Autor Wątek: mayonesa pojebalo??  (Przeczytany 60347 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #50 16 Sie, 2008, 09:37:33 »
dolar idzie w gore, tak samo jak euro, przez tego idiote co poleciał samolotem do Gruzji i wojne Rosji wypowiada :/ Kurwa...
Co prawda to Prawda,jeszce nam rosjanie za tego kretyna nakopią po dupskach  :(
Szacun Men!  :evil:

Heeh narazie nic się nie stanie, Rosjanie to cierpliwy naród. Wystarczy że za parę miesięcy wstrzymają import naszego mięsa i mamy mega problem gospodarczy o a tym że nam wania przykręci kureczek z gazem to nie wspominam.  A na koniec kaczory powiedzą że to wszystko wina rządu Tuska. A moderatorzy powiedzą-"to nie odpowiedni temat na takie rozmowy" :D
Swoją drogą ten dolar to podrożał o 2, 4 grosze ? Bo nie sprawdzałem ostatnio-oświećcie mnie

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #51 16 Sie, 2008, 09:56:42 »
prawie o dwadziescia ;)
Łe tej.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #52 16 Sie, 2008, 10:49:50 »
 :o
No to mayo faktycznie będzie znowu konkurencją ;) Ja tam w nich wierze i cały czas marze o regiusie, tylko póki co ma chorą cenę.
Swoją drogą mimo że dolar był taki tani to jakoś sie polscy dystrybutorzy nie pokwapili się zejść stosownie z ceny wzmaków/gitar zwłaszcza Lauda Audio ale inni przecież też.
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2008, 11:03:34 wysłana przez lokibalboa »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #53 16 Sie, 2008, 11:03:54 »
A moderatorzy powiedzą-"to nie odpowiedni temat na takie rozmowy" :D

nieeee.... moderatorzy napisza - wypierdalac na onet z polityka, nie brudzic mi tu kartoflami

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #54 16 Sie, 2008, 11:16:18 »
Lauda zareagowala - Gibole i Peaveye sa sporo tansze. LP Classic za 5,5k do wyrwania, nizsze modele za 2,5 - kto 10 lat temu myslal ze Gibson bedzie tak tanio do wziecia? :D albo ze 6505 bedzie kosztowal 2,9 nowy (pomijam fakt ze tyle kosztuje ale go nie ma ;) )
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2008, 11:18:35 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #55 16 Sie, 2008, 12:37:04 »
Musictoolz tez, zrobili obnizke na caly asortyment, bedzie dzis w newsie (mialem dodac 2 dni temu), laude tez bym dodal, ale ze tak powiem, nie sa zainteresowani wspolpraca

e; ciekawe na ile Mayones bylby nia zainteresowany ;) Ja bym byl!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #56 16 Sie, 2008, 21:18:42 »
regius to swietna gitara, ale zupelnie nie rozumiem czemu one kosztuja prawie 8 klocków :/

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #57 14 Wrz, 2008, 16:48:54 »
Jeszcze zobaczycie że w Mayo ceny polecą w górę ze względu na destabilizację złotówki i rosnące kursy walut obcych!

Niech żyje Mayo! :D

A co do konkurencyjności, wszystko teraz leci w górę, szczególnie usługi, lutnicy też zresztą, bo skoro niania może sobie w ciągu pół roku zwiększyć zarobek o 25% to czemu lutnik ma być gorszy... i w tym chyba nic nam już nie pomoże, ani zmiana na ojro, ani jej brak, a już na pewno nie destabilizacja złotówki.. jesteśmy Panowie w ciemnej srace (cytując za Joulsem z Pulp Fiction...).

Pzdro
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #58 14 Wrz, 2008, 22:19:31 »
swoja droga, myslalem ze to ceny polskie zostaly dostosowane do tego co biorą chlopaki za granicą za gitay, a tutaj dzisiaj przegladam cennik mayo w holandii i tam za setiusa gtm spiewaja 1350 ojro . czyli prawie o polowe wiecej niz w PL!

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #59 15 Wrz, 2008, 08:31:19 »


...skoro niania może sobie w ciągu pół roku zwiększyć zarobek o 25% to czemu lutnik ma być gorszy... i w tym chyba nic nam już nie pomoże...

Proste, wystarczy zostać nianią...

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #60 15 Wrz, 2008, 13:21:15 »
swoja droga, myslalem ze to ceny polskie zostaly dostosowane do tego co biorą chlopaki za granicą za gitay, a tutaj dzisiaj przegladam cennik mayo w holandii i tam za setiusa gtm spiewaja 1350 ojro . czyli prawie o polowe wiecej niz w PL!
No tak, ale weź poprawkę na to co idzie do nas a co idzie do nich(czytaj: u nas zostaje to, co by się nie sprzedało za tyle za granicą). Chociaż 4.5k zł za Setiusa to przegięcie - nie wierzę w możliwości Mayo aż tak, żeby tyle forsy wręczyć im za tę gitarę. :P

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #61 15 Wrz, 2008, 13:57:43 »
Pozatym to też nie do końca przecież tak, że Mayo zarabia 100% więcej na patykach sprzedawanych za granicą. Tamtejsze  sklepy nie wystawiają ich przecież za darmo, gitara sama też do Frankfurtu nie dojdzie, a my na mayones.pl mamy sprzęt prosto od producenta ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #62 15 Wrz, 2008, 14:07:16 »
tylko ze ceny ze sklepu mayo sa sugerowanymi dla sklepow muzycznych, jak wejdziesz na jakas strone to najczesciej sa takie same. wiec teoria sie sypie chyba ze dostaniesz rabat u producenta
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #63 15 Wrz, 2008, 14:17:37 »
Ja nie twierdze, że mayo sprzedaje tanio  albo że ceny za granicą są droższe tylko tyle ile muszą. Chodziło mi tylko o to że nie można w ciemno zakładać, że na zachodzie Mayo zarabia na wiosłach dokładnie o tyle więcej o ile te wiosła są droższe w zagranicznych sklepach.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #64 15 Wrz, 2008, 17:03:07 »
tylko ze nie wydaje mi sie zeby transport i marza sklepu wynosily 1500 zł

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #65 15 Wrz, 2008, 17:07:34 »
+ marza dystrybutora. Jezu, na jakim Wy swiecie zyjecie :/

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #66 15 Wrz, 2008, 17:12:22 »
Przecież napisałem to w pierwszym swoim zdaniu. Pozatym jak Sinner napisał o warunkach na jakich handluje Mayo za granicą możemy tylko spekulować.

Elastyczność cenowa popytu jest inna w Niemczech niż w PL to Mayo może sobie też inne ceny tam kształtować, a do tego sami napisaliście, że nie 'za darmo' bo jakość tych robionych na eksport jest wyższa.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2008, 17:14:02 wysłana przez Harvest »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #67 15 Wrz, 2008, 17:22:05 »
Bez sensu... czyli jak? mayones specjalnie spierdala wykonczenie gitar na krajowy rynek? Po za tym, sprawa kluczowa - na ilu Mayonesach eksportowych graliscie?

Wazna sprawa, ja wiem, ze dla wiekszosci userow nienawisc do krajowego Mayonesa to obowiazek i element poprawnosci politycznej sevenstring.pl ale badzmy rzeczowi

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #68 15 Wrz, 2008, 17:24:42 »
Taka teza została tu postawiona. Ja eksportowego Mayo na oczy nie widziałem, może za mało podkreśliłem to 'napisaliście'.

Zresztą nie do końca o to mi chodziło w tym poście. Chciałem tylko zauważyć, że wnioskowanie zysków na podstawie ceny nie mając pojęcia o warunkach ekonomicznych w jakich działa Mayo jest troche jak wróżenie z fusów.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2008, 17:26:21 wysłana przez Harvest »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #69 15 Wrz, 2008, 18:22:30 »
mnie to tylko wkurwiają bo EXG7 w barytonie nie chcą zrobić a tak to looz a zawiodłem sie na 6 stringowym Regiusie wykonczenie było straszne lakier jakis dziwny to majne Flame lepiej wygląda ale obadał bym innego regiusa naj 7
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #70 15 Wrz, 2008, 20:10:44 »
Czesc

" nienawisc do krajowego Mayonesa to obowiazek i element poprawnosci politycznej sevenstring.pl "

interesuje mnie mało i wypowiem się co nieco w temacie.
Grałem w PL na 2 regiusach - jeden był 6 strunowy, drugi 7 z pickupami DiMarzio. W Niemczech grałem także na regius 7 strun (nie pamiętam pickupów)...
Oczywiście porównania na odległość i w różnych okresach czasu są wątpliwe - ale jak dla mnie nie było wielkich różnic między tymi "lokalnymi Mayo" a tymi "exportowymi".  A w wykończeniu nie mogłem się ŻADNYCH różnic/defektów dopatrzyć.
Tak, tak, gram na Mayo i jestem mało wiarygodny, ale mi to lata... Jak dla mnie gitary ok, a co do cen...
Jak z samochodami w salonie... nie pójdziesz, nie pogadasz to rabatu nie będzie - ja za swoje SETIUSY zapłaciłem "lekko mniej" niż jest napisane na stronie MAYO, ale zaznaczam że to nie były moje pierwsze MAYO, więc może też stąd "rabaciki"

a i tak najważniejszy jest "the man behind the patyk"

Zdrawo 
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #71 15 Wrz, 2008, 20:16:45 »
Tak, Mayo daja (lub dawali) rabat, przy kolejnym zakupie. Po nabyciu mojej 6ki ustalalismy specyfikacje kolejnych 2 gitar i o rabacie byla mowa. Niestety do dealu nigdy nie doszlo, a cala konwersacja zakonczyla sie w iscie moim stylu. No coz, wkurwow pochamowac nie umiem

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #72 16 Wrz, 2008, 01:30:09 »
tez jestem uzytkownikiem ich wyrobów zadowolonym mimo ze wyrób tani ale obsługa jest do pupy
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #73 16 Wrz, 2008, 17:43:47 »
Chciałem tylko zauważyć, że wnioskowanie zysków na podstawie ceny nie mając pojęcia o warunkach ekonomicznych w jakich działa Mayo jest troche jak wróżenie z fusów.

Tak generalnie, rozliczanie producenta, sprzedawcy, pracodawcy, jest bardzo często wielką głupotą, bo cholera wie, może oni robią gitary za 500 zł, a cały zysk idzie na promocję, albo równie dobrze zrobienie gitary kosztuje ich 10k, ale mają fundusz od kosmitów, na rozwój kultury i sztuki, zanim w ziemie pierdolnie wielka chmura antymaterii (sory, za dużo się Pilipiuka naczytałem :D).
Wiadomo, mamy każdy jak stoimy, kontakt z lutnikiem, albo nawet kilkoma, mamy też lutników na forum, profesjonalnych czy też amatorów, którzy mogą się wypowiedzieć o koszcie wyprodukowania tego i tamtego, ale jest jeszcze cała masa innych głupot, o których wiedzieć możemy więcej lub mniej, a składają się na to koszty transportu, dystrybucji, rozwoju kapitału firmy (przecież takie Mayo inaczej patrzy na produkcję niż Pan Władzio który robi se od czasu do czasu gitary w garażu (nie, nie ma tu żadnych pojazdów ani niemiłych aluzji do użytkowników forum ;p)), dalej promocja (no choćby gitary dla muzyków sponsorowanych przez mayo, nie biorą się przecież znikąd, reklamy w necie czy inne gówna to też kosztuje, a i pytanie jak sklep w niemczech czy holandii ma wiedzieć że jest coś takiego jak gitary od Mayo i dlaczego ma je chcieć spróbować sprzedawać)... Dobra, zamykam już japę...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: mayonesa pojebalo??
« Odpowiedź #74 17 Wrz, 2008, 01:48:59 »


 (sory, za dużo się Pilipiuka naczytałem :D).


nie jestem sam uff
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "