Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1399309 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
partii Zielonych
Zielone to takie niedojrzale czerwone.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
partii Zielonych
Zielone to takie niedojrzale czerwone.
Tato co to jest ? ....czarna jagoda !..... to czemu jest taka czerwona ?.... bo jest jeszcze zielona !
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2015, 21:57:44 wysłana przez Algiz »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Jet Fuel Can't Melt Steel Beams
i always go full retard

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 425
  • It is useless, to resist.
Jet Fuel Can't Melt Steel Beams

ja pierdole, człowieku, widziałem ten obrazek i za nic nie mogłem skumać o co chodzi. na górze paliwo lotnicze, na dole jakieś stalowe bele. kolejne ścierwo pokroju "jakiego koloru jest sukienka"? :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Wzmocnić siłę nabywczą złotówki? Umiecie powiedzieć "eksport chuj strzeli"?

Jak można w ogóle być przekonanym, że ktoś inny zna lepiej od ciebie twoje potrzeby, zatem czemu by nie dać mu pieniędzy i niech już on zadba o te potrzeby :D
Chyba trochę na tym polega wynajmowanie ludzi do robienia różnych rzeczy. Np. krawca, kucharza, lekarza itp. ;)

Koszty pracy są dla pracodawców bardzo wysokie, stąd sztuczne podnoszenie płacy minimalnej odbija się na cenach usług i produktów.
To samo mówiono o protestach przeciwko pracy dzieci. ;)

Gdzie ludzie zarabiają płacę minimalną? Tam, gdzie można ich łatwo zastąpić. Niezmiernie rzadko koszty utrzymania takiego miejsca pracy są znaczące w skali dochodów całego przedsiębiorstwa.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2015, 01:25:40 wysłana przez Tadeo »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 784
Fajnie tak poteoretyzować o zarobkach +500k, prowadzeniu firm, strukturze podatków. A ilu z Was było głosować?
Wniosek z tej lektury nasuwa się taki, że w Polsce jest źle I lecimy wręcz na ryj. Nieprawda.
Dalej: nie można przeszczepiać pojedynczych dobrych rozwiązań z innych gospodarek, w dodatku z innych czasów. Przeszczep wielkiego czarnego siusiora u większości będzie wyglądać komicznie. Gospodarka to żywy, całościowy organizm, zależny również od mnóstwa czynników pozagospodarczych, jak kultura i mentalność. W Polsce batoniki czekoladowe ze słoniną nie przejdą, itd.
Poza tym w każdym kraju istnieje bezrobocie fizjologiczne, czyli ludzie niepracujący z wyboru. Oni nie chcą pomocy.
Jeśli by zabrać wszystkim pieniądze i rozdać po równo - w krótkim czasie bogaci byliby znów bogaci, a bida by znów piszczała w tych samych domach. Życie nie jest sprawiedliwe i najczęściej jesteśmy po stronie tych gorzej potraktowanych, ale po prostu nie ma się na kogo obrażać. Jeśli chcesz poprawić swój los efektywnie, to niestety musisz zrobić to sam. Czekanie na rząd, że Ci da, że uruchomi machinę systemu podatkowego i na koniec Ci zacznie kapać więcej to bzdura, bo to są procesy na lata. Wielokroć szybciej i pewniej polepszysz sobie biorąc swoją dupę do galopu, licząc się tym, że każdą decyzję i wybór życie zweryfikuje.
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wzmocnić siłę nabywczą złotówki? Umiecie powiedzieć "eksport chuj strzeli"?

Jak można w ogóle być przekonanym, że ktoś inny zna lepiej od ciebie twoje potrzeby, zatem czemu by nie dać mu pieniędzy i niech już on zadba o te potrzeby :D
Chyba trochę na tym polega wynajmowanie ludzi do robienia różnych rzeczy. Np. krawca, kucharza, lekarza itp. ;)

Chyba trochę nie skumałeś kontekstu mojej wypowiedzi. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Dawno chyba już nie było takiego bóldupnego threadu, aż skwierczy ;D Aż łapię za plecak i wyjeżdżam na długi weekend.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
nie chodzi o dowartościowanie nierobów, a ludzi, którym się w życiu powinęła noga - problemy rodzinne, choroba, utrata pracy, problemy ze spłaceniem kredytu czy jakichś składek.

Rozumiem, że składek ZUS, którę mają mu zagwarantowac to minimum socjalne? :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dawno chyba już nie było takiego bóldupnego threadu, aż skwierczy ;D Aż łapię za plecak i wyjeżdżam na długi weekend.
A wiesz ze właśnie uswiadmiłem sobie ze jest bardzo kulturalnie z tą dyskusją, wrecz cieszy mnie rozmowa na argumenty, pomijając oczywiście ze one nie trafią do adwersarzy. Tak jak ksiądz mówiący o antyknocepcji i wychowaniu dzieci, tak i socjalista mówiący o kosztach pracy a kapitalista o biedzie, kazdy wie swoje ale i tak uważam ze poziom rozmowy podskoczył ;)

Jak można w ogóle być przekonanym, że ktoś inny zna lepiej od ciebie twoje potrzeby, zatem czemu by nie dać mu pieniędzy i niech już on zadba o te potrzeby :D
Tadeo  juz dał dobry przykład. Projektując meble wielokrotnie okazywało sie ze widziałem lepiej choćby dlatego ze ludzie zamykają sie w swoim swiecie a czasami wystarczy pokazać im ten swiat z innej perspektywy.

No widzisz ,a le czasami powodem "twojego" pecha może być sytuacja geopolityczna niezależna od Ciebie. Jak tak miałem.
Dopóki nie doświadczysz dziwactw tego swiata na sobie łatwo jest uogólniac i być twardym.
Zapewniam Ciebie, łatwo można zmięknąć i wylądować na bruku nie z własnej winy.

Zapewniam Cię, że ta cała geopolityka uderza mnie jeszcze bardziej niż Ciebie a doświadczam dziwactw codziennie. ;) Powinniśmy sobie pomagać, oczywiście. Ale ta pomoc ma iść z serca, a nie z ustawy i pod przymusem. Rozumiesz różnicę?

Nie bede sie licytować kogo bardziej ale i tak zakładam ze nie miałeś ok 200tys długu w zus z powodu krachu na rynku.
IMO nie popełniłem zadnego błędu, no ok, właściwie jeden, nie zwolniłem ludzi i nie zamknąłem firmy. Zwalczyłem ten czas który odbił sie na mnie dość mocno i czuje to do dzisiaj.
Taką samą naaiwnością jest myślenie ze, bedzie dobra i rzetelna  redystrybucja podatków jak i to ze pomoc pójdzie z serca.
To po obu stronach jest dla mnie tylko naiwnością życiową. Rozdawnictwo sie nie sprawdza, jedno co sie sprawdza to to ze wszystkie grabie grabią do siebie i tyle ile przecieknie trzeba wykorzystać.
Nie wierze w dobroć serca koncernów, nie wierze w socjalistyczny podział, to zwyczajnie sie nie sprawdza. Gdzieś jednak trzeba znaleźć wspólny mianownik.



Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Wzmocnić siłę nabywczą złotówki? Umiecie powiedzieć "eksport chuj strzeli"?
Czyli ideałem jest jak najsłabsza waluta, bo eksport?
Mamy być tanią siłą roboczą i to jest w porządku?

Jak można w ogóle być przekonanym, że ktoś inny zna lepiej od ciebie twoje potrzeby, zatem czemu by nie dać mu pieniędzy i niech już on zadba o te potrzeby :D
Chyba trochę na tym polega wynajmowanie ludzi do robienia różnych rzeczy. Np. krawca, kucharza, lekarza itp. ;)
I o to chodzi, że Ty decydujesz kogo wynajmiesz i za jaką cenę, a nie pośrednik, który wybierze Ci randomowego usługodawcę i jeszcze weźmie od tego procent dla siebie. Tym bardziej, że jest duże prawdopodobieństwo, że ten usługodawca to szwagier pośrednika o wątpliwych kwalifikacjach ;)

Koszty pracy są dla pracodawców bardzo wysokie, stąd sztuczne podnoszenie płacy minimalnej odbija się na cenach usług i produktów.
To samo mówiono o protestach przeciwko pracy dzieci. ;)
To demagogia. Argument w stylu "Hitler też był wegetarianinem".

Koszty pracy są dla pracodawców bardzo wysokie, stąd sztuczne podnoszenie płacy minimalnej odbija się na cenach usług i produktów.
Gdzie ludzie zarabiają płacę minimalną? Tam, gdzie można ich łatwo zastąpić. Niezmiernie rzadko koszty utrzymania takiego miejsca pracy są znaczące w skali dochodów całego przedsiębiorstwa.
Ale co ma podnoszenie płacy minimalnej do tego, że jest to praca którą może każdy wykonywać? Zastąpisz pracownika takim samym, któremu musisz tyle samo zapłacić?
Skąd twierdzenie, że rzadko koszty utrzymania takiego miejsca pracy są znaczące? Co to za archetypowe przedsiębiorstwo, które bierzesz za przykład? Przecież jest mnóstwo firm, których działalność opiera się o prace wykonywane przez pracowników, którzy nie muszą być wykwalifikowani i tam płaca minimalna ma ogromne znaczenie. Poza tym źle wpływa na konkurencyjność. Weź pod uwagę, że płaca minimalna dotyczy również takich stanowisk, gdzie koszt wytworzenia danego produktu musi być niski, aby produkt był tani i konkurencyjny. A Ty jeszcze stwierdzisz, że to dobrze, że siła nabywcza złotówki jest słaba, bo produkty są tanie, więc to dobrze dla eksportu. Czyli produkty mają być jak najtańsze, a płaca minimalna jak najwyższa? Kończy się to monopolem wielkich, zagranicznych koncernów.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wzmocnić siłę nabywczą złotówki? Umiecie powiedzieć "eksport chuj strzeli"?
Czyli ideałem jest jak najsłabsza waluta, bo eksport?
Mamy być tanią siłą roboczą i to jest w porządku?
....

Ideałem jest stabilnośc która także jest utopią. Z własnego podwórka pasuje mi, nie za mocna polska złotówka, a to z prostego powodu. Zarabiając po częsci w € zamianiam je na złotówki, tym samym mogę mieć więcej na premie i inne takie . Mocna złotówka to nie jest panaceum na zło. Wszędzie w każdej dziedzinie złoty srodek lub tak znienawidzony zgniły kompromis są najlepszymi rozwiązaniami, czy sie to nam podoba czy nie.
Gdy niedawno złotówka wzmocniła się o 20gr a właściwie osłabiło euro m.in przez Greków, na każdej gitarze straciłem 400 zł. Policz ile to w skali roku założ 10szt na miesiąc. Powiesz ze za to taniej kupuję, nie, gdyż kupuje w € i sprzedaje w €. Na dodatek niestety czesto kupuje w $ i tutaj kłania sie dodatkowy kłopt. Aktualnie taki paypal np przelicza sobie bandysko 1€=1.07$ . Stabilność i tylko stabilność , no ale to utopia, dlatego są kursy i tzw ryzyko kursowe czyli zawyżanie kursu dla bezpieczeństwa kontraktu. Ileż firm ostatnio padło przez dewaluację rubla, to była masakra. Podpisane kontrakty na lata a rubel padł na ryja. Nie ma jednoznacznych rozwiązań ale trzeba być swiadomym. Dlatego tez, całkiem subiektywnie, jestem za jedną walutą europejską.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2015, 11:55:20 wysłana przez commelina »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Dawno chyba już nie było takiego bóldupnego threadu, aż skwierczy ;D Aż łapię za plecak i wyjeżdżam na długi weekend.
A wiesz ze właśnie uswiadmiłem sobie ze jest bardzo kulturalnie z tą dyskusją, wrecz cieszy mnie rozmowa na argumenty, pomijając oczywiście ze one nie trafią do adwersarzy. Tak jak ksiądz mówiący o antyknocepcji i wychowaniu dzieci, tak i socjalista mówiący o kosztach pracy a kapitalista o biedzie, kazdy wie swoje ale i tak uważam ze poziom rozmowy podskoczył ;)

Jak można w ogóle być przekonanym, że ktoś inny zna lepiej od ciebie twoje potrzeby, zatem czemu by nie dać mu pieniędzy i niech już on zadba o te potrzeby :D
Tadeo  juz dał dobry przykład. Projektując meble wielokrotnie okazywało sie ze widziałem lepiej choćby dlatego ze ludzie zamykają sie w swoim swiecie a czasami wystarczy pokazać im ten swiat z innej perspektywy.

Źle odebrałeś kontekst, tak jak Tadeo. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 425
  • It is useless, to resist.
Nie wiedziałem, że śrubki można zrobić z plasteliny. Nie dałem rady wymienić ziomkowi pipaków, bo nie mogłem wykręcić ramek z korpusu. Jeden obrót - wyrobienie całkowicie trzpienia, czy tam główki śrubki. A używałem najlepszego śrubokręta i robiłem to starannie. Vintage V99. Polecam i pozdrawiam.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 516
  • Venus as a goodboi
Może nie tyle mnie szokuje, co utwierdza w poczuciu zszokowania lektura "Kapitału" Piketty'ego. Czytanie tej cegły idzie mi trochę jak krew z nosa, niemniej polecam każdemu, niezależnie od poglądów na to, kto powinien na drzewach wisieć zamiast liści.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2015, 15:47:30 wysłana przez gizmi7 »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja tam Wyborczą czytam bardzo chętnie, bo piszą bardzo rzetelnie. Tylko po prostu trzeba potem robić dokładnie odwrotnie, niż piszą i człowiek wychodzi na swoje.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 516
  • Venus as a goodboi
Ja z papierowych gazet czytam tylko przedruki "Scientific american" ze Świata Nauki i czasami CD-Action, bo się wychowałem na tej gazecie. :D
Co do tematów dotyczących polskiego piekiełka, oczywiście nie ma co Wybiórcej traktować poważnie (choć nie znam gazety, którą mógłbym jedną przeczytać i uznać temat za wyczerpany), podobnie różnego rodzaju popularnonaukowe artykuły u nich są często dziurawe merytorycznie jak ser szwajcarski. Niemniej uważam, że wywiady często mają dobre i przyjemnie się je czyta, a jak wisi online za darmolca, to żadna szkoda rzucić okiem.


Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Że Edward Gierek w 89 miał rację  :headbang:

O perspektywach rozwoju III RP (przypomnijmy: był przełom 1989/90r.) mówi Edward Gierek: "Co współczesna polityka rządowa ma do zaoferowania społeczeństwu? Jak dotąd jedynie perspektywę sprawnej gospodarki, o ile to się uda, lecz na poziomie zastraszająco niższym niż w ostatnich latach mojej dekady. A gdzie program społeczny, gdzie nadbudowa, w tym kultura? Programu społecznego na razie, niestety, rząd nie ma.

Obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu równości społecznej i sprawiedliwości. Demokratyczna zasada równości, złożona na ołtarzu pieniądza, jest niestety tylko pozorna.

Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja, lecz latynizacja, czyli kapitalizm nędzy. Jeszcze ciągle ludzie w Polsce, zaczadzeni hasłami antykomunistycznymi, nie uświadamiają sobie w pełni, że nie tylko zyskali wiele dzięki ostatnim zmianom, lecz także wiele stracili. Przede wszystkim stracili spokój socjalny i poczucie bezpieczeństwa.

Nie robi się nic, by tę prawdę uświadomić społeczeństwu. Z nową siłą powracają stare sentymenty do Zachodu, do Ameryki. O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów. Nawet pokolenie 'Solidarności' przehandlowane przed 13 grudnia żywi, jak wprzódy, wielkie złudzenia! Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkiem w wielkiej szachownicy światowej polityki, pionkiem, który jest ważny o tyle, o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko 'czerwonej' Rosji".
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja z papierowych gazet czytam tylko przedruki "Scientific american" ze Świata Nauki i czasami CD-Action, bo się wychowałem na tej gazecie. :D

a więc wychowałeś się i dalej nazywasz ich "gazetą"? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 516
  • Venus as a goodboi
Ą,ę, przepraszam, "miesięcznik". Łotevar, nadal lubię sobie czasem poczytać ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Że Edward Gierek w 89 miał rację  :headbang:

...........

No i co z tego? Zyłeś gdy on był na czele rządu ?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Przepraszam, ale czego ma dotyczyć zestawienie poprawnej analizy politycznej przyszłości Polski, dokonanej przez Gierka i czasu narodzin @october?
Jeśli już był na świecie to miałby wpływ na losy Polski, może jej położenie geopolityczne? Bo nie widzę związku...
Co to za argument? Taka parenteza w ogóle z innej wycinanki.
Jedzie tramwaj i autobus, autobus czerwony, a tramwaj na lewo.  ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Związek jest prosty, nie podniecam sie gadką kolesi czyt. Gierek, którzy sami spierdolili sprawe dokumentnie, pomimo tak wspaniale przeprowadzanych analiz przyszłości. Gdy zadłużał Polskę nie miał tych analiz ?. Dziwie sie ze tego nie łapiesz.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Skoro już o słynnym zadłużeniu PL przez Gierka.

Zagraniczne zadłużenie Polski nominalnie jest kilkanaście razy większe niż dług pozostawiony w 1980 r. przez Edwarda Gierka.

Dziękuję.

007