Wzmacniacze i akcesoria > Wzmacniacze i kolumny

Mesa studio preamp

(1/2) > >>

Radek M:
Kto mial z tym urzadzonkiem doczynienia?
Generalnie interesuje mnie to jakie byly efekty przy podlaczeniu do innej koncowki niz mesowska. Czy da sie z tego wydobyc barwy jak z mark IV, jakie sa ceny na ebay no i czy generalnie warto sie tym pisofszitem interesowac. Pozdro!

kraft:
Mam ten pisofszit i jak na razie to najlepszy preamp na jakim grałem. Bebechy podobno z MARK IIC+ Brzmienie Mark IV z łatwością da się ukręcić. Generalnie chodzi tu o pre-gain eq którego próżno szukać w konstrukcjach innych producentów (pewnie o jakichś nie wiem oczywiście ;) ), a który może diametralnie zmienić brzmienie. Testowałem tylko z końcówką tranzystorową, MG 50/50 od kumpla i moją MG 20/20. We wszystkich przypadkach grało pięknie. Na francuskim ebayu wyrwałem za 2000 z przesyłką. W super stanie.

Radek M:
No to zachecajace slowa dosyc. Tak wlasnie mysle czy by sobie kiedys nim nie poszerzyc mozliwosci brzmieniowych i miec cos do domku fajnego z jakas robiona koncoweczka lampowa i mala paczuszka. Ciekaw jestem jak by to zagadalo z koncoweczka Bogiego...

Anyłej, 2000 to sporawo troche. Z tego co na HC widzialem to ludzie kupuja dziada od 250 dolkow do 400, wiec nieglupim pomyslem bylo by cos wyrwac na ebayu.com. Teraz nawet kolo wystawia takiego za 200$, ale ciekaw jestem jaka jest realna cena na beyu amerykanskim w tym momencie.


A powiedz mi, jak on tam ma z FS zrobione, zwykle regularne przekazniki z majora albo FCB przelacza co trzeba?

No i kolejne pytanie, czy ten preampik moze tak jak preamp engla dzialac jako koncoweczka mocy, czy to only pre i tyle?

kraft:
No akurat tylko ten był wtedy na ebayu, potem trafił się na włoskim, poszedł za jakieś 1800 z wysyłką.
Co do FS to g-major tym spokojnie może sterować (tak jest u mnie) ma wejścia na sterowanie kanałami, reverbem i EQ.
Niestety nie działa jako końcówka mocy. Zbyt stara konstrukcja, żeby montowali takie coś :)
Engl pod tym względem trafił w 10-tkę.
Sam się zastanawiam czy nie kupić drugiej mesy studio do domu, bo wozić racka z próby na próbę, trochę męczące, a brzmienie na prawdę nawet w domu przy małej głośności - powalające.

Radek M:
A jak grasz sobie z tym Pre w domu? do jakiegos malego solid state'a podlaczasz, albo cos w ten desen?

Mi najbardziej odpowiadala by jakas 1W mini koncoweczka na lampie do czegos takiego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod