Autor Wątek: ...a spełnią się marzenia... ;) wzmak pilnie potrzebny (maks 8k)!!!  (Przeczytany 9915 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
brakiem albo obecnoscia MIDI
Łe tej.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
jak się uda to przyleci do mnie Egnater tourmaster 4100 zobaczymy co to warte,
O widzisz, naprawde super wzmak!
No i za reszte możesz kupić... mojego axisa :D :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Takie pytanie mi się nasunęło jeszcze porównywałeś, roadstera to roadkinga? oprócz końca mocy czym to się różni?


W sumie z grubsza to mesa roadking ma dwie petle, ktore mozna dowolnie przypozadkowywac kanalom, zabawa z koncoweczka(czyli mieszanie lamp el34 z 6l6, tryb 2xel34, 2x6l6 i 4x6l6) i wybor wyjscia glosnikowego A/B  lub A i B czyli mozliwosc podlaczenia dwoch pak o kompletnie roznych charakterystykach.

Jeden uzna to za bezuzyteczne bajery, a ja jestem zdania ze to calkiem fajowe bajery :) no chyba ze wiesz ze bedziesz uzywal jednej paki i nie lubisz el34, bo dokupienie loopera jest tansze.

Moze roznic jest wiecej ale teraz sobie nie przypominam.

brakiem albo obecnoscia MIDI

o ile mi wiadomo w RK nie ma midi.
No pain No gain !

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Na allegro road king i roadstar (Twój?) w tej samej cenie są stąd moje pytanie

O widzisz, naprawde super wzmak!
No i za reszte możesz kupić... mojego axisa :D :D
Oj kusisz panie kusisz :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Nieee, ja mam troche mniej wybajerzony wzmak :) ;) ani jeden ani drugi nie jest moj.

 ale nie powiem, kanal krancz w mesie RK jest w pytke, zreszta tak samo jak czysty. Przester tez niczego sobie jak ktos lubi.

Mysle ze warto obadac. Wiem ze kryho od nas wystawial ktoregos z tych dwoch. Moze czasem trafic sie jakis gorzej brzmiacy ezemplarz(jak ze wszystkim) albo z padnietymi lampkami ale generalnie roadking to fajny wzmak. Ja sobiscie bral bym RK z tych dwoch.

A tak fogle to Bognera XTC bym bral z tych dwoch ;)
No pain No gain !

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No tak Kryho nie wiem czemu mi się popierniczyło, zobaczymy jak z tym egnaterem wyjdzie, potem będę myślał albo i nie :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
egnaterka nie znam, ale moze byc iekawy ;)
No pain No gain !

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Brak MIDI w takim wzmaku trochę boli... Pozostają jedynie do sterowania z zewnątrz external triggers.
Ogólnie nie wyobrażam sobie tego pierwszego wzmaka bez EL34...
Dwie pętle jak najbardziej do wykorzystania. Mam wersję I, a tam jest jedna szeregowa i jedna równoległa, co może być małym minusem.
Część ludzi ma uwagi do czystego kanału. Ja uważam, że jest bardzo dobry, ale nie doskonały. Pogłos działa całkiem fajnie i jest też osobny dla każdego kanału.
Jedyne z czego raczej nie będę korzystał, to prostownik lampowy. Chociaż pobawię się i będę to weryfikował jeszcze.
Jeżeli chodzi o konfigurację lamp końcówki, to najchętniej widziałbym tak 2x6L6 + 2xEL34, ale mogę sobie planować kustoma.
W razie pytań, albo jak ktoś będzie chciał ograć, to uderzajcie spokojnie.

Panelik tylni http://dane.lauda-audio.pl/prod/5336/RoadKingRear-Complete-layered-Lg.jpg
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2010, 08:37:41 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
brakiem albo obecnoscia MIDI

o ile mi wiadomo w RK nie ma midi.

ano nie ma. cos mi sie pochrzanilo - przepraszam. Roadking ma jakies dodatkowe bajery z mieszaniem lamp na koncowce i przypisywaniem ich do roznych kanalow (EL34 na crunch, 6L6 na przester, albo jak tylko chcesz), i jakas wuchte innych bajerow z rownoleglego swiata. ajm sory - ktos mi kiedys naopowiadal ze Roadster to RK bez MIDI.
Łe tej.

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Egnater brzmi spoko, jeśli ktoś lubi post marszalowskie soundy. Miałem jakiś czas u siebie TOL 100, czysty trochę kulał, reszta o.k. Szybki, selektywny wzmak. Z Tourmasterem się zastanów, bo mojemu kumplowi 2 razy się trafo zjarało w tym wzmaku (należy dodać, że kolega nie jest debilem i wie jak się obchodzić ze sprzętem).

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Śmieszną kasę dałem w sumie więc jak się zjara to się załatwi inne fajniejsze a i tak będzie kosztował śmiesznie mało. Lubię post marszalowskie soundy :) zobaczymy :)
W sumie które trafo? sieciowe domyślam się, w ogóle ampeg podobno też awaryjny miał być a jakoś nie był, preamp który mam obecnie ponoć się przegrzewa i midi wtedy wariuje a ja jakoś tego nie zauważyłem. Wyjątek nie potwierdza reguły, jakoś nie mogę uwierzyć, ze Bruce popełnił błąd w obliczeniach a nawet jeśli faktycznie te wzmaki by się paliły to zapewne, wprowadziłby jakieś poprawki i.t.p.. a tego nie zrobił więc jestem dobrej myśli. Być może w egzemplarzu Twojego kumpla jest jakieś ukryte uszkodzenie.
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2010, 22:23:46 wysłana przez Pneumonia2 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2010, 00:47:00
wysłana przez BartEVH
13 Odpowiedzi
6981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2009, 08:29:46
wysłana przez Dale Cooper
Jaki wzmak?

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

44 Odpowiedzi
15476 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 12:20:11
wysłana przez BartekL
46 Odpowiedzi
9328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2013, 00:04:06
wysłana przez Omlet
25 Odpowiedzi
9343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 10:33:23
wysłana przez GhostAT69