Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529306 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1725 25 Lis, 2013, 11:02:41 »
Byłem w sobotę w kinie (ostatnio byłem chyba 3 lata temu) na Igrzyskach Śmierci i tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu że na kino po prostu szkoda wydawać kasy. Film nudny, chciałem wyjść z kina po godzinie, tylko żona chciała oglądać więc zostałem. Przez ponad 2 godziny trwania filmu praktycznie nic się nie działo a cały film ratowała Jennifer Lawrence swoją ładną aparycją.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1726 25 Lis, 2013, 11:05:06 »
Na kino nie szkoda kasy. Szkoda na kiepskie filmy :)
return to monke

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1727 25 Lis, 2013, 11:23:19 »
Man of Steel

Superman jest jednym z moich mniej lubianych bohaterów ale w tym wcieleniu bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W sumie podobna klasa filmu co Batmany Nolana.

Elysium

Takie tam amerykańskie fiu-bdziu z efektami, akcją i pozytywnym przesłaniem. Pamiętając trailery sądziłem, że będzie więcej rzeczy typu bullet-time czy ciekawych ujęć walk, a w gruncie rzeczy były dwa-trzy takie. Niewymagające kino.

Pacific Rim

Pierwsze 10 minut filmu, tak do tytułowego napisu to w zasadzie cały film. Zostaje opowiedziane i pokazane w zasadzie wszystko o czym będzie film. Fajnie się oglądało. Szkoda, że takich efektów nie było jak miałem 5-7 lat, kiedy to jarałem się Godzillą, Robot Jox'em, Transformersami i japońskimi bajami o walkach robotów. Fabuła oczywiście prosta jak budowa cepa, ale dla wizualnej strony całkiem warto.

Only God Forgives

Widać styl kolesia od Valhalla Rising. Długie, staranne ujęcia, chociaż jak na film akcji (?) momentami mogłoby być szybciej. Na początku podobała mi się muzyka, potem zrobiło się trochę monotonnie. Przez scenerię, oświetlenie i główną postać miałem skojarzenie z Drive.


Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1728 18 Gru, 2013, 22:40:24 »


Powiem tak:
- Najlepszy film jaki widziałem w tym roku
- Jeden z najlepszych filmów z akcją w space
- Jeden z najlepszych filmów jeśli chodzi o wykorzystanie komputera do tworzenia rzeczywistości
- Bardzo dobry soundtrack
- A Sandra Bullock jest zajebiaszcza! Jutro znów oglądam ten film!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1729 19 Gru, 2013, 23:53:52 »
Krudowie, 2013



Fantastyczne, oglądałem już dwa razy :) Po raz kolejny u mnie

10/10
Paczki z głów!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1730 20 Gru, 2013, 00:01:43 »
Vanishing Point. Pierwszy raz od chyba 15 lat, jeśli nie więcej. Nadal uważam że jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

Oprócz tego w zeszłym miesiącu widziałem ze 20-25 gównianych filmów sensacyjnych ale chyba szkoda gadać :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1731 20 Gru, 2013, 08:55:10 »
A ja znowu:



Sentyment.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1732 28 Gru, 2013, 04:07:07 »
Zacząłem oglądać  w liczbie mnogiej, a piszę niestety już w pojedynczej:
Mud, (Uciekinier) 2012

Oczywiście polski tłumacz jak zwykle wiedział lepiej... :facepalm:



Zawsze powtarzałem, że nie ma nic lepszego, niż europejski pomysł/reżyser/scenarzysta i amerykański budżet! I Matthew McConaughey, w którego po ostatnich badziewiach kompletnie straciłem wiarę, a który wstrząsowo przywraca ją - prosto i skutecznie. Po raz n-ty, co zrobić:

10/10
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1733 28 Gru, 2013, 16:35:50 »
Ja ostatnio się wziąłem za odświeżenie sobie całej twórczości Polańskiego (szczególnie tej wczesnej)...

Chinatown - 9,5/10, jak ktoś nie widział, bardzo polecam. Sam nie lubię noir, gatunek ten jest dla mnie zbyt sztywny i staroświecki, ale ten film bardzo mi się spodobał, zarówno pod kątem opowiedzianych historii oraz kunsztu pracy reżysera. Uwielbiam grę Jacka Nicholsona odkąd obejrzałem "Lśnienie", tutaj również się popisał, wspaniała rola Johna Hustona, dawno nie widziałem równie charakterystycznego czarnego charakteru, który by wzbudzał niechęć już pierwszymi słowami, które wypowiedział. Gdyby to był normalny kryminał, może dałbym dyszkę, ale niestety niektóre cechy noir frustrują nawet w tym przypadku (np. to Chandlerowskie bicie po twarzy kobiety).

Dziecko Rosemary - 9/10, dość ciężki film, niemniej również bardzo polecam. Skłania do przemyśleń, sama fabuła wciąga jak diabli (hehe), jeden z najlepszych filmów grozy, jakie widziałem, może nieszczególnie straszny, jednak trzymający w napięciu, a nawet skłaniający do refleksji. Uniknięto tutaj kiczu, od którego ciężko IMO uciec w tym gatunku, jednak pojawia się odrobina humoru (ta sekta satanistyczna składa się głównie z niepozornych emerytów). Dałbym dychę, ale wkurzają mnie otwarte zakończenia, nie to, że są gorsze, ale frustrują mnie, szczególnie w tym przypadku. :D

Nóż w wodzie - 7/10, niektórzy uważają to za jedno z najwybitniejszych dzieł w historii kinematografii, dla mnie nudniawy, jedynie z potencjałem na coś naprawdę niezłego. Nie będę pisał recenzji, bo muszę go obejrzeć jeszcze raz, może wtedy lepiej do mnie przemówi...



Z nowszych, oglądałem jeszcze Red, kino pokroju "Niezniszczalnych", czyli niezła obsada i rozwałka ze sporą dawką absurdalnego humoru. Ode mnie 8/10, bo naprawdę mi się podobało (w przeciwieństwie do "Niezniszczalnych"). Widziałem też "Boy A", nietypowy film, moim zdaniem zbyt nudny i monotonny, pomimo że z ciekawym zakończeniem i wgl dojrzały - 6,5/10

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1734 28 Gru, 2013, 17:29:35 »
Wilk z Wall Street. Super fajny film.
9,5/10
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1735 28 Gru, 2013, 20:17:49 »
 To ten o tym jak fajnie być jednym z tych bankowych skurwysynów odpowiedzialnych za światowy kryzys?
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1736 30 Gru, 2013, 11:31:40 »
TAK :D !

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1737 30 Gru, 2013, 13:57:25 »
Hobbit. Smaug niszczy.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline piotras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1738 30 Gru, 2013, 14:53:33 »
Nowy Riddick - elegancki ;D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1739 30 Gru, 2013, 16:15:27 »
Wilk z Wall Street 10/10, jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem

Hobbit 8/10, Smaug faktycznie super
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1740 30 Gru, 2013, 20:40:50 »
Sytuacja odwrotna do Władcy Pierścieni, gdzie wycinali motywy robiąc film. Tutaj zaobserwowałem kilka niekoszernych ;)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1741 30 Gru, 2013, 20:45:14 »
Tam walić czy koszerne czy nie koszerne - dla mnie filmy to luźna interpretacja Tolkiena. I to całkiem zajebista luźna interpretacja :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1742 01 Sty, 2014, 22:32:48 »
A ja się na hobbicie nowym zawiodłem jak na niczym w zeszłym roku. Gdyby nie Smaug, Bilbo i ładne obrazki to z całym moim fanbojstwem nie oceniłbym wyżej niż kac wawa. Chyba najlepszym podsumowaniem jest "what have we done" na końcu :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1743 01 Sty, 2014, 23:05:18 »
A ja się na hobbicie nowym zawiodłem jak na niczym w zeszłym roku. Gdyby nie Smaug, Bilbo i ładne obrazki to z całym moim fanbojstwem nie oceniłbym wyżej niż kac wawa. Chyba najlepszym podsumowaniem jest "what have we done" na końcu :D

Paczki z głów!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1744 01 Sty, 2014, 23:08:05 »
Po ostatniej scenie poczułem się jak ten właśnie rogacz :D

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1745 03 Sty, 2014, 10:53:02 »
Po raz enty  :headbang:

Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1746 03 Sty, 2014, 11:46:41 »
Zacząłem oglądać  w liczbie mnogiej, a piszę niestety już w pojedynczej:
Mud, (Uciekinier) 2012

A mi nie podszedl kompletnie. Strasznie nudny i rozwleczony jest ten film, czego nie ratuja - moim zdaniem - fajne postaci bohaterow. 7/10 ale tylko za fajne postaci i ZAJEBISTY akcent.

A i Riddicka wczoraj ogladalem. Tak ze 4.5 na 10 moge dac. Kiepski jest, Riddick za malo Riddickowy jest, zamiast badassa jest takinijakitaki osilek.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1747 07 Sty, 2014, 14:06:50 »
Hansel i Gretel Łowcy Czarownic: http://www.filmweb.pl/film/Hansel+i+Gretel%3A+%C5%81owcy+czarownic-2013-520860

Jeśli ktoś lubi klimaty z przymrużeniem oka w stylu Van Helsinga, to film mu się spodoba. Ja podszedłem na luzie do tematu i dobrze się bawiłem. Daję 7/10.

Pokłosie: http://www.filmweb.pl/film/Pok%C5%82osie-2012-624892
poważny film z bardzo dobrą grą aktorską. Daję mocne 9/10

Sęp: http://www.filmweb.pl/film/S%C4%99p-2012-562954
Szybko domyśliłem się o co kaman, więc za bardzo mnie nie porwał. W niektórych momentach Grabowski i Olbrychski tak gadają, że ciężko coś zrozumieć. Z tego powodu daję 6.5/10

Hans Klos: Stawka większa niż śmierć: http://www.filmweb.pl/film/Hans+Kloss.+Stawka+wi%C4%99ksza+ni%C5%BC+%C5%9Bmier%C4%87-2012-623521
Spodziewałem się wielkiej kupy. A mimo drobnych niedociągnięć i nie zawsze dobrych efektów, film daje radę :) 6/10

Hobbit: Pustkowie Smauga: http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Pustkowie+Smauga-2013-469867
Uwielbiam Tolkiena i klimaty fantasy, a Jackson odwalił kawał dobrej roboty. Mimo wprowadzonych zmian w stosunku do książki daję mocne 9/10

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1748 07 Sty, 2014, 15:37:47 »

Takiego beznadziejnego zakonczenia, to ja dawno nie widzialem. Juz w Dexterze koncowka byla lepsza. Poza tym caly film dosc nudny, starali sie aby byl klimatowy tylko nie do konca wyszlo. Duzo gadania, pare dziwnych rzeczy, postrzelali, znow pogadali i raptem koniec. Ot, bez puenty, bez zakonczenia. I nie, ze po filmie rozkminiamy nad tematem, czy cos.  4/10

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1749 07 Sty, 2014, 23:59:52 »
( Obraz usunięty.)
Kapitan Phillips - historia o porwaniu kontenerowca, dobry film, trzyma w napięciu, bez amerykańskiego patosu, z dobrą grą aktorską. Ciekawy i warty obejrzenia. 8/10
Paczałem ostatnio. Trzymał mnie w napięciu skurczybyk jak zwarcie w transformatorze. Co zrobić - znów daję 10/10 ;)
Paczki z głów!