Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529319 razy)

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #650 02 Lis, 2010, 18:09:59 »
Ravenous

Niezwykle oryginalny film. Nie będę opowiadał o czym.
Zobaczta se trejlera
Mocne 8/10.

Dałbym więcej, gdyby film był przynajmniej godzinę dłuższy. Jest tak cholernie klimatyczny, że chętnie oglądałbym go jako serial, tak przyjemnie mi robi. Może budżetu nie starczyło, bo po połowie wszystko się wyjaśnia i klimat zaczyna znikać. Ale przez ponad pół filmu atmosfera jest magiczna.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #651 07 Lis, 2010, 03:39:12 »
cop out (2010)

Willis jest jednym z niewielu aktorów którzy im starsi są tym lepiej się ogląda filmy z nimi.. cop out dowodzi tego jako któryś już z kolei film. Nie wymaga wiele od widza, jest luźną, wesołą komedią na piątkowy wieczór we dwoje. Ode mnie 8/10

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #652 07 Lis, 2010, 14:35:45 »
Łomatko, osiem to ja nie wiem, czy Szklanej Pułapce bym dał. Oglądałem ten film podczas podróży pociągiem, żeby się z nudów przesuwanym oknem w przedziale nie zabić i tylko do tego według mnie się nadaje. Jest przewidywalny i infantylny, ode mnie 5/10.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #653 07 Lis, 2010, 18:39:12 »
terror obejrzyj sobie Red, moim zdaniem to lepszy film niż cop out, też nic nie wymaga od widza ale ogląda się lepiej

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #654 07 Lis, 2010, 19:32:16 »
oglądałem, też mi się podobał :). Ale Lubię Willisa, może stąd moja ocena- mnie się cop out podobał :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #655 07 Lis, 2010, 20:16:01 »
terror obejrzyj sobie Red, moim zdaniem to lepszy film niż cop out, też nic nie wymaga od widza ale ogląda się lepiej

Właśnie skończyłem, idealny film na dzień bez mózgu :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #656 07 Lis, 2010, 20:48:42 »
cop out (2010)
Willis jest jednym z niewielu aktorów którzy im starsi są tym lepiej się ogląda filmy z nimi.. cop out dowodzi tego jako któryś już z kolei film. Nie wymaga wiele od widza, jest luźną, wesołą komedią na piątkowy wieczór we dwoje. Ode mnie 8/10

Sorry, ale myślę że Kevina Smitha stać naprawdę na dużo więcej, do tego Willis.
8 - subiektywizm = 4 :P
mniut i piah

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #657 07 Lis, 2010, 21:14:01 »
Essential killing - odradzam. Wybrałem się z małżonką i srodze się zawiedliśmy. Tak jak w słynnym filmie "o facecie w łódce", tutaj mamy faceta bez łódki, który nie płynie a ucieka i poza tym nic. Siedzisz, zastanawiasz się o co chodzi, a potem są napisy.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #658 07 Lis, 2010, 21:21:05 »
ja za to nie lubię Smitha :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #659 09 Lis, 2010, 08:55:34 »
Robin Hood (2010)



E! Nie jest źle! Inna sprawa, że oglądanie w źwięku 5.1 z (uwaga!) customowymi ustawieniami kodeka audio - dodaje co najmniej 1 pkt. do oceny. Jest to prequel - i to całkiem zgrabny fabularnie. Oczywiście - to nie jest thriller psychologiczny, tylko sfilmowana legenda, więc też należy się inna skala ocen. Ale film jest odbajkowiony, nie ma Michaela Praeda (choć jeszcze żyje ;)), nie ma Herna! Jest w zasadzie XIw. film akcji ;) Dobrzy są dobrzy, kobiety mają (oczywiście!) piękne długie włosy, źli są źli. Ale dobrze się ogląda, fabuła jest spójna i jasno przedstawiona.
Trzeba dać 8/10, chociaż +1 jest za tak ładną kopię od mojego kochanka - któremu to dziękuję niniejszym!

A! Ridley się troszki zapętlił! ;):
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #660 09 Lis, 2010, 11:12:17 »
Robin Hood (2010)

( Obraz usunięty.)

E! Nie jest źle! Inna sprawa, że oglądanie w źwięku 5.1 z (uwaga!) customowymi ustawieniami kodeka audio - dodaje co najmniej 1 pkt. do oceny. Jest to prequel - i to całkiem zgrabny fabularnie. Oczywiście - to nie jest thriller psychologiczny, tylko sfilmowana legenda, więc też należy się inna skala ocen. Ale film jest odbajkowiony, nie ma Michaela Praeda (choć jeszcze żyje ;)), nie ma Herna! Jest w zasadzie XIw. film akcji ;) Dobrzy są dobrzy, kobiety mają (oczywiście!) piękne długie włosy, źli są źli. Ale dobrze się ogląda, fabuła jest spójna i jasno przedstawiona.
Trzeba dać 8/10, chociaż +1 jest za tak ładną kopię od mojego kochanka - któremu to dziękuję niniejszym!

A! Ridley się troszki zapętlił! ;):
( Obraz usunięty.)
Ależ Batmanie!

Ten gniot zasługuje na 3/10 w porywach do 5/10. Zresztą nie wiem dlaczego dopasowujesz skalę ocen do typu filmu, bo nie ma to sensu. Przecież zawsze oceniamy te same cechy filmu.

Myślałem, że tym filmem Ridley Scott wróci do dawnego poziomu, zanim stał się hollywoodzką dziwką. Miał to być mroczny film o grupie leśnych bandziorów. Brudnych i złych. A ścigać ich miał prawy i sprawiedliwy szeryf z Nottingham. Czyli fajnie odwrócona perspektywa starej legendy + obie role grać miał Russel Crowe. Nie mówię o plotach, to były oficjalne informacje.
Ale producenci się przyczepili, że to nieschematyczne, więc się nie spodoba amerykańskiemu widzowi i Scott zrezygnował z tych pomysłów.
Fabularnie ten film jest banalny. Po 1/4 filmu widz już wie co się stanie i jak to się skończy, więc oglądać można rzeczywiście tylko dla scen akcji.

Spoiler

Dialogi drewniane (poza tymi z Cate Blanchett, ale ona nawet kamień świetnie zagra), patos leje się strumieniami. Film absolutnie niczym widza nie zaskakuje. Może jedynie tym, że szeryf z Nottingham to straszna cipa i prawie go nie ma. Nieświeże popłuczyny po "Braveheart" i "Gladiatorze" (który i tak był nieświeży, gdy się pojawił).
Na plus widoczki, aspekty polityczne, sceny akcji, i Cate Blanchett. Ale co po kilku pozytywach, jak fundament filmu to nudny schemat.

Ode mnie 3/10.

Ale jak kogoś nie irytują banalne schematy to może się podobać.
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2010, 13:15:37 wysłana przez selfslave »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #661 09 Lis, 2010, 11:34:31 »
Przy tak rozebranym filmie  - oczywiście, też dałbym 3/10.
A widziałeś wyżej ile Terror dał Cop Out? Przy tym filmie piłem piwo i jadłem krakersiki - i tego oczekiwałem. Jeśli idziesz na dziwki - to nie oczekujesz wierności i regularnych ciepłych posiłków ;)
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #662 09 Lis, 2010, 11:43:47 »
Od filmu oczekuję tylko, że będzie dobry.
To nie znaczy, że musi być mocny, czy głęboki czy chuj wie co jeszcze.
Może być lekki i zabawny, ale żeby był dobrze zagrany, miał jakiś klimat, dobre dialogi i był ciekawie skonstruowany (jak np. "Hangover" albo jeszcze lepiej "Stranger Than Fiction").

No i żeby żarty nie były stare i betonowe (jak w fatalnym "Job" Niewolskiego).

Co do "Cop Out" to ja też bardzo lubię Willisa, ale Dale Cooper ma rację.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #663 09 Lis, 2010, 12:03:32 »
Dobry prostak podszywa się pod osobę wyższego stanu i zbiera laury. Źli ludzie wiedzą, że się podszywa i chcą mu zepsuć zabawę. Bohaterowi pomagają poczciwy starzec i kobieta (z początku niechętna, ale bohater ją rozkochuje). Na końcu prostak dowiaduje się, że jednak nie jest prostakiem, tylko szanownym panem i mamy happyend.

ale takie rzeczy to się mimo wszystko w spoiler ładuje... :)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #664 09 Lis, 2010, 12:28:00 »
Unthinkable - 7.5/10 bardzo fajny, trzymający w napięciu film. Bez zbędnego smęcenia. Polecam.

Krotki opis z filmweb:

"Unthinkable" to thriller psychologiczny skupiający się wokół zagrożenia jakie niosą dla Stanów Zjednoczonych bomby jądrowe podłożone przez jednego terrorystę (Michael Sheen) w trzech miejscach na terenie USA. Mając tylko dwa dni nim zostaną zdetonowane, niezależny, stosujący brutalne metody przesłuchań tajniak "H" (Samuel L. Jackson) oraz agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) muszą zdecydować jak daleko się posuną by je odnaleźć.

http://www.filmweb.pl/film/Unthinkable-2010-460941
007

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #665 09 Lis, 2010, 13:23:48 »
Ok maarioo, poprawiłem :]

Unthinkable - 7.5/10 bardzo fajny, trzymający w napięciu film. Bez zbędnego smęcenia. Polecam.

O tak. Całkiem niezły. Co prawda ma kilka błędów, ale gra na emocjach i zaskakuje.
I klimat fajny, z prawie całą akcją w jednym pomieszczeniu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #666 09 Lis, 2010, 13:24:52 »
Ok maarioo, poprawiłem :]

Unthinkable - 7.5/10 bardzo fajny, trzymający w napięciu film. Bez zbędnego smęcenia. Polecam.

O tak. Całkiem niezły. Co prawda ma kilka błędów

Jake? (pl ;))
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2010, 13:30:40 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #667 09 Lis, 2010, 15:22:21 »
Polski tytuł to prawdopodobnie "Nie do pomyślenia" :)
007

Offline majki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #668 09 Lis, 2010, 20:15:24 »
Taxidermia - nie mieści się zupełnie w kanonie tandetnych schematycznych filmów od których się roi ostatnio.
Wyguglować sobie albo oglądać w ciemno.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #669 10 Lis, 2010, 01:59:35 »
Anger Management

Gówniany film, nic fajnego w nim nie ma oprócz Nicholsona
1/10 za Nicholsona

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #670 10 Lis, 2010, 09:05:04 »
Eeee ale za Nicholsona należy się co najmniej 2/10 :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #671 10 Lis, 2010, 11:26:27 »
ok, po ochłonięciu może być 2/10, ale tylko za niego ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #672 10 Lis, 2010, 15:16:15 »


Co Wy pierdolicie, zajebisty film :D
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #673 10 Lis, 2010, 16:33:09 »
Padło tu nazwisko Smitha. Obejrzałem onegdaj jego chyba dwa, albo trzy dzieła. Nożesz ja pierdolę: "Operacja Koza" to przy tych tanich, wulgarnych, gównianych gniotach "Ben Hur". Kto takie gówno promuje i się tym zachwyca - nie mam pojęcia. Nie należę do osób, które trudno rozśmieszyć, ale jak oglądałem z kumplem "clerks" (dobrze piszę?), to nie wiedziałem co z oczami z żenady zrobić. I jeszcze te jakieś dwa pajace: jeden gruby niemowa, drugi chudy z nadczynnością. No co za legendarny duet komiczny, baki rwać. Pawlacz u mojej starej by lepiej zagrał tych dwóch i to na raz. Trzeba mieć niedorozwój płata czołowego, żeby tego chuja oglądac. Dziękuja.

Może napiszcie w końcu co warto obejrzeć?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #674 10 Lis, 2010, 16:36:40 »
Ten film jest po prostu za głupi dla Ciebie ;)
Ale "W Pogoni za Amy" daje rady.
mniut i piah