Autor Wątek: instalacja emg  (Przeczytany 4750 razy)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
instalacja emg
« 17 Gru, 2009, 16:37:19 »
Montaż. Stare pickupy wywalone, zamienione potencjometry. Wszystko połączone jak na diagramie (trój pozycyjny przełącznik, 2 potki tonu i 2 potki głośności). Nie ma żadnego błędu. Po podpięciu gitary do wzmaka pojawia się tylko ogromny szum. Coś jest nieuziemione, jak dotknę strun i gołych potów szum lekko znika. Po uderzeniu w struny nie ma natomiast żadnego dźwięku. Może ktoś wie w czym rzecz. Na diagramach z emg nie uwzględniono 2 kabelków które się u mnie pojawiają. Od strony przełącznika idzie piąty kabelek, goła masa przylutowana do jednego z potencjometrów. Tak samo jak kabel oryginalnie przylutowany do potka i połączony z mostkiem. Jak je zlutuję (tak jak były oryginalnie) szum robi się mniejszy i dalej brak jakiegokolwiek dźwięku przy szarpnięciu strun. Może coś w przetwornikach jest zrąbane? Sam już nie wiem.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #1 17 Gru, 2009, 18:30:41 »
Zrób fote
Leweoczkomisiarysia

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #2 17 Gru, 2009, 19:02:34 »
Miałem to samo, odpowiadaja za to te dwa kabelki których nie ma, a są - weź je jebnij lutownicą do jakiego potka - musisz uziemić ten szit i wszystko bedzie chodzić jak należy ^^. Btw - tak zrobiłem w geście rozpaczy - ale z tego co pamiętam , kolejność nie gra roli (dałem lut na lut)
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2009, 19:06:50 wysłana przez Zbir »

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #3 17 Gru, 2009, 19:13:29 »
Zbir: zaraz przetestuję!

Problemem chyba jest przełącznik. Jak go dotykam słychać bardzo głośny stuk. Wychodzą z niego kable:
- czerwony - odpowiedzialny za bridge pickup
- biały - neck pickup
- zielony - output
- czarny - ground

Po wymięciu zielonego kabla szumy znikają ale nadal nie ma sygnału po uderzeniu w struny.
Na fotce niestety prawie nic nie widać, za dużo kabli. Całe połączenie wygląda dokładnie identycznie jak w obrazku:



Jest to nie wymagający lutowania system emg.

Pickup przy gryfie wyciągnięty - aby zminimalizować ewentualne błędy.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #4 17 Gru, 2009, 19:18:39 »
:P ja tam miałem zestaw " do lutowania" chociaż kupywałem jako "nie do lutowania" ( ale i tak trzeba było lutować do potków kabelki:P) . Objawy masz takie jak ja miałem - przylutuj (Zamasój) byle gdzie byle zamknąc obieg ( lub zatrzaśnij) Wogóle z tego co pamiętam to miałem też problem z jakimś dziwnym kabelkiem-pozostałością po starych pickupach... najprawdopodobniej też go dolutowałem byle gdzie, ew. wyrwałem xD (mało finezyjny jestem w kwesti napraw, majsterkowania:P).
PS: schematy mi mało mówią - traktowałem je raczej na zasadzie instrukcji do klocków lego :) , czyli " co zrobić byle było jak na obrazku , zapomniać, jak coś nie działa dolutować, jak jest czegoś za dużo - wyrwać:))
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2009, 19:20:23 wysłana przez Zbir »

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #5 17 Gru, 2009, 20:29:34 »
Nie działa:/

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #6 17 Gru, 2009, 20:33:05 »
QVD: za 3 tygodnie wszyscy przyjedziemy do Krakowa i Ci naprawimy :D
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: instalacja emg
« Odpowiedź #7 17 Gru, 2009, 21:18:35 »
No a ty myślisz, że na co ja się szykowałem?:D Zmieniałem moje vintidże na brutalne iemdżi co by obciachu nie było;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
10978 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2007, 11:32:48
wysłana przez skarhead
1 Odpowiedzi
1670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2008, 10:44:37
wysłana przez nikt
13 Odpowiedzi
8321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2013, 11:03:34
wysłana przez Vin$
16 Odpowiedzi
8893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 16:24:17
wysłana przez lolo3d
3 Odpowiedzi
2165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2016, 11:07:29
wysłana przez carolus89