Autor Wątek: Mayones Setius sh-6  (Przeczytany 24449 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #25 02 Lis, 2009, 22:16:29 »
nie wierze ze mozecie sie dogadac co do takich spraw jak wklejany gryf. umowa i osobiste dogadanie z nimi daje sporo, wiem sam cos o tym, ale cudów nie potrafi zdziałać :)

prosty przykład - Grudzień z riverside tez ma z nimi umowę i chcial regiusa z floydem i mu nie zrobili, bo wtedy nie bylo takiej opcji w customshopie :)

dlatego póki nie dasz fotek, nie uwierze

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #26 11 Lis, 2009, 13:10:47 »
hehehhe ok musze wioslo ze salki przytargac i beda detale na photo :) na razie ogolny zarys.. zeby przynajmniej bylo jasne ze mam tego setiusa ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #27 12 Lis, 2009, 12:11:51 »
noo, setius jest :D ale chce zobacyc ten wklejany gryf bo ciagle nie wierze ;)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #28 12 Lis, 2009, 23:57:05 »
... bierzcie i jedzcie z tego wszyscy... ...  a jednak sie da co? :)

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #29 13 Lis, 2009, 00:03:25 »
Bo to jest chińska kopia Setiusa  :evil:

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #30 13 Lis, 2009, 00:13:56 »
chociaż nie chce mi sie, to naprawde musze uwierzyć oO jebanyyyy

w sumie to jak sobi ena spokojnie przemysle, to faktycznie moglo to byc mozliwe w pewnym okresie. tak samo jak były kiedys setiusy z tremolem, a mi nie chcieli zrobic i jak zwykle głupio sie wykrecili ;)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #31 13 Lis, 2009, 00:15:21 »
co zrobic... :).. a jak zapierdala..paaanie .. :D

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #32 13 Lis, 2009, 00:22:11 »
no wyobrazam sobie. tego mi brakuje w moim setiusie, bo tremolo to tam chuj :D

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #33 13 Lis, 2009, 01:44:02 »
chociaż nie chce mi sie, to naprawde musze uwierzyć oO jebanyyyy

w sumie to jak sobi ena spokojnie przemysle, to faktycznie moglo to byc mozliwe w pewnym okresie. tak samo jak były kiedys setiusy z tremolem, a mi nie chcieli zrobic i jak zwykle głupio sie wykrecili ;)

w pewnym okresie? .. heheh oni zrobili ja 9 miesiecy temu.  - to calkiem niedawno :) poza tym nie wiem jak Mayo gada z ludzmi, nie wiem jakie deale robia z innym kapelami.. moze fakt ze to nie pierwsze wioslo jakie od nich wzielismy spowodowal ze sa tacy elastyczni...choler a wie.. fakt ze pewnych przerobek nie chca robic.. na przyklad bindingu do Flama EXG nie zrobia, gryfu w nim wkleic nie chca.. i pare innych.. ale to nie zmienia faktu ze wiosla robia dobre...jak na polska firme to naprawde sobie poradzili... oby inni brali z nich przyklad.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #34 13 Lis, 2009, 07:30:43 »
U nich masz tak, że oni czasem kombinują z tymi wiosłami, np zmieniają drewno, mogłeś sobie wybrać rodzaj mahoniu z jakiego zrobią Ci korpus, teraz tego nie ma.. Tak samo, mogłeś kupić setiusa z tremolo, teraz tego nie ma, i nie ma nawet mowy zeby to zmienic.

9 miechów to faktycznie niedawno, ja bralem ponad rok temu setiusa u nich tez na zasadzie powiedzmy ze umowy z nimi, ale koniec koncow nic nie musialem podpisywać. Tak czy siak, moglem tez troche naroszadowac, ale o wklejanym gryfie i tremolo np nie bylo mowy..

W kazdym razie setius mimo wszystko jest swietna gitara, jak bede przy sianie to sie cisne na regiusa bo to jest dopiero zajebiiiste wiosło.

I nie przyznawaj sie skad jestes bo podjade CI zabrać tego setiusa :D
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2009, 07:34:17 wysłana przez Budzan »

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #35 13 Lis, 2009, 10:08:50 »
:) mam regiusa w kapeli.. i tak... wioslo swietne piekne pasmo ladna dynamika wykonane rewelacyjnie moj drugi wioslarz jest zadowolony z dealu ale Regius gra tym pasmem ktorym powinien czysli niski srodek bez duzego dolu...ladne harmoniczne uzupelniaja wszystko...a setius gra pelnym pasmem - przynajmniej takie sa moje odczucia.. nie pisze ze setius jest lepszy ale po prostu inny. Poza tym teg regius chyba z innego drzewa jest....
obczajcie go sobie na myspace.com/slitshutter  - tam sa w galerii zdjecia z naszego ostatniego koncertu.
A setiusa nie oddam  hehe.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #36 13 Lis, 2009, 16:52:33 »
no regius to jest zupelnie inna konstrukcja, inne drewno, to musi gadać inaczej :D ale przedewszystkim wygoda. łapiesz i zostaje w ręce i koniec :) tylko cena, troche odstrasza, nawet przy zniżkach :D

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #37 15 Lis, 2009, 13:05:48 »
wiec znow musze powiedziec ze to jest kwestia dogadania sie z nimi  - teraz mozesz mi uwierzyc na slowo bo zapisow kontraktu nie moge CI pokazac heheh.. my kupilismy regiusa ktory byl na targach jako gitare poekspozycyjna i ze startu juz bylo sporo taniej..potem jeszcze kontrakt jakis rabat i wyszlo baaardzo ok... trzeba trzymac reke na pulsie po prostu ;)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #38 15 Lis, 2009, 13:20:02 »
Zauważyłem że w mayo, wszystko zależy od tego z którym gościem gadasz... O_o , zależy od tego zarówno customowość... jak i cena... lol jak chuj xD , ale gitarka moich marzeń się wytwarza i to za taką kase że gościa 4 razy sie pytałem czy to napewno taka cena a nie inna xD (wcześniej gadałem z innym i wesoło nie było ^^)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #39 15 Lis, 2009, 14:03:20 »
no tutaj jest sporo racji, jak gadałem ze Smagą to zniżka nie była taka fajna jak u Artura :D

saurus - problem w tym, że nawet jakby mi dali regiusa z rabatem  ponad 50% to i tak mnie nie stać na takiego jakbym chciał :D juz wszystko mam obadane, bo rozmawiałem z nimi o regiusie kilka razy ;) ;) ;)

Niemniej jednak widzę, ze musicie miec tam dość zdrowo ugadane wszystko :) Ja na swoją zniżkę nie narzekam.

tak na marginesie dodam, że ich fjemy też są spoko jak sie je podpicuje, swojego czasu tez rozmawialem z nimi o customowym tele, ale finanse nie pozwoliły na ostateczna realizacje projektu

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #40 15 Lis, 2009, 18:14:25 »
to prawda ...wszystko sprowadza sie do kasy... ale nie mozna dac sie zwariowac.. pogon za sprzetem to studnia bez dna...zawsze znajdzie sie zajebistsze wioslo albo cos do zmiany... pytanie czy jest nam to potrzebne... zobaczcie na kapele ze stanow.. oni graja na pazdzierzach LTD wchodza do studia nagrywaja na nich - brzmia zajebiscie... ida na koncert graja na nich jest szatan ludzie sie zabijaja...(nie piszcie mi prosze o uniejetnosciach kolesi w studio albo o mykach naglosnieniowcow :) - to prawda ) ... Frontside nasza kapelka rodzima.. ile lat grali na glowach LDM z paczkami DO BASU!!! i kostkami bossa ?... ale zawsze robili szatana na koncertach... a ich flamy nie sa takie wypasione po prostu ladnie pomalowane i design poprawiony... :) hehe lans jakich malo. mysle ze zastanawiajac sie nad o niebi lepszym wioslem za o niebo wyzsza kase trzeba sie zastanowic czy nam to potrzebne i czy problem niebrzmienia nie lezy w paluchach :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #41 15 Lis, 2009, 18:20:51 »
Pokaż mi kapelę z USA która gra na paździerzach LTD, skoro za przeciętną miesięczną wypłatę z KFC mogą kupić Gibsona LP Custom...

Byłem jakiś czas temu na koncercie Frontside. Grali z backline'u. Większość kapel które znam, nie będę wymieniał bo duża część jest obecna tutaj, rozpierdala ich brzmieniem, profesjonalizmem i wszystkim innym. Więc pokazywanie poprawy brzmienia na przykładzie Frontside jest niezbyt ;) I już nie grają na Flameach i kostkach Bossa.
mniut i piah

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #42 15 Lis, 2009, 18:38:29 »
co jest zlego w LTD i kostkach bossa?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #43 15 Lis, 2009, 19:10:55 »
No właśnie?! ... :P
(chociaż wg mnie BOSS nie jest tak genialną firmą za jaką się uważa ...)
Ale LTD?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #44 15 Lis, 2009, 19:12:08 »
To samo co w Epiphone i kostkach digitecha :P
mniut i piah

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #45 15 Lis, 2009, 19:16:01 »
Kurwa! Zaraz Ci pacnę! :P
Mam kostkę Digi i powiem Ci że działa na równi z Metal Muffem i to nie tylko moje zdanie ...

A LTD jest sto razy lepsze od Ephi. Moja skromna opinia i nie dlatego, że posiadam LTD. Po prostu, Ephi leżały mi dobrze, ale gorzej niż LTD.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #46 15 Lis, 2009, 23:09:04 »
Pokaż mi kapelę z USA która gra na paździerzach LTD, skoro za przeciętną miesięczną wypłatę z KFC mogą kupić Gibsona LP Custom...

Byłem jakiś czas temu na koncercie Frontside. Grali z backline'u. Większość kapel które znam, nie będę wymieniał bo duża część jest obecna tutaj, rozpierdala ich brzmieniem, profesjonalizmem i wszystkim innym. Więc pokazywanie poprawy brzmienia na przykładzie Frontside jest niezbyt ;) I już nie grają na Flameach i kostkach Bossa.

hehe ales sie zapienil.. dobrze co do kapel (moze nie amerykanskich) In Flames siekalo na LTDkach, obczaj inny projeskt - roadrunner united - to byla promocja LTD i sporo skladow na tym nafrywalo..dobra nie ma znaczenia.. nie licytujmy sie.
A co do frontide to gdzie ja napisalem ze brzmia zajebiscie?
Chodzilo mi o to ze z 500 osob ktore przychodza na ich koncert 20 spojrzy na sprzet  :) .. nie to jest najwazniejsze.. z reszta mnie Frontside nie jara.. ale nie zyklem krytykowac kapel czy graja zajebiscie czy chujowo bo ja lepszy od niech kompozycyjnie nie jestem ;) co nie znaczy ze sie nie staram :D mam nadzieje ze kiedys spotkamy sie na jakims koncercie :) Co do digitecha mam delaya i jestem zadowolony :) szkoda tylko ze jak ja zagramnierowno to on jakos nie chce tego wyprostowac hehehe.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #47 16 Lis, 2009, 08:39:20 »
chodzimy na grzązki grunt :D

Chodzi po prostu, ze czasem niewarto sie zarzynać dla gratów ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #48 16 Lis, 2009, 08:58:51 »
to prawda ...wszystko sprowadza sie do kasy... ale nie mozna dac sie zwariowac.. pogon za sprzetem to studnia bez dna... (...) ...Frontside nasza kapelka rodzima.. ile lat grali na glowach LDM z paczkami DO BASU!!! i kostkami bossa ?... ale zawsze robili szatana na koncertach... a ich flamy nie sa takie wypasione po prostu ladnie pomalowane i design poprawiony... :) hehe lans jakich malo. mysle ze zastanawiajac sie nad o niebi lepszym wioslem za o niebo wyzsza kase trzeba sie zastanowic czy nam to potrzebne i czy problem niebrzmienia nie lezy w paluchach :)

Jak już się pochwaliłem ;), bo może nie ma aż tak czym - supportowałem FS na ostatnim koncercie. Przesiedli się na BC Riche i tranzystorowe Randalle, przestroili z powrotem do D, ale to wiecie. I tak: brzmią z pewnością selektywnie. Ale sam sound jest w pizdeczkę suchutki. Może nie do końca dobra metafora... ;) Dżdżdż. Ale to co saurus napisał: kogo to obchodziło? Zajebali tak, że poezja (fanem nie jestem, choć to mili ludzie). I mam takie refleksje w tego typu momentach: koncert to kapela jako iluś tam ludzi, to akustyka sali, to publika i jej reakcje, kontakt z kapelą, to akustyk, to pora dnia, roku itp. I naprawdę trzeba mieć nieco dystansu: czy w tym wszystkim ktoś słyszał jakie mieli grube struny, czy pod mostem był BO, 81, (...), czy...? ...? W tej muzie ważniejsza jest charyzma! To nie akustyczne pieszczoty, nie jazzowe/bluesowe niuanse.

Ale od Bossa - odpierdulsia faktycznie ;)
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Mayones Setius sh-6
« Odpowiedź #49 16 Lis, 2009, 15:14:40 »
Moja odpowiedź została źle odebrana trochę. I w ogóle to by się zdało chyba wątek wydzielić.
Paździerze LTD - dla mnie to serie 100 - 399 ;) od 400 w górę to gitarki ze średniej półki i średniej wyższej, sam na takiej gram ;)

Co do Frontside. Ludzie ich lubią bo tak jak mówi Bat, napierdalają. Jest kontakt, jest szatan, jest energia.
Ale nie o to mi chodzi. Dla mnie granie koncertów za 4 patole do czegoś zobowiązuje. Na przykład do szacunku względem publiczności. Żeby ich [publiczność] zadowolić zarówno psychicznie jak i fizycznie. Mnie fizycznie zadowala dobre brzmienie płynące ze sceny. Jeżeli tego nie ma, a płacę 20 zł za koncert, jestem zażenowany.
Do tego dążymy np z HOA, ZAWSZE wozimy cały swój sprzęt, żeby zabrzmieć jak najlepiej, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, zadowolić ludzi i nie zrobić z siebie pajaców. Nawet jak gramy 20 minut.
I tu dochodzimy za standardowym GASowaniem, czyli chorobą każdego gitarzysty. Ale czy to złe?
Granie to moja pasja, druga miłość, uwielbiam nowe sprzęty, ogrywanie, pogoń za idealnym brzmieniem.
To po prostu część mojego życia. U Was jest inaczej?

Myślę, że teraz wyraziłem się jasno :)

Co do Bossów, DD-3, PSM-5, SD-1 i może coś tam jeszcze, reszta to dla mnie raczej średnie kostki przystosowane dla początkujących graczy, o poprawnym brzmieniu, ale posiadające zbyt wiele niedoróbek. TR-2 - po włączeniu ścisza, BF-2 z kolei podbija sygnał i tak dalej ;)
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2008, 11:30:20
wysłana przez kryho
4 Odpowiedzi
5416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 22:17:58
wysłana przez Bjørn
73 Odpowiedzi
44805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 22:50:35
wysłana przez Pan Sinner
42 Odpowiedzi
23652 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2010, 10:51:31
wysłana przez wuj Bat
29 Odpowiedzi
13975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 22:48:25
wysłana przez Orange