Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1378729 razy)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Wbrew pozorom Reapera nie tworzy wielu ludzi + twórca zarobił tonę siana sprzedając Winampa we wczesnych dwutysięcznych, a przynajmniej tak wieść gminna niesie.

Aaaaaa ! to dlatego firma nazywa się Cockos  :lol: Z tą afirmacją to jednak chyba prawda  ;D

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Ja nie widze Reapera jako specjalnie taniego softu, bo trzeba dokupic sporo zewnetrznych plug-inow, nie ma integracji z melodyne jakiejs super, auto-align trza kupic (jeszcze nie kupilem).

Innne dawy jak PT, Cubase, Logic maja wchuj zalaczonego softu ktory jest calkiem dobry

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Logic to chyba ciagle krol jesli chodzi o jakosc/ilosc pluginow versus cena. Zakladajac, ze masz maczka. Inaczej to juz sie nie oplaca.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ja nie widze Reapera jako specjalnie taniego softu, bo trzeba dokupic sporo zewnetrznych plug-inow, nie ma integracji z melodyne jakiejs super, auto-align trza kupic (jeszcze nie kupilem).

Innne dawy jak PT, Cubase, Logic maja wchuj zalaczonego softu ktory jest calkiem dobry
Jeśli wystarczy mi nagrywanie, odtwarzanie, kompresor, eq i reverb, to Reaper jest idealny i nie mam potrzeby dopłacania do lepszego DAWa

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 346
  • gwiazda mangozjebów
Ja nie widze Reapera jako specjalnie taniego softu, bo trzeba dokupic sporo zewnetrznych plug-inow, nie ma integracji z melodyne jakiejs super, auto-align trza kupic (jeszcze nie kupilem).

Innne dawy jak PT, Cubase, Logic maja wchuj zalaczonego softu ktory jest calkiem dobry
Jeśli wystarczy mi nagrywanie, odtwarzanie, kompresor, eq i reverb, to Reaper jest idealny i nie mam potrzeby dopłacania do lepszego DAWa

Reaper oprócz stockowych pluginów ma jeszcze ReaPack, a w nim m.in. świetne ReEq, więc ja bym raczej powiedział coś w stylu 'Reaper ma sporo ukrytych ficzerów'
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
No mozna na stockowych plug-inach leciec, ale gdzie w tym przyjemnosc :) Lubie jak moj kompresor wyglada jak 1176 a nie jak trzy slidery z amigi :D

Opinia wlasna oczywiscie

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
gdzie w tym przyjemnosc
w robieniu własnych pluginów :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No mozna na stockowych plug-inach leciec, ale gdzie w tym przyjemnosc :) Lubie jak moj kompresor wyglada jak 1176 a nie jak trzy slidery z amigi :D

Opinia wlasna oczywiscie
Ja tez miksuje oczami.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
No mozna na stockowych plug-inach leciec, ale gdzie w tym przyjemnosc :) Lubie jak moj kompresor wyglada jak 1176 a nie jak trzy slidery z amigi :D

Opinia wlasna oczywiscie

Logic akurat (o ile nie mówimy o niektórych starych wtyczkach jak samplery i niektóre reverby) ma śliczne UI w każdej wtyczce. Choć akurat miło wspominam z Abletona to, że wszystkie natywne wtyczki miały jednolity interfejs i nic nie musiałem szukać ani nie rozpraszało mnie w pracy.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Że Rynek w Poznaniu jak rozjebany stał półtora roku temu tak nadal stoi a "dzieło” dodania do każdej ulicy w centrum pasów dla cyklistów trwa nadal. No i komunikacja chyba znowu podrożała w stosunku do mojej poprzedniej wizyty.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Że Rynek w Poznaniu jak rozjebany stał półtora roku temu tak nadal stoi a "dzieło” dodania do każdej ulicy w centrum pasów dla cyklistów trwa nadal. No i komunikacja chyba znowu podrożała w stosunku do mojej poprzedniej wizyty.

Planują jeszcze bardziej rozjebać to miasto, m.in. remont wiaduktu na Głogowskiej, który wybudowali od zera 10 lat temu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Co zrobisz...
Z drugiej strony Naramowice gdzie mieszkam i nowa linia tramwajowa jest naprawdę spoko. Daruję sobie wyjazdy do centrum.
I zrobili to całkiem szybko.

Nie wiem jak tutaj określają długość trwania remontu, rzucają kośćmi chyba.
A jak robili rondo Kaponiery (dla niezirientowanych- jeden z głównych węzłów komunikacyjnych) to chyba ktoś wyrzucił wysoką liczbę przy pomocy K20 ;p

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Wszyscy wieloletni włodarze rozpierdalają swoje miasta, bo to ich ostatnie kadencje, więc trzeba wycisnąć z przetargów, ile się da zanim przyjdą następni. Lepiej nie odwiedzajcie Torunia... Cały bulwar w centrum starówki od co najmniej roku stoi rozjebany (bo oczywiście nie można było tego robić odcinkami) i nic się nie zapowiada na to, żeby cokolwiek się miało tam pojawić w najbliższym czasie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Przejazd z Poznania do Warszawy.
Nie korzystałem z PKP na tej lini od około 2019 roku, pandemia, później remonty robili i jeździłem autem.
Ostatnio patrzę jak wyglądają połączenia do Warszawy, a tu taki ...uj.

Myślałem, że połączeń będzie tak jak kiedyś: TLK, IC, EC - wybieraj co chcesz. Takiego wała, jak wcześniej bezpośrednie połączenia były co 2-3 godziny tak teraz są 2-3 dziennie.
Reszta to 5,5 godzinne wyprawy z jedną bądź dwiema przesiadkami. Bezpośrednie z resztą też jakoś się wydłużyły.
Pomyślałem, że sprawdzę ceny: normalny ok. 185 zł.

Kupiłem ostatecznie bilet autobusowy za połowę tej ceny, w której był nawet koszt miejsca obok aby było puste :) Podróż też krótsza.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
ee, trzeba kupować z wyprzedzeniem, na super-promo. 15 bezpośrednich połączeń w ciągu jednego, losowego dnia (7 czerwca).


W listopadzie jechałem na Powerwolfa z Lublina do Katowic za 19zł w pierwszej klasie, powrót tak samo. We wrześniu na Helloween jakoś drożej, koło 40zł też za pierwszą.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2023, 12:37:57 wysłana przez excubitor »
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Na sobotę nie wyglądało to tak różowo.

Fakt, zapomniałem, że jak wcześniej się kupuje to można dobrą cenę dostać.
Mimo wszystko 185 zł za bilet kupowany dzień wcześniej mnie zaskoczyło.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jak brzmial Sober zanim Tool go nagral


Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Chyba jesteś nowy na forum...  ;)
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Przejazd z Poznania do Warszawy.
Nie korzystałem z PKP na tej lini od około 2019 roku, pandemia, później remonty robili i jeździłem autem.
Ostatnio patrzę jak wyglądają połączenia do Warszawy, a tu taki ...uj.

Myślałem, że połączeń będzie tak jak kiedyś: TLK, IC, EC - wybieraj co chcesz. Takiego wała, jak wcześniej bezpośrednie połączenia były co 2-3 godziny tak teraz są 2-3 dziennie.
Reszta to 5,5 godzinne wyprawy z jedną bądź dwiema przesiadkami. Bezpośrednie z resztą też jakoś się wydłużyły.
Pomyślałem, że sprawdzę ceny: normalny ok. 185 zł.

Kupiłem ostatecznie bilet autobusowy za połowę tej ceny, w której był nawet koszt miejsca obok aby było puste :) Podróż też krótsza.

A ja w drugą stronę się zdziwiłem: Toruń - Wrocław w 3 i pół godziny i 37 zł (bez zniżki doktoranckiej koło 70) - szybciej i taniej niż samochodem w relatywnie komfortowych warunkach. Zawsze myślałem, że Wrocław jest strasznie daleko i nigdy nie miałem okazji odwiedzić, bardzo pozytywnie się zaskoczyłem - do takiego Krakowa jedzie się 7-8 godzin, do Olsztyna który jest połowę bliżej też ze 3 godziny.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664


Ryzykowny biznes, co tu więcej mówić.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Przejazd z Poznania do Warszawy.
Nie korzystałem z PKP na tej lini od około 2019 roku, pandemia, później remonty robili i jeździłem autem.
Ostatnio patrzę jak wyglądają połączenia do Warszawy, a tu taki ...uj.

Myślałem, że połączeń będzie tak jak kiedyś: TLK, IC, EC - wybieraj co chcesz. Takiego wała, jak wcześniej bezpośrednie połączenia były co 2-3 godziny tak teraz są 2-3 dziennie.
Reszta to 5,5 godzinne wyprawy z jedną bądź dwiema przesiadkami. Bezpośrednie z resztą też jakoś się wydłużyły.
Pomyślałem, że sprawdzę ceny: normalny ok. 185 zł.

Kupiłem ostatecznie bilet autobusowy za połowę tej ceny, w której był nawet koszt miejsca obok aby było puste :) Podróż też krótsza.

A ja w drugą stronę się zdziwiłem: Toruń - Wrocław w 3 i pół godziny i 37 zł (bez zniżki doktoranckiej koło 70) - szybciej i taniej niż samochodem w relatywnie komfortowych warunkach. Zawsze myślałem, że Wrocław jest strasznie daleko i nigdy nie miałem okazji odwiedzić, bardzo pozytywnie się zaskoczyłem - do takiego Krakowa jedzie się 7-8 godzin, do Olsztyna który jest połowę bliżej też ze 3 godziny.

Wszystko zależy od trasy. Ja właściwie na porządku dziennym korzystałem z trasy Wrocław - Częstochowa. Rekordowo płaciłem ok 10 zł za ten kurs (niepełnosprawność 70% [umiarkowany, cukrzyca typ 1] + superpromo 30%) zwykłym IC, za pendolino z 12 ziko. 2h i jestem. To się zgadzam - komfort, czas podróży bez w ogóle dyskusji. Obecnie po wszystkich zmianach trasa ta kosztuje 25 ziko ze zniżką doktorancką. Od 1.10 pełne 50 ziko. To w dwie strony stówa. Plus ewentualne taksy z/na dworzec. Jednak nadal wolę furę, która wyjdzie mnie drożej, dłużej i mniej komfortowo. (chociaż jutro pierwszy raz jadę nową furą, która jest lepsza od tego 20 letniego gównianego opla) A czemu?

Po pierwsze: z jakiegoś niezrozumiałego powodu PKP obcięło siatkę połączeń do Częstochowy. Jest jeden pociąg w okolicy 17 i tyle. JEDEN. I to bydlęce TLK - tak, bydlęce, bo różnica w podróży IC a TLK jest diametralna. Nie wiem kurwa dlaczego, autentycznie, ceny są niemalże jeśli nie całkowicie te same, to zawsze w TLK albo jedzie jakiś element, albo trafię na 8mio osobowy przedział. Z elementem. W furze mi jebie tylko jak się spierdzę.
Po drugie: punktualność. Jest gorzej niż rok-dwa lata temu. Po prostu. Więc wystarczy opóźnienie 60 min i już czas podróży fura vs pociąg się zrówna. Toteż dorzuć do biletu np. kawkę, żebyś się nie wkurwiał za min. 10 ziko. A przypominam, że nadal w samochodzie śmierdzi tylko jak się spierdzisz.
Po trzecie: bardzo subiektywne, ale właśnie fakt, że zapłacisz np. te 100 zł więcej ale jedziesz sam, ewentualnie z dupą/znajomymi, ale masz względną kontrolę z kim jedziesz (bez meneli, śmierdzieli, żuli, nakurwiających całą podróż bachorów, roboli jebiących szlugami i wódą [nie biorę tego z palca, to są autentyki z moich ostatnich podróży] ) to komfort podróżcy jest po prostu nie do opisania. Jak masz wyjebane i krucho z kasą - to wiadomo, każda oszczędność się liczy. Ja czasami nie mam wyjebane i wolę wąchać własne pierdy w samochodzie.

Ale głównym zarzutem jaki mam, to punktualność i ludzie, którzy zapominają, że nie jadą sami i warto się czasami umyć. Zwłaszcza chłopy. Może z wiekiem mi to bardziej zaczęło przeszkadzać i stałem się wygodnicki. Pewnie jakbym miał do przejechania 500km to też bym się dłużej zastanawiał. Ale dzieląc podróż na pół w miarę ekonomicznym dieslem - przy cenach normalnych, nie ulgowych, to PKP może być nadal chuj nie konkurencyjną ofertą. I nadal śmierdzi.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 346
  • gwiazda mangozjebów
Nie mogę się zdecydować czy do szoków czy do wkurwów, ale niech będzie że nie będę emanował aż takim negatywnym nastawieniem.

gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Ten świat zajebie ostrego fikołka maksymalnie do 2030 roku.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Nie mogę się zdecydować czy do szoków czy do wkurwów, ale niech będzie że nie będę emanował aż takim negatywnym nastawieniem.

( Obraz usunięty.)

Za podobną kasę można mieć fajnego customa.

Mnie bardziej szokuje to:
https://www.thomann.de/pl/esp_snakebyte_camo.htm?shp=eyJjb3VudHJ5IjoicGwiLCJjdXJyZW5jeSI6MTAsImxhbmd1YWdlIjoxMn0%3D&reload=1

Przynajmniej sześć strun dają a nie cztery jak oryginalny artysta ;)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
znaczy ten..sygnatury LTD podobno od jakiegoś czasu po 2k euro, seria 1000 chyba po 1.5. Ja bym dał do szoków i wkurwów, bo mnie cebula będzie piekła niesamowicie jak będę chciał horizona, albo kolejnego arrowa kupić.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."