Autor Wątek: XT Live plus końcówka, czyli racjonalizm w życiu amatorskiego gitarzysty  (Przeczytany 28480 razy)

Offline mimski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
A propo Rocktrona... gdzie to można nabyć/ograć w Polsce? Bo rozglądałem się po paru sklepach muzycznych w Kato i Czewie i nigdzie nie dostrzegłem jakiegolowiek produktu ze stajni Rocktrona, nie mówiąc już o konkretnie mnie interesującym Velocity.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
W Polsce nie widzialem w sklepach, w Niemczech bez problemu. Od siebie dodam ze calkiem fajnie mi ta koncowka chodzila z PSA, jednak w tym zestawieniu najwiekszy wplyw miala paczka.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Skoroście tacy minimalistyczni, to proponuję obejrzeć demo nowego cacka od EHX (tylko nie przestraszcie się założyciela ;) ):
part1 - http://www.youtube.com/watch?v=eqfCiV8LZQA&feature=sdig&et=1258873877.72
part2 - http://www.youtube.com/watch?v=Hl_9hJKSQRw&feature=sdig&et=1258873877.72

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
nie wiem co Mike pali, ale powinien to ograniczyc :D

sama kostka zajebista!
Łe tej.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Skoroście tacy minimalistyczni, to proponuję obejrzeć demo nowego cacka od EHX (tylko nie przestraszcie się założyciela ;) ):
part1 - http://www.youtube.com/watch?v=eqfCiV8LZQA&feature=sdig&et=1258873877.72
part2 - http://www.youtube.com/watch?v=Hl_9hJKSQRw&feature=sdig&et=1258873877.72

O kurde ale mna wstrzasło jak kosmaty koles tym tanecznym kokiem wszedł w kadr na poczatku  :o
ostatni raz tak mnie wzdrygło przy oglądaniu "Paranormal Activity" samemu w nocy  ;D
A swoja droga nie mógl jakiejsz koszuli ten kudłaty zalozyc czy longsleeve'a kurna?  :devil:
Sie.. sie.. sie..

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Ja tylko przypomnę tytuł wątku:
Cytuj
XT Live plus końcówka, czyli racjonalizm w życiu amatorskiego gitarzysty

:P
mniut i piah

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Od siebie mogę dodać, że grałem przez około rok koncerty na Podzie 2.0 i różnych końcach mocy. Różnica między tranzystorem i lampą jest wyczuwalna (jak dla mnie na tyle mocno, że warto dopłacić za lampę, dobrą lampe). Zupełnie inna dynamika (tak nawet z cyfrowym pre :) ) inaczej się zachowuje przy zmianie głośności i.t.p..

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Pierwsza 100 procentowa opinia za końcówką lampową. A my już zdecydowaliśmy się na Rocktrony heh ;)
Jak nie wypalą, no to będziemy myśleć :D
mniut i piah

Zomballo

  • Gość
Nie wiem jak XT ale 2.0 wpinałem w pętlę Kisela, Laneya LC30 i ostatni wypust Peaveya Bandita. To jak na tych pierwszych coś mi zawsze tam nie gadało to na bandicie byłem wręcz zachwycony. Miało to cuś. Nie było kluchy, przesterów dodatkowych tylko wszystko pięknie, szybko i selektywnie.
A tak dla ciekawostki to ta końcówka z Vetty jest niemal idento jak we flexach. Troszkę tylko tranzystorków mocy więcej :P

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Akurat ja pisałem o końcówkach typu, mesa 50/50, z końcem mocy marshalla dsl50 czy mojego obecnego ampega też ładnie hula. Pod kisela któregoś Buszi z xt live się kiedyś wpinał, padaka straszna, lepiej na końcu mocy hi-fi czy randalla któregoś tranzystorowego brzmiało.

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Ja nie wiem, ale 5150 nie lubi PODa2.0. Nie udało mi się jeszcze ukręcić przesterowanego* brzmienia, które nie zostało by zniszczone chwilę później przez 'a ciekawe jak to ma się do leadu w 5150'.

* - brzmienia czyste to inna półka.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Jak można w ogóle przester z 5150 (czy innego dobrego lampiaka do podowego porównywać :) nigdy nie ukręcisz niczego podobnego (pod 2.0 nawet nie ma nic co by symulowało 5150 czy inny wzmak o podobnym charakterze), ukręcisz coś innego czy lepszego hmmm co kto lubi, ja się nie wypowiadam bo mnie fani Podów pojadą, jeszcze raz podkreślę, że grałem rok koncerty na podzie (nie było, źle ale teraz jest lepiej :) ) do dzisiaj gram chałtury.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Myślę, że określenie "fani podów" nie istnieje. Są tylko fani wygody :)
Prosty przykład z ostatniego koncertu jeśli chodzi np o rozpoznawalność PODa, Dexter nawet nie poczuł że gra POD + końcówka Sajda :]
mniut i piah

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ale moze umowmy sie ze z POD zalozenia S Y M U L U J E brzmienia wzmacniaczy. tylko tyle i az tyle. on nie brzmi jak JCM800 nawet jesli ustawimy mu JCM800 i pake Marshalla. on wtedy gra jak POD symulujacy te wzmaki. to nie jest ani dobrze, ani zle, moze gadac zajebiscie i moze gadac zle. ale gdyby POD gral dokladnie tak samo jak te wszystkie napisy przy pokretlach, toby wiara nie kupowala wzmakow, nie? :)
Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
ale gdyby POD gral dokladnie tak samo jak te wszystkie napisy przy pokretlach, toby wiara nie kupowala wzmakow, nie?

No właśnie kupowała by dalej :P Takie przekleństwo gitarzystów :P
mniut i piah

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Myślę, że określenie "fani podów" nie istnieje. Są tylko fani wygody :)

Też jestem fanem wygody, dlatego wszystko mam w racku :) kabelek do racka, z racka do kolumny plus sterownik i gramy :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
No to ze by sie nie kupywalo wzmakow ani paczek sie nie zgodze... Bo wtedy by bylo lepiej wydac na dwie trzy kostki i kupic wzmak + pake i dista brac z pieca... Co do PODa uwazam jednak ze WARTO spojrzec na same efekty typu flanger chorus itp ktore naprawde bardzo dobrze brzmia (dla mnie lepiej od boss'a). Znam jedna osobe ktora ma X3 uzywa dista z pieca a reszte efektow z PODa i powiem tylko tyle BRZMIENIE URYWA DUPE !

Zomballo

  • Gość
Akurat ja pisałem o końcówkach typu, mesa 50/50, z końcem mocy marshalla dsl50 czy mojego obecnego ampega też ładnie hula. Pod kisela któregoś Buszi z xt live się kiedyś wpinał, padaka straszna, lepiej na końcu mocy hi-fi czy randalla któregoś tranzystorowego brzmiało.
Popieram. Koniec ma być przede wszystkim dobry, a czy to lampa czy tranzystor to już zależy od własnych preferencji ;)
Ci cwaniacy też lubią wygodę :D




Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Myślę, że określenie "fani podów" nie istnieje. Są tylko fani wygody :)
Prosty przykład z ostatniego koncertu jeśli chodzi np o rozpoznawalność PODa, Dexter nawet nie poczuł że gra POD + końcówka Sajda :]
Dex rozpoznaje tylko cztery typy brzmienia "coś muli mi ta mesa", "chłopaki chyba już nie muli", "a nie jednak dalej muli" oraz "lol, nie stać ich na mesy, lol".
POD drugiego gitarzysty na tym koncercie grał jak normalny wzmacniacz. Był taki jakiś bardziej zmulony, mniej dynamiczny od wzmeka Dejla, ale wcale nie ustępował, nie krzyczał, że jest cyfra, że fuj. Jakoś tak nie jestem mega zaskoczony, że to POD, ale na ślepo - jak pokazałem - nie pokapuję się. Ot tak po prostu brzmiało trochę inaczej, imho trochę gorzej.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Hej, ale ja nie chciałem PODem symulować 5150 :P Po prostu ciągle odnoszę wrażenie, że jak wpinam PODa to jest nieźle. Po czym odpinam PODa, odpalam 5150 samo i mnie zabija. Z BBE już w ogóle nie mówiąc, wtedy jest miazga.

Tyle dla mnie w tym temacie, może te nowsze PODy są lepsze ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
No i git :) Nikt się z Tobą nie będzie kłócił :P Ostatnio mam mega GAS na 5150 i też sobie kupię :] Co nie zaszkodzi w posiadaniu PODa i końcówki :D
mniut i piah

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
A ja se właśnie nabyłem XT Live :P
Ze wszystkimi modelpackami, o.
I teraz muszę toto pokumać z resztą moich gratów, czyli brakuje mi dwóch, przynajmniej 6 m kabli :D

Offline gavoja

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Nabuchodonosor
Mały updejcik. Zamówiliśmy dwa Marszczałki 8008 :]. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak nie zagadają z PODami, pomyślimy o lampach.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Zagadają prawdopodobnie lepiej niż lampy, przynajmniej tak mi wyszło z porównania słuchowego gdy XT Live podłączaliśmy do 8008 i do 9100. Ja mam swojego XT podłączonego do Cresta 900 tyle że z BBE po drodze i jestem mega zadowolony. Nie pasuje mi tylko bieganie na próbę z laptopem ale niewielka to niewygoda w zamian za wygodę edycji.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2009, 12:32:37 wysłana przez se7en »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
14479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
9 Odpowiedzi
4780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2011, 23:38:43
wysłana przez ghostek
56 Odpowiedzi
17924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 19:29:06
wysłana przez wiaderny
13 Odpowiedzi
10437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2013, 08:34:42
wysłana przez Sulphur
67 Odpowiedzi
22444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2014, 01:21:02
wysłana przez ITHMW