Autor Wątek: Częste wywalanie bezpiecznika w Mesie DR  (Przeczytany 7756 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
6. Przez te lampy wymieniłem już cały prawie sprzęt, dokupiłem trochę nowego, a to one generowały tonę mułu mi w brzmieniu. Jeżeli wymienię lampy to stracę problem z brzmieniem, motywację do kupowania nowych gratów i sens istnienia. Nie wiem co o tym myśleć.
przeżyłem dokładnie to samo po zmianie lamp u mnie. Teraz już tylko gitary i struny zmieniam-jak tak dalej pojdzie to będe musiał zacząć grac na czymś innym

Swoją drogą wyobrażam sobie jak DR'ka na nowych lampach buja, szatan zachwycony?

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Sprawdziłem doświadczalnie :-]
A czy wiesz, jak nazywa się to zjawisko, którego wynikiem jest to świecenie?

Jedna rzecz mi wpadła do głowy. Sprawdź, jeżeli możesz, czy na PCB te lampy są podpisane (schemat mówi że powinny mieć podpisy V6, V7, V8, V9). Jeżeli nie działają V6 i V7 lub V8 i V9 to masz wzmacnianą tylko jedną połówkę sygnału i szczerze nie wiem czy to jest zdrowe dla wzmacniacza.
Wydaje mi się, że tak (moją wiedzę opieram na tym artykule: http://www.jacmusic.com/html/articles/blueglow/blueglow.htm ).
Ssiecie.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Wydaje mi się, że tak (moją wiedzę opieram na tym artykule: http://www.jacmusic.com/html/articles/blueglow/blueglow.htm ).
A bierzesz pod uwagę, że pracuje tylko połowa uzwojenia pierwotnego trafo głośnikowego? ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Swoją drogą wyobrażam sobie jak DR'ka na nowych lampach buja, szatan zachwycony?

No generalnie gra nie dość, że bez mułu to jak trzy takie mesy jak wcześniejsze. Muszę jeszcze te lampy kupić bo na razie to nie na swoich próbowałem. Ale jest przeczad.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Swoją drogą wyobrażam sobie jak DR'ka na nowych lampach buja, szatan zachwycony?

No generalnie gra nie dość, że bez mułu to jak trzy takie mesy jak wcześniejsze. Muszę jeszcze te lampy kupić bo na razie to nie na swoich próbowałem. Ale jest przeczad.

Kurde, to musi byc miłe uczucie, jakby mi tak gitara nagle lepiej zagadała, dwa razy lepiej by wystarczyło :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Wymień wszystkie lampy w gitarze :D
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

locco

  • Gość
Swoją drogą wyobrażam sobie jak DR'ka na nowych lampach buja, szatan zachwycony?

No generalnie gra nie dość, że bez mułu to jak trzy takie mesy jak wcześniejsze. Muszę jeszcze te lampy kupić bo na razie to nie na swoich próbowałem. Ale jest przeczad.

Kurde, to musi byc miłe uczucie, jakby mi tak gitara nagle lepiej zagadała, dwa razy lepiej by wystarczyło :D

no nie wiem. mialem kiedys combo mesa f-100 2x12 V30, ktore jak sie pozniej okazalo, mialo zwarcie i pizniete lampy na koncowce przez jakis rok. caly czas bylo ze 3 razy za glosne- i mowie tu o glosnosci i basie "bez beki" wiekszym niz 80% halfstackow 100W, totalna petarda. po naprawie okazalo sie, ze glosnosc zwiekszyla sie jeszcze 2 razy i wzmacniacz nie nadawal sie po prostu do grania. wystawilem aukcje, koles zamienil sie na VHT Pittbull 1x12 Forty-Five sprawdzajac tylko, czy moja mesa dziala, bo podobno jego kolega mial f-50 i bylo zajebiste. po paru dniach bylo z powrotem na allegro. takze ja wcale nie bylem szczesliwy, ze mi przestalo mulic i bylo glosniej- ale przynajmniej ze 3 stowki zarobilem na tej akcji ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
5646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 19:27:08
wysłana przez gkoz