Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 551364 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #625 23 Paź, 2010, 22:10:15 »
Ze środowego seansu:



Niezły film, pastisz akcji ale nie tak durny jak "Niezniszczalni". Historia historią, mocno naciągana, ale zrobiona dużo realniej niż w/w... no, prawie ;) Jak ktoś dostaje w dzioba to się z niego leje, nie ma fruwania po dachach itp, chociaż scena Malkovich vs. RPG jest mocno hardkorowa* :evil: W ogóle film wygląda jak niezła zabawa pt. "starzy ludzie a mogą", ogląda się przyjemnie, nie jest to ani totalna bzdura ani kino realizmu.

7/10, a w swojej kategorii dobre 8+/10

*chociaż nie wiem czy Helen Mirren stojąca za WKMem typu M2 nie jest lepsza :zuo:

Aha, byłem też na



Ładnie zrobione, z megagejowatometrose xem Barnesem w roli tytułowej, ale dla mnie puste jak bańka na mleko. Za to Mojej :love: się podobało bardzo, stąd:

ode mnie 4/10 max, od Niej zdrowe 7/10.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #626 23 Paź, 2010, 22:29:22 »
Strasznie bylem napalony na Doriana po przeczytaniu ksiazki, ale recenzje na RT skutecznie mnie zniechecily. Choc nie mam pojecia, jak mozna bylo spieprzyc tak dsokonaly material na film.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #627 23 Paź, 2010, 22:40:04 »
Nie w tym rzecz że jest zły do cna, jest... dziwny? Niby gotycko, niby orgiasto, dwuznacznie i hedonistycznie, niby ładny (?) Barnes i dobry Firth, ale wszystko to IMO nie ma sensu. Takie "szaleństwa panny Ewy pana Doriana" w wersji emo-goth, wszystko fajnie, a tu nagle 3 minutowe "wielkie odkrycie tajemnicy", zniszczenie obrazu i tyle po filmie.

Jak masz znajomych w pewnej-sieci-co-daje-bilety-za-9-zeta, lub sam posiadasz, możesz iść. Jak nie... uprzedzam że można się wpienić po wydaniu 15+ ;)

PS. OSTATNI WŁADCA WIATRU



Nie wiem gdzie tam jest 3D, perfidnie widać że zerżnięto to z bajki dla <10latków taki jest poziom całej historii (narkopedo jak to określił Wróbel + "sceny walki" rodem chyba z Koziołka Matołka), Shamalanamalayanays ralalalanan po raz kolejny udowodnił mi że jest fhui przereklamowany. Jedno co jest w miarę to steampunkowa (?) stylizacja tego królestwa ognia, ale jak dla mnie nic poza tym.

Nie oceniam, ale te 22(?)zeta za bilet wkurwiają nie do tej pory :evil:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 393
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #628 24 Paź, 2010, 09:25:58 »
Wiecie że premiera Doriana była ponad rok temu? I wydanie DVD równie dawno? ;)
O nawet jest data na plakacie  :facepalm:
mniut i piah

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #629 24 Paź, 2010, 16:09:54 »
Również widziałem REDa i mi się podobało bardzo.
Dorian jest w istocie stary jak świat, w sumie zbyt wiele o nim się nie da powiedzieć. Takie se pierdzenie w stołek.
Avatar - myślałem na początku, że to holyłud kupiło prawa do fajnej kreskówki z Nicka, ale jak się okazuje, to bolywood i o ile niektóre plemiona fajnie są oddane w sensie grup etnicznych (np. naród wody - jacyś eskimosi, naród powietrza - jacyś wolni wojownicy z tybetu), to jednak wkurwia to, że sami indianie tam zasuwają. Bolywood potrafi wkurwić. Efekty nawet fajne, ale powycinali mnóstwo fajnych wątków i pozmieniali wiele fajnych w kreskówce rzeczy. Tak więc wolę wersję animowaną. Poza tym czekają nas chyba jeszcze 3 kolejne części. Lol.
Z dziecięcego sentymentu obczaiłem sobie Szkołę Stewardes. No i generalnie film jest tak kretyński, że wyjebałem go w mniej więcej 1/3.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #630 24 Paź, 2010, 16:27:46 »
Cytuj
Avatar - myślałem na początku, że to holyłud kupiło prawa do fajnej kreskówki z Nicka, ale jak się okazuje, to bolywood i o ile niektóre plemiona fajnie są oddane w sensie grup etnicznych (np. naród wody - jacyś eskimosi, naród powietrza - jacyś wolni wojownicy z tybetu), to jednak wkurwia to, że sami indianie tam zasuwają. Bolywood potrafi wkurwić. Efekty nawet fajne, ale powycinali mnóstwo fajnych wątków i pozmieniali wiele fajnych w kreskówce rzeczy. Tak więc wolę wersję animowaną. Poza tym czekają nas chyba jeszcze 3 kolejne części. Lol.
Z dziecięcego sentymentu obczaiłem sobie Szkołę Stewardes. No i generalnie film jest tak kretyński, że wyjebałem go w mniej więcej 1/3.
Avatar?
return to monke

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #631 24 Paź, 2010, 16:36:11 »
Avatar. Taki jest tytuł tej bajki, ale ze zrozumiałych powodów w filmie nacisk położyli na drugą część nazwy, czyli The Last Airbender.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #632 26 Paź, 2010, 00:43:01 »
No.Country.For.Old.Men

klimatyczny, sporo dobrych dialogów, dość prosta, ale mimo to wciągająca historia. Nie zauważyłem jak minęły mi 2 godziny. Chociaż pod koniec trochę się pogubiłem
8/10

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #633 26 Paź, 2010, 02:00:16 »
Ninja Assassin. Jest milion takich filmów, ale jakoś dziwnym trafem ten mi się nawet podobał. Nie zanudził mnie na śmierć. Fajne sceny walk, szczególnie efekty z tym machaniem tymi nożami na łańcuchu (nie mylić z murzynem na łańcuchu). I fajne, że nie ma opcji - główny bohater, więc nie może zginąć i od razu ma +10 do pancerza i celności i fogle +666 (no dobra, w jednym miejscu ten typek tak ma (polismen), ale w finałe nadrabia).
Generalnie spoko.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #634 26 Paź, 2010, 12:36:49 »
Przez ostatni tydzien zrobilem niezle combo:

i

To tak :D: Terminator daje 6/10, troche gorsze od poprzednich czesci ale fun nadal byl
Symetria 8/10, dosyc przygnebiajacy obraz polskiego wieziennictwa, slownictwo trudne do ogarniecia, ale film trzyma poziom ;)
RED 8/10, tak jak juz napisal MrJ, ut"starzy ludzie a moga" ;] IMO świetna rola Malkovica :D
A Martix to wiadomo, kozak nad kozakami 10/10  :bowdown:

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #635 26 Paź, 2010, 13:21:59 »
A Martix to wiadomo, kozak nad kozakami 10/10  :bowdown:
Matrix'a osobiście mocno nienawidzę, bo zabił cyberpunk. Mógł być genialnym filmem. Może i najlepszym dziełem gatunku (choć nie wiem czy Blade Runner'a by przebił). Gdyby tylko uśmiercić wszystkich na końcu i zakończyć film przesłaniem, że wszyscy ciągle żyją w tym wirtualnym świecie. Łącznie z widzami, oczywiście. Zamiast tego mamy to okropnie hollywoodzkie zakończenie z tandetnym wylotem Neo w powietrze, a potem jeszcze dwie bylejakie części, co kolejna to gorsza. Wielka szkoda.
Ale może jeszcze ktoś wskrzesi cyberpunk.

Ja ostatnio oglądałem "Pianistkę" Michaela Haneke.

Trochę mnie rozczarował, bo byłem przekonany, że jest to film o namiętnej relacji s/m pomiędzy starszą nauczycielką i jej młodym uczniem. Kolejna nauczka, aby nie czytać opisów, tylko oglądać spontanicznie. Chyba, że "s/m" miało tu oznaczać "starsza/młodszy" ;]

Pomimo, że nie było sensu zdejmować spodni i czekać w towarzystwie paczki chusteczek higienicznych na mocne, erotyczne sceny to film i tak uznałem za bardzo dobry i wart polecenia. Jeśli ktoś lubi psychologiczne studium skrzywionych osobowości. Ja lubię, więc (pomimo początkowego rozczarowania) byłem usatysfakcjonowany.
Oglądałem w szerszym gronie i wiele osób narzekało na długie ujęcia bez dialogów. Ja akurat bardzo to lubię (jeśli zdjęcia są dobre i buduje to odpowiedni nastrój), a częściej narzekam na zbyt dynamiczny montaż (gdy jest niepotrzebny). Ale jeśli ktoś nie lubi to ostrzegam :)
Tak czy inaczej trzeba obejrzeć, bo to znane dzieło, znanego reżysera, więc warto sobie opinię wyrobić ;]
8/10

edek:
Jeszcze się dołączę do sporu sprzed kilku stron :D
"Pedalskiego Avatara" jak to Wróbel ładnie określił, również nie widziałem i nie zamierzam oglądać. Kino robione wyłącznie dla efektów specjalnych i przedstawienia nowinek technologicznych to już nie jest kino. Powiedziałbym nawet, że to koniec kina. Dobra sztuka zawsze polegała na "storytellingu" (po polsku to nie brzmi tak fajnie ;]). Jak fabułę traktuje się jako pretekst do pokazania nowych technik 3D to już nie jest to film, tylko bardzo długa prezentacja ;P
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2010, 13:31:22 wysłana przez selfslave »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #636 26 Paź, 2010, 13:26:17 »
Self - to jeszcze obadaj "Białą Wstążkę".
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #637 26 Paź, 2010, 13:32:28 »
Self - to jeszcze obadaj "Białą Wstążkę".
Zamierzam, zamierzam. Jak się przebiję przez stos tego co mam przygotowane do oglądania :D

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #638 26 Paź, 2010, 16:12:30 »
Oglądam sobie Mirrors. I o ile film ogólnie jest całkiem zabawny, to kurde efekty miejscami są tak plastikowe i gumowe, że po prostu nie wiem czy śmieć się mam czy płakać... :)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #639 26 Paź, 2010, 16:36:59 »
Oglądam sobie Mirrors. I o ile film ogólnie jest całkiem zabawny, to kurde efekty miejscami są tak plastikowe i gumowe, że po prostu nie wiem czy śmieć się mam czy płakać... :)
oglądałem jakoś tydzień temu, nuuudne jak ja pierdole to było, a finałowa scena walki (i cały ten motyw) to w ogóle była mega poracha, i wizualnie, i fabularnie. plus za zakończenie, które było najciekawszym elementem filmu (choć i tak zerżnięte z Silent Hilla tudzież Sierocińca (a ci drudzy zerżnęli z pierwszego ;) ))
do widzenia.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #640 26 Paź, 2010, 17:36:29 »
Spokojnie... mam jeszcze, świeżutkie niczym ciepła bułeczka z rana, Mirrors 2!
:D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #641 26 Paź, 2010, 17:57:47 »
jak/jeśli obejrzysz to daj znać, nie chcę ryzykować swoich dwóch godzin :P ;)
do widzenia.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #642 26 Paź, 2010, 18:05:37 »
W sumie to pamiętajmy, że silent hill (który mi z kolei się nie podobał (to znaczy, jak rozumiem, mówimy o filmie, nie o grze)) zerżnął zakończenie z pewnego świetnego horroru z niezawodną Nicole Kidman, pt. The Others. A Sierociniec to już w ogóle nieciekawy jest (z tego co pamiętam, bo oglądałem dawno).
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #643 26 Paź, 2010, 18:31:08 »
mnie się SH podobał (w grę nie grałem i The Others nie oglądałem ;) ), ale Sierociniec owszem, słaby jest
do widzenia.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #644 26 Paź, 2010, 21:57:02 »
Drugie lustra też żenująco słabe. Zaczyna się nawet nawet, jak jedynka, ale od samego niemal początku, jak się tylko zaczynają dziać dziwne rzeczy, to bohater się zachowuje nienaturalnie, jakby oglądał już wcześniej pierwszą część i wiedział mniej więcej o co chodzi. I chujowe to jest.
Potem już tylko gorzej. Fabuła z dupy, (finał z dupy)2. Poza tym gra aktorska, nie wiem czy była skrajnie chujowa w jedynce, ale jakoś tam to dawało radę, ten serialowy aktor główny nawet fajnie świrował. A tutaj wszystko w opór sztuczne.
Generalnie szkoda 80 minut.

A i oglądałem ten, Devil's Playground. Śmieszne nawet. No i pierwsza scena pościgu maluchem w filmie zachodniej produkcji ever w in maj lajfie. Hałdkoł. Generalnie kolejna wizja zombiecalypsy, wywołanej przez jakieś leki. Widzieliśmy to już miliardy razy, choćby w 28 dni/miesięcy później czy I am Legend, nic specjalnie nowego tam nie ma (może poza parkour-freerun-zombiakami) i jakieś takie wszystko drętwe.

Centurion wskakuje na ruszt.

I wyskakuje.
Nie jest to może jakieś super i nieprzeciętne, ale biorąc pod uwagę jakie kupowe filmy oglądam ostatnio, to jednak chyba Centurion był niezwykle nieprzeciętny. Na prawdę fajne kino, ciekawa fabuła, dużo akcji, realizm to chyba za dużo powiedziane, ale taki prawie-realizm (zarówno się to tyczy fabuły jak i akcji), całkiem fajni aktorzy (wielki plus u mnie za tą fajną aktoreczkę (Poots) co grała w V), całkiem ładne (a w sumie to bardziej mhroczne niż ładne) krajobrazy i ogólnie jakoś tak mnie urzekła ich historia. A i jeszcze plusik za fajne zakończenie i słowa otwierające/zamykające film. Same kurwa plusiki...
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2010, 01:03:40 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #645 27 Paź, 2010, 01:35:54 »
the man who wasn't there

biorę na warsztat filmy braci Coen. Klimat jakiego do tej pory nie widziałem u nikogo innego. Do tego bardzo dobrze dopasowana ale nie nachalna muzyka, świetnie opowiedziana historia i parę na prawdę dobrych zwrotów akcji. Film od początku do końca buduje stopniowo napięcie. Dla mnie bomba
10/10

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #646 28 Paź, 2010, 15:36:35 »
Leaves of Grass - genialny po prostu film z Edwardem Nortonem w podwójnej roli głównej. Z jednej strony kulturalny, rozchwytywany profesor filozofii klasycznej z Brown, z drugiej uwikłany w brudne szwindle grower trawy z Oklahomy. Film jest tak posrany, szczególnie pod koniec, że szkoda więcej gadać. Mi się bardzo podobało.

Letters to Juliet - kolejne ciepłe-kluchy-komedia-romantyczna. Wszystko, jak przystało na dobrą sztukę z tego gatunku, jest mocno naiwne, uproszczone i w ogóle nie na miejscu, ale jakoś tam od biedy daje radę. W sensie - są gorsze.

Predators - pokombinowane mocno, co może i dobrze, może i źle. Trochę lipa, bo nie oglądałem całej sagi, ale jak włączyłem pierwszą część obcych, to mnie odrzuciły te kineskopy i komputer w postaci wielkiej szafy z szachownicą podświetlanych przycisków (wtf?). Generalnie daje to radę, ktoś tam mówił że słabe, ale ja tego w sumie słabym nie znajduję. Choć wiadomo, nie należy się nastawiać na filozoficzno-rozkminową ucztę doznań, to tylko napieprzanka z holyłudu.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #647 01 Lis, 2010, 23:08:37 »
okurwajapierdole!
incepcja- spodziewałem się jakiegoś szitu (avatar też podobał się wszystkim a był taki se). Film świetny- Moja ulubiona aktorka w jednej z głównych ról, dicaprio, dobra muzyka, film o tematyce którą bardzo się interesuję, wszystko jest powiązane, przynajmniej po pierwszym oglądnięciu nie zauważyłem niedociągnięć. Świetnie zrealizowana ciągłość przyczynowo skutkowa. Film jest na prawdę świetny, dla mnie rewelacja, 10/10
Spoiler

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 393
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #648 01 Lis, 2010, 23:50:00 »
Cytuj
Generalnie daje to radę, ktoś tam mówił że słabe, ale ja tego w sumie słabym nie znajduję. Choć wiadomo, nie należy się nastawiać na filozoficzno-rozkminową ucztę doznań, to tylko napieprzanka z holyłudu.

Łooo panie. To sobie obejrzyj Predatora z Arnoldem.
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #649 02 Lis, 2010, 16:09:04 »

w nieco ponad godzinę Nolan wykonał tyle sprawnych, niespodziewanych zwrotów akcji, że aż miło. Jednocześnie historia przestawiona na tyle przejrzyście żeby można było się połapać. Jedna wielka intryga. Obrazu dopełnia fakt że cały film jest czarno biały. 9/10, takie kino lubię :)