Autor Wątek: Gitara StarSound za 300zł i bat-przemyślenia  (Przeczytany 68382 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Omijając szczegówły i kontekst można udowodnić wszystko.

właśnie sam to robisz

Wyrwałeś z kontekstu to o czym wspomniałem, a niezbyt lubię robić offtop w takim stylu. Tym bardziej że ostatnio rzadko wpadasz na forum i ten post ma jedynie na celu bronić Rotera. No ale od początku skoro już zacząłeś

Główka to dokładna kopia główki z Ultratone i VP ESP.



Pierwszy rzut oka i widać od którego momentu jest wydłużona nienaturalnie. Jedyne uzasadnienie takiego wydłużenia to dla mnie chęć wsadzenia większej ilości kluczy niż jest obecnie. Jeśli miała to być 8 strunówka to byłyby raczej symetrycznie 4+4 a nie są nawet na tym samym poziomie, 9 strunówka główka OK ale wtedy gryf zbyt wąski. Więc nie widzę uzasadnienia żeby przedłużać ja w taki sposób. Pomijając już nawet estetykę to po co dawać taki duży kloc który będzie działał jak dźwignia i powodował przy barytonie i tylu progach słabe wyważenie instrumentu?

Nigdzie nie napisałem że MAHOŃ jest słaby w tym instrumencie. Zwróciłem uwagę na top, że przy flame top to on nie stał nawet. A tekst "musisz zobaczyć na żywo" słyszałem już tyle razy że i tak w to nie uwierzę. Jeśli robisz fote z lampą błyskową prosto na deskę i nie widać jak wyglądają słoje to albo znaczy że ich tam nie ma albo że jest źle gitara pomalowana i nie ma ich podkreślonych tak jak pisałem o przecieraniu, ciemna bejca, kolor, potem lakier. Tutaj jest lekki rysunek tylko na środku dechy, reszta prawie plain, zero bookmatch. Top jest słaby

Ale kxk to 1 czesciwoy gryf z plus mahoniowe skrzydła i koniec, no żeczywiście rewelacja w sztuce lutniczej (no offense), co nie widac klejenia w KXK, jak ktoś nie wie gdzie szukac to może nie widzi :)

A gdzie pisałem że jest to rewolucja w sztuce lutniczej? Gdzie napisałem że nie widać klejeń?

Rzuciłem przykład co i jak dopracowane dostajemy za podobną cene do gitary Rotera ze zdjęć. Tak trafiło że użyłem akurat przykładu tych dwóch firm, mógłbym wybrać prawdopodobnie dwie dowolne inne.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
8147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 12:03:02
wysłana przez wuj Bat
95 Odpowiedzi
50045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2011, 08:25:18
wysłana przez wuj Bat
39 Odpowiedzi
15049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2010, 21:17:38
wysłana przez youshy
12 Odpowiedzi
11212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2011, 09:25:34
wysłana przez wuj Bat
Słuchawki do 300zł

Zaczęty przez wiertara Hardware

4 Odpowiedzi
4367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 13:33:08
wysłana przez kermcio