Autor Wątek: Poszedłem dziś do R'n'r i...  (Przeczytany 16424 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
ale na tor sie nadaje i jest zajebistym pojazdem :)
Ale elektryka w Mustangu to 6 szklanych bezpieczników, motor to V8 zasilane każdą benzyną za pośrednictwem 4-gardzielowego Holleya, którego dysze przedmuchać może każdy, kto wie gdzie się znajdują, uszczelki wszystkie można wyciąć z parafinowanej tektury, a skrzynia C3 jest najprostszym i najbardziej niezawodnym automatem jaki kiedykolwiek zrobiono, bo psuje się tylko gdy ktoś nie naleje do niej oleju. W związku z tym ten samochód za 50 lat też będzie odpalał i jeździł, a lambo nie, bo za 20 lat nie sposób będzie zdobyć wtyczkę od interfejsu, a komputer do diagnostyki nawet się nie połączy z samochodem, bo już nikt nie będzie pamiętać na jakim systemie operacyjnym chodziło oprogramowanie, zakładając, że ktoś zostawi w schowku płytkę instalacyjną. A i tak niewiele z tym zrobi bo już nikt nie będzie wiedział jak odpalić CD-rom :D

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
A to o samochodach dyskutujemy? :P

Wspominałem już o tym na sixie (i nie tylko zresztą, w temacie WujaBata było też coś podobnego), ale temat się rozwinął w taką a nie inną stronę więc... Jakiś czas temu macałem sobie oryginały SG i Explorera - pierwszy za niecałe 4, drugi 5kołaPLN. Wygodę pomijam, chociaż mnie nie urzekła w obu przypadkach, brzmienia nie miałem niestety jak sprawdzić - i to chcę podkreślić że NIE ODNOSZĘ SIĘ DO BRZMIENIA TYCH GITAR!
Ale wykonanie... zacieki lakieru, siodełka wklejone wcale nie lepiej. W Explorerze perfidnie lakierowany (na połysk) bok podstrunnicy "pięknie" kontrastujący z niewykańczaną, matową górą... no jasna cho...inka, w moim starym Hohnerze za 600zeta wyglądało to lepiej! Nie mówiąc o tym że klejenia gryfu były robione chyba na odwal się, jak maszyna wycięła frezy tak je wcisnęli i tyle. Ani wykończenia "do równego", wyokrąglania kantów, nic.
Nie czepiam się takich rzeczy w Epiphonach, Cortach, Schecterach i czymkolwiek innym z tańszej, dalekowschodniej półki bo wiem że w tamtejszej masówce takie rzeczy się zdarzają, i jest to cena tego że płacimy za instrument 1,5 a nie 3 tysiaki. Ale Gibsony to właśnie są sprzęty ZA 3-4-5-... TYSIĘCY ZŁOTYCH "MADE IN USA"!!!

Jeszcze raz zaznaczam - nie będę oceniał różnicy brzmienia między Gibsonem za 5 a Epiphonem za 1,2 tysiąca, ale wykonaniowo tych gitar zdecydowanie NIE dzieli ponad 3500PLN. A żeby mieć jeszcze szerszy osąd macałem sobie np. G-400 Faded czy Korinę V Epiego. I gdyby zdjąć napisy z główek to ni ch**a nie powiedziałbym że "ten to Gibson bo jest lepiej zrobiony a tamten to Epi bo gorzej".

Rozumiem że lakier to nitro który ma swoje chimery, rozumiem że pani (pan?) malująca boczki w jułeseju to taki sam człowiek jak ten kto robi to w republik of czajna i też może mieć gorszy dzień bo kochanek/ka nie podołał/a, ale kur**, są jakieś granice. Jeśli ktoś totalnie olewa jakość wykończenia i zwraca uwagę tylko-i-wyłącznie na brzmienie, to pewnie nie będą to dla niego sprawy tak bardzo istotne. Ale gdybym miał wydać swoją kwartalną pensje na gitarę, to bym się mocno wk...poirytował, gdybym w zamian dostał taki paździerz. Skoro mam już płacić za napis, to niech niesie on ze sobą coś więcej niż tylko poczucie "oouuuoo mam dżipsona".

Ale każdy może mieć swoje zdanie oczywiście.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
natomiast na kolorowych folderach reklamowych tych firm widzimy starszego sympatycznego pana, koniecznie w okularach, który z czułością gładzi kawałek patyczka,
pozdro

z brzuszkiem, z broda (cos a'la swiety Mikolaj lub kojarzacy sie z pociesznym dziadkiem), wszystko nieprzypadkowo.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
z brzuszkiem, z broda (cos a'la swiety Mikolaj lub kojarzacy sie z pociesznym dziadkiem), wszystko nieprzypadkowo.

Chcą, żebyśmy im ufali... Naiwni.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Tak jak auta w katalogach zawsze w wypasnych wersjach (nie podstawowych z duza nizsza cena) na tle wielkiej metropolii czy Lazurowego Wybrzeza.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
MrJ, może własnie w tym problem, że ty kupując gitarę za 5k wymagasz od niej by była idealna, bo to twoja kwartalna pensja. A w kraju który nie jest 100 lat za murzynami ktoś wydaje pensję dwumiesięczną - 10k - na custom shopa i ma tam wszystko dopieszczone. Może to wszystko jest po prostu kwestią subiektywną, zależną od układu odniesienia.
Poza tym chyba nie da się takich dwóch wioseł porównywać nie patrząc na brzmienie.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
wykonaniowo tych gitar zdecydowanie NIE dzieli ponad 3500PLN

to ile w takim razie?

a poza tym - juz to pisalem - na gitarze sie gra a nie oglada jak jest wykonana.
Łe tej.

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
BO GRAĆ TO TRZA ŁUMIĆ. Nadchodzi chwila prawdy i wtedy zobaczymy komu przeszkadza lakier, a komu dziadek z brodą jest kłamcą. Zobaczymy i posłuchamy kto jetst zmyślaczem i kanapomistrzem.
SEVENSTRING DAY FESTIVAL is coming !!!
Bójcie się mądrale, bo zalisz zostanieta wysłuchani...
Okaże się komu lakier przeszkadza. Co nie Yony?
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
BO GRAĆ TO TRZA ŁUMIĆ. Nadchodzi chwila prawdy i wtedy zobaczymy komu przeszkadza lakier, a komu dziadek z brodą jest kłamcą. Zobaczymy i posłuchamy kto jetst zmyślaczem i kanapomistrzem.
SEVENSTRING DAY FESTIVAL is coming !!!
Bójcie się mądrale, bo zalisz zostanieta wysłuchani...
Okaże się komu lakier przeszkadza. Co nie Yony?
WTF?!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Cicho... nie wygadywać się... normalnie jak baby!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Który wpadł na pomysł dnia siedmiu strun? ;P To i tak nieważne, przedwczoraj był dzień naleśnika i już czekam na kolejny.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Bójcie się mądrale, bo zalisz zostanieta wysłuchani...
Okaże się komu lakier przeszkadza. Co nie Yony?
WTF?!
[/quote]

A to the fak, że podejrzewam, że w końcu ktoś poza mną wpadł na pomysł, żeby FAKTYCZNIE zrobić koncert kapel 7s (ich hoffe...)
Paczki z głów!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No i zajebiscie! Jestem na tak. tylko chopy, dajcie chwilke, bo wlasnie ogarniamy sie z kapela z nowym wokalista i potrzebujemy troszke czasu zeby to wmiare profesjonalnie wygladalo.
No pain No gain !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Bójcie się mądrale, bo zalisz zostanieta wysłuchani...
Okaże się komu lakier przeszkadza. Co nie Yony?
WTF?!


A to the fak, że podejrzewam, że w końcu ktoś poza mną wpadł na pomysł, żeby FAKTYCZNIE zrobić koncert kapel 7s (ich hoffe...)
No przecież już jest :)
http://www.sevenstring.pl/wydarzenie/arytmia-vol-3

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ktoś tu powinien se nogę od stołka w usta wsadzić chyba ;) Ploty rozsiewają ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ale noga Stołka to raczej tak... no... obrzydliwa jest?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Bójcie się mądrale, bo zalisz zostanieta wysłuchani...
Okaże się komu lakier przeszkadza. Co nie Yony?
WTF?!


A to the fak, że podejrzewam, że w końcu ktoś poza mną wpadł na pomysł, żeby FAKTYCZNIE zrobić koncert kapel 7s (ich hoffe...)
No przecież już jest :)
http://www.sevenstring.pl/wydarzenie/arytmia-vol-3

No, ale to jest dla lubiących rzeczy ambitne i niecodzienne. A co z resztą kapel z 7S? :D
Paczki z głów!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No, ale to jest dla lubiących rzeczy ambitne i niecodzienne. A co z resztą kapel z 7S?

Reszta ma pecha :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Trza zmienic styl co by bylo bardziej post-rockowo i smutno :) a przy tym pokrecone rytmy must be.

A tak na serio, to taki festiwal ss.pl to by byla nie glupia sprawa.Bo nie wszyscu ludzie od nas graja nisko i smutno. Ale kto by cos cos takiego zorganizowal?

hehe, robi nam sie offtop w offtopie ;)
No pain No gain !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To ja zamknę, żeby się za bardzo nie oftopiło...

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To tylko nadmienię, że gitara przedmiotowa pojechała wczoraj do krakowskiego Rnr.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2010, 04:52:31
wysłana przez mondomg