Autor Wątek: Krank Rev Jr, Blackstar HT5, Tiny Terror  (Przeczytany 33689 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
ile to to kosztuje?
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
1800 zeta w Rock'n'Rollu.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
To w sumie tyle co za terroryste sobie wolaja i blakstara. Wyglad ma mega, ale chyba jednak bral bym Th-5, chociaz pewnie to gra bardzo fajnie.


Ten AC4 z probeczek rowniez wydaje sie bardzo milutki, ale toto chyba nawet petelki nie ma.
No pain No gain !

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Toto ma trzy gały i input więc raczej nie :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Co do przełączania kanałów w HT-5 to popełniłem właśnie małą prezentację tego fenomenu () . Doczytałem się też w necie (http://www.musicradar.com/forum/printthread.php?t=40679), że jest to spowodowane konstrukcją wzmacniacza i tyle. Trzeba z tym żyć.
Najpierw myślałem, że chodzi Ci o zwykłe pyknięcie przy normalnym przełączaniu, bez efektów, etc. a tu mamy do czynienia z różnicą głośności/czułości? kanałów. W takim wypadku myślę, że da się z tym żyć, bo dla mnie taki przeskok wydaje mi się normalny - kanały są inaczej zrobione i stąd coś takiego. Chociaż z drugiej strony, czy z innymi delayami też tak robi?

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Ten vox to chyba zbytni vintage jak dla mnie:) Chociaż po ograniu może zmieniłbym zdanie. A abstrahując od małych lampek, grał ktoś na jvm'ie? Z czystej ciekawości pytam.
Ja z decyzją wstrzymuje się do około 10-15 września. O zakupie bądź dalszych wątpliwościach dowiecie się pierwsi;)

Dzięki za oddzew!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ten vox to chyba zbytni vintage jak dla mnie:) Chociaż po ograniu może zmieniłbym zdanie. A abstrahując od małych lampek, grał ktoś na jvm'ie? Z czystej ciekawości pytam.
Ja z decyzją wstrzymuje się do około 10-15 września. O zakupie bądź dalszych wątpliwościach dowiecie się pierwsi;)

Dzięki za oddzew!

Ja grałem na JVMie. Omijaj z daleka.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Można nawet omijać z bliska, ważny jest sam fakt ominięcia.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Można nawet omijać z bliska, ważny jest sam fakt ominięcia.

Najlepiej w ogóle nie wspominać tej ohydnej nazwy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Wiecie może w jakiej cenie będzie u nas 6505 combo 1x12?
u nas nie wiem, ale http://www.thomann.de/gb/peavey_6505_112_combo.htm IMO tanio
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Osz kurde! Miła niespodzianka. Jak sprawdzałem ceny w thomannie podczas zakładania tego tematu 6505 stał po 599 ojro. W amerykańskim musiciansfriend.com piszą, że będzie dostępny 16 października. Mała obsuwa, pierwotnie mieli sprzedawać 10 września. Korci mnie aby poczekać na tego peavey'a.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Cena kusząca, mimo że euro skoczyło...

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
do mnie jedzie HT-5 [wersja head] wiec za niedlugo zdam jakas taka wieksza relacje, podparta probkami.

mam bude 2x12 robiona na wzor Marshallowskiego 1936, skleja, solidne wykonanie. Zastanawiam sie co za glosnik/i tam wrzucic zeby nie wyszlo zabojczo drogo, a dobrze? Myslicie ze V12 beda spoko?
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2009, 16:06:25 wysłana przez Grzgrz »

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Wiecie może w jakiej cenie będzie u nas 6505 combo 1x12?
u nas nie wiem, ale http://www.thomann.de/gb/peavey_6505_112_combo.htm IMO tanio

No to jest okazja ;0
power to a being never dies

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Myslicie ze V12 beda spoko?

Ja tam bardzo lubię te głośniki-mam je w 212 od NB i bardzo fajnie robi.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
A powiedz mi jak one w gorze pracuja? Ogolnie jak to gra?
Powiem szczerze, to bedzie zakup w ciemno troche..

Szukam czegos co bedzie gralo dosc rowno, ale z sympatyczna jasna gora (nie piachem).

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
V12 grają dość ciemno i nie sypią piachem. W porównaniu NB V12, Orange PPC412 V30, to Orange sieje piachem, NB mięchem, ale za to Orange się lepiej przebija.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
To mniej dobrze. Po wstepnych testach tego Blackstara stwierdzam, ze on raczej ladnie gral ustawiony wlasnie na ciemno, boje sie, ze z ciemna paka bedzie kilo mulu.

[testowalem na paczkach od kompletu 2x1/10, i na paczce od Marshala MF400]

Mam w sumie bude 212, wiec moze jakis miks bym sobie zlozyl? Nie wiem kurna..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a powei mi ktos czy jest sens kupowac takiego 112 i przerabiac na heada? Bo Łazi mi takie cos po głowie zeby sie pozbyć 5150 i mieć 6505 60W którego bede mogł rozkręcić porządnie
B ( o ) ( o ) B S

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
a w wersji head sie nie da cos zakombinowac? ja sie nie znam na tym od technicznej strony, ale cos mi dzwoni patent z wyciaganiem 2ch lamp mocy, itp..

poza tym jesli 60W 6505 jest tak samo glosne jak JCM900 50W, to i tak go porzadnie nie rozkrecisz.. ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
a powei mi ktos czy jest sens kupowac takiego 112 i przerabiac na heada? Bo Łazi mi takie cos po głowie zeby sie pozbyć 5150 i mieć 6505 60W którego bede mogł rozkręcić porządnie

widzialem takie akcje z 5150 combo, ono tez ma 60W miast headowego 120W. wychodzi zwykle 5150 odwrocone do gory nogami, bo maja tak zmontowane chassis (i pokretla na gorze).

poza tym jesli 60W 6505 jest tak samo glosne jak JCM900 50W, to i tak go porzadnie nie rozkrecisz.. ;)

dokladnie jak mowisz, jesli nawet nie gorzej.
Łe tej.

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Od nas z zespołu właśnie wyszedł w świat taki 5150 z przełączeniem na połowę mocy. Bez rozkręcania, po prostu switchem z tyłu (przeróbka chyba ze 100zł). Z tymże tak jak Grzgrz zauważył: i tak nie dało sie tego porządnie rozkręcić. Różnica była minimalna. Volume z 3 można teraz było ustawić do 4..  ;)

Więcej na ten temat mógłby powiedzieć były właściciel tego wzmaka Opnez333.
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
czyli wniosek jeden - kupic head 120W i nie bawic sie w przerobki, modowania itp. A jak komus za glosno, to niech kupi akustyka. ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
czyli wniosek jeden - kupic head 120W i nie bawic sie w przerobki, modowania itp. A jak komus za glosno, to niech kupi akustyka. ;)

i tym oto sposobem od wzmacniacza 3-5W do grania w domu doszliśmy do 120W potwora ;)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
5150 w domu to dobry pomysl.

Nie dosc, ze mozna szybko i sprawnie zdjac farbe ze scian w pokoju,  to jeszcze mozna zobaczyc jak szybko potrafi sie krecic to koleczko w liczniku elektrycznym. ;)

Ja zostaje przy HT5 ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 06:33:32
wysłana przez sify11
12 Odpowiedzi
5516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2009, 18:15:21
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
2722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2009, 10:11:29
wysłana przez m4ody
15 Odpowiedzi
5336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 17:16:46
wysłana przez Sulphur
11 Odpowiedzi
3956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:26:35
wysłana przez BetoNova