Autor Wątek: Bogner alchemist  (Przeczytany 17797 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #25 02 Mar, 2012, 17:41:55 »
Kajam się, faktycznie popierdoliło mi się coś z tym piecem odnośnie tego Line6/Bogner. Mea culpa.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #26 02 Mar, 2012, 19:26:44 »
A dużo ten piec ma górki ? Na yt nie znalazłem jeszcze filmiku na którym ktoś pokazuje swoje eq :P. I jak on siedzi z kapelą?

Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale jest on raczej ciemny w brzmieniu (tak mi to wynika z ogrywania na yt:P)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #27 02 Mar, 2012, 23:25:38 »
No mi właśnie nie potrzeba kopalni gainu, tylko tego "Czegoś". I z tego co piszesz, czuje że to ten wzmak, ale wole żeby ktoś inny ograł z kapelą, podzielił się opinią, najlepiej do tego dodał sound test z eq razem z kapelą. (Nie narzekałbym też jakby potem dofinansował by mi połowe heada, ale bądźmy realistami - nawet 1/4 dofinansowania mnie ucieszy :D)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #28 03 Mar, 2012, 00:47:53 »
Wyrwałem na allegro niedrogą paczkę Framusa 1x12 na Eminence Legend i podpiąłem do wzmaka. Ale fajnie toto gra! Możliwe, że mnie efekt uau zwodzi, ale jest naprawdę elegancko. Akurat brzdękam na salce na mahoniowym setiusie i z powodu gównianej "techniki" zawsze brakowało mi górki, a tu kolega grający na świszczącym i pstrykającym tranzystorze Fendera gada "zdejmij trochę trebli, bo mi tu po uszach daje" :) I wcale to nie była goła góra, bez ładnego, aksamitnego (ahaha) dołu. Bardzo mnie się podobie. Nie wyobrażam sobie, co na tym mógłby zagrać ktoś, kto umie grać; tak jak i trudno mi sobie wyobrazić, by powiedział, że to gówno.

PS ale mam złego niusa dla chętnych na ogrywanie - muszę cholerę (wzmak) oddać do przeglądu. Nie tylko ze względu na problem z reverebem/delayem, ale... na przesterowanym kanale szumi ostatnio głośno i nieprzyjemnie :-/
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2012, 01:02:51 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #29 03 Mar, 2012, 18:36:40 »
Tak ostatnio i ja zacząłem się interesować tym wzmakiem. Ładnie gra ale fajnie jakby ktoś może nagrał jakieś fajne nisko strojone riffy na nim (ale nie djenty) i wrzucił na YT? Na razie tylko ten filmik jest, a jeden to za mało troche...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #30 03 Mar, 2012, 18:42:06 »
dobre Recto :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #31 03 Mar, 2012, 18:46:59 »
Nagranie nie jest może najlepsze ale mi przynajmniej wystarcza aby bardziej się tym wzmakiem zainteresować. Muszę go tylko gdzieś ograć.

Ed:
Tu trochę więcej próbek, tyle że przez niemiecki trzeba cierpieć trochę:
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2012, 21:32:44 wysłana przez Mat »

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #32 10 Mar, 2012, 21:19:04 »

Powróciłem trochę do tego tematu teraz, kiedy szukałem sobie 212 do Kocha, cena którą oferuje rnr jest bardzo atrakcyjna, oczywiście ograłem ją gruntownie na YT, m. in tutaj:

Spoiler


A tutaj ta sama kompozycja na Bugerze :)
Spoiler

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #33 12 Mar, 2012, 10:39:04 »


mi tam się podoba :)

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #34 28 Mar, 2012, 12:12:38 »
Dzisiaj przyszedł do mnie z tumana zakupiony Alchemist. Pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do środka czyli jak to jest zrobione. Panowie nie ma lipy. Wszystko polutowane i  połączone na osobnych PCB(zasilacz, przedwzmacniacz, końcówka), estetycznie pospinane, żadnych plątanin kabli. Porządne kondensatory (orange drop), blok efektów (reverb delay) na osobnej płytce tak więc nawet jak by były z tym problemy to można odłączyć. Obudowa wykonana na wysokim poziomie, wewnątrz pomalowana na czarno jak w Mesie nic nie odstaje żadnych bubli. Zamontowane fabrycznie lampy Ruby Tubes, jedynie na inwerterze jakaś china, ale to zmienię bo mam zapasowe. (niespodzianka lampowa pętla) Musiałem jedynie podokręcać transformatory do obudowy. A teraz meritum - brzmienie. Na szybko ogrywając kanał czysty to fender tylko z moim gibsonem i paką 4x12 jest więcej środka. Kanał przesterowany przynosi skojarzenie bognera shivy, gdyby tylko lampki zmienić na el34 co pewnie kiedyś zrobię. Efekty brzmią jak w m13 które kiedyś miałem dla mnie super, ale traktuję je jedynie jako dodatek. Dzisiaj mam próbę więc będę miał okazję ograć go z bandem, wtedy zobaczę jak się przebija i wpasowuje w miks zespołu. Gdyby nie napis z tyłu made in china, nigdy nie powiedział bym że to dalekowschodnia produkcja. Naprawdę warto za małe pieniądze nowy head z naprawdę zawodowym wykonaniem i brzmieniem. Polecam.

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #35 28 Mar, 2012, 14:20:52 »
Jeśli możesz, to nagraj i wrzuć coś, ja muszę tymczasowo odpuścić temat nowego palnika, ale zainteresowany jestem tym piecem nadal, chociaż raczej kombo.
pzdr.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #36 28 Mar, 2012, 17:02:23 »
Jak możesz to daj jakieś fotki wnętrza :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #37 29 Mar, 2012, 02:02:07 »
Lampart - kupowałeś B-stock, czy nomalnie? :)

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #38 29 Mar, 2012, 07:43:03 »
Kupiłem B-stock więc taniej :) po wzmacniaczu nie widać, że był używany. Jeżeli chodzi o foty środka to zrobię w weekend jak będzie trochę czasu. Na próbie podłączyłem amp, zagrałem i perkusista stwierdził ale fajne brzmienie. Ale co tam słyszą perkusiści. Alchemist fajnie się przebija przez band nawet na ustawieniu 20W nie brakuje mocy. Przester jest bardzo dynamiczny i podatny na artykulację, dla mnie brzmi raczej vintage niż modern. Dzisiaj dalsza część ogrywania dodatkowo z drugim gitarzystą i jego orangem. 

Offline Idee Fixe

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #39 22 Kwi, 2012, 08:05:16 »
Cześć
Też przymierzam się do zakupu Bognera Alchemist w Thomannie.

Obecnie mam combo Marshall jtm30 2x10 i do tego dokupiłem kolumnę Laney GS212IE (2 x Celestion 70/80) - brzmi to nieźle, ale przyszła ochota na head'a.
Poza tym w jtm30 trochę wkurza mnie przester, na którym nie wiele da się ukręcić.

Nie mam okazji w Krakowie ograć tego sprzętu, bo Kraków to nie Kielce, gdzie jest wspaniały ogromny sklep, w którym jest prawie wszystko na miejscu! U nas niestety we wszystkich sklepach "tylko na zamówienie".

Mam pytanie do posiadaczy (lub użytkowników) - czy Bogner Alchemst godnie zastąpi mi jtm30?

pzodro

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #40 22 Kwi, 2012, 12:13:43 »
Lampart napisz jak tam comparision z orenżadą ! :D Wrzuć jakieś video. Zrób nam dobrze :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 22:37:47
wysłana przez theremin
8 Odpowiedzi
5097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2012, 11:51:48
wysłana przez Olcha
3 Odpowiedzi
2286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn
12 Odpowiedzi
3648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2016, 13:53:16
wysłana przez sinquestsound
4 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2017, 22:17:27
wysłana przez Ghost_of_Cain