Autor Wątek: Blackouts AHB-3 Mick Thomson EMTY  (Przeczytany 16908 razy)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Cytuj
Moim zdaniem EMG nie ma podejścia do BO i Eclipse
(o.O)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
No co, tylko tak - EMG brzmi dużo gorzej od BO i Eclipsów.
Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
No co, tylko tak - EMG brzmi dużo gorzej od BO i Eclipsów.
Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.

A moim zdaniem EMG brzmi dużo lepiej od BO i Eclipsów :)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Cytuj
A moim zdaniem EMG brzmi dużo lepiej od BO i Eclipsów
Moim również
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
http://www.sevenstring.pl/testy/merlin-eclipse-7 - są próbki.

Moim zdaniem EMG nie ma podejścia do BO i Eclipse (zależy też od drewna i upodobań), LiveWire nie molestowałem więc ich nie porównuję.

Mi chodzi o to, że najpierw dajesz linka do próbek innej wersji BO, potem wyrażasz swoje zdanie a następnie w nawiasie poddajesz je w natychmiastową wątpliwość. Kompletnie bez sensu. A na koniec wspominasz o LiveWire, których nie molestowałeś, a o których też nikt tu wcześniej nie pisał ¯\(°_o)/¯

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Wiem że podałem zły link i sorry za to (pojebało mi się).
Podaję MOJE zdanie, a w nawiasie napisałem że wszystko zależy od drewna. Tak jak ja porównywałem te pickupy tak sobie wyrobiłem zdanie, ale nie wiem czy jakbym zmienił gitarę i wzmak to czy moje zdanie uległo by zmianie.
Co do LiveWire - Podałem jako przykład innego przetwornika, który może w którejś części tej tabeli zawitać, ponadto o Merlinach i EMG też początkowo nie było gadane, pytanie w temacie brzmi: "grał już ktoś? No i jak mają się do blackouts AHB 1 i 2?" Więc miałem prawo dodać kolejny pickup do dyskusji.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Miałem na myśli: po co w ogóle o LW wspominałeś? :) Do dyskusji informacja o tym, że nie ogrywałeś wiele nie wniosła, tyle.

Chyba czas się wylogować na chwilę.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Do dyskusji informacja o tym, że nie ogrywałeś wiele nie wniosła, tyle.

Może już zbyt zmęczony jestem, ale nie zajarzyłem o co chodzi...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
No co, tylko tak - EMG brzmi dużo gorzej od BO i Eclipsów.
Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.

Kwestia gustu. BO są na mój gust dużo pełniejsze, natomiast emg -zwłaszcza 81 świetnie spisuje się w graniu "punktowych" szybkich partii-triole te sprawy. Sęk w tym, że jak ktoś nie jest pierdołą i grać umie to będzie usatysfakcjonowany przy obu pickupach, dostosowując, korygując delikatnie styl grania/kostkowania.
Nie wiem które pickupy są dla mnie lepsze....i EMG są dobre i BO genialne. W schecterku mam BO i mimo, że mogę w kazdej chwili podmienić na EMG to mnie nie korci bo brzmi cudnie a tak zacząłbym mieć wątpliwości: "a moze jednak emg". Pamiętam co za mętlik w głowie miałem jak podmienilem 81 na 85. No nie mogłem sie zdecydować....

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No co, tylko tak - EMG brzmi dużo gorzej od BO i Eclipsów.
Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.

A moim zdaniem EMG brzmi dużo lepiej od BO i Eclipsów :)

Z eclips'ami nie mialem stycznosci, ale co do BO > EMG sie nie zgodze i chuj. W jak sie dobrze skonfiguruje drewienka, to taki 707 zapierdala az milo. Alnico V w takim pikapie to poezja.
No pain No gain !

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Ile ludzi tyle opinii, każdy powinien poogrywać te pickupy, bo akurat ten na którego nie stawiał może brzmieć najlepiej.

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
...a mnie u Merlina powiedzieli za zrobienie jednego  EClipsa  do ÓSEMKI ponad 500zł ( piekny kawalerze), a BO kupiłem za niecałe 300 zł na Ebayu. ale do siódemki założe Eclipsy, bo są dostępne więc bedzie taniej. mam dechy z machoniu a do przenoszenia mułu lepsze pickupy o szerszym paśmie . EMG? posłychajcie na YT jak Dino Cazares łoi a'capella na rg2228. jak mnie bedzie stać na trzecie wiosło to zrobie na EMG, brzmią inaczej ale tez zajebiście.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Absolutnie nie chce się wymądrzać, ale potestowałem wyżej wspomniane pickupy w różnych warunkach i pozwole sobie stwierdzić, że granie w domu/samemu na wzmaku ni jak się ma do grania z kapelą. Kiedy uda nam się ukręcic bajkowy sound, okazuje się, że kiedy wchodzi reszta giniemy w natłoku dzwięków. A np. siarczyste, siarzaste brzmienie EMG idealnie połączy się całością. Z jakiegoś powodu tak wielu muzyków gra właśnie na tych pickupach i świetnie brzmią na gigach. Często gęsto brzmieniej jednej gitary może wydawać się kompletnie do dupy, ale kiedy pierdolnie całość, wszystko brzmi pięknie. Myśle, że warto tak patrzeć na sound. Oczywiście patrząc na zastosowanie.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
TRU!
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Absolutnie nie chce się wymądrzać, ale potestowałem wyżej wspomniane pickupy w różnych warunkach i pozwole sobie stwierdzić, że granie w domu/samemu na wzmaku ni jak się ma do grania z kapelą. Kiedy uda nam się ukręcic bajkowy sound, okazuje się, że kiedy wchodzi reszta giniemy w natłoku dzwięków. A np. siarczyste, siarzaste brzmienie EMG idealnie połączy się całością. Z jakiegoś powodu tak wielu muzyków gra właśnie na tych pickupach i świetnie brzmią na gigach. Często gęsto brzmieniej jednej gitary może wydawać się kompletnie do dupy, ale kiedy pierdolnie całość, wszystko brzmi pięknie. Myśle, że warto tak patrzeć na sound. Oczywiście patrząc na zastosowanie.

Ależ Kolego, mowa o SD BO AHB-3 czy Merlinach? Tak pytam, bo lekko offtopic się zrobił, a ostatnimi czasy czaję się z zamiarem zamiany setu AHB-1 właśnie na AHB-3 i każda opinia jest dla mnie bardzo pomocna: )
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Ależ Kolego, mowa o SD BO AHB-3 czy Merlinach? Tak pytam, bo lekko offtopic się zrobił, a ostatnimi czasy czaję się z zamiarem zamiany setu AHB-1 właśnie na AHB-3 i każda opinia jest dla mnie bardzo pomocna: )

Mowa ogólnie o pickupach. Miałem w jednej gitarze EMG81->EMG85->AHB-1->Merlina->AHB-1->AHB-3 (pożyczony na testy)
Nie ma co pierdolić, te pickupy są podobne. Brzmienie idzie z ręki, reszta to niuanse ;). Kup wszystkie, dopasuj do wzmaka i do brzmienia kapeli i wszystko się wyjaśni. Inaczej można gdybyć w nieskończoność. ???

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2008, 11:56:55
wysłana przez Testorrob
4 Odpowiedzi
4527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2010, 15:16:38
wysłana przez sebasw
3 Odpowiedzi
1455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2012, 11:10:47
wysłana przez niedziak
0 Odpowiedzi
1302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2014, 23:27:20
wysłana przez errorysta
9 Odpowiedzi
2055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2023, 19:47:30
wysłana przez Rot