Autor Wątek: Hatecode  (Przeczytany 2523 razy)

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Hatecode
« 28 Lis, 2009, 19:02:26 »


http://www.myspace.com/hatecode

Kapela z Hiszpanii, niedawno wypuścili EPke do ściągnięcia za free z neta. Z początku wydaje się, że to kolejna typowa metalowa gromadka, ale po kilku przesłuchaniach zacząłem wyłapywać naprawdę chwytające momenty. Na tyle mnie chwyciły, że postanowiłem iż zaposzczę wam linka a może i komuś też się spodoba! Zespół łączy elementy wielu stylów modern metalu, są synthy (Guilty Stench!), są połamane riffy i wszystko okraszone niskimi strojami i mocnym, rzekłbym nawet ciekawym wokalem.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #1 29 Lis, 2009, 00:10:51 »
Kurczę fajowe. Fest mi weszło :) Dzięki za namiar!
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #2 29 Lis, 2009, 01:02:46 »
fajne :). Lubię takie granie. a "hello Michael, I want to play a game" wymiata, dziwne że nikt na to jeszcze nie wpadł ;)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #3 29 Lis, 2009, 01:23:44 »
Fajne. :)

Takie trochę epickie miejscami. 8)

Niektóre pomysły mają takie że klękajcie narody. :headbang:

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #4 29 Lis, 2009, 02:22:34 »
grzeja az tyłek paruje i po cholere te melodyjne emo refreniki spiewane wciskaja w kazdy numer,to tylko kiedys udawało sie Soilwork'owi i nie brzmiało tak zenujaco jak to tylko intrygujaco bez pitu pitu zadnego
'Gulity Stench' no przeciez jak mozna  :facepalm:
nie no w 'Electra' i 'Games' przegieli juz  ???  Takie fajne riff'owanie prawie w kazdym wałku i..
a zreszta ich brocha. Ich znajomi krajanie w znajomych "RISE TO FALL'' to samo,jakis trend czy co ::)
Sie.. sie.. sie..

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #5 29 Lis, 2009, 10:32:46 »
DM przecież taki patent zaczął Killswitch Engage. To jest wpisane w taką muzę :)  Obadajcie sobie też majspejsa ich gitarzysty (Ivan Ibanez), gość fajne rzeczy robi. I dłuższe niż Lord :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #6 29 Lis, 2009, 14:29:41 »
niedawno wypuścili EPke do ściągnięcia za free z neta
gdzie można ściągnąć? Nie widzę na majspejsie..

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #7 29 Lis, 2009, 16:08:04 »
 
DM przecież taki patent zaczął Killswitch Engage. To jest wpisane w taką muzę :)  Obadajcie sobie też majspejsa ich gitarzysty (Ivan Ibanez), gość fajne rzeczy robi. I dłuższe niż Lord :P

Kilswitch? Cy ja wiem musiałbym posprawdzac daty na plytach i wgłebic sie w geneze a zreszta nie wazne kto zaczol tylko jak to dalej poszło,jak Kilswitch wypusciło druga płyte "Alive or Just Breathing" i jak zobaczyłem ten klip na MTV do "My Last Serenade" to mnie tak podcieło ze zajebalem zebami o podłoge. Fakt,jest tam ta melodyka ale to zupelnie inna klasa bo wszystko było wywazone w odpowiednich proporcjach ale jaka moc z tego biła,nawet  sam teledysk. Joel Stroetzel z tym Universe'm i wogole taki strzał ze nie było co zbierac. Potem Jak zmienili wokaliste poszli jednak własnie w ta strone melodyczno/piosenkowa i przestałem sie nimi interesowac ale potem zaczeły te kapele wyrastac jak grzyby po deszczu łaczac mocne uderzenie refrenikami spiewanymi i melodjami marnej jakosci ze wybacz  :facepalm: Nie wiedziałem w sumie ze dalej jest tyle zespołów wybierajacych ten schemat ale jakosciowo  to nawet nie ma co porównywac do protoplastów. Dla mnie straszny szajs,biorac pod uwage to ze Ci hiszpanie maja bardzo dobre ciezkie partie gitar, Szkoda ze rozmieniaja sie na drobne i tyle
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2009, 16:36:10 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #8 29 Lis, 2009, 16:57:08 »
Nie jestem historykiem gatunku, po prostu takie klimaty odnoszę do najbardziej znanej popularnie kapeli :) KSE zawsze jechało na tym samym usranym patencie "mocna zwrotka, melodyjny refren" i tak do zrzygania. Słuchałem ich przez dobry miesiąc w kółko aż w końcu zaczęło mi się wylewać :) W Hatecode przynajmniej nie jest to tak widoczne od razu. Podoba mi się takie połączenie melodii z napierdalańskiem. Od samego napierdalańska to macie zboki cholerne tony tych kapel co to się ich nazw nie da odczytać :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #9 29 Lis, 2009, 17:19:39 »
niedawno wypuścili EPke do ściągnięcia za free z neta
gdzie można ściągnąć? Nie widzę na majspejsie..

Hiszpańskiego nie umiesz? :)
http://www.megaupload.com/?d=WH0EISFN

Mi tam śpiewanie melodyczne bardzo podchodzi, ale najbardziej to podoba mi sie w Scar Symmerty

A Hate code, tak średniawo mi pasi.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hatecode
« Odpowiedź #10 29 Lis, 2009, 21:09:26 »
dzięęęękuuuuujęęęęę ę :) :-*