Autor Wątek: Szkoła Rocka - co sądzicie o takiej szkole?  (Przeczytany 23489 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl

pees
Czy sevenstring przeniósł się do Chełma? :>

Kurde, jak wczoraj zaglądałem za ścianę to jeszcze tam stał :)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
moja ocena?
ndst.
zareklamowaliście się na ss.pl tak?

teraz troche gdybania.
powiedzmy mieszkam w małej wiosce 20 km od chełma (mieszkam jakieś 800 km ale szczegóły), i jedyną reklamą jaką widziałem jest ta na ss.pl okej wchodze na myspace i co widze? dużo opisów (narazie nie czepiam się ceny) widze logo, zdjęcie jakiegoś kolesia z gitarą, najeżdżam na nie a tu co? łał widze że ten pan to założyciel szkoły rocka, niestety nie wiemy jak się nazywa a na dodatek wiemy że każdy długowłosy facet z gitarą wygląda dosyć pro. Natomiast wiem że ma kobieta by nigdy w życiu nie oddała dziecka na naukę do do wytatułowanego długowłosego.

Dobra przechodze do cennika, zaczynam czytać, nic nie rozumiem, mała przejrzystość szukam ceny o jest łapie się za głowe... ale jak mówiłem do tego później, dalej jade staram się ogarnąć cennik, o jezu nic nic... dobra nie wiem co do czego, w dupie mam... to wy powinniście być dla klienta a nie klient sam wyszukiwał ceny w zgiełku...

przechodze dalej, strona "o mnie" o w końcu wiem kto będzie uczył... i co? pooglądałem pana Założyciela Pomysłodawce (bo tak chyba się nazywa) z przodu z tyłu z boku i nawet na koncercie... ale jakim gdzie i co gra? jak się nazywa? fajnie że ma ibaneza, to się ceni... ta...

kolejna sekcja... i tu jakaś tekstowa masakra, nie czytam całego, jestem leniwym internautą, mi powinno się podać wszystko na tacy, dobra podejme jakiś wysiłek... hmm co my tu mamy zaczynam od szukania jakiegoś linku może coś znajde, o jest link dot.com, łał dobra wyłapuje wzrokiem jakieś info, kilka znanych nazwisk nazw zespołów... a to historia rocka... omg a po co jest wikipedia? jeszcze raz próbuje wyłapać cokolwiek, nic ciekawego, propaganda typu czym jest szkoła rocka i tyle... masakra... nie chce nie pójde.

teraz ceny... jak według was się ustala ceny? macie wogóle o tym pojęcie? jak dla mnie jesteście made in china... nikt nie wie co to za wynalazek i jest duża szansa że szybko się rozleci... jak chcecie ustalić tak dużą cene to musicie pokazać co sprzedajecie... jesteście firmą usługową... teraz  na przykładzie fryzjera (jak ktoś nie zrozumie tego porównania to się załamie)...
jesteście nowi na rynku i chcecie żeby ktoś do was przyszedł się obciąć za 100 zł... nie mam 100 zł na to że ktoś przejedzie mnie maszynką czy podetnie końcówki... nie, ide do pana zenka on mnie obetnie za 10 zł i jeszcze mam pewność że będe zadowolony... co innego jakbyście otworzyli salon w którym by pracował pan Jacyków (ten pajac z dzień dobry tvn czy z czegoś)... wtedy za 100 zł nie jeden by przyszedł się obciąć, dla samego pajaca... tak działa marketing nie macie marki nie macie ceny, macie marke macie cene... proste...

w waszym przypadku markę może stworzyć kadra... zróbcie normalną strone internetową z kilkoma przejrzystymi działami...dział kadra dany nauczyciel czego uczy wiek, osiągnięcie, wykrztałcenie itp.

mam jeszcze wiele zastrzeżeń. ale ogólna ocena brzmi : do dupy.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Dziękuję Ci bardzo Mleko za tak wyczerpującą opinię. Oczywiście strona www jest w trakcie przygotowania i jak tylko sie pojawi dowiesz się o tym i mam nadzieję, że zmienisz zdanie o Szkole. Zawsze są jakieś niedociągnięcia na początku działalności i trzeba to zmieniać na lepsze. Jesteśmy przyjaźnie nastawieni na ludzi i wiemy, że wszystko sie uda tak jak chcieliśmy na początku - potrzeba tylko troche czasu i będzie OK.
to nie reklama!!!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ale skad ta cena?

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
James cena jest ustalona za godzinę nauki (60 minut) - 50zł. i nie jest to mocno wygórowana kwota. Niestety wszystko trzeba utrzymać, sprzęt i jego konserwacja i częste naprawy, regulacje itp tez kosztują, rachunki musimy płacić jak każdy. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na takie koszta ale tak to w życiu jest czasami, że nie na wszystko nas stać. Gdyby było to możliwe to cena byłaby niższa.

Proszę pytać a odpowiemy na wszystkie pytania. Nie atakujcie Nas tylko a wszyscy będą zadowoleni i chętni do dyskusji na ten temat.

Pozdrawiamy
to nie reklama!!!

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
cena jest ustalona za godzinę nauki (60 minut) - 50zł. i nie jest to mocno wygórowana kwota. Niestety wszystko trzeba utrzymać, sprzęt i jego konserwacja i częste naprawy
częste naprawy? zakładacie że uczniowie będą psuć? czy wam się tylko sprzęt tak szybko zużywa?...
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy to aby jest tak dobrze, kiedy uczeń przychodzi do was na lekcje, dostaje gitarę i wzmacniacz na 60 minut. A po tych 60 minutach wraca do domu, bierze do ręki swojego paździerza, gdzie akcja strun jest na wysokości 1cm i pierdziawki i próbuje powtórzyć ćwiczenia. Tylko proszę, bez tłumaczenia, że gra na kiepskim sprzęcie wyrabia siłę palców czy innych takich.

Wrócę jeszcze raz do ceny, bo mnie to trochę dziwi. Tłumaczenie jej naprawami sprzętu (?), regulacjami itd, rozśmieszyło mnie. Rachunki rozumiem, ale to też nie tłumaczy takiej wysokiej ceny. Nie lepiej powiedzieć, że chcecie zarobić i zachować chociaż pozory szczerości? Przecież to naturalne, jak już pisałem w swoim poprzednim poście, to biznes jak każdy inny.

No i to, o czym mleko pisał. Dziwne że na waszym profilu nie ma nazwiska właściciela szkoły. Można się dowiedzieć czemu? Pytam bez żadnych podtekstów, po prostu ciekawi mnie takie posunięcie. kiepska opinia w branży? nic innego mi nie przychodzi do głowy..

Nie atakujcie Nas tylko a wszyscy będą zadowoleni i chętni do dyskusji na ten temat.
wątpię, żeby ktoś chciał Ci tutaj odstraszać klientów :). pytasz o zdanie, więc należy się liczyć z krytyką.

Pozdr.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
powiedzcie chciaż za co się płaci :P na waszej stronce wyszło mi że 70-90 zł za godzine, zróbcie promocje zachęcające, jak wcześniej mówili bierzesz więcej płacisz mniej itp. zachęć nie zniechęć to podstawa...

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Pele to były tylko przykłady, rachunki rachunkami a konserwacja sprzętu i jego regulacja to co innego. Wiadomo, że każdy muzyk powinien regulować menzurę gryf itp w swoim instrumencie. Sprzęt sie nie zużywa tak szybko jak sie o niego dba i my to robimy. Częsta konserwacja i regulacja przedłuża jego żywot :-) a to nic złego. Natomiast jeśli chodzi o to iz na lekcjach uczeń gra na sprzęcie lepszej jakości niż ma w domu to odpowiadam: uczeń może tez przynieśc do szkoły swój sprzęt lub sama gitarę lecz często jest to problemem dlatego dysponujemy alternatywą w postaci naszego sprzętu, nie mam zamiaru tłumaczyć, że ra na kiepskim sprzęcie wyrabia siłę palców tak jak to napisałeś bo nie ma to sensu - jest to bzdura oczywiscie, z drugiej strony jeśli każdy uczen miałby przynosić ze sobą gitary i wzmacniacze do szkoły to myślę, że byłoby to kłopotliwe tez i dla nauczyciela - każdy sprzęt trzeba podłączyć i nastroić instrument a w szkole czekaja juz perfekcyjnie przygotowane instrumenty i wzmacniacze więc jest to tez oszczędność czasu ale jak juz pisałem każdy ma prawo przynieść własny sprzęt.

Jesli chodzi o Twoje pytanie co do ceny - to ok to jest rodzaj biznesu oczywiście i chce na tym zarobić bo o to chodzi żeby z pracy były pieniądze prawda, natomiast tak jak pisałem nie każdego na to stać bo i nie każdy może byc muzykiem przecież. Jeśli dla mnie jest coś za drogie to staram sie negocjowac cenę. Uważam tez, że nie ma sensu dawać lekcji 100 osobom po 15 zł za godzinę bo po I nie znajdziesz tyle czasu a po II jakość Twojej lekcji będzie dużo gorsza bo nie jesteś w stanie poświęcić się każdemu na najwyższym poziomie - lepiej miec 20 osób i dac im pełną wiedzę niz 100 osób i traktowac to jako masowe spotkania, to niestety musi kosztować. Ok ja wiem, że to nie jest tanio i nie kryję sie z tym. Pierwsza lekcja jest gratis więc jak np nie będziesz zadowolony z naszych usług to nic nie płacisz i nie musisz dalej chodzić, nie ma u nas wpisowych i łatności z góry za cały miesiąc - nie jest to masówka made in china:-)

W odpowiedzi na Twoje pytanie o nazwisko: celowo go tam nie ma bo i nie o nazwisko tu chodzi, jak juz będzie strona www szkoły to będą tam opisy i osiągnięcia kadry uczącej w szkole oraz krótkie filmiki z tego co chcemy przekazać i jak uczymy.
.......
......

MLEKO za godzine płaci sie 50zł a nie 70 czy 90zł.
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2009, 01:28:35 wysłana przez Szkoła Rocka »
to nie reklama!!!

locco

  • Gość
uczyć się od ludzi, którzy nie potrafią sami wyregulować gitary i chcą za to komuś płacić ? u nieee, Sensei... ;)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
uczyć się od ludzi, którzy nie potrafią sami wyregulować gitary i chcą za to komuś płacić ? u nieee, Sensei... ;)

Wiesz to akurat dla mnie średni argment, nie wszyscy świetni kierowcy są mechanikami :) Poza tym imo logiczne jest że dobry lutnik potrafi zrobić dla naszego instrumentu dużo więcej aniżeli my samodzielnie :)

locco

  • Gość
uczyć się od ludzi, którzy nie potrafią sami wyregulować gitary i chcą za to komuś płacić ? u nieee, Sensei... ;)

Wiesz to akurat dla mnie średni argment, nie wszyscy świetni kierowcy są mechanikami :) Poza tym imo logiczne jest że dobry lutnik potrafi zrobić dla naszego instrumentu dużo więcej aniżeli my samodzielnie :)

zaden argument, chcialem sie tylko do czegos przyjebac rano, tak wiesz- sportowo ;)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No właśnie widzę ;)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Locco wyjaśniając Twoje zdziwienie to powiem tak: Harvest podał Ci juz przykład i to bardzo dobry lecz muszę coś dodać - oczywiście potrafię wyregulować gitarę i robię to czasem osobiście ale z reguły wszystkie instrumenty zostawiam u profesjonalnego lutnika (ja takim nie jestem) poza tym nie mam czasu na regulację kilku gitar jednoczesnie, oprócz gitar sa tez inne instrumenty wymagające przeglądów i konserwacji jak np wzmacniacze, paczki, posiadam wzmacniacze lampowe i wolę oddać je na przegląd w profesjonalne ręce :-).
to nie reklama!!!

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
MLEKO za godzine płaci sie 50zł a nie 70 czy 90zł.

wiem już widziałem posta wyżej... ale macie tak nasrane na myspace że tego po prostu nie widać...

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Wlasnie ten cennik jest nieczytelny. Przydaloby sie to jakos w ramke powsadzac, aby wszystko bylo porownane w jednym miejscu.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Dzisiaj postaram się usiąść przy myspace i trochę pozmieniać, aby info było bardziej czytelne, nie bardzo wiem jeszcze jak ale podziałam coś :-)
to nie reklama!!!

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Właśnie tak czytm watek i sie zastanawiam nad waszą ofertą z której nic nie wynika.
Narazie widać; że jesteście lepszymi nauczycielami niz ktokolwiek, że wiedza kosztuje, że biznes, że macie jakiś tam sprzęt no i że cena taka sraka...
Tylko narazie nie wiadomo do kogo jest skierowana szkoła, nie wiadomo kto bedzie uczył, jak umie grać i czy wogule umie grać? moze skończył tylko szkołę muzyczną i umie z nutek ciupać, albo dawać lekcje????
Jaki sprzęt macie, itd..

Ostatnio szukam jakiegos kursu gitarowego, warsztatów, co bym się podszkolił w graniu akordowo solowym (Tommy emmanuel), żeby umieć do każdego kawałka lecącego w radio zagrac; czy to jazz czy to blus czy co tam. Oczywiście także fascynuje mnie umiejętność wszechstronnego grania wirtuozerskiego np Gutrie Gowana.O czywiście ostatnio także cwiczę try try try na 7 strunie :) Ciekaw jestem czy posiadacie u siebie nauczycieli którzy tak grają.
Miałem pare lekcji u Grzesia Kapołki, znam Rudego (kiedyś u kayah na bębnach grał), miałem okazję pogadać z Radulim o tym i tamtym tak , ze co możecie nauczyć ucznia za przykladowe 1500zł w przeliczeniu na godziny??????? wielkie NNNNNNNNNNNIIIIIIII IIICCCCCCCCCCCCCC
Oczywiście jeżeli uczeń nie umie złapać G DUR no to jasne że sie coś nauczy.
Jeżeli chcecie robić biznes to jak najbardziej madra rzecz dużo ludków chce sie nauczyć grac na gitarze.Ostatnio nawet takiemu jednemu regulowałem gitarkę , chodzi do znajomego na lekcje po 3, 4 dychy za godzinę, chyba raz czy 2 razy w tygodniu. Wydał juz trochę kasy a naprawde nie widac porażajacych postępów (powiecie nauczyciel do dupy) nie do końca.

 
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
cena za godzine


                   liczba zajec w miesiacu
rodzaj zajec | 1    | 2   | 3    |
------------|---------------------------------------
indywidualne| 50zl | 45zl| 40zl|
------------|---------------------------------------
grupowe      | 30zl|  25zl|20zl|
------------|---------------------------------------
kapele        | 50zl | 45zl| 40zl|
------------|---------------------------------------

 :D


nie mam podgladu na ceny wiec orientacyjnie ;)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Oczywiście jeżeli uczeń nie umie złapać G DUR no to jasne że sie coś nauczy.
Jeżeli chcecie robić biznes to jak najbardziej madra rzecz dużo ludków chce sie nauczyć grac na gitarze.Ostatnio nawet takiemu jednemu regulowałem gitarkę , chodzi do znajomego na lekcje po 3, 4 dychy za godzinę, chyba raz czy 2 razy w tygodniu. Wydał juz trochę kasy a naprawde nie widac porażajacych postępów (powiecie nauczyciel do dupy) nie do końca.

bo są też lepsi i gorsi uczniowie... i przy tych gorszych liczy się zaplecze pedagogiczne (na pewno pamiętacie ze szkoły nauczyciela który z jednej strony nie kosił a z drugiej umiał tak zainteresować tematem, że sami staraliście się poszerzyć waszą wiedzę w temacie... nawet gdy nie była to wasza dziedzina)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 10:23:57
wysłana przez nickos
46 Odpowiedzi
12923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 18:47:41
wysłana przez Stivo2005
22 Odpowiedzi
18998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 00:52:40
wysłana przez Bielack
12 Odpowiedzi
9461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 18:26:51
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
1271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain