Autor Wątek: Nagrania studyjne - namiary, porady  (Przeczytany 128949 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Na stronie Systematic Productions znalazłem świetnego PDFa ze zbiorem porad dla zespołów odnośnie przygotowań do nagrań: http://dl.dropbox.com/u/285689/Systematic%20Productions/studio_checklist.pdf

Swoją drogą, min. Ola Englund, czy Adam Nolly Getgood polecają jego e-book o mixowaniu pop/rock/metal, jedyne 20 AUD. Ktoś zanabył może? Zamierzam zakupić po wypłacie, gość zdaje znać się na rzeczy.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Na stronie Systematic Productions znalazłem świetnego PDFa ze zbiorem porad dla zespołów odnośnie przygotowań do nagrań: http://dl.dropbox.com/u/285689/Systematic%20Productions/studio_checklist.pdf

Swoją drogą, min. Ola Englund, czy Adam Nolly Getgood polecają jego e-book o mixowaniu pop/rock/metal, jedyne 20 AUD. Ktoś zanabył może? Zamierzam zakupić po wypłacie, gość zdaje znać się na rzeczy.

Właśnie ja też chcę zanabyć, ale czekam aż ktoś zanabędzie i powie czy jest sens :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Na stronie Systematic Productions znalazłem świetnego PDFa ze zbiorem porad dla zespołów odnośnie przygotowań do nagrań: http://dl.dropbox.com/u/285689/Systematic%20Productions/studio_checklist.pdf

Swoją drogą, min. Ola Englund, czy Adam Nolly Getgood polecają jego e-book o mixowaniu pop/rock/metal, jedyne 20 AUD. Ktoś zanabył może? Zamierzam zakupić po wypłacie, gość zdaje znać się na rzeczy.

Ja planuję, może chcesz się złożyć?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Zanabyłem ale póki co przebrnąłem przez 1/4 z powodu innych priorytetów. Nie jest to dogłębny poradnik, pewne zagadnienia są opisane bardziej szczegółowo, inne mniej. Z pewnością bardzo fajnie się czyta i można złapać feela generalnej filozofii przedsięwzięcia (z poziomu autora oczywiście). Więcej napiszę jak przeczytam.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Na stronie Systematic Productions znalazłem świetnego PDFa ze zbiorem porad dla zespołów odnośnie przygotowań do nagrań: http://dl.dropbox.com/u/285689/Systematic%20Productions/studio_checklist.pdf

Swoją drogą, min. Ola Englund, czy Adam Nolly Getgood polecają jego e-book o mixowaniu pop/rock/metal, jedyne 20 AUD. Ktoś zanabył może? Zamierzam zakupić po wypłacie, gość zdaje znać się na rzeczy.

Ja planuję, może chcesz się złożyć?
Planujesz dalej?


Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Powiem wam, warto wydać te pieniądze na ten poradnik :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Owszem, warto wydać te 70zł. Niby tylko e-book, ale przyjemnie się go czyta. Wprawdzie większość rzeczy już dawno wiedziałem, ale kilka zmian w moim trybie pracy zmieniłem na lepsze, wydajniejsze. Nieco ogólnie są poszczególne elementy potraktowane, ale dają pojęcie, czego się spodziewać/unikać podczas mixu, jeśli nie mieliśmy z tym nigdy do czynienia albo mieliśmy, ale się gubimy. Chętnie zobaczyłbym jakieś inne wydawnictwo Hamidovica, skupione konkretnie na jednym temacie, np. miksie perkusji lub wtyczkach VST. Ogółem polecam, choć wolałbym by dokładniej wytłumaczył powody używania określonych technik i ewentualnie podał konkretne przykłady użycia.

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Sa w tym ebooku rozdzialy nt masteringu ? Glownie mowie tu o loudness war i jak osiagac podobne poziomy jak te komercyjne nagrania.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie, poradnik jest wyłącznie o miksie. Jest rozdział poświęcony o tym, co można zrobić na sumie, żeby poprawić mix, ale nie jest to typowy mastering.

Swoją drogą, doczytałem rozdział o gitarach i średnio mi się podoba, jak je potraktował. O kompresji prawie nic, EQ stosuje tylko by wycinać poszczególne częstotliwości - w zasadzie nic ciekawego się nie dowiedziałem.

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Aha to lipa. Bo wlasnie ten temat mnie najbardziej interesowal. Jak zrobic w miare transparentny master zeby bylo w odpowiednio glosno i bez strat na jakosci.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Obadaj sobie poradnik/manual do wtyczki Izotope Ozone, jest tam dość prosto wyłożone o masteringu, nie tylko przy użyciu tej wtyczki, ale i ogólnie.

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Dzieki, sprawdze na pewno.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Przeleciałem cały temat, wiele nie znalazłem :D
Przymierzamy się do nagrania pierwszej płyty z moim zespołem. Metal alternatywny. Ciężko opisać co konkretnie gramy, dużo numetalowych riffów (które ssą), i babski wokal (nie tylko wokal ssie).

Teraz pytanie. Macie jakieś ogarnięte studia nagrań gdzie wartobyłoby wbić, i tam zrobić tę płytę? Chciałbym się zamknąć w okolicy 9k z 9 kawałkami. Hertz, Heinrich House czy Perlazza odpada :P

I teraz lokalizacja, preferuję raczej dół mapy. Jesteśmy z Rzeszowa, więc wygodniej, taniej i lepiej będzie nam szukać czegoś w okolicy, niż pakować się w auto i ruszać w cudowną podróż nad morze.

Ktoś, coś?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Przeleciałem cały temat, wiele nie znalazłem :D
Przymierzamy się do nagrania pierwszej płyty z moim zespołem. Metal alternatywny. Ciężko opisać co konkretnie gramy, dużo numetalowych riffów (które ssą), i babski wokal (nie tylko wokal ssie).

Teraz pytanie. Macie jakieś ogarnięte studia nagrań gdzie wartobyłoby wbić, i tam zrobić tę płytę? Chciałbym się zamknąć w okolicy 9k z 9 kawałkami. Hertz, Heinrich House czy Perlazza odpada :P

I teraz lokalizacja, preferuję raczej dół mapy. Jesteśmy z Rzeszowa, więc wygodniej, taniej i lepiej będzie nam szukać czegoś w okolicy, niż pakować się w auto i ruszać w cudowną podróż nad morze.

Ktoś, coś?

Invent Sound Studio, kawał drogi od Ciebie, ale i stawki i jakość nagrań to rekompensują. Do tego Szymon jest człowiekiem motywującym do wyciśnięcia z Was dużo więcej niż sami się spodziewacie.

https://www.facebook.com/InventSoundStudio/
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
235373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
100 Odpowiedzi
43839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2012, 02:33:43
wysłana przez Phoenix
3 Odpowiedzi
5326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
2792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2015, 17:16:22
wysłana przez GhostAT69
0 Odpowiedzi
1549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2016, 22:49:40
wysłana przez fudasfudas