Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 121323 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
To ja mogę chwilowo dołączyć do grona posiadaczy :) W piątek przyszedł i zdążyłem już go trochę ogarnąć, ogromny plus za mega intuicyjną obsługę, instrukcji nawet jeszcze nie rozpakowałem :). Na początku przeleciałem fabryczne presety i byłem zawiedziony ale nauczony doświadczeniem z line6 zacząłem kręcić :) No i okazało się, że Ci co programowali te presety do zbyt utalentowanych nie należą.

 Czysty hmm, mimo wielu symulacji nie udało mi się na żadnej ukręcić ciepłego okrągłego jazzowego soundu w stylu np. Methenyego. Wszystkie są bardzo jasne a zdejmowanie góry zamula a nie ociepla (laboga alligator jest mistrzem w tym temacie, tam potek treble robi genialną robotę) natomiast jeżeli lubimy szklaneczkę to ze stratem można naprawdę nieźle zabrzmieć. Brzmienie zbliżone do Johnsona w kilka min. wykręciłem, szkoda tylko, że tak beznadziejnie się kranczują, w symulacji voxa powstaje jakieś pierdzenie (co dziwne dzieje się tak tylko jak mam zapiętą symulację kolumny, obojętnie którą, po wyłączeniu cab sim w pętli corna jest całkiem fajniej) kiedy oryginał reaguje zupełnie inaczej.
 Krancze, po podpięciu w return Cornforda(symulacje kolumn wyłączone) ukręciłem dosyć fajny bluesowy sound, pograłem trochę potem przerzuciłem się na preamp ze wzmaka no i nie zgadzam się z opiniami, że reaguje na łapę jak dobra lampa. Natomiast jest to reakcja zbliżona do kiepskiej lapmy z domieszką krzemu co i tak jest dużym osiągnięciem i generalnie nie jest źle. Problem pojawił się jednak gdy podłączyłem 11r do monitorów, żadnego sensownego kranczu w takiej konfiguracji ani próbując potem na salce prób wpinając się do miksera nie ukręciłem. Ewidentnie wina symulacji kolumn które rewelacyjne nie są.
 Hajgejny o i tu jest całkiem miło symulacja slo100 w pętli corna zabrzmiała tak, że aż wyjąłem z szufladki fm string 65 i zamieniłem w MM gdzie mam EMG (ja je lubię), nastroiłem do A i trochę się wyżyłem. Na symulacji jcm 800 z zapiętym overdrivem jest jeszcze lepiej, świetny atak, sound zrobił się bardzo zbliżony do tego co oferuje mi hellcat z tą różnicą, że hellcat nie ma takiej jazgoczącej góry. Po podpięciu do monitorów już tak fajnie nie było ot dobre brzmienie do którego już nas przyzwyczaili producenci vst i.t.p. jednak z zupełnie innym czuciem brzmienia pod łapą.

  Co do efektów to ich ilość jest śmiesznie mała i o kręceniu mega schizujących soundów możemy zapomnieć. Jeżeli chodzi o dileje to dla mnie kicha, strasznie chamsko się wbijają, mają zbyt małą możliwość regulacji a już brak cyfrowego podwójnego dileja jest dla mnie kompletnie nie zrozumiały toż to fani The Edge nie mają tu czego szukać. Reverby, o i tu mnie miło zaskoczył 11r myślałem, że będzie coś na poziomie g-majora i na szczęście się zdziwiłem. Naprawdę fajne przestrzenne głębokie brzmienie można ustawić, znowu trochę przeszkadzają mi ograniczone możliwości regulacji (eventide chyba mnie przyzwyczaił do tego, że można modyfikować dosłownie każdy parametr) ale dla dużej większości gitarników powinny być one w 100% wystarczające. Chorus jest całkiem niezły i w połączeniu z reverbem ukręciłem preset na którym przez godzinę piłowałem "Holdsworthowskie" akordy. Phasery ładne, flanger nie wiem bo nie używam w ogóle tego efektu i się nie znam tak samo roto speakera. Fuzz i distortion mi się nie podobają w ogóle natomiast Green Jrc Od jest całkiem fajny. Brakuje mi parametrycznego Eq bo pasma w tym co jest mi nie odpowiadają a 11r ma problem z górą i dołem który by można fajnie skorygować jakimś parametrykiem. Bramka ... kurwa co to jest ani mi się pisać o tym nie chcę, tragiczna, w ogóle szkoda, że nie zrobili jej jako osobnego efektu który by można przestawiać przed i po ampie.
 
  Szkoda, że eleven ma tak ograniczone możliwości routingu, brak generatorów lfo czy evenlope dla mnie jest problemem ale większość pewnie i tak by z tego nie korzystała.
Nie wiem jak się sprawdza jako interfejs bo mam walniętą płytę z pro toolsem i instalacja w ogóle nie rusza.
Ogólnie to, że mi się coś nie podoba nie znaczy, że komuś innemu też by się to nie podobało bo oprócz bramki która jest ewidentnie do dupy eleven oferuje efekty na niezłym poziomie choć nie każdemu muszą się podobać. Za tą kasę jest to naprawdę świetne urządzenie i gdybym miał w tej chwili od zera budować rig z ograniczonym budżetem to pewnie bym się nie zastanawiał, w pętlę dorzucił jakiegoś timefactora czy timline'a i spokojnie mógłbym tak grać. W połączeniu z lampowym końcem mocy i paczką gitarową brzmi on naprawdę dobrze. Ma trochę wkurzającą górę i mulący dół ale do przeżycia :) Jednak w chwili obecnej wolę swój rig więc za niedługo 11r pewnie pójdzie w świat, no chyba, że mnie urzeknie pro tools i współpraca 11r z nim. 
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2011, 12:53:49 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Men - instalacja - chyba z 90% płyt nie idzie ;). Support Avida też mi nie odpisał, chociaż innym tak. Zassałem z neta instalkę, podałem prawdziwe dane przy rejestracji i potem zaktualizowałem i śmiga. Jak już postawisz PT, to zassaj sobie paczkę presetów ze strony http://www.elevenrackpresets.com/ i znajdziesz tam "ciepły okrągły jazzowy sound", np. presety Bonamassy. Jeśli nie chcesz przeglądać wszystkich prawie 700 presetów, to w innym temacie polecam wybranych 80 sztuk. Generalnie np. zabawa z dileyami jest dużo łatwiejsza z interface PT - spoko znajdziesz co trzeba, chociaż z poziomu klocka też można. Pokombinuj z miejscem delaya w szeregu. Korektor parametryczny znajdziesz w dodatku, do którego się przymierzam, a już ma go mondomg.
Paczki z głów!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Zorro obiecał przysłać w tym tygodniu działającą płytkę więc poczekam. Co do dileji to raczej nie znajdę, timefactor mnie rozbestwił i to co ma eleven jest dla mnie zbyt ubogie, poza tym zawsze gram na podwójnym dileju a w 11r w ogóle nie ma takiej opcji (chyba, że czegoś nie wiem). Ale kurde reverb z chorusem na symulacji VOXa w stereo naprawdę daję radę, nie mogę się nacieszyć :)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Nowa partia 11R z PT9 z możliwością darmowego upgradu do PT10?

http://www.thomann.de/pl/avid_eleven_rackpro_tools.htm

I do tego na stronie avid:
What’s included
Eleven Rack interface
Pro Tools software activation (software download required)
Eleven Rack Expansion Pack (preinstalled in Eleven Rack)
Power cable
iLok USB Smart Key
USB cable
User documentation

Czyli EREP za free dodawany do nowych 11R. Wow!
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2011, 13:08:22 wysłana przez matisq »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
marketing, a nie gratis, cena skoczyła o 150zł (i rzekomo ma iść w górę), a expansion kosztuje około 310zł ;) zresztą nie narzekajcie, bo pewnie też braliście od Zorra kafla taniej ;)

ed.
Cytuj
Pro Tools software activation (software download required)
miło, że zauważyli, że nie umieją wytłaczać płyt :P szkoda, że tak to rozwiązują
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2011, 16:17:19 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Korektor parametryczny znajdziesz w dodatku, do którego się przymierzam, a już ma go mondomg.

Prostuję - jeszcze nie mam ;)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Hm.. a poprawili może coś z bramką szumów w dodatku?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
podpinam się pod pytanie.
Jakiekolwiek zmiany w funkcjonalność oprócz wymienionych, dodanych efektów?

Offline walus349

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10

Offline Owczar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
moja była dobra przy pierwszej instalacji ;)

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
mi też, sęk w tym, że jak ktoś nie miał problemów to nie ma powodu żeby o tym pisać na forum :P

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Po nie równej walce wreszcie udało mi się coś nagrać na PT i 11r brzmienie ukręciłem w 2min gitary zero obróbki tylko 11r na dwa presety po śladzie na stronę każdy. Skoro w 2min wykręciłem coś co brzmi imo nieźle to zaczynam się zastanawiać czy go nie zostawić. Próbka krótka ale może rozwinę pomysł o ile nie okaże się, że to z czegoś zerżnąłem 
Wlacz osadzony player soundcloud

Offline mrizan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Hej i co kupiłeś EREP ja kupiłem i nie wiem jak to z upgradowac
Możesz pomóc?

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odkopuję! :D
Jak bardzo zmalała lista posiadaczy 11R? :D Opłaca się to jeszcze kupować? Ciągle tak pozytywne wrażenia?
(nie, nie stać mnie na Fractala, czy Kempera ;) )

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja przesiadłem się na Axe-Fx II, ale jeśli miałbym kupić coś tańszego i nie byłby to Kemper, to raczej wziąłbym PODa HD500, a resztę kasy zainwestował w inne graty.

11R jest fajny jako interfejs i ma przyzwoite symulacje wzmaków oraz niektórych efektów, ale producent to zbój (płatny update), konieczność posiadania Pro Tools do edycji presetów na kompie to draństwo, a ilość paczek do łojenia oraz (nie)możliwości w układaniu śmiesznej zresztą do wyboru ilości bloków powodowały u mnie jedynie frustracje.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Ja przesiadłem się na Axe-Fx II, ale jeśli miałbym kupić coś tańszego i nie byłby to Kemper, to raczej wziąłbym PODa HD500, a resztę kasy zainwestował w inne graty.

11R jest fajny jako interfejs i ma przyzwoite symulacje wzmaków oraz niektórych efektów, ale producent to zbój (płatny update), konieczność posiadania Pro Tools do edycji presetów na kompie to draństwo, a ilość paczek do łojenia oraz (nie)możliwości w układaniu śmiesznej zresztą do wyboru ilości bloków powodowały u mnie jedynie frustracje.

Przecież już nie trzeba mieć PT...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A tego nie wiedziałem. Przez dwa, czy trzy lata jak go miałem nic takiego nie było.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jakoś początkiem tego roku się pojawił standalone tool.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
I Eleven znów dostał życia! Sama przyjemność edytować!
Paczki z głów!

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Zgadzam się! Aż po 2 latach przytargałem z pracowni na chatę "11" żeby sobie "poedytować" :)
- mix your style -

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Poedytować? To na tym się już nie gra? :)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jak się dobrze poedytuje, to się lepiej gra. ;)
Ja po kilku tygodniach zabawy podtrzymuję zdanie, że (jak dla mnie) jest to sprzęcik przyjemniejszy od HD500. Mniej efektów i innych cudów, jest bardziej 'plug&play'.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi