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Patrzę na kurs dolara z ostatnich 6 miesięcy i nie mam pojęcia z czego to wynika.

@lwronk stawiałbym, że głównie ropa naftowa i gaz łupkowy. Takiej rewolucji nie było od bardzo dawna, jeżeli w ogóle.

To chyba inne czary mary, a nie ropa i gaz, czemu rubel spada a dolar szybuje w górę ?

( Obraz usunięty.)
Ten sam powód. Rosyjska gospodarka to olbrzym na glinianych nogach, który opiera się na low-techowych eksportach typu surowce. Miedwiediew o tym wspominał już w 2008 bodajże, ale chyba ostatecznie położono na to laskę, bo jak przetransformować coś tak dużego?

Amerykańską rewolucję łupkową dobrze pokazuje następujący wykres(z 2012, ale pokazuje o co chodzi):

Produkcja na czerwono charakteryzuje się tym, że to jest inwestycja na lata, która wymaga ogromnych środków na start. Tymczasem obecnie na dobrą sprawę byle ziutek może sobie wydobywać ropę oraz gaz z łupków i czerpać z tego zyski.

EDIT: Oczywiście w Rosji to nie wychodzi - z różnych powodów.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 13:13:26 wysłana przez Tadeo »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Trzeba jechać tak, żeby Cię nikt nie dogonił :)
Znaczy jak ten:
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/malbork-auto-w-ogniu,643327.html
koleś?

Ja dobrze pamiętam, że Ty właśnie wozisz się czymś produkcji zaborców? :P
... i nie dać się zabić. A ten koleś - no cóż, smutne, ale to typowy polski sebix co kupuje zdezelowane RWD i umiera na pierwszym drzewie, bo trzeba przyszpanować. Można robić sobie podśmiechujki, ale mnie to bardziej smuci. Bo to trochę połączenie polskiej cebuli z polską biedą. Chłopaki chcą błysnąć pod dyską, kupują ulepa z niemiec i kończy się tragicznie.
A oprawcy, cóż, robią jedne z najlepszych samochodów na tym globie, więc czemu mam sobię odmawiać.
Tylko ja się bałem kupić używany egzemplarz, nawet 2-3 letni. Takie samochody kupuje się nowe, albo od 1 właściciela, salon polska :) Inaczej lepiej kupić sobie coś tańszego, ale pewniejszego.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 14:00:16 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Spotkanie dwóch germańskich najeźdźców... Kurwa.

No. To żeby utrzymać się w temacie tematu. Zszokowało mnie jak można być takim debilem, żeby nie widzieć że samochód stoi przed przejściem. Na czerwonym. Całe kurwa szczęście że mam nawyk trzymania nogi na hamulcu, bo i Pan rowerzysta przejeżdżający w tym czasie przez ulicę pewnie by mi maskę pobrudził. Koleś z VW pisał SMSa do ukochanej. Sprawa już w sumie załatwiona. Kasa wzięta. Nerwy w konserwy... Enjoy.  :facepalm:

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Orange

  • Gość
Patrz na dobre strony. Samochód ci się skrócił, będziesz potrzebował mniej miejsca parkingowego.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
To nie mój. Ja tylko prowadziłem :p
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Motocykle są wszędzie ale ziutek Audi nie wypatrzył xD
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Jajka całe?

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
A oprawcy, cóż, robią jedne z najlepszych samochodów na tym globie, więc czemu mam sobię odmawiać.
Co do tego nie ma wątpliwości. Mnie natomiast interesuje społeczny aspekt tego wszystkiego: dlaczego kierowcy tych samochodów chcą umrzeć i/lub zabić kogoś jeszcze?

@Amal_68 Jesteś już drugą osobą w tym roku, od której słyszę/czytam relację z kolizji tego typu. Aż się zastanawiam, kiedy na mnie padnie. :P

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
@Amal_68 Jesteś już drugą osobą w tym roku, od której słyszę/czytam relację z kolizji tego typu. Aż się zastanawiam, kiedy na mnie padnie. :P

Żeby Ci się licznik nie przekręcił ;)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Że wystarczy podlinkować jedno zdjęcie, żeby włączyć mechanicznemu kotu [Paskievicz mode]...
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2016, 23:15:49 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce

Co do tego nie ma wątpliwości. Mnie natomiast interesuje społeczny aspekt tego wszystkiego: dlaczego kierowcy tych samochodów chcą umrzeć i/lub zabić kogoś jeszcze?

Wiesz, to raczej głupia generalizacja Januszy, których nigdy ne będzie stać na nic więcej niż Paseratti, więc dupsko boli. Co do młodych wilców to chcą się popisać, polatać bokiem, pobawić samochodem. Jeśli ktoś jest przeciętnym kierowcą skody i nienawidzi motoryzacji to nigdy tego nie zrozumie. Sebixów nie stać na nic więcej niż zdezelowane egzemplarze na łysych oponach, więc kończą jak kończą. Dolicz brak wyobraźni w młodym wieku, popisówkę przed kumplami/niewiastą andżelą + ew. alko i masz wynik.
Starszych częściej stać na lepsze machiny, jeżdżą raczej odpowiedzialnie, a jak chcą poszaleć to uderzają na tor.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Wiesz, to raczej głupia generalizacja Januszy, których nigdy ne będzie stać na nic więcej niż Paseratti, więc dupsko boli. Co do młodych wilców to chcą się popisać, polatać bokiem, pobawić samochodem. Jeśli ktoś jest przeciętnym kierowcą skody i nienawidzi motoryzacji to nigdy tego nie zrozumie. Sebixów nie stać na nic więcej niż zdezelowane egzemplarze na łysych oponach, więc kończą jak kończą. Dolicz brak wyobraźni w młodym wieku, popisówkę przed kumplami/niewiastą andżelą + ew. alko i masz wynik.
Starszych częściej stać na lepsze machiny, jeżdżą raczej odpowiedzialnie, a jak chcą poszaleć to uderzają na tor.
Tylko że ja,
a) nie mówię o młodzieży za kółkiem dogorywającego E36 lub E39, bo oni najczęściej jeżdżą wersją, która tylko wygląda szybko, a nie ma więcej jak może ~150KM.
b) mówię o swoich doświadczeniach na autostradach Austrii i Włoch (rzadziej Polski), gdzie widuję typków wieku z przedziału 30-40 (jak ta głowa rodziny parę postów wcześniej), którzy ewidentnie jeżdżą tak, jakbyśmy wszyscy byli nieśmiertelni.

To jest zjawisko, które chcę wyjaśnić.

Spoiler

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Starszych częściej stać na lepsze machiny, jeżdżą raczej odpowiedzialnie, a jak chcą poszaleć to uderzają na tor.
No ta, stereotyp banditmoturwagen nie wziął się tak kompletnie z dupy. Nawet dzisiaj mi jakiś czereśniak musiał o tym przypomnieć, wracam do domu, patrzę śliczniusia piąteczka f10, no pierwszy lepszy bucefał ortalionu na taką furę nie mógłby sobie pozwolić. Gościu stoi na skrzyżowaniu na pasie do jazdy prosto, przed nim dwie fury, ja skręcam w prawo. Tylko dojechałem do skrzyżowania, już zacząłem skręcać a gościu nagle z piskiem opon wpierdolił mi się centralnie przed maskę i stanął na środku skrzyżowania bo mu pieszy drogę na przejściu zablokował. No to tradycyjnie wyjebałem mu z klaksonu i począłem wymachiwać przeszczepami pokojowe gesty na włocha "bondziorno polako, kaj ty jedziesz fieju :L". Ani sory ani pocałuj mnie w dupe, ziomek tylko machnął coś łapą i odjechał w stronę zachodzącego słońca. Btw typ jakoś ca 40 lat.
W sumie i tak wyszło lajtowo bo patrząc po internetach to w wielu przypadkach przy furach tego kalibru strąbienie kończy się wyciągnięciem maczety i serdecznym zaproszeniem do tańca.

Tu problem niestety jest taki (jak mniemam ;x), że szaraki w tych yariskach, corollach, fabiankach itp. na ulicy nie są niczym innym jak kolejnym samochodem w szeregu ale jak ktoś wyjedzie S-klasą czy jakąś taką betką f10 lub f30 to momentalnie przecież co tam gościu będzie ustępował pierwszeństwa jakiemuś kurwa polo, przecie on ma BMW kurde fajans :D
Wiadomo że nie ma co generalizować bo tak właściwie w gruncie rzeczy chodzi tu po prostu o samochód z tej lepszej półki a że akurat BMW są u nas popularne...no cóż.