Autor Wątek: łajerles rendż  (Przeczytany 1720 razy)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
łajerles rendż
« 12 Sty, 2010, 21:35:42 »
Czy ktoś wie na czym polega podział częstotliwość systemów bezprzewodowych.

Przykładowo:
A: 519.600 to 549.325 MHz
B: 630.300 to 661.400 MHz
C: ....

Dane egzemplarz urządzenia jest nastrajane na jeden z tych zakresów pasma.

Z tego co gdzieś wyczytałem to u nas w kraju obowiązuje zakres B. Wiec co będzie jeśli się kupi system na zakres A lub C lub inne ? Czy te pasma są zajęte?
O co tu chodzi?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: łajerles rendż
« Odpowiedź #1 12 Sty, 2010, 22:34:54 »
O to chodzi żeby mogło więcej ich równolegle pracować.
Np masz pięć kanałów, a każda wersja te pięć kanałów ma w innym paśmie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: łajerles rendż
« Odpowiedź #2 13 Sty, 2010, 08:37:27 »
Wszystkie pasma są zajęte. Kwestia tego jak bardzo są wykorzystane...
Nie wiem gdzie i dlaczego ktoś miałby nakładać jakiś obowiązek, że w Polsce B. I tak korzysta się z pasma UHF w zakresie 450MHz-950MHz.
Jak chcesz wypas w pasmach, które nie są jeszcze jako tako wykorzystane, to możesz uderzać w coś z zakresu 2,4-2,5 GHz ;)

Tutaj masz wykorzystanie dla Europu Zachodniej (audio+video) w systemie K http://pl.wikipedia.org/wiki/Częstotliwości_kanałó w_telewizyjnych#Europa_Zachodnia_2
A tutaj częstotliwości telewizji naziemnej dla Polski (D1) i Europy Zachodniej (B i G) http://infoteka.federacja-konsumentow.org.pl/modules/spaw2/uploads/files/Tablice_kanalow_TVA.pdf
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: łajerles rendż
« Odpowiedź #3 13 Sty, 2010, 08:43:06 »
A nie ma to związku z rezerowanymi pasmami ? Pocket Wizardy też są tak podzielone inne pasma w wersjach USA inne w tych dla europy.

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: łajerles rendż
« Odpowiedź #4 14 Sty, 2010, 21:39:43 »
np. w AKG masz po prostu robione nadajniki i odbiorniki na różne pasma. kwestia jest taka, że dzięki znajomości tych częstotliwości możesz kupić np. nadajnik innej firmy który będzie pasował do danego posiadanego już odbiornika i na odwrót. ja mam AKG WMS 40 PRO Flexx i jak kupowałem to miałem chyba 2 czy 3 wersje do wyboru w sensie zakresów częstotliwości.
możesz wybrać sobie dowolne pasmo jakie tylk ochcesz,
grunt i sens zmiany pasma to tak naprawdę to, żeby nie nakładać pasma z innymi nadajnikami w obszarze.
ja raz miałem taką akcję na początku grania z naszym saksiarzem(nie seksiarzem i nie sekciarzem:P),
że wyłączyłem swój nadajnik i nagle jak mi piec zaczął pyrkać, nie wiedziałem o co common.
potem dopiero się okazało, że saksiarz miał nadajnik ustawiony na pasmo nie takie jak ja ale tak minimalnie zbliżone,
że mój odbiornik go ściągał, znaczy raz ściągał raz nie i stąd takowe pierdzenie :)

tak więc podsumowując pasma są ważne :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: łajerles rendż
« Odpowiedź #5 15 Sty, 2010, 08:14:25 »
I chuj! Metalowi będzie napierdzielał sax ze wzmaka. Dży dży dży ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: łajerles rendż
« Odpowiedź #6 15 Sty, 2010, 12:57:13 »
No ale w ramach jednego pasma moze pracować tez pare urzadzęń.

W takim razie pomimo zmiany częstotliwość w danym zakresie czemu nie można zmieniać całego pasma np z A na B a trzeba kupić nowe urządzenie.