Autor Wątek: FM Strings  (Przeczytany 95182 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: FM Strings
« Odpowiedź #75 04 Wrz, 2012, 12:02:00 »
oh my.

muszę odgrzebać tabelę naprężeń.

http://fmstrings.pl/FM%20Strings%20tension%20chart%204.2011.pdf

zerknij i wyceluj w coś i będziemy walczyć.

dla 65tki nie ma naprężeń bo jak były testy robione, to jeszcze jej nie było w ofercie. zbieram się od dłuższego czasu do ponownych pomiarów, ale...no, jeszcze nie teraz.
Kilka razy do tego podchodziłem, aby ułożyć set po waszą 60 z w miarę równomiernymi naciągami, ale zawsze gdzieś po drodze mnie wywalało w okolice, które nie są pomierzone :( a widzę, że wg. tabeli te naprężenia potrafią w dość nieprzewidywalny, nierównomierny sposób rosnąć i opadać... :(

ED: kombinowałem tak:
A - 60 - 5,4
D - 44 - 5,2
G - i tutaj wszystko albo za miękkie, albo za twarde :/
C - 20w - 4,8
E - 16 - 4,7
A - 12 - 4,7

Tylko, że to będą dla mnie straszne makarony, dlatego wolałbym się opierać o tą 65...

A - 65 - 6? (strzelam)
D - 46 - 6,1 (choć nie podoba mi się ten wzrost na wypadek, gdybym zrobił okazyjnie dropa...)
G - 32 - 5,9 (jak to jest, że 28 jest twardsza od 30 i 32 jest twardsza od 34? cieńszy rdzeń i podwójna owijka?)
C - 24 - 5,5 (nie ma chyba nic bliżej)
E - znowu nie ma nic, co by do tego 5,5 pasowało :(
A - 13 - 5,5

Szczerze, to ciężko mi sobie wyobrazić na ile i w jaki sposób te różnice naprężeń będą odczuwalne pod palcem, gdy jak sam mówiłeś - nie tylko one mają znaczenie...

BTW, gdybyście robili pomiary raz jeszcze, to na jakich menzurach - 25,5"? Czy na innych też (bo ja np. mam 27")? :P
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2012, 13:17:16 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: