Autor Wątek: Kolumny marszczala v30 i greenback i 5150/6505  (Przeczytany 10565 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Troche pozno na trening ;)

No widzisz i nareszcie gadasz do rzeczy :) Tylko pytanie jak zauwazalna jest ta roznica, to mnie zastanawia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Yo, yo, ziomeni! Różnica będzie słyszalna tylko w zależności od tego, jaki sound generuje głośnik himself. Przy standardowym umieszczeniu majka całkowicie pomijalna staje się akustyka otoczenia, a i to, co generuje obudowa paki maleje wraz ze zmniejszaniem odległości od membrany/kopułki. Równie dobrze można zastanawiać się nad różnicami pomiędzy generowanym brzmieniem poszczególnych głośników w kolumnie ściętej. (Nawet Cavalera sra na to, IRA też - za pakami majk zbierał z combo - co nie, Mery?)

Fasol - odpowiadając wprost: różnica będzie pomijalnie mała. Na tyle, że szkoda zawracać sobie dupę. Przy najbliższej okazji przyjedźcie na koncert 30minut wcześniej i zrób porównanie. Dużo więcej spierdoli akustyk jedną gałką mid ;) Na Rocku w Starym Kinie jedna z kapel grała na zestawie, który można tu uznać za referencję: takie same paki, tylko jedna 212, druga 412. Na przodach - za wuja nie odróżnialne. Przecież jak jest głośno - mało co jest rozróżnialne, czasem nie słychać, że masz dileya na solówce... ;) Innym razem graliśmy na koszalińskiej Generacji, też jeden z nas na pace 212 - wg akustyka - bez różnicy, czy też lepiej: różnica pomijalnie mała.
A ostatnio zagraliśmy w ogóle bez jednego gitarzysty (atak nerek ;)), był Mondo i stwierdził, że nie było można tego odczuć, że czegoś brakuje. Ja tam się więc takimi rzeczami nie zaprzątam.
A W OGÓLE ;), to czasem kompletnie nie wiadomo co kapela gra, taka jest akustyka/akustyk/akustyczka/akuszerka. Do tego inne ciśnienie, temperatura, ilość osób, zadymienie, samopoczucie, stopień najebania, wypróżnienia, zmęczenie po pracy/nauce, jak się układa z babą, czy obok moszuje interesująca Cię laska, czy jesteś po czy przed dymaniem/wypłatą/odrobaczaniem, ilość woskowiny w małzowiznach ;) - ma taki sam, a śmiem twierdzić, że większy wpływ na całość.

No chyba - że przestawiasz się na kameralne występy a capella (nawet death metalowe), w profesjonalnie akustycznie zaadaptowanych pomieszczeniach - tam możesz się zacząć martwić.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2010, 10:29:04 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Idąc dalej tymi rozważaniami, po co kupować Orange 4x12 za 2,5 patola, skoro można wsadzić V30 do paździerza za 300 zł i mieć na koncertach takie same brzmienie?

[Pół na pół ironia z sensownym pytaniem.]
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Idąc dalej tymi rozważaniami, po co kupować Orange 4x12 za 2,5 patola, skoro można wsadzić V30 do paździerza za 300 zł i mieć na koncertach takie same brzmienie?

[Pół na pół ironia z sensownym pytaniem.]

a) głuchy nie jestem - wręcz przeciwnie
b) po to, żeby brzmieć dobrze, ale nie mając żadnego wpływu na to, co zrobi akustyk na koncercie
c) żeby dobrze brzmieć w studio
d) żeby dobrze brzmieć grając z backline
e) żeby Cię od 412 napierdalał kręgosłup

b) cd.: Akurat słyszałem już tyle kapel i w tylu miejscach, że mogę powiedzieć, że ZA CHUJA nie jest się w stanie powiedzieć na czym kolo gra, jeśli muza idzie na przody. Zmiana sygnału po przejściu przez cały tor miksująco-wzmacniająco-pierdzący-łapy akustyka jest nieskończenie większa od tego, czy przystawisz majka do głośnika w pace 212 czy 412.

Stańmy kiedyś w tłumie na koncercie razem i stwierdźmy czy kapela A brzmi lepiej od B bo mają lepsze paczki. A może inne struny, a może stań metr obok?... Good luck.
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Ja to wszystko wiem, dlatego napisałem że to trochę ironia ;).

Według mnie bezsensem jest pałowanie się paczkami za za więcej niż 3 patole bo i tak nikt tego brzmienia nie rozróżni, dlatego warto znaleźć złoty środek. I tak jak Wróbel pisał w innym temacie, genialny sprzęt nie zastąpi dobrze zgranej, wyuczonej, doświadczonej kapeli, która sama z siebie brzmi dobrze.

W sumie w całym temacie chodzi właściwie o tańsze Marshalle no ale nic :P

Cytuj
Stańmy kiedyś w tłumie na koncercie razem i stwierdźmy czy kapela A brzmi lepiej od B bo mają lepsze paczki. A może inne struny, a może stań metr obok?... Good luck.

To bym skierował do purystów brzmieniowych, którym (na przykład) prosta paczka zawsze i wszędzie będzie gadać inaczej i 100 razy lepiej od ściętej :].
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Kerry kiedyś fajnie powiedział: w Magadeth każdy zabija nas wszystkich do kupy techniką, ale jako zespół nie tworzą całości. Kapela ma brzmieć jako całość.

Najsmutniejszym obrazkiem podczas sztuki są dla mnie statyczni kolesie, wpatrzeni w gryf, podjarani myśleniem o zajebistym sprzęcie stojącym za nimi, o drogich butikach w PB, kompletnie bez kontaktu z publiką.
Całość ma przecież być na tyle dobra by nie ograniczać nas jako muzyków, by nie musieć się smucić/myśleć o tym, że połowy tego co gramy nie słychać, ale najważniejsze na koncercie jest coś przekazać ludziom, ruszyć ich, myślenie o muzyce, nie o sprzęcie. Wielu na świecie jest sprzętowych onanistów, ale niewielu dzięki temu faktycznie słyszalnie potrafi się wyróżnić.

Niestety, nie przeszkadza mi ziom z jedną struna w nieheblowanej desce na tle rackowego guru, jeśli w oczach tego pierwszego widzę, że jest artystą, a nie mega-ego szpanera. Kogo wolimy słuchać: Seasick Steva czy Mr Pollacka?  :D

Ergo, kurwa - też se chcę kupić Marszala, jak tylko opylę Labogę. Może zabrzmi lepiej, może nie, ale też mam w sobie trochę nieskrywanej próżności - po prostu ;)
Paczki z głów!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Orange lechta cala proznosc swiata :)
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
55 Odpowiedzi
24246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 17:16:04
wysłana przez g-zs
37 Odpowiedzi
19729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2009, 00:31:25
wysłana przez wrobelsparrow
2 Odpowiedzi
3106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2010, 00:04:07
wysłana przez Bjørn
11 Odpowiedzi
7392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2017, 14:51:31
wysłana przez 2BeFree
10 Odpowiedzi
5700 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2011, 00:11:25
wysłana przez majkelk