Autor Wątek: MONITORY do mixu do 1200zł/para  (Przeczytany 35281 razy)

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Selfslave, o których monitorach Samsona mówisz: 5" czy 6"? Ceną różnią się niewiele, a mnie rozmiar pokoju ogranicza i dumam nad 5", choć gdyby aż tak było warto, to może i 6" bym wcisnął?
Moje muzowanie.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Też mam mały pokoik na studio, więc interesowało mnie 5" :)

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Co mi powiecie o monitorkach Tannoy??

Posłuchałem sobie dzisiaj Alesisów MK2, KRK Rp5 , RP6 i porównywalnych cenowo monitorów tannoya no i jak by to powiedzieć zgasiły resztę...

Tannoye miały duużo więcej powietrza i klarowności. Aż siedzę teraz i dumam czy to dobrze czy źle - grały ładniej niż wszystkie pozostałe ale może za ładnie? Ale czy to możliwe żeby popularne rp5 czy Alesisy mk2 były aż tyle gorsze?

Potrzebuję monitorów do pracy z kawałkami od czasu do czasu, ale jak już wywalam tyle kasy na fajny sprzęt grający, to nie obraziłbym się jakbym mógł z przyjemnością z nich muzyki posłuchać. Bo na bank będzie lepiej niż z marnego zestawu creativa 5.1

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Ogólnie monitory nie powinny brzmieć "ładnie". Powinny brzmieć płasko, "sucho". Popularność Alesisów wynika stąd, że rzeczywiście grają pięknie. Tylko, że do miksu czy masteringu już nie są takie rewelacyjne. Co nie znaczy, że nie da się na nich zrobić dobrego miksu. Najwięcej zależy od tego jak dobrze znasz swój sprzęt.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
No właśnie taki taka niepewność się zrodziła...

Bo jak słuchałem KRK i tego Tannoya to różnica była mniej więcej taka jakby KRK było przykryte kocem. (zarówno jeśli chodzi o powietrze jak i o czytelność)

Kurde i bądź tu człowieku mądry :P

Jeszcze pewnie pójdę, osłucham przed zakupem trochę tego sprzętu ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Najgorsze jest to, że sklepowe osłuchanie może niewiele dać - zakup ocenisz dopiero po jakimś czasie użytkowania :-\ Jeżeli do tego jest to pierwsza styczność z monitorami - możesz trefnie wybrać sugerując się np. tym jak brzmi domowy zestaw "HiFi" do którego jesteś przyzwyczajony.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
W tej chwili używam zestawu
creativa 5.1, (od plastiki do kompa)
wzmaka unitry z 2 duzymi kolumnami (całkiem miło to to gada)
 oraz słuchawek AKG k77 (w moim odczuciu całkiem równa góra, ale przepotworny brak niskich częstotliwości)


tak sobie myślę, że spróbuję porównać te kolumny z jakimiś drogimi KRK czy co tam będzie najbardziej super w sklepie. Jeśli pojawi się efekt "koca" to se odpuszczę te Tannoye... a jeśli będzie tak jak chwali sprzedawca, że się tak wybijają ponad przeciętną w tym pułapie cenowym to zobaczymy.

Ogólnie tłumaczył, że to tanie KRK to gówno, i kupują ludzie którzy tego nie słyszeli, że Alesisy przebasowane. I że w tej kategorii cenowej to co proponuje jest nie do pobicia...

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
ja mam NADY AUDIO, z wbudowanymi końcówkami 100 W każdy, potrzebny tylko prąd :-)

http://www.nady.com/sm250a.html

są zajebiaszcze, służą mi głównie do obróbki mowy, maja idealnie płaska charakterystyke
.
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2010, 19:35:22 wysłana przez piotrek929 »

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Ja sobie posłuchałem jeszcze trochę tych monitorków w sklepie i się strasznie zgasowałęm na ADAMy A3X, droższe są ale ładnie kurde grają. Nie waląca po uszach góra i ładnie słyszalny bas...

Z tańszych najbliżej nich były Tannoye ale miały bardziej wyeksponowane górne i środkowe pasmo a dół taki sobie... KRK i Alesis sprawiały wrażenie umieszczonych za kocem... no i mam dalej dylemat :P

1,6k piechotą nie chadza...

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Parę dni temu słyszałem od kolegi który na co dzień używa KRK RP8 (jeszcze w starej, kwadratowej wersji, sprowadzone z USA lata temu), że najlepiej brzmiące monitory bliskiego pola do codziennej pracy jakie widział to Genelec 6010a. Dwa razy powiem niestety: kosztują blisko 800 zł za sztukę (patrz tytuł tego wątku) i nigdzie ich nie mogłem obmacać. Trzecie niestety (dla mnie) to basreflex z tyłu - ja nie mam miejsca i muszą stać blisko ściany.
Ale ich śmieszny rozmiar i ogólne o nich opinie po sieci bardzo mnie zaskoczyły. A o tych Adam A3X czytałem tylko na e-Muzyk.pl test i trochę się podjarałem...
Moje muzowanie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Semi ma niestety rację. Po prostu nie da się kupić przyzwoitych monitorków za kafla dwieście i chuj. Get over it.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Bielack, żeś mnie dogasował jeszcze no :P Chociaż zaniepokoiła mnie trochę możliwość wyprucia tych 4,5" głośników przy zbytnim rozkręceniu... bo w sumie tak na prawdę to te moce tam nie są zbyt duże...

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
kup te za 1600 tylko z wystawy, może będa lekko obite to będa tańsze, ja tak kupiłem NADY ( te o których pisałem wyżej) -dałem 1500złych, a że tam była jedna podrapana z boku to pikuś.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Chociaż zaniepokoiła mnie trochę możliwość wyprucia tych 4,5" głośników przy zbytnim rozkręceniu... bo w sumie tak na prawdę to te moce tam nie są zbyt duże...

Nie ma toto limiterów? I tak słuchać z rekomendowanym 85dB SPL przy uchu się nie da na dłuższą metę IMO, więc nie ma co biadolić :)

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Mam pytanie do posiadaczy KRK RP5 G2 - jakim kablem podpinacie te monitory do interfejsu audio?
Następnie, mam M-Audio FireWire Solo, w co mam je wpiąć? BALANCED or UNBALANCED?

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Zdecydowanie BALANCED. Tylko do tego musisz mieć także przewody BALANCED.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
ja podpinam gitarowymi hehe xD

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Lektura tegoż właśnie wątku sprawiła, że i u mnie pojawiły się KRK Rokit5. Podłączam je (zbalansowanymi kablami) do POD Studio KB37 i jak na pokój 10m2 - grają świetnie. Basem nie potrafią tak dudnić jak zestaw 2+1 Logitecha, ale za to jak ten bas słychać i czuć w kiszkach! Prawdą jest, że gdy porównam brzmienie ze słuchawkami AKG K240 to trochę słabo, ale za taką cenę, za ten rozmiar i bass refleks do przodu (zajmują mało miejsca) - jestem bardzo zadowolony.
Moje muzowanie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
23765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 22:16:11
wysłana przez przemak
2 Odpowiedzi
2236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 23:00:24
wysłana przez Widek
Ocenka mixu

Zaczęty przez Lechu_ Ogólnie

10 Odpowiedzi
3572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2012, 11:28:15
wysłana przez Lechu_
18 Odpowiedzi
10165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2013, 11:01:57
wysłana przez xaperfly
5 Odpowiedzi
6326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2019, 08:15:35
wysłana przez Br-Owca